Bağımlılıklar ve insanların köleleştirilmesi

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: Bağımlılıklar ve insanların köleleştirilmesi

Mesajgönderen yarfo » 08 Haz 2014 20:14

facebook
twitter
gplus

Dopamin reseptörü yapımını tetikleyecek bir şey bulamamışlar mı aq? Kampa mı girmemiz lazım illa
Resim
Kullanıcı avatarı
yarfo

Mesajgönderen hardman01 » 08 Haz 2014 20:31

facebook
twitter
gplus

Yav ben bütün bağımlılıklardan vazgeçerimde (mastürbasyon dahil) bi internetten vazgeçemem amk
hardman01

Mesajgönderen Skywalker » 08 Haz 2014 21:20

facebook
twitter
gplus

Gerçekten teşekkürler Lesnicy. Gerçekten hayatımı değiştirecek adımlar atmamı sağlayacak bir yazı. Hepsini rahatlıkla yapabilirim ama şu bilgisayar oyunlar ve internet olayını tamamen kesmem imkansız. Sadece azaltabilirim. Çünkü sorumluluklarım var, Vekilsiz Meclis dahil birkaç yerde çalışıyorum mesela. Ayrıca günde 30-40 dakika oynadığım bi strateji oyunu var :) En az 4 saat bilgisayar karşısındayım günlük. Tamamen bitiremesem de azaltabilirim. 4 değil de 2 saat olur mesela.
Skywalker

Mesajgönderen BiDON » 08 Haz 2014 21:33

facebook
twitter
gplus

doktor bana dopamini dışardan karşılamayı kes demişti onu hatırlıyorum.asansör etkisi yapıyormuş böyle maddeler ve ondan sonra da düşüşe geçiyormuş onun yerine merdivenleri yürü dedi de ben zemin katta takılıyorum bu ara :lol:
Kullanıcı avatarı
BiDON

Mesajgönderen bir adem » 08 Haz 2014 22:43

facebook
twitter
gplus

ben de 2 haftaya ders calismayi birakacam sayilir mi :P
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 09 Haz 2014 00:44

facebook
twitter
gplus

Moruk dediklerin hakkında az çok bilgi sahibiyim akıla , mantığa uygun şeyler.İnternet haricinde herşeye set vurabilirim ama maalesef sorumluluklarım var benimde.İnşallah kendime bir iki ay ayırabiliceğim bir zaman bulurum.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen Lesnicy » 13 Haz 2014 21:50

facebook
twitter
gplus

Beyler bu yaptıklarınızın yararını görmek için kendinize zaman ayırmanıza gerek yok.Siz bunları bıraktığınızda başka şeylerle ilgilenseniz bile beyniniz çatır çatır reseptöre üretecektir.

burada 3 ay tatilde yaparsanız iyi olur dememin sebebi öğrenci arkadaşlar bağımlılıklarını bıraktıkları ilk 2-3 hafta konsantrasyon sorunu,depresiflik yaşayacaklardır bunlar da notlara etki eder.Ama şu an önünüzde koca bi yaz tatili var iyi değerlendirin.

Ayrıca ders çalışmak , dünya klasiklerini okumak vb. şeyleri yapmak istemiyorsanız bunlar da reseptör arttırır.Yani yapmak istemediğiniz şeyleri yaparsanız reseptörünüz artıyor bu da aklınızda bulunsun.
Lesnicy

Mesajgönderen Lesnicy » 13 Haz 2014 21:52

facebook
twitter
gplus

Hayatınızdaki şeyleri bi düzene sokun beyler.Mesela çok bilgisayar oynuyorsanız bunu tamamen kesmeniz çok zor olacaktır zaten.O yüzden azaltabilirsiniz.

Ama mastürbasyon sigara ve alkolü tamamen bırakmanız lazım.

Ayrıca mücadele edip te kazandığınız şeyler reseptörünüzü artırır.Mesela bi savaş oyununda çok uğraşıp savaşı kazanmışsınızdır bu reseptör artırır.
Lesnicy

Mesajgönderen Skywalker » 13 Haz 2014 22:48

facebook
twitter
gplus

Lesnicy yazdı:Ayrıca mücadele edip te kazandığınız şeyler reseptörünüzü artırır.Mesela bi savaş oyununda çok uğraşıp savaşı kazanmışsınızdır bu reseptör artırır.

Beni anlatmışsın. Savaş-Strateji oyunlarını bırakmam kesinlikle im-kan-sız. Vallahi bırakamam. :roll:
Skywalker

Mesajgönderen Sersi » 27 Haz 2014 16:31

facebook
twitter
gplus

İlk inci'de okumustum ve cok begenmistim bu yaziyi. Diger absurt kisisel gelisim yazilarindan ziyade bilimsel nitelikli olusu cok onemli. Benim bagimliligim da yemektir mesela kilolu olmasam da huzur buluyorum, -dum daha dogrusu. Bazi seylere anlam vermemi sagladi, bi insanin neden cocuklugundaki gibi mutlu olamayisi mesela. Yazari sensin sanirim tesekkur etme firsati bulabilmek guzel..
Sersi

ÖncekiSonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni