DEVRİMCİ DÜŞÜNCE

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: DEVRİMCİ DÜŞÜNCE

Mesajgönderen ceci » 19 Haz 2014 21:23

facebook
twitter
gplus

möö... yazdı:
Nate RIVER yazdı:Devrimler kanlı bıçaklı olur zaten, olması gereken de bu. Dışarıdan bakıldığı zaman barbarca geliyor olabilir ama ben bu saatten sonra pek bir şey diyemem, resmin bütününe bakın.

Eğer bir çocuk öldürülüp arkasından ''terörist'' denilmişse, burada yanlış giden bir şeyler var demektir.

''Sıkıntı çıkmasın şimdi tadımız iyi'' mantığıyla yerimizde oturmak kafirlik yapmak olur.

sen yaşadığın evde bile Devrim yapamazsın, Babana diyebilir misin artık sen Annemin işlerini yapacaksın, Annem de senin işlerini yapacak, evin yönetimini artık ben ele alıyorum, diyebilir misin? bu söylediğimi evinde bile yapamazsın. ;) Ailenin yönetiminden memnun olmadığın hal de sesini çıkarmadığın için sen şimdi kafir mi oluyorsun?
Yasama, yürütme, yargı da devrim gerekiyor bence. gerisi kendiliğinden gelecektir, bir ülkede her iş torpil ile yürür mü Allah aşkına? :roll:

anne baba üzerinden verdiğin örnek devrim değildir, istibdattır, otokrasidir, mutlakiyetçiliktir, totaliter rejimdir ve en önemlisi despotizmdir..
yasama, yürütme ve yargı organlarından ziyade yasama, yürütme ve yargı erklerini elinde bulunduranların zihinsel devrime ihtiyacı vardır..
Resim
Kullanıcı avatarı
ceci

Re: DEVRİMCİ DÜŞÜNCE

Mesajgönderen Tmaca » 19 Haz 2014 22:25

facebook
twitter
gplus

ceci yazdı:
Nate RIVER yazdı:Devrimler kanlı bıçaklı olur zaten, olması gereken de bu. Dışarıdan bakıldığı zaman barbarca geliyor olabilir ama ben bu saatten sonra pek bir şey diyemem, resmin bütününe bakın.

Eğer bir çocuk öldürülüp arkasından ''terörist'' denilmişse, burada yanlış giden bir şeyler var demektir.

''Sıkıntı çıkmasın şimdi tadımız iyi'' mantığıyla yerimizde oturmak kafirlik yapmak olur.

yahu ne alakası var bebeim.. her devrim kanlı bıçaklı olmaz, olması gereken de (her zaman) bu değil.. ayrıca kafirlik tanımının ne kadar da içini boşaltıyorsun Ali.

Nate orada Kuran'daki 'zulme göz yummamak' mantığında yola çıkmış olabilir .
Kullanıcı avatarı
Tmaca

Önceki

Dön Yeni Dünya Düzeni