beklemek beklemek beklemek

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: beklemek beklemek beklemek

Mesajgönderen marvin » 16 Tem 2014 16:41

facebook
twitter
gplus

arkadaşım bu işler öyle ha deyince olan şeyler değil. bir kere bir amaç koymalıyız ortaya. sen öyle anti world order filan diyerek hiçbir yere varamazsın. Sky bu konuda çok haklı. Burda forumda 15-20 kişi toplanıp dünyayı kurtarmayı filan planlamak çok saçma. aramızda ilk başta bir toplantı düzenlemek lazım. ben gaziantep'teyim. gelemeyeceğim haliyle. galiba çoğunluk istanbul'da. arkadaşlar istanbul'da bir toplantı yapsın. dergi mi çıkarıyorlar, dernek mi kuruyorlar bir konuşsunlar yüz yüze. sonra bize gerekenleri anlatsınlar burada. realist olup ciddi bir biçimde konuşmak gerekiyor böyle konuları.
"Herkes benim düşünceme katılırsa yanılmış olmaktan korkarım."

- Oscar Wilde-
Kullanıcı avatarı
marvin

Mesajgönderen yazyagmuru » 16 Tem 2014 19:33

facebook
twitter
gplus

sanırım gençlere sabrın önemi hakkında epey bir 'vaaz' etmek gerekecek. :)
geçmişten söz etmek insanı köreltiyor sanki ama söylemeden geçemeyeceğim. üniversite yıllarımda dernek çalışmasının fiilen içindeydim ve kurduğumuz dernek hiç de öyle hımbıl bir yapı değildi, deyim yerindeyse operasyon üssüydü. fakat sonunda öyle bir şiddet sarmalının içine girdik ki sonuçları birçoğumuz için çok kötü oldu ve en kötüsü hiçbir kazanım elde edemedik ve 1 arpa boyu yol alamadık. en büyük hatalarımızdan biri de kendimiz gibi olmayan herkesi ötekileştirmek oldu. kimini reformist, kimini lümpen olarak yaftaladık ve sonunda marjinalleşerek dağıldık.
tek olumlu yanı hatalarımızdan ders alma fırsatımız olduğu.

dernek çalışması ile ilk hedeflememiz gereken şey üyelerin fikir ve bilinç düzeyini artırmak, onları önyargısız ve nesnel düşünmeye teşvik etmek olmalı. kısaca yemek istemeyi değil balık tutmayı öğreneceğiz. sonrasında asgari müşterekler üzerinden her türlü enstrümanla halka/kamuoyuna gideceğiz, tam olarak bir sivil toplum örgütü gibi çalışmalıyız.
işin "teori" boyutunu her zaman canlı tutarak, pratikte de neler yapabileceğimize bakacağız.

bu çalışmanın, hiçbir üyenin gelecekle ilgili planlarını aksatmasına izin veremeyiz. aksine dernek çalışmasının, üyelerin kişisel gelişimine katkı yapmasını sağlamalıyız.

dernek çalışması ile ilgili herşeyin ve tüm yapılmak istenenin uluorta konuşulup tartışılması doğru da değil. foruma iyi niyetli kişilerin ulaşabildiği gibi kötü niyetli kişilerin de kolayca ulaşabileceğini unutmayalım.

başlayacaksa eğer, dernek ilk olarak il bazında kurulmalı, zira önceleri bayağı bir koşturma gerekiyor. birayaya gelince yol haritası belirlenir ve dernek yönetiminde sorumluluk almak isteyenlerle kuruluşu gerçekleştiririz. sonrasında kuruluşun duyurulması, derneğe katılımın sağlanması ve demokratik işleyiş içinde derneği geleceğe taşıyacak kadroyu ortaya çıkarmak gelir.
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen fearless3477 » 16 Tem 2014 23:05

facebook
twitter
gplus

son olarak bir şey söyleyeyim insanı durdurulamaz yapan hedefe kitleyen imkansızı başarması için ona güç veren şey öfkedir içinizde öfke nefret yoksa hiç birşey başaramasınız ihtiyacımız olan en önemli 2 şey biraz akıl ve öfkedir 2si birbirini tamamlar biri eksik olursa sıkıntı
fearless3477

Mesajgönderen Skywalker » 16 Tem 2014 23:15

facebook
twitter
gplus

Dostum çok saçmalıyorsun, hedefe öyle ulaşılmaz. Öfkeyle zafer kazanan kimi gördün? Öfken yüzünden elinde ne kadar asker olursa olsun kaybedersin. Çok boş bir mantıkla ilerliyorsun. Az önce bize akıllı adam lazım değil diyordun, şimdi biraz akıl diyorsun. Ne dediğini sen bile bilmiyorsun vallahi.

Öfkeli adam mantıklı düşünemez bir kere. Hep ister, hep ister. Düşünür ama sadece kendini. Sadece zaferi düşünür, aradaki çöpleri, engelleri, basamakları düşünemez.
Skywalker

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 17 Tem 2014 00:30

facebook
twitter
gplus

Bu mantıkta ki arkadaşlara iki doz hobbit serisi öneriyorum :D
En son Leonardo da vinci tarafından 18 Tem 2014 19:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen hardman01 » 18 Tem 2014 19:15

facebook
twitter
gplus

Öfkeyle kalkan ziyanla oturur diye boşuna dememiş atalarımız. Öfkeyle yol alınmaz. Eğer dernek gibi bir oluşum kuracak olursak biraz hümanist olmak şart. Terör örgütü kurmuyoruz. Yani nefret, hin, öfke gibi duygularla dernek yönetilmez. Dernek kurmak amacımızda ki sivil toplum kuruluşunu kurmak için insancıl, hümanist olmamız lazım. Eğer hümanistlik yoksa içimizde böyle bir oluşumun içinde olacaksak hümanist olmak zorundayız. En azından kendimizi zorlayabiliriz.
hardman01

Mesajgönderen hardman01 » 18 Tem 2014 19:23

facebook
twitter
gplus

dernek çalışması ile ilgili herşeyin ve tüm yapılmak istenenin uluorta konuşulup tartışılması doğru da değil. foruma iyi niyetli kişilerin ulaşabildiği gibi kötü niyetli kişilerin de kolayca ulaşabileceğini unutmayalım.

Aynen katılıyorum. Zaten sizin tüm yazdıklarınıza, görüşlerinize harfiyen katılan biriyim :)
hardman01

Mesajgönderen fearless3477 » 20 Tem 2014 23:30

facebook
twitter
gplus

http://www.youtube.com/watch?v=EwBRMxFG-jg

alın izleyin sevgi pıtırcıkları bunun gibi ALLAH bilir daha neler yaşanıyordur biz popüler kültürle sefieyle bilmem ne ile yoğrulurken sevgilimden ayrıldım diye dertlenirken dünyanın bir tarafında insanların çektiklerine bakın kendimden utanıyorum lan
fearless3477

Mesajgönderen Skywalker » 20 Tem 2014 23:38

facebook
twitter
gplus

Kardeşim senin tutan yok, al eline silahı git Suriye'ye böyle ta ta ta ta sağa sola ateş et. Ya da anti illuminati dernek mi kuruyorsun ne yapıyorsun bilmiyoruz, onu yap. Ama bizi meşgul etme rica ediyorum. Neler yaşandığını biz senden daha iyi biliyoruz emin ol. 2 video izleyip de gaza gelme.

Sen karşındaki adamları pille çalışan robot zannediyorsun galiba. Senin karşında son sistem donanıma sahip katil bir droid ordusu var.

Kendimi tutayım diyorum ama böyle sevgi pıtırcığı falan saçma sapan laflar ediyorsun tutamıyorum kendimi. Son kez diyorum seni tutan yok. Al eline bazukayı, Gazze'de çatıya çık sağa sola salla füzeleri. Ama bizi meşgul de etme, iğnelemeye de çalışma.
Skywalker

Mesajgönderen Biskiel » 21 Tem 2014 13:22

facebook
twitter
gplus

Ulan en komiği de sanki kendisi bir şey yapabiliyormuş da biz yapmıyormuşuz gibi konuşuyor. Sende devirdin yatıyorsun evinde kabul et tosunum, bu kadar kendini paklaştırma. Meydan açık, git mücahid ol kafa kes çözüm olacaksa hadi.
Kullanıcı avatarı
Biskiel

ÖncekiSonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni