IŞİD TARAFINDAN YAPILAN FRANSADAKİ PATLAMA SONUÇLARI

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

IŞİD TARAFINDAN YAPILAN FRANSADAKİ PATLAMA SONUÇLARI

Mesajgönderen EK7 » 15 Kas 2015 05:47

facebook
twitter
gplus

Merhaba arkadaşlar.
Patlamalar sonrası sadece Fransa için değilde bunun dış ülkelere ve bize yarar ve zararları neler olabilir diye fikirlerinizi sormak istiyorum.

Gerçi bir yarar göremiyorum şahsen ben ama tabi göreniniz olabilir.

Aslında hepimizin şuan bunu bilmesi gerek ; Avrupa da artık Müslüman = Terör olgusu olmasa da bu olaydan sonra Terör = Müslüman algısı artık sağlam temellerle zihinlere kazınmış oldu. Biz herhangi bir Avrupalıya Müslüman Terör değil bak bize biz Terör müyüz ? desek onun cevabı evet sen Terör değilsin ama her Terör Müslüman'dır. dediğinde artık gerçeği ispat edemeyeceksiniz.

Bu zihniyet bizim Avrupa da yaşayan tüm yurttaşlarımıza sıkıntı çıkaracaktır. Zaten Almanya ve Fransa'nın bazı yerlerinde sıkıntılar çıkarıyorlardı şimdi tam oldu..

Aklıma bu olaylar 11 Eylül'ü hatırlattı. Suriye'nin kötü olduğunu gören ABD, hem Fransa üzerinden ekonomisine can katacak hemde Rusya ile yüz göz olmayacaktır. Suriye de bir üs bölge her şeyi çözecektir onlar adına...

G20 zirvesinin iptali bize pahalıya patladı bakalım bunu nasıl atlatacağız. Ayrıca G20'ye tekrar dönülürse konu Türkiye'nin sorunlarından çıkıp otomatikmen İslamafobi olaylarını arttıracaktır. Yani konu herkese bir anda kilit olacaktır.

Mültecilere açılmayan kapılar yüzünden tüm ülkelerdeki hümanist kişiler devletlerini, sıkıştırması en azından herkes adına bir ümit idi. Şimdi ülkeler hemen mülteci alımlarını yasaklayıp sonuçlarını da İşid'e katılanları göstereceklerdir.

Benim şuan aklıma gelen bunlar, sizinde fikirlerinizi bekliyorum kekeler...
EK7

Re: IŞİD TARAFINDAN YAPILAN FRANSADAKİ PATLAMA SONUÇLARI

Mesajgönderen luebraln » 15 Kas 2015 11:51

facebook
twitter
gplus

Dün nette gezerken bir yabancının yorumunu okuyunca olaya iyice yabancı kaldım.
Şöyle diyordu amerikanın falan savaştığı yok kürtler işidle savaşıyor onlarıda erdoğan sabote ediyor.
Evet sanırım suruçtaki olayda olay işide kaldı biz sınırda pkk yerlerini falan bombaladık.

neyse islam terör algısında dün yine bişey gördüm onuda atayım hala umut var mı diyeyim ne diyeyim bilmiyorum
Resim

Zaten almanyada falan çeşitli mülteciler için yapılmış binaları yakanlar falan artık mültecilere huzur vermeyecektir.
Ayrıca hep biz mi zarar görecez birazda onlar görsünde kınamaktan ileri bişey yapsınlar heheh zihniyetinin ülkemizde sayısının iyice arttığını gördük.
"Ve budalalar, anlamadıklarını anlayamayacaklarını yok ederler..."Goethe
Kullanıcı avatarı
luebraln

Mesajgönderen Nate RIVER » 15 Kas 2015 16:42

facebook
twitter
gplus

EK7 yazdı:bu olaydan sonra Terör = Müslüman algısı artık sağlam temellerle zihinlere kazınmış oldu. Biz herhangi bir Avrupalıya Müslüman Terör değil bak bize biz Terör müyüz ? desek onun cevabı evet sen Terör değilsin ama her Terör Müslüman'dır. dediğinde artık gerçeği ispat edemeyeceksiniz.

E ne demelerini bekliyorsun ki?

Dünyada hiç hristiyanlar toplanıp bir yerleri havaya uçuyor mu? En son ne zaman bir grup Yahudinin ''Yehova ulan!!'' diyerek birilerini kestiğini gördün? Budistlerden balyozlarla bir bölgedeki tarihi eserleri parçaladığını hiç görmedim şahsen..

Avrupalı ''terör müslümandır'' diyor, çünkü öyle.

Adamların ne demesini bekliyorsunuz yani. Tamam objektif olsunlar da milletten peygamber sabrı da beklemeyin.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen EK7 » 16 Kas 2015 02:23

facebook
twitter
gplus

Hocam bu konuda haklısın ama müslüman görünümlü bu kişileri zaten bu hale getirenlerde bu kişiler yani Avrupa ülkeleri...
Afganistan, Suriye, Mısır, Lübnan, Irak ve senin ülkendeki kişiler, hangisi acaba bunların emri altında değil ki ?
Herkes biliyor ki PKK'nın bile destekcisi Avrupa.. Eee PKK'ya giden kişiler bu bahsettiğin müslümanlar(!).
Afganistan savaşlarını hatırla Amerika Natoya bağlı 100e yakın askerini bile bile ölüme gönderdi sırf niye Afganistanda üs bölge kurulsun diye ve bunu gerçekleştirdi. Iki tane çocuğu kavga ettiren mahalle abisi gibi karşılıklı müslümanların ölümünü izledi hatta ve hatta her iki tarafa silah yardımı bile yaptı...
Tamam onların gözünde bir Müslüman terörse benim gözümde de hepsi birer kan emici ki öyleler zaten...!
EK7

Mesajgönderen Nate RIVER » 16 Kas 2015 07:47

facebook
twitter
gplus

Sen ''hükümetler'' ile ''halkı'' birbirine karıştırıyorsun.

Dediklerin doğru ona birşey demiyorum ben, terör örgütlerini başımıza liderler sarıyor zaten. Ben orada halkın yorumundan bahsettim.

Amerika hükümeti felan bu gibi örgütleri hep destekliyor doğru, bunlar zaten kötü adamlar bunları geç... bu heriflerle konuşarak felan anlaşamazsın çünkü amaçları kaos yaratmak zaten. Ama müslümanlar da bu oltaya geliyor sürekli, ben bundan bahsediyorum. Dünyada hiç şiddet yanlısı müslüman olmasa bunlar hangi örgütü finanse edecek? Kötü niyetli kişilerin eline koz veriyorlar. Terörist örgütlerin niyeti kötü ki ellerine fırsat geçince değerlendiriyorlar.

Tam anlatamadım biraz saçma oldu yazı ama genel hatlarıyla anlamışsınızdır. Liderlerle ilgili söylediklerine katılıyorum ona lafım yok. Ama ''lider'' kavramı ile ''halk'' kavramını ayrı tutmak lazım, yoksa ırkçılığa girer.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen EK7 » 16 Kas 2015 15:31

facebook
twitter
gplus

Hocam insanların zaafları ya milliyetcilik yada inanç kısmıdır.
17. yy beridir bu iki zaafla insanlar öldü.
Bak Avrupanın geçmişine inançlarına ters düşen kim yada ne varsa en acı şekilde öldürüldü.
Ee bu sadece onlarda değil bizim içinde geçerliydi. Dini istismar ettiği söylenilen her kim varsa bedelini canı ile ödedi..

Milliyetcilik akımı şuanki güçlü dediğimiz devletlerin fonları..

Yani demek istediğim aslında 1 kişi 1000 kişiyi aptal yerine çok kolay zaaflarından dolayı koyabiliyor..

Şuan H'olland açıklama yapıp ülkeye asla mülteci alınmayacak ve tüm müslümanlar karakola gelip ifade verecektir denilse ve içinizde ki müslümanlar işide yataklik yapmıştır denilse o andan itibaren hangi fransız müslüman olanları kabul eder ? Milliyetcilik duygusu halk kavramını bitirir o an itibari ile..
EK7

Dön Siyaset Politika