1 kasım seçimleri hile hurda ıvır zıvır

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

1 kasım seçimleri hile hurda ıvır zıvır

Mesajgönderen luebraln » 01 Kas 2015 22:58

facebook
twitter
gplus

Bildiğiniz üzere akepenin yalaka anket şirketleri bile %43-44 gösterirken akepenin %48-49 alması sonrası hile mi sorusu gündeme geldi -gelmeli- (ne sandınız başka ne olacaktı takım tutar gibi parti tutan millet ne bekliyonuz)
BAŞLAYALIM BAKALIM!

48.500.000 kişi oy kullanmış
AA'nın açıklaması ve Radikal"e göre 14.000.000 kişi oy kullanmamış
Kayıtlı seçmen 48,5+14=62.500.000 kişi mi?

-seçmen sayısı 54milyon olup malesef 3 ayda 8,5 milyon kişi birden oy kullanabilecek hale gelmemektedir-
https://twitter.com/gurkanvural67/status/660891936585351169

Arkadaşlar acayip bir şey keşfettim. Toplanın. Muhtemelen benden başka da keşfeden olmuştur ama acayip. Teker teker anlatıyorum şimdi.

Silivri'de MHP ve HDP toplam 4300 oy kaybederken, CHP 4600 arttırmış. AKP 9500 arttırmış. Seçmes sayısı hortlamış.
K.Çekmece'de 19 bin oy kaybı var HDP ve MHP'de, CHP'de 10 bin yükseliş. Geriye 9 bin oy kalırken AKP 47 bin artmış.
Esenyurt'ta HDP ve MHP'de 18 bin kayıp var. CHP 9 bin arttırmış. AKP 44 bin arttırmış. İnanılmaz. Seçmenler üremiş.
Çatalca'da 2 binlik kayıp varken, CHP 2 bin arttırmış. AKP ise 5 bin arttırmış. Seçmen sayısı yine hortlamış.
Büyükçekme'de 4500'lük kayıp varken, CHP 5000 arttırmış. AKP ise 13000 arttırmış. Bu oylar nerden geliyor böyle ya?
Beylikdüzü'nde MHP ve HDP'de sadece 2000'lik kayıp var, CHP 8000 arttırırken, AKP ise 17 bin arttırmış. Bu nasıl?
BAKIRKÖY'de 6 binlik kayıp var. CHP toplam 10 bin arttırmış. AKP ise 7 bin oy arttırmış. Bakırköy'de?
Avcılar'da 8 binlik kayıp varken, CHP 10 bin oy arttırmış. AKP ise 23 bin. YİRMİ ÜÇ bin. Bunlar imkansız şeyler ya.
https://twitter.com/altiparmakli/status/660856614593961984

Resim
https://twitter.com/AlpEren_Grup/status/660896445248249856

Resim
https://twitter.com/MissActivist/status/660810123833679873

Why has the official election authority closed down its site? http://www.ysk.gov.tr What do they know that we don't?
https://twitter.com/AndrewDuffEU/status/660876605116563457

YSK 'Sandık Sonuç Paylaşım Sistemi'ni kapattı
'Sandık Sonuç Paylaşım Sistemi' YSK tarafından kapatıldı.
http://haber.sol.org.tr/turkiye/ysk-sandik-sonuc-paylasim-sistemini-kapatti-134682

YSK nın bu sonuç sistemini kapaması ardından CHA nın sonuçları AA dan aldığı iddiasını da katarsak...

DÜZENLEME
--------------------------------------------------------------------
Oy ve ötesinin resmi sonuç ile t3 sonucu karşılaştırması her il her ilçede bulunmasalarda tespit ettikleri kadarıyla çalabilen yine oyları çalmış 3-5 rakam oynatmış saadetin 400 kadar oyuda arada yemişler :lol:
http://oyveotesi.org/wp-content/uploads/2015/11/il-bazinda-t3-sonuclari-ile-resmi-sonuc-karsilastirmasi.pdf

çakma istihbarat _f tuşunun iddiasının farklı bir komplo teorisi olarak şöyle birşey dönmüş olabilir.

secimde hile olmus olmamis bu vakitten sonra cok muhim degil de, insanlar israrla bir seyi goremiyor,

arkadaslar oy ve otesi olabilir, sandiik tutanaklarina bakabilirsiniz, tek tek kontrol edebilir ve dogrulugunu gorebilirsiniz ama secsis i goremezsiniz, secsis kapali bir kutu.

ne olabilir?

su olabilir:

1+2+5+7+9+11=35 eder degil mi.

peki ayni metni:

(1+2+5+7+9+11) * 0. 8 olarak yazsam? sonuc 35 etmez.

sizin elinizde, 1 var, 1 i gorebiliyorsunuz. aaa tutanak dogruymus baktim valla calinmamis diyorsunuz. baskasinin elinde 11 var. o da 11 i kontrol ediyor. aaa dogruymus diyor.

peki ulke genelinde toplama islemini kim kontrol ediyor?

t3.org ? kodlarini aciklamadi. acikladiysa da ben bilmiyorum, bilen varsa yesillendirsin.

uzun lafin kisasi, tutanaklarda ve sandik basinda oy calmak cok cok cok cok cok zor. ama bir kodu yazip ,

chp oylari * 0.82
akp oylari * 1.3
mhp oylari * 0.95
hdp oylari * 0.95

cok zor degil.

gelip de burada "hehehe olm o kadar sandik basinda durdunuz hala calinti falan diyorsunuz" demeyin o yuzden.

gecen secimlerde uskudarda baslamistim bu ise, kendim excelde program yazip tek tek sandiklari topladim. sonuc sandiklarin %20 sine geldigimde pek ic acici degildi. isteyene anlatirim.

https://eksisozluk.com/entry/56001055
En son luebraln tarafından 03 Kas 2015 23:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
"Ve budalalar, anlamadıklarını anlayamayacaklarını yok ederler..."Goethe
Kullanıcı avatarı
luebraln

Re: 1 kasım seçimleri hile hurda ıvır zıvır

Mesajgönderen Lawliet » 02 Kas 2015 11:51

facebook
twitter
gplus

.
En son Lawliet tarafından 16 Kas 2021 10:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Lawliet

Mesajgönderen luebraln » 02 Kas 2015 19:42

facebook
twitter
gplus

Milletin mesaj falan verdiği yok lütfen şu halktan mesaj falan beklemeyi kesin.
Şimdi milli irade diye 2 gündür boy gösterenler 7 haziranda milli irade diyemedi.
Hayırlı bahçeli ile başqan yaptırmıcaz selonun ilk koalisyonu akepeyi beslemek oldu.
Tamam oy kaybetmiş olabilirler ama anket şirketlerinde bu kadar büyük yanılma payı nasıl olur?
Ben muhalefete bişey diyemiyorum ama bunlara oy veren halkada diyecek bişey yok.

Çok güzel oldu Çok ta iyi oldu.Sezarın hakkı sezara kaldı.
Yavaş yavaş dolar dış borç ekonomiye yansırda milli irademiz hakettiğini almış olur

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=292833
"Ve budalalar, anlamadıklarını anlayamayacaklarını yok ederler..."Goethe
Kullanıcı avatarı
luebraln

Mesajgönderen bergman » 03 Kas 2015 01:10

facebook
twitter
gplus

-Skywalker- yazdı:Hile ile oy en fazla %3 artar %5 artar ama %10 artmaz.

İnsanlar AKP'nin şımarıklığından sıkılmış ve ders vermek istemişlerdi. 7 Haziran'da AKP'ye o tokat atıldı ve millet tarafından muhalefete topyekün bir yetki verildi ve kendilerini kanıtlamaları istendi. Ama muhalefeti "hükümet ne yaparsa onun zıttını yap." olarak algılayan liderlerimiz mızmız davranıp milletin güvenini boşa çıkardılar.

13 yıllık iktidarın kabul edilse de edilmese de belli bir rahatlığı ve istikrarı vardı. Millet en azından bunun sürmesini istedi ama muhalefet liderlerimiz bir haltı beceremediler. Halk da haliyle 7 Haziran'da çıkan koalisyon sonucu akabinde "bize rahat mı battı da koalisyon seçtik amk? " kafasıyla yeniden AKP'yi tek başına iktidar yaptı.

Devlet Bahçeli'den bahsetmiyorum bile. Adama 2 ay önce neredeyse başbakanlık yolunu açtılar ama ota boka hayır diyen Bahçeli onu da reddetti. Şimdi Türk Milliyetçisi parti olarak Türk Devleti'nin meclisinde azınlık konuma düştüler. MHP milletvekilleri bir belediye otobüsünü bile doldurmuyor artık. Yazık.

Bir de Selahattin Demirtaş meselesi var tabi. Adama kaç kere "şu terör örgütünü kına" dediler. Millet kına dedikçe HDP'li yetkililer PKK'ya açık olarak destek verip "biz sırtımızı PKK'ya dayadık." demeye devam ettiler. Sen sırtını PKK'ya dayarsan millet de sana dayar böyle.

Aferin lan. Ne millete üzülüyorum ne de muhalefete. Adam akıllı Ümmetçi / Muhafazakar bir parti çıkmadıkça siyasette kimseyi savunmayacağım bundan sonra. Zaten oy veremiyordum bundan sonraki süreçte de vermem. Kafam rahat vebale girmeyiz boşuna.

olm şu yazında tek doğru bişi var o da milliyetçi partinin azınlık konuma düşme olayı o kadar.

evet halk muhalefete bi şans verdi amına kodugumun bahçelisi ona buna hayır diyee diye simdi 40 milletvekiline kaldı seviniyorum umarım gider yakında.

bakın ben hdp konusunda söyle düsünüyorum: evet pkk bir terör örgütüdür ve hdp ile de büyük organik bagı vardır hatta pkk olmasa hdp olmazdı. ve bu hdp nin dimdik ayakta durup siyaset yapabilmesi icin 3-5 secim kalması lazım mecliste. bunu da ilk başta pkk ile yapmak zorunda yanlıs yok bunda adamın düşünsel desteğini pkk ile devam ettirmesi gerekiyo ya da halk ona kredi vericek.

bugi bide, ümmetçi ne demek lan amk kaldı mı ümmetcilik milliyetcilik.

ümmetçi dedin siktir ettin deisti, ateisti, agnostigi ne bicim bi siyaset anlayısın var lan. biz de insanız olm bize de hitap edicek bisiler üretin. sadece iyi insan kötü insan olsun kafanızda. ayrım yapcaksan öyle ayrım yap. ümmeti, milliyeti dini bunlar fasafiso bunlar sadece tezgah asıl olan kalp.
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen yarfo » 03 Kas 2015 15:06

facebook
twitter
gplus

.
En son yarfo tarafından 24 Tem 2020 08:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
yarfo

Mesajgönderen Nate RIVER » 03 Kas 2015 16:37

facebook
twitter
gplus

49 cok fazla bence, akpliler bile bu kadar tahmin etmemişti (faceden felan bazılarına denk geldim en fazla 44 civari yazmislar). Zaten normal seçimlerde bile oy çalan bir partinin böylesine kritik bir seçimde işi direk şansa bırakmaları saçma olur. Başlığı daha okumadım gece okurum, şahsi fikrim bulunsun burada.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen yarfo » 05 Kas 2015 00:08

facebook
twitter
gplus

http://erikmeyersson.com/2015/11/04/dig ... elections/

Şurada bulunsun dedim belki bir anlayan çıkar bizi de ayndınlatır.
Resim
Kullanıcı avatarı
yarfo

Mesajgönderen Semavi_2 » 05 Kas 2015 10:02

facebook
twitter
gplus

.
En son Semavi_2 tarafından 13 Kas 2019 18:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Ey gönül huzuruna ermiş ruh! Sen Rabbinden razı, O senden razı olarak dön Rabbine! Sen de katıl has kullarımın içine, gir cennetime!
Kullanıcı avatarı
Semavi_2

Mesajgönderen Nate RIVER » 05 Kas 2015 13:53

facebook
twitter
gplus

Dostum sen milletin lafına bakarak hareket ediyorsan çok başın ağrır benden uyarı. Boşver onların ne söylediğini felan, bütün siyasetçiler kürsüde polyanna gibi konuşur zaten. Adamın icraatlerine ve davranışlarına bak bence, bütün siyasetçiler için geçerli.

Şunu da belirteyim; demirtaş'ın ''apo'nun heykelini dikeceğiz'' diye bir lafı var ondan eminim videosunu bile izlemiştim hatta. Bence hdp'nin ne olduğu belli değil, duruma göre ağız değiştiriyorlar büyük ihtimalle.

Bir de şu ''x olayı olduysa istifa etmeye hazırız'' klişesine bayılıyorum, linklerden birisinde söylemiş. Liderlerden bu gibi onurlu davranışlar beklemeyin hepsi daha fazla güç kazanmak için yarışıyor hepsi bu.

.

Ümmetçilik muhabbetini de hiç anlamadım ayrımcılıktan farkı yok. Ben insanlara bakarım hangisi daha iyi davranışlar sergiliyorsa onu yakın tutmaya çalışırım, yine felsefe yaparız tabi ama sırf zihninde oluşan bazı bilgilere göre günlük hayattaki yakınlık derecesini değiştirmem. Ümmetçilik, muhafazarlık, türkçülük.. bilmem ne. Boş kavramlar. İnsan ilişkilerinin temelini iyiliğin ve kötülüğün belirlemesi gerekir mantıklı olan bu.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen marvin » 05 Kas 2015 18:13

facebook
twitter
gplus

ne ümmetçiliği hocam? iyi misiniz tengri aşkına?

biz laiklik, eşitlik dedikçe siz ümmetçilik, milliyetçilik peşine düşüyorsunuz. aşın artık bunları.

şu ülkeye "%99'u müslüman" ayağı yapmayın artık. sorsan hepsine "elhamdülillah müslümanım" derler ama icraate baksan sıfır. bu ülke insanı kültür müslümanı hocam. dinle falan alakaları yok bunların. en iyisi laiklik çerçevesinde adam akıllı bir demokrasi anlayışı oturtmak. ha olur mu bu halkla?
zihniyet bu:

karar sizin.
"Herkes benim düşünceme katılırsa yanılmış olmaktan korkarım."

- Oscar Wilde-
Kullanıcı avatarı
marvin

Sonraki

Dön Siyaset Politika