ABD, Vize Başvurularını Süresiz Askıya Aldı

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

ABD, Vize Başvurularını Süresiz Askıya Aldı

Mesajgönderen Broker » 09 Eki 2017 00:43

facebook
twitter
gplus

Öncelikle hepinize merhaba. ABD vize taleplerimizi süresiz askıya aldı. Yanlış anlaşılmayayım, göçmenlik başvurularını hala yapabiliyorsunuz, ABD'ye yerleşmek isteyen varsa pek tabii yeterlilik sınavlarını başarıyla geçtikten sonra göçmen vizesini alabilir. ABD'de geçiçi çalışırım veya turist vizesi alarak gezer dönerim diyenlere haberler kötü. Maalesef, yapamazsınız. Bu çok çirkin bir şey. Türkiye Cumhuriyeti, NATO'ya girdiğinden beri ABD'nin Ortadoğu'daki en güçlü ve nüfuzlu müttefiğiydi. Dikkat edin "müttefiğiydi". Ne değişti? Geçen yazımda bahsettiğim gibi çapsız politikalar bu iki ülkeyi bu noktaya getirdi. Şimdi iki devlet arasında güven yok. Ne TC'nin, Ne de ABD'nin sağı solu belli oluyor. Bu noktaya gelmek gerçekten üzücü.

Şimdi bu hareketi ABD neden yaptı? Cevap basit. Türkiye'nin sınırları hikayeden. Ülkeye milyonlarca Suriyeli geldi. Kim oldukları belli değil. Adam turistik vize amacıyla Türkiye üzerinden ABD Konsolosluğuna başvuruyor, sonra ABD'de artık kendini mi patlatır, Vegas katliamındaki gibi kalabalığa ateş mi açılır bilinmez. ABD, bu ihtimali bir kez daha göze alamazdı. Zaten çok uluslu bir yapıya sahipler, ortalık karışsın istemiyorlar. Türkiye'den gelenlerin kim olduğu da muallakta olduğundan, haliyle tedbirlerini alıyorlar.

"Yahu Broker, sen hep bizi eleştiriyorsun, neden birazda ABD'nin yanlışlarını söylemiyorsun?" diyecek olabilir. Piyasada ABD'ye veren veriştiren çok. Sosyal medyada dümdüz giden çok. Ben bu yazılarımı öz eleştiri yapmak amacıyla yazıyorum. Eleştiri dinlemeye tahammül edemeyenlerin, başkasını eleştirmeye yüzü olmamalı. Ben en azından üç beş kişide olsa birilerine bunu anlatmak istiyorum, benim derdim bu yoksa ABD uşağı falan olduğum yok. Ben Atama layık olmaya çalışan bir evladım. Her şeyi öğrenirim, uşaklığı öğrenemem.
"Çatışma ne kadar büyük olursa, zafer de bir o kadar büyük olur."

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı
Broker

Re: ABD, Vize Başvurularını Süresiz Askıya Aldı

Mesajgönderen eskimo » 09 Eki 2017 10:38

facebook
twitter
gplus

Aklıma şu geldi mesajını görünce:

"Yahu Broker, sen hep bizi eleştiriyorsun, neden birazda ABD'nin yanlışlarını söylemiyorsun?" ;)
Kullanıcı avatarı
eskimo

Re: ABD, Vize Başvurularını Süresiz Askıya Aldı

Mesajgönderen Broker » 09 Eki 2017 11:11

facebook
twitter
gplus

eskimo yazdı:Aklıma şu geldi mesajını görünce:

"Yahu Broker, sen hep bizi eleştiriyorsun, neden birazda ABD'nin yanlışlarını söylemiyorsun?" ;)

Genelde insanlar böyle diyor, tahmin etmek zor değil ;)

Benim bu öz eleştirel tavrım, ülkemin temsil ediliş şeklinden rahatsız olmamdan gelir. IKBY'nin bile takmadığı bir devlet haline geldik. Öz eleştiri yapmayacağım da ne yapacağım sayın Eskimo?
"Çatışma ne kadar büyük olursa, zafer de bir o kadar büyük olur."

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı
Broker

Dön Siyaset Politika