Türkiyedeki Masonik Cinayet

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: Türkiyedeki Masonik Cinayet

Mesajgönderen uçk » 13 Eki 2014 11:49

facebook
twitter
gplus

evet birşeyler dönüyor , araştırma takımı kurulsun denmiş önceki mesajlarda :))
Devrez yazdı:
Sonra derginin araştırma ekibinin yarısı şüpheli bir şekilde intihar etmiş olsun :D
bu mesajda bitirdi beni :DD . Dergi tekrar kurulsun taraftarıyım , organize bir şekilde .
Kullanıcı avatarı
uçk

Mesajgönderen yucelozgul » 13 Eki 2014 12:09

facebook
twitter
gplus

33. dereceden bir mason üstad ile sohbetimde şunu sordum

-hocam neden masonları herkes "kötü" sıfatıyla tanımlıyor?

cevap harikaydı:

-müslümanlık iyidir, hemde en güzel dindir, ancak müslümanlara baktığımızda hepsi iyi diyemiyoruz, hatta içlerinde çok ama çok kötüleride mevcut. peki neden MASONLUK için bir kaç masonu örnek alarak lekelemeye gayret ediliyor? Mason ayırdır , MASONLUK ayrıdır.

o günden sonra masonların kötü olduğuna hiç inanmadım.

girin youtube a bir tane olumlu video bulabilirmisiniz masonluk ve masonlar la ilgili? peki bu normal bir durum mu? masonluk ve masonlarla ilgili bir tane bile olumlu yayının olmayışı sizce normal mi?

bence masonluk mükemmel bir sistem ve son derece düzgün prensipler üzerine kurulmuş bir yapılanmadır. siz yeterki doğruyu gömreye çalışın..

masonların dilinden masonluk : http://www.idefix.com/kitap/masonluk-m-remzi-sanver/tanim.asp?sid=EUSYC8W7N0O2VU6VDPJJ
yozgul
yucelozgul

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 13 Eki 2014 12:21

facebook
twitter
gplus

Her mason kötü değildir.Önemli olan kötü bir amaca ve Siyonizm'e hizmet etmemesi diye bir çok kez forumda belirtmiştik.Cemre de kendi blogunda ve imza törenlerinde defalarca belirtmişti bu durumu.Hatta mason arkadaşınızın verdiği örneğin bir benzerini vermişti.Ama masonluk adı altında yapılanları da yaşayış biçimi diyip görmemezlikten gelmek ahmaklıktır.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen yarfo » 13 Eki 2014 15:53

facebook
twitter
gplus

Masonluğa mükemmel bir yapılanmadır diyen adam gelir bir de cemaat paralel bir yapılanmadır der. Adamlar doğrudan siyaseti dizayn ediyor. Ne yapıyor bu adamlar amaçları ne onu da bir sorsaydın keşke yücel kardeş. Kafan çok karışmış sen iyi insan arıyorsan cemaatte daha fazla bulursun. Ama bu cemaati mükemmel bir yapılanma felan yapmaz.

Benim için olayın iç yüzü önemlidir. Her mason bunları yapmaz ama masonluk kötüdür benim için.
Resim
Kullanıcı avatarı
yarfo

Mesajgönderen yucelozgul » 13 Eki 2014 20:59

facebook
twitter
gplus

yarfo yazdı:Masonluğa mükemmel bir yapılanmadır diyen adam gelir bir de cemaat paralel bir yapılanmadır der. Adamlar doğrudan siyaseti dizayn ediyor. Ne yapıyor bu adamlar amaçları ne onu da bir sorsaydın keşke yücel kardeş. Kafan çok karışmış sen iyi insan arıyorsan cemaatte daha fazla bulursun. Ama bu cemaati mükemmel bir yapılanma felan yapmaz.

Benim için olayın iç yüzü önemlidir. Her mason bunları yapmaz ama masonluk kötüdür benim için.

masonlarla tapınakçıları birbirine karıştırmayın.

cemaat içinde çok arkadaşlım akrabam ve sevdiğim insan var hiç birisi kötü değil , kötüdür de demedim. çünkü cemaat ile paralel yapıyı birbirine karıştırmam.

yapılanmaları mükemmel buna kimsenin itirazı bir şey değiştirmez...

sonuç olarak benim içinde masonluk gayet iyidir..

sorunu cevabı olarak , masonluk nedir ne yaparlar ve amaçları nelerdir?

Masonluk, evrensel bir kardeşlik birliğidir. İnsanlar arasında sevginin, toleransın ve kardeşliğin hüküm sürmesini; insanlığın hürriyet, barış, adalet ve huzur içinde gelişmesini hedefleyen Masonluk, ortak bir insanlık ülküsünü hedefler. Bu ülkünün gerçekleşmesi için insan kişiliğine saygıyı, bütün insanların iyiliğine çalışmayı, bireyin özgürlüğünü ve ahlaki sorumluluğunu, insanlar arasında hak ve ödev eşitliğini, bilime saygıyı ilke olarak benimser.

Masonluk bireysel bir öğrenim ve gelişim etkinliğidir. Bu öğrenim en üst düzeyde düşünce özgürlüğüne imkân tanır.
Üyelerini, toplu ya da tek tek, bir kanaat veya fikri kabul etmeye ve açıklamaya asla zorlamaz. Her üye Masonluğun temel ilkeleri ışığında izleyeceği yolu, kendi aklı ve vicdanıyla saptar. Esasen Masonluk insanın kendisini tanımasını amaçlar. Masonluk çatısı altında hakikati arayan Masonlar, orada evvela kendilerini bulduklarından, Masonluk her üyesi için değişik bir anlam ifade edebilir. Dolayısıyla Masonluk bu sitede verilen temel bilgilerden çok daha fazlasıdır: Masonluk, her Masonun kendisini özgürce ifade edebildiği bir yaşam biçimidir.
Temel İlkeler

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası aşağıdaki hususları temel ilkeleri olarak kabul eder.

1.Masonluk Yüce Varlık’a inanan bir kardeşlik kurumudur. Masonluk, çalışmalarını Hakikat’in araştırılması yolunda yoğunlaştırır.
2.Masonluk Bütün insanlar arasında sevgi, hoşgörü ve kardeşliğin kurulmasınıve bu suretle tüm insanların özgürlük, barış, adalet ve huzur içinde gelişmesini amaçlar.
3.Masonluk tüm insanlar için ortak bir insanlık ülküsünün gerekliliğini kabul eder. Bu ülkünün gerçekleştirilmesi için özellikle şu noktaları önemli sayar:

İnsanlar arasında sevgi, saygı ve hoşgörü.
İnsanın temel hak ve özgürlüklerine saygı.
İnsanın ahlakî sorumluluğu.
İnsanlar arasında hak ve vazife eşitliği.
İnsanlar arasında evrensel kardeşlik.
İnsanlar arasındaki farklılığın bir zenginlik olduğu.
Özgür düşüncenin ve bilimsel gelişmenin önemi

4.Masonluk vicdan, inanç ve düşünce özgürlüğünü temel hak olarak kabul eder.

5.Masonlar, vatandaş olarak ülkelerinin yasalarına uymak ve vatanlarına sadakat ve şerefle hizmet etmek zorundadır. Masonlar için ülkelerinin bağımsızlığı kutsaldır.

6.Masonlar için çalışmak, bir hak ve aynı zamanda bir görevdir. Masonlar, insanlığa yararlı eserler meydana getiren beden ve fikir işçiliğini aynı derecede onurlu sayarlar.

7.Masonlar, Loca olarak anılan birimler halinde çalışırlar. Loca, insan hırsının giremeyeceği tarafsız ve huzurlu bir ortamdır. Localarda din ve politika tartışmaları yapılamaz.

8.Masonluk, üyeleri arasında din, mezhep, ırk, dil, inanç, unvan ve makam ayrımı yapmaz. Üyelerini inançlı, özgür, iyi ahlâklı, namuslu, şerefli, haysiyetli ve aydın erkekler arasından seçer. Hiçbir inancı ve ülküsü olmayanları arasına kabul etmez.

9.Masonun amacı her bakımdan gelişmiş bir insan olmaktır. Her Mason bu amaca, aklın rehberliğinde sevgi, hoşgörü, güzellik ve kardeşlik duygularını arındırarak ulaşmaya çalışır.

10.Masonluk, hiç kimseyi Mason olması için hiçbir zaman ve hiçbir şekilde zorlamaz. Mason sıfatını kazananlar, gerek duymaları durumunda üyelikten ayrılmakta serbesttir.

11.Masonluğun amacı, her Masonun kendini geliştirebileceği ideal bir ortam sağlamaktır. Bu çerçevede Masonluk, toplumsal değil bireysel bir öğrenimdir ve üyelerini topluca veya bireysel olarak, bir kanaat veya fikri kabul etmeye ve açıklamaya asla zorlamaz. Her Mason, bu temel ilkeler ışığında izleyeceği yolu, kendi aklı ve vicdanıyla saptar.

12.Masonluk, bu ilkeleri benimseyip kabul eden ve bu amaçlara kendini adamak isteyen insanların çabalarını bir araya getirir.

adamların sitesini bile ziyaret etmemişsiniz. bu sene çok güzel değişiklikler yaptılar sitelerinde daha açıklayıcı oldu.
yozgul
yucelozgul

Mesajgönderen Doctor » 13 Eki 2014 21:21

facebook
twitter
gplus

Hiç bir şey göründüğü gibi değil.
Kullanıcı avatarı
Doctor

Mesajgönderen samtik » 13 Eki 2014 22:41

facebook
twitter
gplus

yucelozgul yazdı:33. dereceden bir mason üstad ile sohbetimde şunu sordum

-hocam neden masonları herkes "kötü" sıfatıyla tanımlıyor?

cevap harikaydı:

-müslümanlık iyidir, hemde en güzel dindir, ancak müslümanlara baktığımızda hepsi iyi diyemiyoruz, hatta içlerinde çok ama çok kötüleride mevcut. peki neden MASONLUK için bir kaç masonu örnek alarak lekelemeye gayret ediliyor? Mason ayırdır , MASONLUK ayrıdır.

o günden sonra masonların kötü olduğuna hiç inanmadım.

girin youtube a bir tane olumlu video bulabilirmisiniz masonluk ve masonlar la ilgili? peki bu normal bir durum mu? masonluk ve masonlarla ilgili bir tane bile olumlu yayının olmayışı sizce normal mi?

bence masonluk mükemmel bir sistem ve son derece düzgün prensipler üzerine kurulmuş bir yapılanmadır. siz yeterki doğruyu gömreye çalışın..

masonların dilinden masonluk : http://www.idefix.com/kitap/masonluk-m-remzi-sanver/tanim.asp?sid=EUSYC8W7N0O2VU6VDPJJ

Bütün masonlar kötüdür. Neden mi?
Açık veya gizli amacı insanların yararına olmayan, bireysel çıkarlar üzerine kurulmuş bir sistemin içerisinde olmak kötü bir insan olmayı gerektirir.
Eğer doğruyu görmeye çalışıyorsanız, masonluk sisteminin içerisinde bulunamazsınız, bulunmamalısınız.
AT
Kullanıcı avatarı
samtik

Mesajgönderen yarfo » 13 Eki 2014 23:12

facebook
twitter
gplus

yucelozgul yazdı:
yarfo yazdı:Masonluğa mükemmel bir yapılanmadır diyen adam gelir bir de cemaat paralel bir yapılanmadır der. Adamlar doğrudan siyaseti dizayn ediyor. Ne yapıyor bu adamlar amaçları ne onu da bir sorsaydın keşke yücel kardeş. Kafan çok karışmış sen iyi insan arıyorsan cemaatte daha fazla bulursun. Ama bu cemaati mükemmel bir yapılanma felan yapmaz.

masonlarla tapınakçıları birbirine karıştırmayın.

cemaat içinde çok arkadaşlım akrabam ve sevdiğim insan var hiç birisi kötü değil , kötüdür de demedim. çünkü cemaat ile paralel yapıyı birbirine karıştırmam.

yapılanmaları mükemmel buna kimsenin itirazı bir şey değiştirmez...

sonuç olarak benim içinde masonluk gayet iyidir..

sorunu cevabı olarak , masonluk nedir ne yaparlar ve amaçları nelerdir?

Masonluk, evrensel bir kardeşlik birliğidir. İnsanlar arasında sevginin, toleransın ve kardeşliğin hüküm sürmesini; insanlığın hürriyet, barış, adalet ve huzur içinde gelişmesini hedefleyen Masonluk, ortak bir insanlık ülküsünü hedefler. Bu ülkünün gerçekleşmesi için insan kişiliğine saygıyı, bütün insanların iyiliğine çalışmayı, bireyin özgürlüğünü ve ahlaki sorumluluğunu, insanlar arasında hak ve ödev eşitliğini, bilime saygıyı ilke olarak benimser.

Masonluk bireysel bir öğrenim ve gelişim etkinliğidir. Bu öğrenim en üst düzeyde düşünce özgürlüğüne imkân tanır.
Üyelerini, toplu ya da tek tek, bir kanaat veya fikri kabul etmeye ve açıklamaya asla zorlamaz. Her üye Masonluğun temel ilkeleri ışığında izleyeceği yolu, kendi aklı ve vicdanıyla saptar. Esasen Masonluk insanın kendisini tanımasını amaçlar. Masonluk çatısı altında hakikati arayan Masonlar, orada evvela kendilerini bulduklarından, Masonluk her üyesi için değişik bir anlam ifade edebilir. Dolayısıyla Masonluk bu sitede verilen temel bilgilerden çok daha fazlasıdır: Masonluk, her Masonun kendisini özgürce ifade edebildiği bir yaşam biçimidir.
Temel İlkeler

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası aşağıdaki hususları temel ilkeleri olarak kabul eder.

1.Masonluk Yüce Varlık’a inanan bir kardeşlik kurumudur. Masonluk, çalışmalarını Hakikat’in araştırılması yolunda yoğunlaştırır.
2.Masonluk Bütün insanlar arasında sevgi, hoşgörü ve kardeşliğin kurulmasınıve bu suretle tüm insanların özgürlük, barış, adalet ve huzur içinde gelişmesini amaçlar.
3.Masonluk tüm insanlar için ortak bir insanlık ülküsünün gerekliliğini kabul eder. Bu ülkünün gerçekleştirilmesi için özellikle şu noktaları önemli sayar:

İnsanlar arasında sevgi, saygı ve hoşgörü.
İnsanın temel hak ve özgürlüklerine saygı.
İnsanın ahlakî sorumluluğu.
İnsanlar arasında hak ve vazife eşitliği.
İnsanlar arasında evrensel kardeşlik.
İnsanlar arasındaki farklılığın bir zenginlik olduğu.
Özgür düşüncenin ve bilimsel gelişmenin önemi

4.Masonluk vicdan, inanç ve düşünce özgürlüğünü temel hak olarak kabul eder.

5.Masonlar, vatandaş olarak ülkelerinin yasalarına uymak ve vatanlarına sadakat ve şerefle hizmet etmek zorundadır. Masonlar için ülkelerinin bağımsızlığı kutsaldır.

6.Masonlar için çalışmak, bir hak ve aynı zamanda bir görevdir. Masonlar, insanlığa yararlı eserler meydana getiren beden ve fikir işçiliğini aynı derecede onurlu sayarlar.

7.Masonlar, Loca olarak anılan birimler halinde çalışırlar. Loca, insan hırsının giremeyeceği tarafsız ve huzurlu bir ortamdır. Localarda din ve politika tartışmaları yapılamaz.

8.Masonluk, üyeleri arasında din, mezhep, ırk, dil, inanç, unvan ve makam ayrımı yapmaz. Üyelerini inançlı, özgür, iyi ahlâklı, namuslu, şerefli, haysiyetli ve aydın erkekler arasından seçer. Hiçbir inancı ve ülküsü olmayanları arasına kabul etmez.

9.Masonun amacı her bakımdan gelişmiş bir insan olmaktır. Her Mason bu amaca, aklın rehberliğinde sevgi, hoşgörü, güzellik ve kardeşlik duygularını arındırarak ulaşmaya çalışır.

10.Masonluk, hiç kimseyi Mason olması için hiçbir zaman ve hiçbir şekilde zorlamaz. Mason sıfatını kazananlar, gerek duymaları durumunda üyelikten ayrılmakta serbesttir.

11.Masonluğun amacı, her Masonun kendini geliştirebileceği ideal bir ortam sağlamaktır. Bu çerçevede Masonluk, toplumsal değil bireysel bir öğrenimdir ve üyelerini topluca veya bireysel olarak, bir kanaat veya fikri kabul etmeye ve açıklamaya asla zorlamaz. Her Mason, bu temel ilkeler ışığında izleyeceği yolu, kendi aklı ve vicdanıyla saptar.

12.Masonluk, bu ilkeleri benimseyip kabul eden ve bu amaçlara kendini adamak isteyen insanların çabalarını bir araya getirir.

adamların sitesini bile ziyaret etmemişsiniz. bu sene çok güzel değişiklikler yaptılar sitelerinde daha açıklayıcı oldu.

O zaman beni de alsınlar ama almazlar neden mi? Çünkü ben güçsüzüm. Onlar ise güç alıp güç satarlar dertleri kardeşlik falan değildir. O kadar güçlü ve kodaman insanların bir araya gelip çay içip "ne olacak bu insanlığın hali?" şeklinde kahve muhubbetinden bozma şeyler konuştuğuna inanasım gelmiyor. O kadar güçlü insan bir araya geliyorsa bu gücü kendi emelleri doğrultusunda kullanıyorlardır diye düşünüyorum. Bana göre masonluğun derdi Tek dünya devletini oluşturmak bunu da yukarıda saydığın maddelerin arkasına gizlenerek yapmak. Mason birisi bile buna inanmıyor olabilir orası ayrı konu.
Resim
Kullanıcı avatarı
yarfo

Re: Ynt: Türkiyedeki Masonik Cinayet

Mesajgönderen Gordon Freeman » 13 Eki 2014 23:33

facebook
twitter
gplus

Masonları da iyilik meleği görüp tapınakçılarla alakası olmadığını da savunuyorsunuz ya helal olsun artık ne diyim. Nasıl inandırdınız kendinizi anlamadım.
Kullanıcı avatarı
Gordon Freeman

Re: Ynt: Türkiyedeki Masonik Cinayet

Mesajgönderen yucelozgul » 14 Eki 2014 09:24

facebook
twitter
gplus

Gordon Freeman yazdı:Masonları da iyilik meleği görüp tapınakçılarla alakası olmadığını da savunuyorsunuz ya helal olsun artık ne diyim. Nasıl inandırdınız kendinizi anlamadım.

Ortaçağda tapınakçıların papalık tarafından neden dağıtıldığını araştırın? hatta neden kellelerinin götürüldüğünü ?

Sonrasında tapınakçıların nasıl bir politika değişikliğine gittiğini incelemenizi tavsiye ediyorum.

Bir stk tamamen kötü olamaz. bu adamlarla ilgili bir tane temiz yazı , makale, araştırma yorum yapılmamış ve yazılmamış. sizce bu çok garip değil mi?

biraz araştırmaya yönelirseniz bu konularda sizde gerçekleri göreceksiniz
yozgul
yucelozgul

ÖncekiSonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni