iLLUMINATI YÜZÜKKERİN EFENDISI ve 9'Lar

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

iLLUMINATI YÜZÜKKERİN EFENDISI ve 9'Lar

Mesajgönderen dağdakiçobann » 11 Ara 2013 03:01

facebook
twitter
gplus

Sikkonun ve Oktan KELEŞ in yazılarınfan bildiğimiz kadarıyla bu 'aydınlanmişlar' denilen grubun basında 9 lar denilen bir konsey var. En güçlüklerin en güçlüleri oluyor sanırım onlar. Ve salak Hollywood yildizlarina ve sarkicilara piramitve tek (herşeyi gören ) göz yaptirmayi seviyorlar.
Diger yandan ben Yüzüklerin efendisi kitaplarini ve filmlerini çok seviyorum defalarca okuyup izlemisimdir. Bazi eleştirmenler bunun alegorik bi eser oldugunu ve 2. Dünya Savaşı ni anlattigini söylüyorlar.
Bence de alegorik bir eser fakat ikinci dunya savaşini degil illuminatiyi betimlemiş. Yuzuklerin Efendisinde Sauron un herşeyi gören 'tek' kapaksız gözü vardır ve o hemen herseyi seyreder ve görür buarada sauron a hizmet eden 9 tayf vardır eski insan kralların hayaletleri bunlar tek göz ün isteklerini yerine getirirler.
Şeytan ve 9 olayinin Havva'nin hamile olmasi ve bebegin 9 ayda dogmasina bagliyorlar, şeytan Havva'yı bu dogumdan vazgecirmek vesvese vermek icin 9 cin göndermiş denir. 9 canlı olayida biradan geliyormuş güya neyse. Gözden 9lar dan haberi olmayan hobbitlerin flan bilinclenmesi ve yardimiyla tek göz ün yokedilmesi sizcede insanligin durumunu anlatmiyor mu?
Konusalim tartisalim muhabbet edelim istedim aylardir ugramamistim foruma
.
Kullanıcı avatarı
dağdakiçobann

Re: iLLUMINATI YÜZÜKKERİN EFENDISI ve 9'Lar

Mesajgönderen al mualim » 11 Ara 2013 19:42

facebook
twitter
gplus

dağdakiçobann yazdı:
Şeytan ve 9 olayinin Havva'nin hamile olmasi ve bebegin 9 ayda dogmasina bagliyorlar, şeytan Havva'yı bu dogumdan vazgecirmek vesvese vermek icin 9 cin göndermiş denir. 9 canlı olayida biradan geliyormuş güya neyse.

bunları hiç duymamıştım, detayları nedir bunların?
Resim
Kullanıcı avatarı
al mualim

Mesajgönderen dağdakiçobann » 11 Ara 2013 23:52

facebook
twitter
gplus

O konuyu onaltiyildiz.com da okudum Oktan KELEŞ sevdiğim takip ettiğim biridir ama genede 'güya' diye belirttim
.
Kullanıcı avatarı
dağdakiçobann

Mesajgönderen Kingofkings » 13 Ara 2013 00:08

facebook
twitter
gplus

Tolkien'in böyle bir tarafı olduğunu duymuştum, bana kalırsa Yüzüklerin efendisi 2. Dünya savaşı değil de daha çok dini efsaneler ve hermetizmi konu alıyor(occultizm,sümer/babil mitleri, hristiyanlık, paganizm...), Yüzüklerin efendisi zaten tüm pagan inançlarının bir karışımı gibi. Toilken'in Occult ilimler hakında iyi derecede bilgisi olduğu kesin özellikle 'Silmarillion' kitabınındaki yaratılış bölümünde Sümer mitleri ve eski Ahiten büyük ilham almış. Eklemek gerekirse Tolkienin ve C.S. Lewis'in Golden Dawn(Altın şafak) adlı örgüte üye oldukları söylenir(şu Aleister Crowleyin kurduğu) ki Yaratığı dünya tümüyle büyücülük ile ilgili olduğundan muhtemeldir. Hangi karakterin neyi sembolize etiğine gelirsek(bana göre), Hobitler normal bilinçsiz halkı sembolize ediyor, dış dünyayı umursamıyorlar, köylerinde mutlular, takmıyorlar... Yüzük ise Hz. Süleyman'ın mührünü sembolie ediyor. Gandalf, (reernkarnasyon yaşaması ilginç) diğer büyücülerle birlikte bir tarikatları var, Gül Haç gibi gizli ilimlerle uğraşan bir örgütü sembolize ediyor... Hikayede genel olarak Dünyamız ile diğer dünya(şu bağlantı kurdukları) iç içe girmiş durumda(not:Platonun idealar evreni fikrini bu diğer Dünyadan aldığı söylenir). Yüzüklerin efendisinin bu karanlık yönü hakında yazılmış şöyle bir makale var;

http://www.yaklasansaat.com/cin-seytanlar/seytanlar/yuzuklerin_efendisi.asp

Hepsine katılmıyorum direkten Allah'a saldırmıyor sadece bu okült ilimleri yüceltiyor, detaylı incelenirse çok daha fazla bağlantı çıkacağına eminim.
9 olayını bilmiyorum ama 7 ile ilgili bir durum var yeraltına açılan kapıda 7 yıldız var Rohan byrağında 7 yıldız var Aragornun tacında 7 yıldız var.
''Dünyanın yarısını her zaman ve dünyanın hepsini bir zaman aldatmak mümkündür; fakat bütün dünyayı her zaman aldatmak mümkün değildir."
Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
Kingofkings

Dön Yeni Dünya Düzeni