SİNGULARİTY TEHLİKESİ - BİLİNÇ KIYAMETİ

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

SİNGULARİTY TEHLİKESİ - BİLİNÇ KIYAMETİ

Mesajgönderen Dombıra » 13 Tem 2013 19:17

facebook
twitter
gplus

SİNGULARİTY TEHLİKESİ

BİLİNÇ KIYAMETİ

Şeytanî seçilmiş zekaların yeni ürünü. Yeni din anlayışına biçtikleri rol.

1- Önce insanlık bilincini, hafızasını, zekasını silmek.

2- Daha sonra kendi anlayışlarını, insanlığın sıfırlanmış zeka ve hafızasına işleyerek yeni bir bilinç oluşturmak.

Silinecek insanlık bilincinde dinî inançlar dahil olmak üzere tüm bilgiler; dünya insanını ilgilendiren tüm argümanlar mevcut. Böylelikle, seçilmiş bir dünya kitlesine bir nevi bilinç kıyameti yaşatıp yeni bir çağ başlatmak.

Amaçlanan asıl plan dünya hafızasını (tarihini) tümden yok edip; yani insanlık bilgisinden kopartıp yeni bir tarih başlatmak.

Ancak bu planda o kadar yeni kavramlar ve içerikler mevcut ki, "tarihi başlatmak" derken aslında başlayan her şeyi yok etmek üzerine kurulu bir sistem bu...

Şöyle düşünün:

* Tüm insanlık bilgilerinin, dünya tarihinin; bilinen her şeyin silindiği, unutturulduğu bir insanda yeni bir sistematik bilinç oluşturuluyor.

* Oluşturulan bilinç illa ki bir başlangıca sahip olacaktır. Yani sıfır noktasından sonraki başlangıç bir tarih gelişimidir. İşte bu başlangıcı bile yok eden; hiçbir şekilde dünü olmayan, düne ait bilgisi olmayan bir bilinç.

* Dahası bu insanın geleceği de olmayacaktır. Gelecek bilinci olmayacaktır. O insan için bugün vardır ve bugünün içine hangi komutlar sığdırılmışsa onu yaşayacaktır.

* Gelecek bilgisi olmayan bir insanın gelecekten beklentisi de olmayacaktır.

Lütfen bu ibareye dikkat ediniz:

* Eğer insanın gelecek bilgisi olursa, gelecekten de beklentisi olacak ve bu gelecekten umduğu beklentileri gerçekleştirebilmesi için inisiyatif alacak, plan kuracak ve harekete geçecektir.

İşte bu yüzden "Singularity Planlayıcıları" geleceğin inşasını kimsenin ellerine bırakmamak ve insanın dünden; yani geçmişinden tecrübe almaması, gelecekle de ilişkisini kesmesi için sistemleri deneylemektedirler. Birkaç aşamalı geçiş formülleri deney aşamasındadır.

Geçmiş ve geleceği olmayan bir bilincin, sadece bugünü yaşaması; yani his, duygu ve akıl parametrelerini geçmiş ve geleceğe kapatması gerekmektedir. Bunu gerçekleştirmek için insanı bu hâlde yaşatacak ve bugününü din olarak algılatacak birçok planları vardır.

Konu çok detaylı; ama birkaç somut örnek:

* "Geçmiş yoktur." inancı bilince işlenir. "Sadece bugün vardır. Yaşadığın an vardır."

* Bunları anımsamak; yani "Dün vardı." bilgisi günahtır ve imha cezası gerektirir.

* "Gelecek de yoktur." "Var" demek imha cezası gerektirir.

* Böylelikle gelecekle ilgili plan yapmayan maymunlaştırılmış bir nesil oluşur.

* Şeytanîler bu nesil için geleceği inşa eder. Geleceği eğer onlar inşa ederse bir sonraki gelecek yine Şeytanîlerin elinde demektir; tabii ki kendilerince...

Aklıma Yunus Emre Hazretleri'nin şu dizesi geldi:

"Dem bu demdir, dem bu dem."

Öyle ise bizler de anımızı çok iyi değerlendirmeliyiz ki, gelecek, birilerinin hükmüne, eline geçmesin. Allah'ın sünnetullahında her devrin sahipleri vardır. Kimi zaman devirleri zalimler sahiplenmişler, kimi zaman inananlar... Mesela bir zamanlar Zülkarneyn (as) ve Süleyman (as) gibi inananlar, bir başka zaman ise Nemrut ve Buhtunnasr gibi zalimler… Konumuza geri dönelim:

Singularity içeriğinden birkaç plan:

1- Tüm zekalar aynı seviyeye getirilmeli.

2- Tüm insanlık bilinci yok edilmeli.

3- Bu, aşamalı olarak bilim ve yeni bir akım hâlinde gerçekleştirilmeli.

4- "Bilim öyle ileri gitmiştir ki…" inancı insanlara; yani bilimle alakası olmayan insanlara hissettirilip onlarda aşağılık kompleksi ve işe yaramadıkları psikolojisi yaşattırılmalı.

5- Dahiler, zekiler, bilim adamları elenmeli.

6- Dünyada süper beyinler zümresi ve işe yaramazlar zümresi oluşturulmalı.

7- Bilimde gelinen durumun her insanı ölümsüz kılacağı düşüncesi telkin edilmeli ve buna inandırılmalı.

8- Kafası kesilen bir insanın dondurulup tekrar birleştirileceği çalışmalarının deklare edilmesi… (Birinin kafasını kesip sonra birleştirme -sözde- mucizesi; Deccalî bir vasıf.)

* Bu sekizinci madde, Calut'un kafasını kesen Hz. Davud'un kılıcının karşı operasyonudur ki inşallah Asâ'da açıklanacak.

9- Dijital bilimin insan vücudu ve suretini ele geçirmesi… Önce zihinden başlayarak yarı makine (organları plastik) insanların meydana getirilmesi...

10- "Uzun yaşamın sırrı çözüldü." imajının (ölümün yenilmesi) oluşturulması… Böylelikle ortada hesap verilecek bir gün olmayacak.

11- En güvenilir insanların bizzat bu işlere, deneylere kendilerini kobay olarak kullandırtmasıyla "güvenilirliğin" arttırılması... Bu işin başındaki adam Ray (Raymond) Kurzweil'dir. Ray Kurzweil, Dünya Büyük Şeytanî Organizasyonu'nun 9'lar konseyi adayıdır. İlk 21 kişi arasında… Bilim dünyasının karanlık prenslerinden biri... (**)

Singularity felsefesi:

* Var olmayanı var gibi göstermek.

* Deccalî bir yaklaşım.

* Mucizeler (bilimsel) göstererek insanlığı etkilemek.

* Cennet ve cehennem temaları.

* Dünyada yalancı sahte cennetler kurma projeleri.

* Singularity felsefesi hak eden insanlara ömür boyu cennet vaadi ve teknolojik yalancı cennet tabiriyle kurulacak mekanlar…

Akla Hz. Peygamber Efendimiz (sav)'in Deccal ile ilgili hadisi geliyor:

"Kim Deccal'i görürse Deccal yalancı cennet gösterecek. Onun cennetine kimse el uzatmasın. Onun gösterdiği cennet aslında cehennemdir. Cehennem diye gösterdiği cennettir. Dikkat edin." diye buyurmuştur.

Bu şahıs (Ray Kurzweil) kafasını kestirip klonlanmasını istemektedir. Hz Davud'un Calut'un kafasını kesişinin sembolü gibi…

Henüz bu planın tanıtımı, akımın varlığını yayma aşaması gündemde. Aldığımız bilgiye göre, bu işin bir de İstanbul sorumlusu olarak R. C. Dawkins diye biri varmış. Önce bilimkurguya aşina gençliğe ve sosyeteye panellerle ("Bitkiler ve hayvanlar dünyasındaki sırlar." adı altında) yeni akımı yayma faaliyetleri hazırlığındaymışlar. Yakında birtakım gençliğin, kişilerin beyinleri adeta afyonlanmış gibi bilinç temizleme derslerini ve öğretilerini duyarsanız şaşırmayın. Çağımız birçok gelişmelere gebe. Konu çok detaylı… Biz sadece masum gibi başlayan yeni bir akımın tehlikesine karşı bilinç oluşturmak istedik. Çünkü artık bilim ve teknolojiyi kullanarak zihin avcılığı yapmak kolaylaştı.

Karşılaştıkları en büyük engel Kur'an bilgileri. Onun içindir ki bu öğretiyi zihinlerden silmek ve -aslında tüm inançları- yok etmek istiyorlar. Hatırlayın "Bunların elinden Kur'an'ı almadıkça bir şey yapamayız." diyenleri... Metot ve teknikler değişti; ama amaç aynı. Her şeye rağmen Allah'ın da bir planı vardır. Ama kullara düşeni de kullar yapmalı.

Sevgi ve saygılarımla…

Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com


NOT: Bu konu çok önemli bir konu bence.Zaman zaman bu konuyla paralel haberlede bazı gelişmeler bilim adı altında yayınlanıyor.

Örnek Haber:


Beyni sanal ortama taşıyan ve 30 yıl sonra insanı bir holograma dönüştürecek bir proje için kollar sıvandı. İnsanların önce robot olacağı projede zihin kodlanarak ölümsüzlüğe ulaşılacak. Projeye en büyük desteği Budist lider Dalai Lama veriyor.Rus girişimci Dmitry Itskov, bir araya getirdiği bilim adamlarıyla ölümü yenmek için çalışmalara başladı. Itskov'un bilim ekibiyle geliştirdiği projenin ismi Avatar 2045. 2015'te başlayan proje 2045 yılında nihai evresine ulaşacak. Projenin ilk 5 yıllık evresinde insan vücuduna benzeyen bir robot geliştirilecek. Avatar adı verilen robot, 2020-2025 arasında insan beynine ev sahipliği yapacak.
Projenin üçüncü evresinde insan davranışları ve kişilik özellikleri yapay olarak geliştirilen beyne kaydedilecek. 2040 ile 2045 yılları arasında ise bilim adamları bu robotları kullanmayı bırakarak insanların bir hologramda sonsuza kadar yaşamasını sağlayacak. Geçen aylarda biyolog, fizikçi ve sosyologları bir araya getiren Itskov, "İnsan bilincinin korunmasıyla birlikte ölümsüzlüğe ulaşacağız. Avatar, toplumun bir parçası olacak" açıklamasını yaptı. Budist lider Dalai Lama da projeyi desteklediğini açıkladı. Hologram sayesinde insanlar duvarlardan geçebilecek.

Vatan
Zamanın icaplarına uymayanlar, sürüden ayrılmış koyunlar gibi geri kalırlar.

Hz. Ali
Kullanıcı avatarı
Dombıra
 
Mesajlar: 54
Kayıt: 12 Tem 2013 12:03

Re: SİNGULARİTY TEHLİKESİ - BİLİNÇ KIYAMETİ

Mesajgönderen dağdakiçobann » 14 Tem 2013 10:26

facebook
twitter
gplus

Oktan Keleş Deruni Devlet Kutsal Halı kitabında bu konuyu baya detaylı anlatıyor
.
Kullanıcı avatarı
dağdakiçobann
 
Mesajlar: 117
Kayıt: 13 Tem 2013 16:02

Re: SİNGULARİTY TEHLİKESİ - BİLİNÇ KIYAMETİ

Mesajgönderen Dombıra » 14 Tem 2013 11:22

facebook
twitter
gplus

dağdakiçobann yazdı:Oktan Keleş Deruni Devlet Kutsal Halı kitabında bu konuyu baya detaylı anlatıyor


Aynen öyle kesinlikle okunması gereken bir kitap.
Zamanın icaplarına uymayanlar, sürüden ayrılmış koyunlar gibi geri kalırlar.

Hz. Ali
Kullanıcı avatarı
Dombıra
 
Mesajlar: 54
Kayıt: 12 Tem 2013 12:03

Re: SİNGULARİTY TEHLİKESİ - BİLİNÇ KIYAMETİ

Mesajgönderen yazyagmuru » 14 Tem 2013 12:05

facebook
twitter
gplus

çok saçma.kendisinden korkulması gereken yalnız ve ancak Allah'tır.her ne planlıyorlarsa planlasınlar,bununla Allah'ı aciz bırakamazlar, ve şeytanın ihlaslı mümin kullar üzerinde hiçbir gücünün olmayacağı Allah'ın vaadidir.tuzak kuran kurabilir,bu benim ancak imanımı kuvvetlendirir.
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru
 
Mesajlar: 1295
Kayıt: 13 Tem 2013 11:11
Konum: ankara

Re: SİNGULARİTY TEHLİKESİ - BİLİNÇ KIYAMETİ

Mesajgönderen Dombıra » 14 Tem 2013 14:33

facebook
twitter
gplus

yazyagmuru yazdı:çok saçma.kendisinden korkulması gereken yalnız ve ancak Allah'tır.her ne planlıyorlarsa planlasınlar,bununla Allah'ı aciz bırakamazlar, ve şeytanın ihlaslı mümin kullar üzerinde hiçbir gücünün olmayacağı Allah'ın vaadidir.tuzak kuran kurabilir,bu benim ancak imanımı kuvvetlendirir.


Bu dediklerinin hepsi samimi imanı olanlar için geçerlidir.Buda çok az bir azınlığı oluşturuyor genele göre.Ki Allah'ın dünya için çizdiği kaderi yani muradullah çerçevisinde bazı olayların olması gerekiyor.Elbette planların en büyüğü Allah'a aittir.
Zamanın icaplarına uymayanlar, sürüden ayrılmış koyunlar gibi geri kalırlar.

Hz. Ali
Kullanıcı avatarı
Dombıra
 
Mesajlar: 54
Kayıt: 12 Tem 2013 12:03


Dön Yeni Dünya Düzeni