Siyasetçileri değilde bu ülkenin insanlarını sevemiyorum!

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Siyasetçileri değilde bu ülkenin insanlarını sevemiyorum!

Mesajgönderen hardman » 18 May 2018 03:11

facebook
twitter
gplus

İyisi de var kötüsü de tabii ki ama genelde insanımız çok sinirli agresif. Çabuk parlayan, dayılanan tipler. Bu yüzden sevmiyorum. Bunun gibi olmayan tam tersine iyi insanlara lafım kesinlikle yok. Hukuk hukuk deriz. Ülkede hukuk eksik falan konuşuruz. Size yemin ederim bu ülkede hukuk tıkır tıkır işlese, mükemmel olsa herşey hukuksal olarak, hukukçular çok iyi çalışsa yemin ederim size bu ülkede hukukçuların canı tehlikeye girer. Hukukçuları tehdit ederler, öldürürler. Böyle bir toplumda yaşıyoruz. Siyasetçilere, hukuka ona buna laf söylemeden önce toplumun kendini bir ölçmesi tartması kendine bir çeki düzen vermesi lazım. Ona buna atıp tutması a partisine b partisine her neyse kolay. Sende ne iş ne kabiliyet var? Kaç kere trafikte araç kullanırken yayaya yol verdiniz? Korna çalarak yolunuza devam ettiniz. Bir sıra kuyruğunda önünüzdekine saygı duymayarak önüne geçtiniz, yere tükürdünüz çöp attınız, komuşunuzu rahatsız ettiniz gürültü yaptınız başı ağrıdı... Bu dahada çoğalır. Siyasetçilerden bu ülke için bir şey yapmasını umuyorsunuz ama siz komşunuza dahi saygı göstermiyorsunuz. Bu nasıl bir çelişkidir?
Kullanıcı avatarı
hardman

Re: Siyasetçileri değilde bu ülkenin insanlarını sevemiyorum

Mesajgönderen Aschille » 19 May 2018 17:45

facebook
twitter
gplus

Bizim milletin çoğunluğu fırıldak, belirli bir çizgisi olmayan oportünist zihniyetinde ama onu başaramayan kimselerden oluşuyor maalesef. Dolayısıyla bu söylediğim özelliklerin en kaşarlanmış hali de siyasetçilerde bulunuyor. İnsanların çoğunluğu geçmişte yaşadıkları mağduriyetleri olduğundan büyük gösterip kendi yaptıkları haksızlıklara, yolsuzluklara, zulümlere kılıf olarak gösteriyorlar. Dolayısıyla bu kafadaki toplumdan sağlıklı bir toplum olmasını bekleyemeyeceğimiz gibi, sağlıklı yöneticilerinin olmasını da bekleyemeyiz. "Batı'nın tekniğini alalım ahlakını almayalım" sözünün ne kadar boş olduğu ortaya çıkıyor bu durumda. Tam tersine önce ahlakını almalısın ki (hukukun üstünlüğü, ifade özgürlüğü, eşit yurttaşlık) tekniğini geliştirebilesin.
Kullanıcı avatarı
Aschille

Dön Siyaset Politika