300 Spartalı Analizi

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

300 Spartalı Analizi

Mesajgönderen yarfo » 31 Eki 2013 18:44

facebook
twitter
gplus

Filmde Xerxes Allah'ı ve Leonidas 300 Spartalı yani 300ler meclisinin başı olan Lucifer'i temsil ediyor.Savaştan önce Xerxes'in elçisi(Cebrail olabilir) Leonidas'a "Xerxes'e teslim olup itaat ederseniz size zarar gelmeyecek ve bol bol mükafat alacaksınız diyor."
Yani cehennemden kurtulup cenneti kazanacaksınız diyor.Bizim Leonidas "İtaat Etmeyeceğim" diyor.
Savaş sırasında Leonidas Xerxes'e "Senin milyarlarca kölen var ama hiç savaşçın yok"diyor.Belkide haklı bu konuda.Neden mi?Çünkü
Gerçek hayatta da adamlar azınlık oldukları halde çoğunluğa hükmediyor.
Luciferian sayısı toplasan 5 milyon yoktur.Gel gör ki adamlar 6 milyar insanın kaderini belirliyor.Nasıl mı:
Ekonomik krizler,dünya savaşları,medya gücü,rejim değişiklikleri,darbeler,neyi savunduğu belli olmayan terorist gruplar,
arap baharları,BOP vs.
Filmde bir kaç kere Xerxes egoist olduğu ve kibiri gözünü kör ettiği için savaşta hata yapıp Leonidas'ın oyununa düşüyo.
Leonidas ve neferleri Xerxes'in hatalarından ve biraz korkmuş olmasından yani noksaniyetrlerinden dolayı umutlanıyorlar ve Xerxes'i yenebileceklerini düşünüyorlar.Fakat zamanla Xerxes cebren ve hileyle,onursuzca 300leri alt ediyor.Xerxes fiilen savaşı kazandığı halde Leonidas'a "Ben iyi kalpliyim ve
önümde secde edersen seni bağışlayacak ve muazzam ordularımın lordu yapacağım.Seni bolluk içinde yaşatacağım,tek isteğim bana itaat etmen"
diyor.Bizim fakir ama gururlu Leonidas secde eder gibi yapıyor,sonra birden doğrulup mızrağını Xerxes'e fırlatıyor.Mızrak Xerxes'i çok hafif sıyırıyor fakat biraz kanını da akıtıyor.Böylece İblis Tanrının da kanıyacağını göstermiş oluyor.
Öfkelenen Xerxes,Leonidas dahil 299 spartalıyı öldürtüyor.Kalan 1 spartalı ise tek gözlü ne hikmetse(deccal?).Bu herif Sparta'ya geri gidip Leonidas ve arkadaşlarının hikayesini anlatıyor ve 30.000 kişilik bir ordu topluyor.Bu ordunun başına geçiyor.Sonra iki ordu tekrar savaşıyorlar.
Savaşın sonunu göstermiyorlar.dıend.Belki de Lucifer'in eserini deccal tamamlayacaktır demeye getiriyorlar.
Resim
Kullanıcı avatarı
yarfo

Re: 300 Spartalı Analizi

Mesajgönderen Tyrael » 31 Eki 2013 19:00

facebook
twitter
gplus

Birader film bu. Sen nereye çekersen oraya gider.

En azından yazının içinde bir "bence, sanırım ya da belki" kullan.

Şahsen yanlış bir analiz olduğunu düşünüyorum.

Tamam Hollywood sütten çıkmış ak kaşık değil ama ilham denen mitoloji denen bir şeyler var.

Velhasıl bu "analizlerin, ifşaların" bu kadar ayağa düşmesinden pek hoşlanmıyorum , Youtube'da her üçgene her göze illuminati diyen liselilerden gına geldi.
http://kucukcatlaklar.tumblr.com/ http://www.youtube.com/watch?v=orivEatc2fw
Beni ak yüzle diriltirsin a Tanrım, bilirim;
Defterim dolsa da suçlarla, siyahtan korkmam.
Kullanıcı avatarı
Tyrael

Mesajgönderen yarfo » 31 Eki 2013 20:23

facebook
twitter
gplus

Tyrael yazdı:Birader film bu. Sen nereye çekersen oraya gider.

En azından yazının içinde bir "bence, sanırım ya da belki" kullan.

Şahsen yanlış bir analiz olduğunu düşünüyorum.

Tamam Hollywood sütten çıkmış ak kaşık değil ama ilham denen mitoloji denen bir şeyler var.

Velhasıl bu "analizlerin, ifşaların" bu kadar ayağa düşmesinden pek hoşlanmıyorum , Youtube'da her üçgene her göze illuminati diyen liselilerden gına geldi.

Analiz benim değil.Böyle analizlerin faydası da yok zaten (ben biraz pragmatistim).Ama kimsenin kafasına silah dayamıyorlar böyle "liseli ifşalarını" okusunlar diye."Bence" isteyen okusun.Ayrıca tamamını okuyacak kadar ilgini çektiyse neden böyle bir yorum yaparsın.İlgini çekmediyse neden okursun. 1 dkda okuyup 1dkda yorum yazdığını varsayıyorum ve 2 dakikan için özür diliyorum.Umarım faydasız ilimlerle vaktini "çalmam" bir daha.
En son yarfo tarafından 04 Kas 2013 00:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
yarfo

Mesajgönderen Nate RIVER » 01 Kas 2013 05:47

facebook
twitter
gplus

1-2 kere okudum. Şu sondaki tek gözlü adamın gidip 30.000 kişilik bir ordu ile dönmesi garip olmuş. ''Adamlar filmde Tanrı'yı kötülemeye çalışıyor.'' dersen çok da mantıksız olmaz yani. Zaten günümüzdeki filmlerin çoğunda alttan alttan Tanrı tasvirini yıkmaya çalışıyorlar. Popüler dizilere veya filmlere dikkat ederseniz, genelde ateistlerin karakterleri daha sağlam, dindar insanlar ise ya kötü rolde ya da böyle kararsız, ne yapacağını çok bilmeyen, biraz da cahil... bu tarz rollerde oynuyor. ''abartmayın amk hehehe xd xd'' yapacağınıza biraz dikkatle izleseniz farkına varırsınız. Görmek isteyen görüyor.

Yanlız şöyle bir şey var; bu dizi eski efsanelerden alındı. Yani efsanelere göre (bunlar tarihi bilgi değil, sadece efsane) gerçekten de böyle bir olay yaşandı. Filmi çekerlerken efsanelerin üstünde ne kadar oynamışlardır bilmiyorum tabi ki. Bence o tek gözlü adamı felan kendileri eklediler.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen Semavi » 01 Kas 2013 09:55

facebook
twitter
gplus

Matrix filminde de kurgu benzer şekilde idi. İnsanlara hayal olarak gösterilen bir hayat var. (Hayat bir ruyadır ölünce uyanırsınız. Hadisi şerif)
Bazıları bu rüyadan bir şekilde uyanıyor (aydınlanmışlar-illuminati) ve tüm o rüyadan ibaret olan hayatı kurgulayana (Allah'a) karşı mücadeleye giriyorlar.
Uyanmışa yol gösteren Morpheus karakteri de bu durumda İblis oluyor. (iblis simgesinin kara derili olarak tavsir edildiği bazı yazılar okumuştum)
Ajan karakteri de birbiri peşi sıra insanlığa gelen ve aynı mesajları ileten peygamberleri simgeliyor.
"Fakat, O Allah benim Rabbimdir ve ben Rabbime hiç kimseyi ortak koşmam." Kehf/38
Kullanıcı avatarı
Semavi

Mesajgönderen Nate RIVER » 01 Kas 2013 10:15

facebook
twitter
gplus

Semavi yazdı:Matrix filminde de kurgu benzer şekilde idi. İnsanlara hayal olarak gösterilen bir hayat var. (Hayat bir ruyadır ölünce uyanırsınız. Hadisi şerif)
Bazıları bu rüyadan bir şekilde uyanıyor (aydınlanmışlar-illuminati) ve tüm o rüyadan ibaret olan hayatı kurgulayana (Allah'a) karşı mücadeleye giriyorlar.
Uyanmışa yol gösteren Morpheus karakteri de bu durumda İblis oluyor. (iblis simgesinin kara derili olarak tavsir edildiği bazı yazılar okumuştum)
Ajan karakteri de birbiri peşi sıra insanlığa gelen ve aynı mesajları ileten peygamberleri simgeliyor.

Hiç bu yönden bakmamıştım. İlginç bir tespit.

Matrix filminin çıkarımı genelde şöyledir (bence de böyle, ama 1. film için konuşuyorum):

Günümüzde artık insanların hayatları sahteleşti, gerçeklikten uzaklaşıp ölüm kavramını tamamen unuttular. Bedenlerini dünya hayatına bağışlayıp tamamen dünyevi zevklere sarıldılar. Dünyayı yönetmeye çalışan gizli abiler, insanları artık köle haline getirmeye başladı. İşte bazı insanlar da bu duruma uyanıp, bahsi geçen gizli örgüte (illuminatiye) karşı mücadele veriyor.

Senin yorum da bir o kadar mantıklı.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen vekilsizmeclisolmaz » 05 Kas 2013 17:22

facebook
twitter
gplus

suan önümüze hollywooddan gelen HER filmde dolaylı yoldan olsada,açık açıkta olsa tanrı karsıtlıgı,luci fanatikliği masonik semboller vardır.
biz bile bazen diyoruz kendimize paranoyakmı olduk bukadarda olmaz.ama okadarda :(
Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim îman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma, nasıl böyle bir îmânı boğar,
“Medeniyyet!” dediğin tek dişi kalmış canavar?
vekilsizmeclisolmaz

Mesajgönderen Nate RIVER » 05 Kas 2013 19:11

facebook
twitter
gplus

vekilsizmeclisolmaz yazdı:suan önümüze hollywooddan gelen HER filmde dolaylı yoldan olsada,açık açıkta olsa tanrı karsıtlıgı,luci fanatikliği masonik semboller vardır.
biz bile bazen diyoruz kendimize paranoyakmı olduk bukadarda olmaz.ama okadarda :(

''Her film'' demek biraz ağır olur, çoğu film diyelim. Öyle derin analizlere felan da gerek yok, biraz film izlemeyi seviyorsanız ve biraz da objektif değerlendirirseniz çok rahat görürsünüz. Ayrıca bu durum dizilerde de var (çoğunda).
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen deadmaninyard » 16 Kas 2013 15:58

facebook
twitter
gplus

Konu ilginç geldi. Filmi severek izlemiştim. Kahramanlık destanı gibi gelmişti. Üzerine biraz düşünmem ve tekrar izlemem gerek sanırım. Sonrasında tartışmak isterim yarfo.
Dünyada çarpışan fikirler ise tartışmak yerine neden savaşıyoruz.
deadmaninyard

Dön Yeni Dünya Düzeni