Neden birlik olamıyoruz?

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: Neden birlik olamıyoruz?

Mesajgönderen havass » 22 Ağu 2013 06:28

facebook
twitter
gplus

birlik olamamanın bir çok nedeni var. her üye bir şeyler yazsa burası bir çığ gibi büyür çünkü yüzlerce faktör var.

önemli olan ilk başta şunu idrak etmektir ki günümüz dünyasında ki sistem insanları tamamen kutuplaştırma üzerine kurulmuştur.

etnik köken, millet mevzuları bir silah olarak kullanılmaya başlanmıştır. bunu da " bağımsızlık" adı altında insanlara ateş ederek yapıyorlar.

size en yakın örnek vereyim belki biraz uç bir örnek olacak ama dün oynanan atletico madrid- barcelona maçında barcelona' lılar katalonya renkleri ile çıktı.

bunu yapmaları tabi ki de çok manidar bir durum. bir mesaj verme amaçlı ve ispanya' da katalanlar ile ispanya milliyetçileri arasında bir nefret olduğunu da herkes bilir.

tarihe baktığımız zaman insanları nasıl böldüklerini de anlayabiliriz.

bizim yaşadığımız bu topraklarda ermenisi, kürdü, türkü, çerkezi vs. herkes yüzyıllarca birbiriyle iç içe yaşamış.

çünkü eskiden insanlar üç temel özelliğe sahipti. bunlar ahlak, sevgi ve saygı. tabi ki hepsi birbiriyle bağlantılı ama bunları çok iyi idrak etmişti o zaman ki insanlar.

şimdi genelleme yapacağım ama günümüzde insanlar ahlaktan yoksundur, sevgi denen şey sadece kağıtlarda vardır, saygı ise hiç yoktur. hele günümüz gençliği dehşet düşürücüdür. bende bir gencim ve içinde olduğum için durumu gözlemleyebiliyorum. şimdi bu durumda ben çok düzgün biriymişim gibi anlaşılmasın benimde yaptığım bir çok hata var hatta yapmaya devam ettiğim ama en azından ben bazı şeyleri sorgulayabildiğimi düşünüyorum.

dediğim gibi saygı, ahlak ve sevgi yok.

hiç kimse birbirine saygı duymaz. günümüz dünyasında inançlara, fikirlere, insanlara hakaret etmek, küfür etmek düşünce özgürlüğü olarak algılanmaktadır.

insanlar iki yüzlü hale, meteryalist hale getirilmiştir. insan artık maneviyattan yoksun maddi varlık olmuştur.

günümüz insanları neden hep mutsuz? neden hep bir eksiklik varmış hissi oluyor içlerinde? neden hayatlarından memnun olamıyorlar?

bunun tek bir sebebi var oda maneviyat denen yani insanın en önemli değeri olan bu şey artık insanlarda yok. günümüz insanları inançtan, kültürden, gelenekten bihaber olduğu için giderler yaşam koçu denen adamlara tonla para öderler, kendilerini spiritüalist öğretilere, kavramlara adarlar.

ama akıllarına hiç gelmez asıl dorunun maneviyat olduğu. maneviyatı olmayan insan iplerle yukarıdan yönetilen kukla gibidir. artık bizi biz yapan değerlere tekrar dönmemiz lazım, birbirimize saygı duymamız lazım, adam gibi tartışmayı öğrenmemiz lazım. kısaca özümüze dönmemiz lazım.

bu topraklarda yüzyıllar önce insanlar nasıl tek bir çatı altında yaşadıysa bizimde artık bunu gerçek tarihe bakarak öğrenip tekrar uygulamamız lazım.
"Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür."
Yavuz Sultan Selim Han

Resim
Kullanıcı avatarı
havass

Mesajgönderen ahmet kaya » 04 Oca 2015 02:07

facebook
twitter
gplus

hayret kimse bu başlığa birşey yazmamış halbuki önem arz eden bir konu neden birlik olamıyoruz elbette birçok sebebi var benim fikrim insanların kendilerine ördükleri duvarlar öyle yüksek duvarlar örmüşüzki kendimize aşamıyoruz
Kullanıcı avatarı
ahmet kaya

Mesajgönderen Had » 06 Oca 2015 01:27

facebook
twitter
gplus

Hep kendini düşünmek ve saygı duymamak...
"Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılınız sakın ayrılığa düşmeyiniz."
Al-i İmran 103
Had

Mesajgönderen hardman » 06 Oca 2015 19:27

facebook
twitter
gplus

Çok haklısın. Maneviyat kalmadı. İnsanlar saygısız. Bunların sebebide insandaki bencillik duygusudur. Sadece kendini düşünme, kendi çıkarlarını düşünme. Başkasını düşünmeme. Ama ben her şeyin karşılıklı olacağını düşünüyorum. Bugün yardıma muhtaç birine yardım etmeyeyip banane beni ne ilgilendirir derseniz yarın sizde yardıma düşersiniz kimse size de yardım etmez. Böyle örnek verebilirim. Bu insanlardaki bencillik duygusunun yayılmasının sebebi de dünyanın kapitalizm ile git gide küreselleşmesidir. Aslında dünyanın kapitalizm ile küreselleşmesini engelleyebilecek adımlar atılması lazım. Dünya kapitalizmle değil gerçek adalet, temelinde "insan" olan bir şekilde küreselleşmesi gerekir diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
hardman

Mesajgönderen ahmet kaya » 07 Oca 2015 04:54

facebook
twitter
gplus

kendimizi adam sanıp herkesin bizim gibi olması gerektiğini zannediyoruz herkes herkesi kendi gibi yapmaya çalışırken birlik mirlik olamıyoruz
Kullanıcı avatarı
ahmet kaya

Dön Yeni Dünya Düzeni