Tüketim Toplumu

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: Tüketim Toplumu

Mesajgönderen huzurdoğada » 14 Tem 2015 14:43

facebook
twitter
gplus

Sosyopat kapital kardeş güzel bir yazı olmuş eline sağlık. Senin blog undan okuduğum bir iki yazı daha vardı önceden güzel şeyler yazıyorsun. Bende bu yazıda yazdığın düşüncelerde bir insanım,nickimden anlaşılır zaten. Aslında şöyle bir şey var bizim gibi düşünen insanlar var epey gerçekten de. 10 aklını çalıştıran adam 1000 tane akılsız adamla iç içe yaşayınca fark yaratmayı geç kendi karakterini bile bertaraf edebilecek duruma geliyor ve o ucuz çoğunluktan biri olmaya çalışma psikolojisine kapılıyor işte. Örgütlenmeymiş,ters giden bir şeyleri değiştirmekmiş böyle şeyler hayal. Hele ki insanlar gün geçtikçe teknoloji bağımlısı olup okuma araştırma sorgulama yetilerini gitgide kaybederken. Diyeceğim o ki herkes kendini kurtarmalı, mutlu olmanın tek yolu bencil olmaktan geçiyor.
"Bana sevgi değil,para değil,ün değil,hakikati verin.Zengin yemeklerin,şarabın ve dalkavukların bulunduğu sofrada oturdum,hakikat ve samimiyet yoktu;misafire hiç de iyi davranılmayan bu yerden aç ayrıldım"
Henry David Thoreau
Kullanıcı avatarı
huzurdoğada
 
Mesajlar: 74
Kayıt: 04 Ağu 2014 22:49

Re: Tüketim Toplumu

Mesajgönderen Y2J » 30 Tem 2015 13:44

facebook
twitter
gplus

huzurdoğada yazdı:Sosyopat kapital kardeş güzel bir yazı olmuş eline sağlık. Senin blog undan okuduğum bir iki yazı daha vardı önceden güzel şeyler yazıyorsun. Bende bu yazıda yazdığın düşüncelerde bir insanım,nickimden anlaşılır zaten. Aslında şöyle bir şey var bizim gibi düşünen insanlar var epey gerçekten de. 10 aklını çalıştıran adam 1000 tane akılsız adamla iç içe yaşayınca fark yaratmayı geç kendi karakterini bile bertaraf edebilecek duruma geliyor ve o ucuz çoğunluktan biri olmaya çalışma psikolojisine kapılıyor işte. Örgütlenmeymiş,ters giden bir şeyleri değiştirmekmiş böyle şeyler hayal. Hele ki insanlar gün geçtikçe teknoloji bağımlısı olup okuma araştırma sorgulama yetilerini gitgide kaybederken. Diyeceğim o ki herkes kendini kurtarmalı, mutlu olmanın tek yolu bencil olmaktan geçiyor.


Dediğin doğru da,ne kadar akıllı ve bilinçli olursan ol,bencil olup bana değmesinler de bin yıl yaşasınlar dersen,kurunun yanında yaş da yanar misali sen de zararlı çıkarsın be bro.Allah peygamberleri boşuna göndermedi o toplumlara.Bilip de bunları anlatmayıp uygulamadıktan sonra,bilmeyenlerle aynı kefeye konursun.He kendini yırt insanları kurtar mantıksız zaten.Uyarırsın,örnek gösterirsin,seni halada takmıyorsa kendi kararıdır ve cezasını eninde sonunda çeker.Ama bu bile olmuyor,sanırım yeteri kadar olgunluğum ve cesaretim yok.
Ölüm Tüyden Hafif, Görev Dağdan Ağır..
Kullanıcı avatarı
Y2J
 
Mesajlar: 18
Kayıt: 13 Tem 2013 13:47

Re: Tüketim Toplumu

Mesajgönderen Think Tank » 29 Ağu 2015 23:59

facebook
twitter
gplus

Yahu işte ben bunu anlamıyorum tüketimin ve tüketim toplumu olmanın nesi kötüdür? Yani demek istediğim tüketimin nesi kötü? Tüketim en basitinden refahın göstergesidir refah toplumu demek de zaten tüketimle alakalı bir kavram. Bunu yalnızca meta tüketimi olarak da düşünmeyin. Rahatça bir yerde sinema izleyebilmek, istediğini istediğin kadar seyredebilmek, dinleyebilmek, gezebilmek vs... de dahildir.

Eğer tüketim toplumuna karşıysanız sadece kuru ekmek yemeye ve çorba içmeye, tek göz odada kalmaya, tek kıyafetle yaşamaya ve motorlu araç kullanmamaya davet ediyorum ne dersiniz?

Hadi bunlar olmadı diyelim tüketim toplumunu nasıl engelleyeceksiniz? İnsanlara neyin ne kadar nasıl tüketilmesini dikte ederek mi?
Think Tank
 
Mesajlar: 59
Kayıt: 29 Ağu 2015 22:52

Re: Tüketim Toplumu

Mesajgönderen eskimo » 30 Ağu 2015 12:20

facebook
twitter
gplus

tükettiğin şeyleri yeterince doğaya çevreye ve insan sağlığına duyarlı bir şekilde üretebiliyorsan hiç bir sıkıntı yok. özellikle obetizeteye dikkat ;)
Kullanıcı avatarı
eskimo
 
Mesajlar: 2609
Kayıt: 22 Haz 2013 22:57

Re: Tüketim Toplumu

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 30 Ağu 2015 15:19

facebook
twitter
gplus

İsteyen istediğini tuketsin , doğayı ve canlıları tuketmeyelim yeter.Dünyanın sistemi çöktüğü zaman tüketecek bir şeyimiz kalmıcak çünkü.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci
 
Mesajlar: 1334
Kayıt: 09 Nis 2014 22:43

Re: Tüketim Toplumu

Mesajgönderen aspidistra » 30 Ağu 2015 15:23

facebook
twitter
gplus

araf, 31
yiyin için fakat israf etmeyin, çünkü allah israf edenleri sevmez.
fe eyne tezhebun
Kullanıcı avatarı
aspidistra
 
Mesajlar: 11
Kayıt: 07 Oca 2015 11:44

Re: Tüketim Toplumu

Mesajgönderen eskimo » 30 Ağu 2015 18:40

facebook
twitter
gplus

aspidistra yazdı:araf, 31
yiyin için fakat israf etmeyin, çünkü allah israf edenleri sevmez.


budur.
Kullanıcı avatarı
eskimo
 
Mesajlar: 2609
Kayıt: 22 Haz 2013 22:57

Re: Tüketim Toplumu

Mesajgönderen Serpent Lord » 29 Nis 2016 21:51

facebook
twitter
gplus

katılıyorum.
Kullanıcı avatarı
Serpent Lord
 
Mesajlar: 1
Kayıt: 29 Nis 2016 21:08

Önceki

Dön Yeni Dünya Düzeni
cron