Ulus Devletler Adım Adım Yıkılır

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Ulus Devletler Adım Adım Yıkılır

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 12 Nis 2014 17:30

facebook
twitter
gplus

Parelel yönetimin oluşturulma süreci , ülkeden ülkeye değişiklik gösterse de ana program değişmiyor. İçine sızılan devlet bürokratlarının yardımıyla,yaygın bir medya ve entelektüel yedek güç operasyonuyla , ülke insanları ,aslında kendilerine benimsetilmiş olan düşünceleri yada eylem planlarını , kendi kurumlarının ve beyinlerinin ürünüymüş gibi algılayıp eyleme geçiyorlar.
Beyin temizleme, beyne yeni algılama düzeneği yerleştirme , örgütlenme ,kimlik oluşturma ve eyleme geçirme süreci 22 adımda gerçekleştiriliyor:
1) Kamuoyu oluşturucuları devşirilir: aydınlar,yazarlar,bilim adamları , içerde ve dışarda ki masrafları karşılanarak , konferanslara çekilir. Bu kişilerle doğrudan ilişkiye girilerek ülkeleri hakkında bilgi alınır ve düşünce-örgütlenme özgürlüğü başlığı altında yeniden yapılanma düşüncesi benimsettirir.

2) Yeni örgütler kurulur:Alt örgütler yoksa hemen ‘Helsinki Nihai Senedi ‘ kapsamında helsinki yurttaşlar ve ortak zemin merkezleri örgütlenir ve koşullar olgunlaştıkça , uzaktan yönlendirilebilecek bir ilişkiler ağı altında insan hakları dernekleri ve benzeri örgütler kurulur.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Helsinki_Nihai_Senedi http://tr.wikipedia.org/wiki/Helsinki_Yurtta%C5%9Flar_Derne%C4%9Fi

3) Yeni propaganda aygıtları kurulur: Radyo,gazete,dergi,televizyon,video yayınlaru devreye sokulur; bilimsel ve magazinsel içerikli , insan hakları ilkeleri üstüne sürdürülen yayınlar yoğunlaştırılır; kışkırtmalarla insan hakları ihaleleri yaratılarak süreç hızlandırılır.

4) Gazeteciler devşirilir: Casuslar yerine ( dergi , gazete , radyo ve televizyon ) muhabirleri aracılığıyla yerinden bilgi etmek için , içerde ve dışarıda gazeteci eğitim programları düzenlenir.

5) Akademisyenler devşirilir: Bilimsel ve toplumsal konferanslar çoğaltılır; yeni ilişkilerle yerel vakıf ve “ think thank “ dernekleri kurulur.
(Think thank: http://en.wikipedia.org/wiki/Think_tank

6) İş adamları ve işçiler örgütlenir: İş adamları dernekleri , sendikalar kurulur ; onların içine bilim danışmanlarıyla sızılır ; siyasal partilere eğitim programlarıyla , particilik dersleriyle yaklaşılır ve kadrolar yönlendirilir; gençlik “düşünce özgürlüğü” ve “siyasal katılımcılık” propagandasıyla örgütlenir.

7) Açık istihbarat ağı kurulur: Gizli ve yarı gizli istihbarat çalışmaları: Medya muhabir ağıyla açık ve yaygın istihbarat toplanır ; olanaklıysa Amerikan televizyonlarının yerli şubeleriyle yayına geçilir ; eksik ve yanlış bilgilendirmeyle kitleler yönlendirilir; eğitim seminerleri,konferanslar,geziler,düzenlenerek yerel medya ile kalıcı bağlar oluşturulur.

( Türkçe bir video faydalı olucağını düşündüğüm için banu avarı koydum sevmeseniz bile izlemenizi tavsiye ederim )

8) Etnik ayrılıkları güçlendirmek için kültür anımsatma programlarına başlanır ; yerel toplantılardan uluslararası toplantılara adam taşınır;ulusal ve bölgesel tarihin bütünleştirici özellikleri önemsizleştirilerek,yerel tarih,yerel kültür araştırması adı altında en eskiye özlem yaratılır.

9) Kitleler yanlış ve eksik bilgilendirmeyle yönlendirilir: Kitlelerin akıl denetimlerini ele geçirmek için, yoğun propaganda ve yanlış bilgilendirmeyle tarihsel devlet kurumları ve etnik sürtüşmeleri önleyen geleneksel kurumlar yıpratılır ; toplumsal kimliği karıştırmak için tarihsel ve toplumsal gelişim gerçekleri değiştirilir , çarpıtılır ve yeni kimlikli toplumluklar oluşturulur.

10) Güvensizlik ve çaresizlik yaygınlaştırılır: Yolsuzluk kampanyaları ‘ yerinden yönetim ‘ istemleri yükseltilerek devlet egemenliği zayıflatılır ; yolsuzluk olayları abartılarak topluma aşağılık duygusu yerleştirilir,halk çaresizliğe itilerek kuraldışı yaşama alışkanlığı yerleştirilir.

11) Ekonomik yaşam ele geçirilir: Borç ekonomisinde dalgalanmalar yaratılır; para piyasaları dışarıdan gelen uluslararası vur-kaç tefecilerine sonuna kadar açılır ve varlıklar ucuza kapatılır.

12) Merkez devlete karşı güvensizlik yaratılır: Kritik dönemlerde ekonomik bunalım yaratılmasıyla umutsuzluğa düşürülen yerel sanayicilerle , üreticilere konferans , sempozyum adı altında doğrudan ilişkiye geçilir, devlet merkezine karşı güvensizlik aşılanır.

13) İş adamları devşirilir: Yerel iş adamı örgütleri ve ilişki büroları kurulur; başına buyruk ,devlet denetiminden giderek uzaklaşan ‘ serbest ekonomi ‘ ve ‘ serbest Pazar ‘ düzeni kabul ettirilir.

14) Ulusal sanayi yıkılır: Ulusal ekonominin yıkılması için , ulusal sanayileşme ve enerji kaynakları programları dağıtılır.Çevreci örgütler ,toplum ile devlet arasındaki çatışmayıda içericek biçimde desteklenir ve ulusal madencilik ,doğal yakıt üretim kaynakları işletmeciliği ulusal egemenlik alanının dışına çıkartılır.

15) Ordular ulusal savunma kimliğinde kopartılır: Ulusal yapıların korunmasına yönelik müdahalelerini önlemek için güvenlik güçleri,geleneksel eğitim ilkelerinden uzaklaştırılır.Profesyonelleştirilerek devlet egemenliğine sahip çıkmaya çalışan ordular geriletilir.Subaylar ve polisler yarı askersel eğitim için yabancıların sözde düşünce örgütlerine gönderilir.Kışkırtmalara baş vurarak ordu yönetimleri günlük siyasete çekilir ; ordu içinde politik tartışmalar başlatılır,ordu ile halk arasında cepheleşme yaratılır;bağımsızlık isteyebilecek ordu unsurları ,güdümlü ihtilala komitlerine çekilerek ,cezalandırılır ya da inceden planlanmış ‘terfi’ oyunlarıyla etkisizleştirilir ve ordudan uzaklaştırılır.

16) İnanmış liderler yetiştirilir: Liberallik programlarıyla,yeni dünya düzenine tapınan ultra-liberal önderler üretilir,yeni partiler kurulur,eski örgütlere yeni liderler yetiştirilir;parti programları,rejimle hesaplaşmaya yönelik ,kışkırtma programlarına dönüştürülür.

17) Ulusal bunalımlar yaratılır: Ülkede sık sık ekonomik dalgalanmalar yaratılarak bunalım araları azaltılır;ulusal devlet merkezinin elindeki en önemli güç olan para kaynakları , bankalar ,devlet şirketlerinin önü kesilerek kapatılır ve yabanci şirketlerin eline geçirilir.

18) Ulusal üretim birimleri ele geçirilir:Yaratılan ekonomik dalgalanmalar ve bunalımlar sonucunda , ağır sanayi ,enerji ve iletişim kurumları ‘özelleştirme’ adı altında yabancılara yok pahasına devredilir;bağımsızlığı pekiştircek büyük projeler önlenerek dışa bağlılık güçlendirilir.

19) Belediye hizmetlerinin yabancılara devredilir: Yerel yönetimi güçlendirme projesiyle toplumsal hizmetler,’karlılık’ esasına oturan şirketlere devredilir; su ve elektrik işletmeleri gibi kentsel kurumların yabancılara verilmesi için düşünsel altyapı oluşturulur.

20) Silahlı güçler zayıflatılır: Ekonomik dalgalanmaları ve bunalımları bahane ederek , toprak bütünlüğünü koruma aracı olan ulusal ordunun,silah donanımlarında komuta kontrol ve iletişim sistemlerinde yenilenme alımları kısıtlanarak zayıflatılır ve ulusal sınırlar rahatlatılır

21) Devlet yönetimi kargaşayla ele geçirilir: Seçim darbesiyle egemen devlet ele geçirilir. Merkezde direniş olursa , yaygın ve sürekli kitle gösterileri düzenlenir; sürecin hızlandırılması için halkı ikna edici etnik çatışmalar yaratılır; ölümle sonuçlanan kışkırtmalarla etnik ya da mezhepsel kimlikler kemikleştirilir.

22) Kültürel kaynaşmalar yıkılır:”çok kültürlülük” propagandasıyla ortak kültürün temelleri yıkılır; din kültürünün parçalanmasıyla geleneksel akış kesilir. Ulusal dayanışmayı pekiştirici etkisinin yok edilmesi için din-kültür ortamı,” medeniyet arası diyalog ” programıyla, Batı’nın dinsel kurumlarının güdümünde eritilir: Din siyasetçileriyle azınlık din kurumları bağdaşıklığı kurularak ulusal eğemenliğin karşısında dinsel olarak cephe oluşturulur.

Sivil Örümceğin Ağında Kitabı kaynak olarak kullanılmıştır.Alıntılar ve eklemeler yapılmıştır.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Re: Ulus Devletler Adım Adım Yıkılır

Mesajgönderen hardman01 » 13 Nis 2014 22:00

facebook
twitter
gplus

Lan en kötüsü ne biliyomusun ne kadar çalışırsak çalışalım eğer iyi bir kariyer istiyorsak bu büyük sermayenin alt kollarındaki şirketlerde çalışacaz. Ben yanarsam buna yanarım. Ne yapıp edip torpille bile olsa kamuya girmek lazım. Bazen hükümeti eleştiriyoruz bizi kamuya nasıl alsınlar a.k.
hardman01

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 13 Nis 2014 22:21

facebook
twitter
gplus

hardman01 yazdı:Lan en kötüsü ne biliyomusun ne kadar çalışırsak çalışalım eğer iyi bir kariyer istiyorsak bu büyük sermayenin alt kollarındaki şirketlerde çalışacaz. Ben yanarsam buna yanarım. Ne yapıp edip torpille bile olsa kamuya girmek lazım. Bazen hükümeti eleştiriyoruz bizi kamuya nasıl alsınlar a.k.

İnsanoğlu bu kadar çaresiz değildir diye düşünüyorum her seferinde ama insanların umrunda değil moruk sen ben sinir stres yapıyoruz.Torpil olayına karşıyım teknik olarak ama devlet memurlarının da emin ol eli kolu bağlı ,,devlet çatısı altında ki insana yorum hakkı tanımıyor , işleyişi eleştirdi diye ihraç edilen yüzlerce memur var yakınlarımda örneği de var. Konu hakkında bilgi sahibi olan bizlerin elinden de birşey gelmiyor yazıyoruz çiziyoruz ama harakete,pratiğe geçmiyoruz çözümde üretmiyoruz.
En son Leonardo da vinci tarafından 07 May 2014 21:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen hardman01 » 17 Nis 2014 02:23

facebook
twitter
gplus

Ben açıkçası şu son günlerde çıkan ses kayıtlarına ilk başta montaj demiştim. Yani bu kadarda olmaz herhalde diyordum. Sonradan işin ciddiyetini kavradım. Bir bakan'ın Kur'anla dalga geçmesi, yolsuzluk konuşmaları, seçim güdümlü savaş planları falan devletin ne kadar ciddiyetten uzak, insanları kandırdıklarının kanıtı diye düşünüyorum. Yani ister istemez bizi bu ulus devletlerin yıkılmasına ikna ediyorlar gibime geliyor. Yani biz kendimiz isteyecez ulus devletlerin yıkılmasını böyle giderse.
hardman01

Mesajgönderen Semavi » 17 Nis 2014 12:15

facebook
twitter
gplus

Çok fazla değil, dünyanın başına musallat olmuş şöyle 100-200 kadar kişi gebertilebilse tüm insanlık rahat nefes alır.
"Fakat, O Allah benim Rabbimdir ve ben Rabbime hiç kimseyi ortak koşmam." Kehf/38
Kullanıcı avatarı
Semavi

Mesajgönderen Nate RIVER » 17 Nis 2014 12:43

facebook
twitter
gplus

Semavi yazdı:Çok fazla değil, dünyanın başına musallat olmuş şöyle 100-200 kadar kişi gebertilebilse tüm insanlık rahat nefes alır.

Aynen. Hiç olmazsa şu bankerler ve zengin aileler.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen eskimo » 17 Nis 2014 15:06

facebook
twitter
gplus

Semavi yazdı:Çok fazla değil, dünyanın başına musallat olmuş şöyle 100-200 kadar kişi gebertilebilse tüm insanlık rahat nefes alır.

bence bu rahatlama geçici olacaktır, hatta bu süre çok da kısa olabilir aynı eskisi gibi olması için. önemli olan zihniyettir. insanların çoğunluğundaki zihniyet bireysel olarak değişmedikçe genel sorunların düzelmesini beklemek gerçekçi olmaz. A gider yerine B gelir, eğer sistem ve sistemin içindekiler aynı ise.
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Nate RIVER » 17 Nis 2014 20:05

facebook
twitter
gplus

eskimo yazdı:

bence bu rahatlama geçici olacaktır, hatta bu süre çok da kısa olabilir aynı eskisi gibi olması için. önemli olan zihniyettir. insanların çoğunluğundaki zihniyet bireysel olarak değişmedikçe genel sorunların düzelmesini beklemek gerçekçi olmaz. A gider yerine B gelir, eğer sistem ve sistemin içindekiler aynı ise.

Buna da katılıyorum. İçimizdeki değişmezse sistem de değişmez. Bu sefer de siyonizm olmaz ama farklı bir diktatör rejim gelebilir.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 17 Nis 2014 20:52

facebook
twitter
gplus

eskimonun dediği gibi önce zihniyet değişmeli.Para ve menfaat için insanlar değişmez , ruhlarını satmadan yaşarlarsa sorun kalmıcaktır .Bu psikopat 100-200 adamın maşalığını birileri yapmasa ne bu kadar güçlü olurlar nede söz sahibi.
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen Nate RIVER » 17 Nis 2014 22:05

facebook
twitter
gplus

Bir de nüfuzun azalması gerekir. 7 milyar insan çok fazla.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Sonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni