yahudinin ülkemize sessiz tuzağı.

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: yahudinin ülkemize sessiz tuzağı.

Mesajgönderen tornacı veysel » 13 Eyl 2014 18:55

facebook
twitter
gplus

canq yazdı:İyi ki yıkılmış diyorum tekrar tekrar. Mustafa Kemal iyi ki varmışsın be.

Olmasaydın, yobaz kafalar yönetecekti ülkeyi.

+1 Bari küçük yaşta aşılamasalardı şu hastalıklı Tanrı fikirlerini.
tornacı veysel

Mesajgönderen yazyagmuru » 13 Eyl 2014 19:02

facebook
twitter
gplus

gerçekten de şu yobaz kafalılar olmasa ne güzel de idare edilirdi herşey.
http://t.co/pg1cpzXPT0
En son yazyagmuru tarafından 13 Eyl 2014 21:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen yazyagmuru » 13 Eyl 2014 21:20

facebook
twitter
gplus

axrathomas yazdı:
yazyagmuru yazdı:gerçekten de şu yobaz kafalılar olmasa ne güzel de idare edilirdi herşey.
http://http://t.co/pg1cpzXPT0

verdiğiniz link açılmıyor .

teşekkür ederim uyarın için, buyurun:
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen Skywalker » 13 Eyl 2014 21:31

facebook
twitter
gplus

Eğer Müslüman olmasaydım İbrahim Abi'nin attığı video beni sorgulamaya götürürdü ve sonucunda mutlaka bir yaratıcının varlığına inanırdım, şu anki gibi. Hiçbir tablo kendi kendini boyayamaz. Şu klişe cümlenin içinde binlerce anlam yüklü.

Fakat, evrenin muazzamlığını görebilmek için bile "kafir" dediğimiz kişilerin yaptığı araştırmalara ve videolara muhtacız. Astranomi biliminin temellerini geliştiren Müslüman bilim adamlarından, "Dünya düzdür aksini söyleyen kafirdir" diyen şeyhlere... Bu hale kendimiz geldik. Bu da bir öz eleştiri olsun.
Skywalker

Mesajgönderen yazyagmuru » 13 Eyl 2014 21:48

facebook
twitter
gplus

enbiya 30, bismi Allah:
İnkâr edenler, göklerle yer bitişik bir halde iken bizim, onları birbirinden ayırdığımızı ve her canlı şeyi sudan yarattığımızı görüp düşünmediler mi? Yine de inanmazlar mı?

zariyat 47: göğü büyük bir kudretle bina ettik ve muhakkak biz onu genişleticiyiz.

fussilet 53:İnsanlara gelecekte ve kendi nefislerinde âyetlerimizi göstereceğiz ki onun (Kur'an'ın) gerçek olduğu, onlara iyice belli olsun. Rabbinin her şeye şahit olması, yetmez mi?
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen tornacı veysel » 13 Eyl 2014 22:02

facebook
twitter
gplus

Konu andımızdan evrene nasıl geldi anlamadım. :D
tornacı veysel

Mesajgönderen canq » 14 Eyl 2014 00:26

facebook
twitter
gplus

Hacı abiler, olay yine yeni yeniden dolaylı da olsa "evren mükemmel bir yaratıcı olmalı"ya gelmiş, ve bunun üzerinden bize yobaz denmiş. çogzel.

Şimdi bakın, evrenin mükemmel olup olmadığı hakkında karar verebilecek kadar ne sizin ne de bizim(en azından benim) böyle bir ilmimiz yok. Bunu bilebilmek için en iyi ihtimalle fen bilimlerini bilmek lazım. Bunun uzun vadeli araştırmak bir şeyler bilmek lazım. O kadar bilim adamını ateist yapan şey nedir bunu öğrenmek lazım. Evren'i keşfeden onlar, siz kendiniz boş boş anlamlar yüklüyorsunuz. Bu adamlar mal mı aq. Bir tane "Known Universe" videosuyla çözdünüz işi. "yaprağa bakıyorum Tanrı'yı görüyorum" gibi afedersiniz sikko bir argümanla olmaz bu iş. Bu ifadeyi kullanmak istemiyorum ama, bu fazlasıyla cahilce bir söylem. "evrim varsa Tanrı yoktur" çıkarımı yapmak gibi.

Bkz. kaos teorisi, kuantum mekaniği, evrim, abiyogenez, çoklu evrenler, sicim, hassar ayar, enflasyon teorisi. Bunların hangisi bilip konuşuyorsunuz? Ben 3 gün sicim teorisini okudum bi bok anlamadım.

Neyse, atayız diye inancımız yayılmış ama, değilim. Herhangi bir felsefi görüşe tabi olmamakla beraber, her türlü görüşe, fikre, bilgiye açığım. Bir örnek vermek gerekirse, dünyanın yuvarlak olduğu bilgisinin gerçekliği %99'dur. Tek tabi olduğum görüş şüpheciliktir(şimdilik).

Dipnot:
Spoiler: göster
Allah yoq din yalan
canq

Mesajgönderen Sahra » 14 Eyl 2014 01:11

facebook
twitter
gplus

O kadar bilim adamını ateist yapan şey de, o kadar bilim adamını inançlı yapan şey de tercih :mrblue: Demek ki inanç bilime ters değil. Bilimin mantıklı olanın inançsızlık olduğunu kanıtlamak adına insanlar tarafından kullanıldığını düşünüyorum.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen canq » 14 Eyl 2014 02:10

facebook
twitter
gplus

Bu tercihleri bilimsel verilere dayanarak yapıyorlar. Bahsettiğim şey mükemmel evrenden daha derin şeyler. İnsanın ufku meselesi. Bir de, İnanç bilimsel metoda ters. İnanç deney yaptırmaz, ama bilim yapıyor.

"Bilimin mantıklı olanın inançsızlık olduğunu kanıtlamak adına insanlar tarafından kullanıldığını düşünüyorum."
Üzdün Sahra. :D Bir kaç tane bilim adamının hayatını incelemeni tavsiye ederim. Einstein'ı incele mesela, o da duygusal bir bilim adamı, ama Tanrı fikirleri ilginç. Hatta şu filmle başlayabilirsin istersen: http://www.imdb.com/title/tt0995036/

Şöyle bir şey var bir de, bilim adamlarının inançları çok farklı oluyor. Onların inanmadıkları Tanrı tasviri, dinlerdeki Tanrı. Bilimsel metodu ve mantığı kabul etmiş insanlar. Çıkıp bunlara "musa asayı yere vurdu ejdarha oldu" dersen inanmalarını beklemek komik olur. Bunu da "sadece tercih" diye kesip atamayız bence.
canq

Mesajgönderen Sahra » 14 Eyl 2014 03:36

facebook
twitter
gplus

canq yazdı:Bu tercihleri bilimsel verilere dayanarak yapıyorlar. Bahsettiğim şey mükemmel evrenden daha derin şeyler. İnsanın ufku meselesi. Bir de, İnanç bilimsel metoda ters. İnanç deney yaptırmaz, ama bilim yapıyor.

İnanç deney yap demiyor, ama yapma da demiyor. Bilim de inanmamanı gerektirmez, inanıyorsan bile onu bir kenara koymanı gerektirir.

"Bilimin mantıklı olanın inançsızlık olduğunu kanıtlamak adına insanlar tarafından kullanıldığını düşünüyorum."
Üzdün Sahra. :D Bir kaç tane bilim adamının hayatını incelemeni tavsiye ederim. Einstein'ı incele mesela, o da duygusal bir bilim adamı, ama Tanrı fikirleri ilginç. Hatta şu filmle başlayabilirsin istersen: http://www.imdb.com/title/tt0995036/

Birkaç bilim adamıyla olacak iş değil bu. İnanan bilim adamları var mı, var. Ee? İnançları bilim yapmalarına engel mi? Hayır. Bilim inançlarına engel olabilmiş mi? O da hayır. Çünkü inanç ile bilim alakasız şeyler. Biri adı üstünde metafiziktir (fizik ötesi), diğeri fiziktir. Bilim yaparken metafizikle uğraşılmaz, metafizik diye bir şey yok sayılır. Ama bir bilim adamı deneylerine metafiziği katmasa da kişisel tercih olarak metafiziğe inanabilir. Bilim metafiziği reddedemez çünkü bilim fiziğin ötesine ulaşamaz; yani sadece fizik kuralları çerçevesinde kalan bir şeydir. İşte bu yüzden bilim mantıklı olanın inançsızlık olduğunu söyleyemez. İnsanlar bilimi bahane eder, ya da gözünde bilimi büyütür. "Bilim öyle bir şeydir ki ötesinde hiçbir şey yoktur." derler.

O filmi izledim bu arada, çok beğenmiştim.

Şöyle bir şey var bir de, bilim adamlarının inançları çok farklı oluyor. Onların inanmadıkları Tanrı tasviri, dinlerdeki Tanrı. Bilimsel metodu ve mantığı kabul etmiş insanlar. Çıkıp bunlara "musa asayı yere vurdu ejdarha oldu" dersen inanmalarını beklemek komik olur. Bunu da "sadece tercih" diye kesip atamayız bence.

İnanç dediğim zaman illa din inancı olarak algılanmasın zaten. Ama bir bilim adamının dini inancı da olabilir. Dediğim gibi, metafizik. Bilimin ötesi. Bilimden öte bir şey yoktur deyip geçmek yobazlık bence. Bilim önce evrendeki her şeyi açıklasın da bari ondan sonra ahkam kessinler :D Cart teorisi, curt teorisi, evrim teorisi falan inanca engel değil. Hiçlikten varlık elde edemedikleri sürece, bilim varoluşu açıklayamıyor demektir; bilim varoluşu açıklayamadıkça da bilimin ötesinde bir şeyler olabileceği gibi bir ihtimal olduğunu kimsenin görmezden gelmemesi gerekir. Eğer bilim tanrı tarafından yaratıldıysa, fizik kuralları Tanrı'nın gücünün sadece bir alt kümesidir ve kendi sınırları dışına çıkamaması, Tanrı'nın varlığına delil olan hiçbir şey göstermemesi normaldir.

Çok soyut şeyler bunlar, umarım anlaşılır olmuştur yazdıklarım.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

ÖncekiSonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni