VÜCUT GELİŞTİR BEYİN KÖRELT !

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: VÜCUT GELİŞTİR BEYİN KÖRELT !

Mesajgönderen Tmaca » 29 May 2014 18:05

facebook
twitter
gplus

Devrez yazdı:
İlayda yazdı:Vücut konusunda eksikliğiniz varsa zekanızı ön plana çıkartabilirsiniz. Kızlar sever zeki erkekleri. :D

Acı dolu birsürü erkeğin mesajıyla karşı karşıya kalabilirsin bu lafınla.

@tmaca isteyen istediğini yapar kardeşim. Disarida tecavuzculer varken derdimiz bu mu oldu şimdi? Adam kitap okumayacaksa zaten spor yapıp yapmaması bunun önüne geçmez. Haftada 3 gün spora harcadığı 2 saat onun entellektüel gelişiminden bişey götürmez ve kendini iyi hissetmesine sebebiyet verir. Kendini iyi hisseden insan gönül işlerine harcamak için daha çok enerji bulur. Hedefiniz yanlış bi kere. Don Kişotluk yapıyorsunuz burada.

Ayrıca medya yolu demişsin. Medyanın bu tarz maddi olayları üstün tuttuğu bir gerçektir fakat tüm zamanlarda erkeğin adaleleri ve boyu posu ön planda olmuştur. Tolstoy bile ozamanlarda yazdığı diriliş kitabında karakterlerin birinin kaslarını uzun uzun betimlemiştir. Bunun sebebi de mi medya?

Not: Spor diye birşey olmasa bile dünya samimiyetsiz olmaya devam edecek ve hep öyleydi zaten.

Yukarıdaki yazdıklarımı ne kadar okuduğun konusunda şüphedeyim şu an. İnsanlar eskiden avlanır güçlenirlerdi. Bu durumda hem zekaya hem güce ihtiyaç vardı. Doğal bir şekilde gelişim gösterdi. (Evet senin söylediğin gibi samimiyetsiz.) İnsanlar savaşlara girdiler.(samimiyetsiz savaşta kaslı görünmek istediler karşı askerlere falan.) Günümüzde yapılan spor faaliyetleri de bunlarla benzer. Ancak maalesef senin anlamadığın ya da benim anlatamadığım nokta sevgili kardeşim insanların karşı cinsi etkilemek adına vücudunu şişirmesi.. MEDYANIN DA İNSANLARA BUNU DİKTE ETTİĞİ KONUSUNDA TARTIŞMAYA GEREK BİLE DUYMUYORUM. Bunu bile anlamayacaksan hiç boşuna konuşmayak.
Bak ne demişim :
''İşin dehşete düşüren tarafı insanların spor salonlarna para verip saatler harcarken kitap okumaya gerek duymaması. Yani zaten dünyasına tepkisiz olan ve zulme karşı mücadele etmek gibi bir reflekse sahip olamamış dertleri iş para ev kadın araba yat kat gibi ihtiyaçlardan öteye gidemeyen bir insana malesef kitaplar gelecek açısından birşeyler vaad edemiyor.''
Ben spor yapmak kitap okumaya engel dedim mi ?(ki bence o yaptıkları spor değil)

Sen demişsin ki : ''DIŞARIDA TECAVÜZCÜLER VARKEN DERDİMİZ BU MU OLDU ŞİMDİ ? ''

İstersen dünyadaki bütün aksaklıkları sen sırala kardeşim 1 den 1 milyona kadar biz listeye göre ilerleriz.Ben istediğimiz sorudan başlayabiliyoruz sanıyordum.

Sen demişsin ki : '' Haftada 3 gün spora harcadığı 2 saat onun entellektüel gelişiminden bişey götürmez ve kendini iyi hissetmesine sebebiyet verir.''

Zaten ben de öyle dedim entellektüel gelişimini durdurur , insanları cahil bağnaz yapar dedim. Kendilerine de zarar veriyorlar kendi kendilerinin kötü hissetmesine yol açıyorlar dedim. Ulan tek söylediğim yapılanın SPOR ! için değil gösteriş için garı gız tavlamak için yapılıyor olması bunun da diziler filmlerle özendirilmesi.

Bu kadar çarpıtmaktan mutlu oluyorsan yap ama haber ver.
Kullanıcı avatarı
Tmaca

Mesajgönderen Devrez » 29 May 2014 20:56

facebook
twitter
gplus

Tmaca yazdı:Ulan tek söylediğim yapılanın SPOR ! için değil gösteriş için garı gız tavlamak için yapılıyor olması bunun da diziler filmlerle özendirilmesi.

Tek söylediğin buysa bu duruma uyan bir atasözü var. İşsiz bakkal sikini tartar diye. Binlerce yıldır dnasına işlemiş olan bir davranış senin bahsettiğin evet anlıyorum. Çiftleşmek, alfa erkek meselesi. Tabi bu biyolojik karşılığı. Sosyolojik olarak iyi bir eş edinme ihtiyacı ve sosyal statü olarakta sıralayabiliriz.

Benim demek istediklerim ise senin önyargın ve boş mücadelen.

Tmaca yazdı:İşin dehşete düşüren tarafı insanların spor salonlarna para verip saatler harcarken kitap okumaya gerek duymaması. Yani zaten dünyasına tepkisiz olan ve zulme karşı mücadele etmek gibi bir reflekse sahip olamamış dertleri iş para ev kadın araba yat kat gibi ihtiyaçlardan öteye gidemeyen bir insana malesef kitaplar gelecek açısından birşeyler vaad edemiyor.

Aynen burada bahsettiğin gibi.

İkinci mesajında zaten tartışmamıza kötü duygularını katmışsın ve hatta yine kişiliğime önyargınla saldırıda bulunmuşsun. Zaten üç satır üstteki aldığım alıntıda ikinci mesajında dediğin şeylerle çelişkiler var.

"Zaten ben de öyle dedim entellektüel gelişimini durdurur , insanları cahil bağnaz yapar dedim. Kendilerine de zarar veriyorlar kendi kendilerinin kötü hissetmesine yol açıyorlar dedim. Ulan tek söylediğim yapılanın SPOR !"

"İşin dehşete düşüren tarafı insanların spor salonlarna para verip saatler harcarken kitap okumaya gerek duymaması."

Gördüğün gibi ikisi de senin mesajın. Bu konuda senin gibi tartışmaya girmeyeceğim okuyup kendin bul sorununu.

Şimdi lütfen benim meseleme gelelim.

Tmaca yazdı:Yukarıdaki yazdıklarımı ne kadar okuduğun konusunda şüphedeyim şu an. İnsanlar eskiden avlanır güçlenirlerdi. Bu durumda hem zekaya hem güce ihtiyaç vardı. Doğal bir şekilde gelişim gösterdi. (Evet senin söylediğin gibi samimiyetsiz.) İnsanlar savaşlara girdiler.(samimiyetsiz savaşta kaslı görünmek istediler karşı askerlere falan.) Günümüzde yapılan spor faaliyetleri de bunlarla benzer. Ancak maalesef senin anlamadığın ya da benim anlatamadığım nokta sevgili kardeşim insanların karşı cinsi etkilemek adına vücudunu şişirmesi..

Arkadaşım bak nereden örnek vermişim? Tolstoy'dan örnek vermişim. Tolstoy bunu mağara devrinde değil 1899'da yazmış. İkisinin arasında bir yerde yani. Nasıl bahsetmiş bu durumdan? İş arasında eline dumbelleri alıp omuz ve biceps çalıştığını gözümüzde canlandırmış. Avlanırken değil. Daha eskilere gidelim. http://tr.wikipedia.org/wiki/Antik_Olim ... nlar%C4%B1 Antik Olimpiyat Oyunları. Evet siyonist medya MÖ. 776 yılında olimpiyat oyunlarını düzenliyordu çünkü Atina halkı sporcuların adonis kaslarına özenecekti ve samimiyetsiz bir Zion toprağının vatandaşları oluşacaktı.

Spor ve kas şişirmenin bin yıllara dayandığınıda öğrendiğimize göre sonuca gelebiliriz. Er birey daha büyük bir çift meme ve daha biçimli ve kılsız bir am için spor yapıyorsa ve başkaları bu adamın yaptığına bok atıyorsa er bireyin bok atan kişiye "Senin benim sikimle derdin ne?" deme hakkı doğar. Özellikle de bok atan kişinin sıraladığı cümleler az kitap okuması ise ve kaslı birey kitap okuyorsa bok atan kişiye attığı bokları yemek düşer. Çünkü bok atan kişi önyargılı ve kıskanç bir insandır. Kendisine verilen cevaplara da herşeyi bilirmişcesine benim yazdıklarımı okumuyor musun? Anlamıyor musun? Ahaha kıt mısın? gibi soru cümlesine cevabı verilmeyecek başka soru cümleleri yöneltir. Bu cümleler zaten kişinin karakterinin ve ruhaniyetinin apaçık birer aynasıdır.

Şimdi sixpack sahibi bir amerikan futbolcusu ve tekrardan bu sene girdiğim ygs imtihanından ilk 10.000e girmiş bir kişi olarak sana soruyorum. Ki sen yazdıklarında beni tarif ediyordun. Çocuğuma bakacak daha bilinçli ve güzel bir kadın aramamla ne sorunun var adamım? Sikimle ne derdin var he?
Kullanıcı avatarı
Devrez

Mesajgönderen Tmaca » 30 May 2014 00:02

facebook
twitter
gplus

Bak güzel kardeşim bak valla çok basit lan bu kadar kasacak birşey yok. Valla yok lan.

Psikolojini anlayabiliyorum sırf benimle tartışma halinde bulunduğun için gerçeği itiraf edememe durumundasın.

Sen haklı olabilirsin bunun bende bir eziklik yaratmayacağından emin ol ben öyleyim. Aynı durum senin için de geçerli olmalıydı.

Ben o bahsettiğin cümlede ''kitap okumak ve spor yapmak'' gibi fiilleri asit-baz oranının birbirini azaltıp çoğaltması gibi bir duruma benzetmedim. Sen ygs de fenden 40 ta 40 yaptığın için kafa oraya gitmiş. İşin art niyetli tarafı cümle çok açık olmasına rağmen diretmen açıklama gereği duymuyorum o cümleyi artık bir insan anlamak istemiyorsa diretmenin anlamı yok. Yanlış anlama kasıt görüyorum. Evet ben senin yazdığına sert yorum yaptım ama kasıt yoktu sen de haklı çıkma çabası ve kasıt görüyorum. Bu beni üzdü.

Çelişiyor dediğin 2 cümlem çelişmiyor çok ironik . Ygs de ilk 10.000 e türkçe çözemeden girmişsin büyük başarı.

Daha fazla uzatmayacam senin sikinle derdim yok :D Kıskançlık da yapmadım taş gibi oğlanım maşallah :D Sen gösterişi samimiyetsizliği göze alabilirsin ben alamıyorum. Kusura bakma kardeş benim kavgam başka.. Bu gösteriş dünyası aklımı geriyor. Kardeş aklımla derdin ne ?
Kullanıcı avatarı
Tmaca

Mesajgönderen kullanıcı adı » 30 May 2014 00:20

facebook
twitter
gplus

Güzel tartışma :D İki tarafta konuyu güzel savunmuş.
Fikirler farklı ve ayrı şeyleri savunuyorsunuz. İkiniz de konunun başka bir ucundan tutmuşsunuz.
Evet her vücut çalışan, düzenli spor yapan, dış görünümünü önemseyen hatta yazın kız düşürmek için, fotoğraf çekip facebook'a resim atan her erkek, kitap okumuyor değil. Bu yüzden spor yapan herkesi bu kategoriye sokmayalım. Sadece beynini bir tek oraya veren, tek derdi nasıl görüntüğü olun, gerçekten kendisini ödiğer konularda hiç eğitmeyen insanlar var. Bu eleştirilebilir. Ancak vücuduna bakıp dış görünüşünü çok önemseyen, spora saatler ve paralar harcayan, aynı zamanda en ağır felsefe kitaplarını okuyup ortamın gözlüklü entellektüel hatunuyla tartışabilecek zeka ve bilgi birikimine sahip insanlar da var. Bu yüzden genel bir sınıflandırma yapmayalım.
Öte yandan dış görünüş de önemli. Yani bir insan hastalıktan falan değil de kendi oburluğu yüzünden şişmansa, istediği kadar zeki ve kendini geliştirmiş olsun, bu onun bir eksiğidir. Kişi vücuduna da bakmak zorunda. Dişini fırçalayana "gülümseyip dişinin beyazlığını gösteriyor ağzıdı güzel kokuyor amacı kız kaldırmak halbuki önemli olan zeka!!!" desek çok saçma olur. Tamam akıl, kendini geliştirme de önemli ama bu dişleri daha önemsiz yapmıyor. Vücut geliştirmeyi de böyle düşünebiliriz. Kitap okumanın çok çok önemli olması, vücut geliştirmeyi önemsizleştirmez.
Hepsine dozunda yer vermek gerek. Tüm vakti spora ayırmak yerine, biraz kitap okumaya da vakit ayırmak gerek mesela.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Re: Ynt: VÜCUT GELİŞTİR BEYİN KÖRELT !

Mesajgönderen eliaa » 30 May 2014 00:33

facebook
twitter
gplus

kullanıcı adı yazdı:Ancak vücuduna bakıp dış görünüşünü çok önemseyen, spora saatler ve paralar harcayan, aynı zamanda en ağır felsefe kitaplarını okuyup ortamın gözlüklü entellektüel hatunuyla tartışabilecek zeka ve bilgi birikimine sahip insanlar da var. Bu yüzden genel bir sınıflandırma yapmayalım

Hani nerde? :D
Şaka bi yana evet bahsettiğin türde insanlar varda azınlıkta genelde dış görünüşü değiştirmek içini değistirmekten daha kolay ve istediği şeyleri (ilgi, kadınlar..) de bu yolla elde etmiş bi erkek düşün vizyonu da yoksa hayata karşı tamam işte başlıkta bahsedilen erkek tipi. Yani birinde kendini geliştirince diğerine ihtiyaç duymuyorlar pek
Kullanıcı avatarı
eliaa

Mesajgönderen Devrez » 30 May 2014 00:47

facebook
twitter
gplus

eliaa yazdı:Hani nerde? :D

;)

Şaka bir yana.
eliaa yazdı:Şaka bi yana evet bahsettiğin türde insanlar varda azınlıkta genelde dış görünüşü değiştirmek içini değistirmekten daha kolay ve istediği şeyleri (ilgi, kadınlar..) de bu yolla elde etmiş bi erkek düşün vizyonu da yoksa hayata karşı tamam işte başlıkta bahsedilen erkek tipi. Yani birinde kendini geliştirince diğerine ihtiyaç duymuyorlar pek

Hiçbir kas grubu vicdanın yükünü sırtlanamaz. Bunalıma girer zaman geçirir. Güçsüz erkekleri örnek gösteriyorsun.

Spoiler: göster
@tmaca tamam kanki sikimle derdin yoksa problemimiz yok eyv :mrblue:

@kullanıcıadı büyük adamsın vesselam
Kullanıcı avatarı
Devrez

Mesajgönderen kullanıcı adı » 30 May 2014 11:05

facebook
twitter
gplus

eliaa yazdı:Hani nerde? :D
Şaka bi yana evet bahsettiğin türde insanlar varda azınlıkta genelde dış görünüşü değiştirmek içini değistirmekten daha kolay ve istediği şeyleri (ilgi, kadınlar..) de bu yolla elde etmiş bi erkek düşün vizyonu da yoksa hayata karşı tamam işte başlıkta bahsedilen erkek tipi. Yani birinde kendini geliştirince diğerine ihtiyaç duymuyorlar pek

Nerde mi? Birkaç tane kafadan tanıyorsun zaten :D
İşte bu pek doğru değil. İkisinin de ayrı bir önemi var. Bana göre zeka, kültür, kişinin kendisini bu yönde geliştirmesi açık ara farkla daha önemli, özellikle bu yüzyılda ancak bunların çok çok çok önemli olması, kişinin spor yapmasının, vücut geliştirmesinin, dış görünüşüne çok dikkat etmesinin önemi azaltmıyor. Hepsi dozunda gerekli.

@Devrez abi iskendere de böyle dediler 32 yaşında öldü adam. Yapmayın etmeyen :D Eyvallah
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen Lesnicy » 08 Haz 2014 17:14

facebook
twitter
gplus

Filmlerde de vardır çok iyi vücudu olan ama mankafa olan tipler.

Burda önemli olan o kalıba girmeyip hem vücudu hem de beyni geliştirmek.Hem vücut geliştirme gibi sporların beyin gelişimine yardımcı olduğu kanıtlandı.

Siz gidip 7/24 kas çalışıpta kendinize zaman ayırmazsanız zaten beyninizin körelmemesi imkansız.
Lesnicy

Mesajgönderen Tmaca » 08 Haz 2014 18:02

facebook
twitter
gplus

Lesnicy yazdı:Filmlerde de vardır çok iyi vücudu olan ama mankafa olan tipler.

Burda önemli olan o kalıba girmeyip hem vücudu hem de beyni geliştirmek.Hem vücut geliştirme gibi sporların beyin gelişimine yardımcı olduğu kanıtlandı.

Siz gidip 7/24 kas çalışıpta kendinize zaman ayırmazsanız zaten beyninizin körelmemesi imkansız.

Beni benden güzel anlatmışsın bunu anlatmaya çalışıyordum :mrblue:
Kullanıcı avatarı
Tmaca

Mesajgönderen VekilSizDeğilsiniz » 04 Tem 2014 11:54

facebook
twitter
gplus

Vücut geliştirmek azim,irade,istikrar isteyen zor bir iştir.Dolayısıyla sandığınızın aksine vücut geliştiren ve spor salonlarında saatlerini gösteriş için değil samimiyetle spor için harcayan insanların beyni bilgisayar başında zihnini ve kendini özgür bırakıp geliştirebileceğini sanan insanlara göre daha çok gelişmiştir.

Yine de anamantığı anladım,tv'ler ve medya insanlara dış görünüşün çok önemli olduğunu söylüyor ve insanlar da bencil bir şekilde sadece bedenlerine yatırım yapıyor zihinlerine değil diyorsunuz.Eyvallah.Ancak vücut geliştirmenin yanlız bedenle değil doğrudan doğruya zihinle alakalı bir olgu olduğunu da atlamamak gerekir.
Kullanıcı avatarı
VekilSizDeğilsiniz

ÖncekiSonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni