İlluminati Tapınak Şövalyeleri,Kabala ve Şeytan İlişkisi

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

İlluminati Tapınak Şövalyeleri,Kabala ve Şeytan İlişkisi

Mesajgönderen yarfo » 29 Oca 2014 13:39

facebook
twitter
gplus

İzleyen olursa tartışabiliriz.
Resim
Kullanıcı avatarı
yarfo

Re: İlluminati Tapınak Şövalyeleri,Kabala ve Şeytan İlişkisi

Mesajgönderen Devrez » 05 Şub 2014 00:06

facebook
twitter
gplus

Kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir video.
Kullanıcı avatarı
Devrez

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 05 Şub 2014 00:14

facebook
twitter
gplus

Mesajım kıvrılsın şurada :)
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen yarfo » 05 Şub 2014 23:54

facebook
twitter
gplus

Devrez yazdı:Kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir video.

Aynen.Uzun diye izlemiyor millet malesef :D
Resim
Kullanıcı avatarı
yarfo

Mesajgönderen dervis55 » 09 Şub 2014 00:55

facebook
twitter
gplus

daha ne anlatsin helal olsun
dervis55

Mesajgönderen marvin » 16 Şub 2014 13:16

facebook
twitter
gplus

Harika bir video olmuş gerçekten. Söyleyen dayı da iyi söylüyor. Kesinlikle izlenmeli derim ben.
"Herkes benim düşünceme katılırsa yanılmış olmaktan korkarım."

- Oscar Wilde-
Kullanıcı avatarı
marvin

Mesajgönderen reco » 19 Mar 2014 01:35

facebook
twitter
gplus

Aklıma İbrahim geldi. Neden atıldığı ateşten kurtulması kimseyi etkilemiyor ve o da ''başınızı yesin'' dercesine orayı terkediyor? Olayın açıklaması ne?
Kullanıcı avatarı
reco

Mesajgönderen bilinmezleri öğrenin » 19 Tem 2014 23:12

facebook
twitter
gplus

Tapınak şovalyeleri hakkında benim bir yazım vardı sitemde. Onu burada yazmak istedim. İsterseniz yazımın 1. ve 3. bölümünü http://bilinmezleriogrenin.blogspot.com.tr/ adlı sitemden bulabilirsiniz.

İlluminati'nin kuruluşundaki en önemli dönemdir.O zamanlar bir tarikat olarak kurulmuşlardır.Kudüs'te bulunan Süleman Tapınağı merkezleridir. Hatta Haçlı Seferlerinin düzenlenmesindeki en önemli amaç budur.Şimdiki mason ayinlerinin temelini oluşturan ayinler yapılıyordu.

Daha sonra Müslümanların Kudüs'ü fethetmesiyle zayıflarlar.Ancak şimdi çok daha güçlüler. O zamanki adları Sion tarikatı olarak geçmektedir.Ancak o zamanlar tapınak şovalyelerinin sevilmeme nedenlerinden biri de sadece birbirleriyle (hepsi erkekti)ilşkilere girmeleriydi.[çok sapıkça]
Adamlar kabalizme tapıyorlardı.(neyse bu konudan sonra bahsedeceğim.)
Ayrıca masonluğun anlamı taş ustası demektir.Buradan da kendilerine bilimin yolunu açıyorlar.Güya kendilerini bilime adamış bir topluluk .(ne saçma) Zengindiler, bu kilisenin hoşuna gitmiyordu.Aynı zamanda halkta sevmiyordu.Ve kilise bunları yakaladı ve öldürdü.Bazıları hariç.Kurtulanlar İskoçya'da roslin şapelini kurdular.Merkezleri iskoçya olmuştu.Ve dağıldılar.Neredeyse yok olmuşlardı.Tapınak şovalyeliğinden masonluğa geçilmek için de ilk adım atılmış oluyordu.Tapınak şovalyeliği bitmiş masonluk başlamıştı.Böylece daha da güvendeydiler.Kilise de zayıflayınca artık önlerinde önemli bir engel kalmamıştı.18.yüzyılda iyice güçlenmişlerdi.1707'de İskoçya ile İngiltere arasında imzalanan act of union antlaşması ile İngiltere ile birleşmişlerdi.Artık çok güçlü olmuşlardı.Daha sonra 1717'deLondra'da ilk loca kurulur.Weishaupt adlı kabalacının biri Almanya'da da bir lonca kurar.Ve ik defa iluminati resmileşmiş olur.[sonunda kuruldu yeaa]
Bir yazının daha sonuna geldik.Diğer yazımda Amerikadan bahsedeceğim.sonra görüşmek üzere.

Yorumlarınızı bekliyorum.
bilinmezleri öğrenin

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 20 Tem 2014 04:38

facebook
twitter
gplus

Bu tapınak şövalyeleri konusu çok tuhaf.Hacıları korumak için kurulmuş bir teşkilatla illiminati ile ne alakası olabilir lan diye başlamıştım.Ancak hiç ummadığım şeyler çıkmıştı altından.Tapınak şövalyeleri dünya da ilk bankacılık sistemini kuran oluşumlardan bir tanesidir.70'e yakın müşterisi bulunmaktadır ancak bu 70 kişi içerisinde o dönemin en soylu ve zengin insanları vardır.Tapınak şovalyelerinin bilinen 200 yıllık bir geçmişi var.Bu teşkilatın ortadan kaldırılması tapınak şövalyelerine borcçlu olan Fransa Kralı IV. Philippe'in papaya baskı yapması sonucu dönemin papası tarafından eşcinsellik ve kafir oldukları gerekçesiyle toplatılarak idam ettirmiştir.Sağ kurtulanlar ise iskoçya'ya kaçmıştır.Müslümanların ve memlüklülerin fetih harekatları yüzünden çok fazla yer değiştirmiş olsalar bile uzun yıllar boyunca hakimiyet sürmüşlerdir.Mason ritüellerinde kullanılan kılıç ve bir çok eylem illimünatinin ataları olduğu düşünülen tapınak şövalyeleri ile bağdaştırılır.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Dön Yeni Dünya Düzeni