yahudi neden kudurdu?

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: yahudi neden kudurdu?

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 19 Tem 2014 18:47

facebook
twitter
gplus

Nestle firmasının hisse sahipleriyle ilgili pek bir bilgi bulamadım.Peter Brabeck-Letmathe göz attım biraz onun firma sahibi olup olmadığıyla ilgili yerli ve yabanci sitelere göz attım ancak pek beni tatmin etmedi.Nestle'de ceo'luk yapmış ve en kilit adamlarından bir tanesi ancak sahibi olup olmaması hakkında bir bilgi yok.Nestle'nin geçmişine bakıcak olursak hattinden fazla kirli bir geçmişi var.Örneğin:Filipinler’de yapılan boykotların başlıca sebepleri yeterli oluyor bu markayı tüketmemek için bile.

1. Bebe sütü ve mamalarını, anne sütünü gözden düşürmek pahasına agresif kampanyalarla satıyor ve bu konudaki uluslararası standartları sürekli ihlal ediyor.
2. Nestlé, Zimbabwe’deki fabrikasında kullandığı sütün yüzde 10-15′ini, diktatör Mugabe’nin el koyduğu çiftliklerden sağlıyor. Dolayısıyla bu kanlı diktatöre destek oluyor.
3. Filipinler’deki fabrikalarda mahkeme kararlarına rağmen sendikalaşan işçileri işten uzaklaştırıyor.
4. Özellikle çikolata üretiminde çocuk işçiliğin ve köleliğin engellenmesine dönük çabalara destek olmadığı gibi, kendisine kakao sağlayan üreticilere bu konularda göz yumuyor.
5. Oluşturduğu tekel dolayısıyla, kahve ve süt üreticilerinden ürünlerini değerinin çok altında satın alarak iflasa sürüklüyor.
6. Doğal kaynakları, özellikle su kaynaklarını tüketiyor.
7. Filipinler’deki seks skandalının ve dağıtıcılara uygulanan baskıların üzerini örtüyor.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen yazyagmuru » 21 Tem 2014 08:12

facebook
twitter
gplus

Gazze Şifa Hastanesi'nde Gönüllü Olarak Yardım Eden Norveç'li Doktor Gilbert'in Middle East Monitor'da yayınlanan mektubundan satırbaşları:

'Sevgili arkadaşlar, Dün gece aşırı bir noktadaydı. Gazze'ye yönelik kara harekatı sonucunda araçlar dolusu parçalanmış, kanayan, ölen, her yaştan, sivil, masum Filistinli geldi. Ambulanslardaki kahramanlar (son 4 aydır maaş alamıyorlar) insanlık dışı bir iş yükünün altında, insanlara yardım etmeye çalışıyor... Bir kez daha 'dünyanın en ahlaklı ordusu' tarafından hayvan muamelesi gören insanlara...

"Filistin direnişi bana güç veriyor"

Yaralılara, iş arkadaşlarıma büyük bir saygı duyuyorum. Filistin 'direnişi' bana güç veriyor, her ne kadar bağırmak, birine sarılmak, ağlamak, kana bulanmış bir çocuğu koklamak istesem de...

"Temizlikçiler ölülerden arta kalanları süpürüyor!"

Toza bulanmış yüzler. Yo Hayır! Daha fazla kanayan yaralı gelmesin, hala acil servisinin yerinde kan gölleri var, kanlı sargı bezleri her yerde, temizlikçiler kan birikintilerini, dokuları, saçları, giysileri, ölülerden arta kalanları süpürüyor, tekrar hazırlanmak için, herşeyi tekrar etmek için.

Buradaki kahramanlar hiçbir şeyden şikayet etmiyor...

Sadece son 24 saatte 100'den fazla vaka geldi Şifa'ya. Her şeyi olan en deneyimli hastaneye bile yetecek kadar, ama burada.. Hiçbir şeyimiz yok: Elektirik, su, ilaç, ekipman... Her şey paslı ve geçmiş hastane müzelerinden alınmış gibi görünüyor. Ama buradaki kahramanlar hiçbir şeyden şikayet etmiyor...

Bu satırları size yazarken yatağımda yalnız başıma gözyaşı döküyorum, sıcak ama işe ayaramayan acının, öfkenin ve korkunun gözyaşlarını. Bu yaşanıyor olamaz!

Ama sonra, şimdi, İsrail'in savaş makinesi acımasız senfonisine yeniden başlıyor, gemilerden top salvoları sahile düşüyor, F-16'lar kükrüyor, İHA'lar (insansız hava aracı) ve Apache'lerin gürültüsü. Hepsi ABD'de tarafından üretilmiş ve ödenmiş.

Bay Obama, sizin kalbiniz var mı?

Bay Obama, sizin kalbiniz var mı?

Sizi, bir gecenizi, sadece bir gecenizi bizimle Şifa'da geçirmeye çağırıyorum. Belki hademe kılığında gizlenirsiniz. Yüzde yüz eminim, bu tarihi değiştirecektir.

Kalbi ve gücü olan hiç kimse bir geceden sonra Şifa'dan, Filistin halkına yönelik katliamı bitirmeye karar vermeden çıkamaz. Ama kalpsiz ve vicdansızlar hesaplarını yaptılar ve Gazze'ye yönelik bir başka katliam planladılar. Kan nehirleri bu akşam da akmaya devam edecek. Ölümün araçlarını harekete geçirdiklerini duyabiliyorum.

Lütfen. Yapabileceğiniz herşeyi yapın. Bu daha fazla süremez.

Profesör Doktor Mads Gilbert
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen yazyagmuru » 21 Tem 2014 17:36

facebook
twitter
gplus

gazze saldırısı "koruyucu hat" takma adıyla 7 temmuz'da başladı.
7 7 2014 (2+0+1+4)=7 yani 777

tıpkı 7 temmuz 2005 (2+5)=7 yani 777 Londra saldırısı gibi.

kabalaya uygun. demek ki gazze sadırısı aslında satanist aklın gerçekleştirmeye çalıştığı şeytani bir plan.
En son yazyagmuru tarafından 21 Tem 2014 23:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 21 Tem 2014 18:59

facebook
twitter
gplus

He boku satanizme bağlanmasını sevmesemde bu kadarı tesadüf olamaz dedirttiriyor bazı şeyler bana.Neyse fazla yorum yapmak istemiyorum bu konuda.Beynim alev atıyor derine indikçe.Mektup paylaşımı için teşekürler.
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen yazyagmuru » 22 Tem 2014 10:48

facebook
twitter
gplus

her boku satanizme bağlamıyorum, dikkatinizi çekmek istiyorum. 7 temmuz 2005 Londra saldırısını "detaya girmeden" irdeleyelim:

öncelikle tarihlerin belirli bir dönemi kapsadığını/açıp-kapadığını not düşelim. örneğin 7/7/7 ya da 9/11 biribirini takip eden döngüsel dönemlerdir ve sanırım gezegenlerin (bazen de ayın) hareketleri ile ilgili olmalıdır.

sözde islamcı cihadçıların düzenlediği saldırıda (ki 7 kişi oldukları iddia ediliyor) ilk bomba 08:49 'da patladı. 8+4+9=21=7+7+7 oluyor.
son bomba ise 09:47'de patlıyor. 9/4+7=11. bu da 9/11 olmuş oluyor. tıpkı eylül 11 ikiz kulelere saldırı gibi.zaten bu 2 ritüel ardışıktır.

sonraki ritüel yine Londra'daydı. 7Temmuz saldırısından 2577 gün sonra olimpiyatların açılışı vardı. 2+5+7+7=21= 7+7+7 :)
olimpiyatlar 27 temmuz 2012 akşamı başladı yani 2+7+7+2+0+1+2=21=7+7+7
hatta açılış töreni tam olarak 08:12 de başlar 8+2+1= 11
ve tam olarak 272 dk sonra 2+7+2=11 de biter, saatler 12:45 tir. 1+2+4+5=12=7+7+7 :D

kapanışı da yazayım bari:
12 ağustos 2012 de olimpiyatlar kapandı. 1+2+8+2+0+1+2=16=1+6= 7
kapanış töreni saat 09:00 da başladı (bu 9 oluyor) ve saat 00:11'de sona erdi,sanırım bunun da 11 oldğunu anlamışızdır. 9/11 kombinasyonu.
aradaki detaylar can sıkıcı ve sanırım bu kadarı yeterli.

7 temmuz 2014 (7+7+2+0+1+4=21= 7+7+7başlıklı bir konu açmayı düşündüm -gazze operasyonu başlangıcıdır-ama paranoyak görünebilirim diye açmadım. arada ateşkes yapılabilme olasılığını da göz önünde tutarak, operasyonun muhtemel bitiş tarihini vereyim bari: eylül 11 2014. tam olarak bu tarih olmasa da 9/11 e bağlanacak bir başka kombinasyon oluşturulacaktır.

bunlar gezegenlerle ilgili oldukları kadar, bazı ritüellerle de alakalıdır ve boyutlar arası münasebetlerle de bağlantılı olarak düşünülebilir.
gazze'de olan israil'in güvenliği ile ilgili bir şey değildir, bir çeşit kan ritüelidir.
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen Skywalker » 22 Tem 2014 12:33

facebook
twitter
gplus

Bu Kabbala olayı çok güçlü bir olay. Her türlü şeyi yapabiliyorlar. Bu ritüelleri de Hz. Süleyman'dan kalan kitaplar sayesinde başarabiliyorlar, hepsi ellerinde maalesef. Tüm o hazine falan onların elinde. Manevi alanda yapabildikleri şeyler çok kuvvetli.

Benim kafama takılan, bizim okuduğumuz Nas, Felak, İhlas, Amener Rasulü gibi sure ve dualar tüm bu ritüeller karşısında ne kadar etkili olabilir? Çünkü Hz. Süleyman, Allah'a "kimseye vermediğin güç ve kudret ver bana" diye dua ediyor, bunun üzerine Dünya'daki birçok şey onun emrine veriliyor. Bu büyü kitapları da o duanın ürünü. O kitaplar bunun üzerine veriliyor diye biliyorum. Ayrıca Hz. Süleyman Dünya'yı yöneten 4 kişiden birisi, kendisi vefat etmeden normalde o kitapları gömdürmüş. Ama maalesef emrindeki cinlerden bir kısmı onun sözüne karşı gelip kitapların bir kısmını alıp büyüleri öğreniyorlar. Daha sonra da Kudüs Muhafızları (Tapınak Şövalyeleri) Hz. Süleyman'ın Mabedi'ne gelip bu kitaplara ulaşıyor ve Kabbala'nın temelini atıyorlar. Tapınak Şövalyeleri'nin o tapınakta kaldığı süre içerisinde bir takım manevi kuvvetler ile de iletişim içerisinde girdiklerini düşünüyorum. Ki bu büyük bi ihtimal. (Bu yazıdan sonra Ateist arkadaşların beyni alev almıştır muhtemelen :D)
Skywalker

Mesajgönderen yazyagmuru » 22 Tem 2014 13:41

facebook
twitter
gplus

bakara 102 meali alisi:
Süleyman'ın hükümranlığı hakkında onlar, şeytanların uydurup söylediklerine tâbi oldular. Halbuki Süleyman kâfir olmadı. Lâkin şeytanlar kâfir oldular. Çünkü insanlara sihri ve Babil'de Hârut ile Mârut isimli iki meleğe indirileni öğretiyorlardı. Halbuki o iki melek, herkese: Biz ancak imtihan için gönderildik, sakın yanlış inanıp da kâfir olmayasınız, demeden hiç kimseye öğretmezlerdi. Onlar, o iki melekden, karı ile koca arasını açacak şeyleri öğreniyorlardı. Oysa büyücüler, Allah'ın izni olmadan hiç kimseye zarar veremezler. Onlar, kendilerine fayda vereni değil de zarar vereni öğrenirler. Sihri satın alanların ahiretten nasibi olmadığını çok iyi bilmektedirler. Karşılığında kendilerini sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bunu anlasalardı!

ayetten anlaşılan süleyman (R.A) peygamberin sihir ya da büyü yapmadığıdır.
fakat büyü ve sihir, cinlerle irtibat, kahinlik vs o dönemde çok fazla yaygınlaşmış olmalı -zira davud (R.A) yahudilerden bir kısmını lanetliyor-. bunun üzerine süleyman peygamber bulunabilen tüm sihir ve büyü kitaplarını toplatıyor ve muhtemeldir ki imha ettiriyor,cinleri de Allah'ın izni ile alçaltıcı bir durumda çalıştırıyor. nitekim resulün ölümü de cinlerin aslında gaybı bilmediklerini ispatlayan bir delil oluşturuyor.

mabedin zemininde bulunmuşsa birşeyler,ki bulunmuş olmalı, bu da ancak Allah'ın izin vermesi ile olmuştur. çünkü sihir ve büyü zaten bir fitnedir. ayrıca arkeolojik keşifler yapıldıkça eski dönemlere ait büyü ya da ritüeller detaylı olarak bilinebilir, tekrarlanabilir fakat kamuoyuna açıklanmazlar.
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen Skywalker » 22 Tem 2014 13:53

facebook
twitter
gplus

Hmm şimdi anladım, ben o sihir kitapları direk Süleyman Aleyhisselam'a indi zannediyordum.

Büyücülük, sihir ve cinlerle irtibat da dönemimizde yaygınlaşmış durumda maalesef. Zira "Hollywood" filmlerinde görülen ve sözde ritüel ve boyutlar arası geçiş diye bahsedilen birçok sahne aslında gerçektir. Yani filmlerdeki öğeler elbette gerçek değildir ama o esnada kullanılan ritüellerin arasında gerçek olanlar da vardır diye düşünüyorum. Hele ki çizgi filmlerle gençlerin beynine çok aşıdılar şu olayı.
Skywalker

Mesajgönderen yazyagmuru » 22 Tem 2014 14:05

facebook
twitter
gplus

fatih şahintürk'ün yazısı bu başlığı hak ediyor:
Geçen gün, Gezi olayları sırasında, gerek İstiklal Caddesinde, gerek sosyal medyada epey bir gayret sarf etmiş arkadaşıma, neden gezi olayları sırasında göstermiş olduğu performansın onda birini Filistin ve Filistin’liler için göstermiyorsun, diye sordum…

Verdiği cevap “özrü kabahatinden beter” cinsinden kan dondurucuydu:

“Neden göstereyim, gezi bizim iç meselemizdi, Filistin bizim meselemiz değil, kendi ülkemde bu kadar sorun varken neden onları bırakıp da neden ilgileneyim?”

Acaba bu gezici arkadaş, Çanakkale Şehitliğini gezdiği zaman, üzerinde Gazze, Bağdat, Şam, Kahire, Basra, Yemen yazan şehit mezarlarını görseydi, yine aynı şekilde düşünür müydü?

Bu mezarlarda yatan şehitler neden “Çanakkale bizim için dış mesele, bizi ilgilendirmez, Çanakkale’de savaşa gitmeye gerek yok” diye düşünmeden gelip savaşıp şehit oldular?

Kendi içine kapanarak, kendi dışındaki sorunları, çevrende, komşunda yaşanan zulmü görmeden, görmezden gelerek, adeta kaçarak yaşamak nasıl bir vicdan muhasebesinin sonucudur, çok merak ederim…

Araplar bizi sattı diye Arapları sevmiyorsun, Peki Çanakkale savaşında İngiliz üniforması giyip bize karşı savaşan Hint Müslümanlarını seviyor musun? Onlarda bize ihanet etti?

Yıllardır temcid pilavı gibi “Arapların İhanetinden” bahseden Kemalist geçinen bu arkadaşın, “İsrail Terör Devletini tanıyan ilk Müslüman ülke” olmamız gerçeğinden haberi olsaydı acaba yine aynı şekilde düşünür müydü?

Bu ihanette mesele “bizi satan, arkadan bıçaklayan Arap milleti” mi haindir, yoksa “Arap milletini satan, İsrail’i tanıyan ilk Müslüman ülke Türkiye” mi haindir, sorusunun cevabını okuyucuya bırakıyorum…

Aslında yukarıdaki satırları yanlış yazdım, farkındayım… Bu ihaneti millete, milletlere ihale etmek yanlış bir tutumdur, farkındayım…

Top yekûn Arap milleti suçlanamayacağı gibi tek başına Türk milleti de suçlanamaz…

O halde İsrael’i tanıyan Hükümeti, CHP Hükümetini yazalım… Bakalım altında kaç Turco-Judaik çıkacak?

İsrael İşgal Devleti resmi olarak 1 Mayıs 1948 tarihinde kuruldu…

Hürriyet Gazetesi, İsrael’den 15 gün sonra 15 Mayıs 1948 tarihinde Sedat Simavi liderliğinde yayın hayatına başladı…

İsrael’i tanıyacak tek parti dönemi son hükümeti, Günaltay Hükümeti, 16 Ocak 1949 tarihinde kuruldu.

Bir buçuk yıl iktidarda kaldı ardından 24 Mayıs 1950 tarihinde yapılan seçimlerin ardından çok partili hayata geçtik ve 22 Mayıs 1950 tarihinde DP’li yıllar başladı ve I.Menderes Hükümeti kuruldu…

CHP’li Günaltay Hükümeti, 24 Mart 1949 tarihinde İsrail’i tanıdı ve “İsrail’i tanıyan ilk Müslüman ülke” olmamızı sağladı…

Şemseddin Günaltay Hükümetinin Başbakan Yardımcısı Nihat Erim, Devlet Bakanı Nurullah Esad Sümer, Dışişleri Bakanı Necmeddin Sadak, Milli Eğitim Bakanı Hasan Tahsin Banguoğlu, İşletmeler Bakanı Mustafa Münir Birsel, Bayındırlık Bakanı Şevket Adalan, Ekonomi ve Ticaret Bakanı Cemil Sait Barlas, Çalışma Bakanı Reşat Şemsettin Sirer idi.

İsrael’i tanıma kararnamesine imza koyma onuruna erişen bu yukarıda ismi geçenler arasında Cumhurbaşkanı Milli Şef İsmet İnönü’nün imzası da vardı.

Eski Sebil-ür Reşad Dergisi yazarı Şemseddin Günaltay sıkı bir Cemaleddin Afgani hayranı idi.

Cemaleddin Afgani, İngiliz İstihbaratına çalışan mason bir ajandı. Üstelik Afganlı değil, İran’lı bir Şii idi.

Yukarıda adı geçen bakanların ilginç akrabalık bağları vardı… İnceleyelim:

Günaltay Hükümetinin Başbakan yardımcısı ve Devlet Bakanı Nihat Erim, yıllar sonra 12 Mart 1971 muhtırasından sonra Başbakan olacaktı…

Nihat Erin’im eniştesi, yani Halasının kocası Niyazi Yelkencioğlu, Turan Güneş’in kuzeniydi.

Turan Güneş'in oğlu Hurşit Güneş, elan CHP milletvekilidir.

Geçelim…

Dışişleri Bakanı Necmeddin Sadık Sadak, Akşam Gazetesinin Sahibi ve başyazarıydı. 1927-1950 yılları arasında CHP Sivas milletvekiliydi.

Çok değil, Necmeddin Sadak, İsrail’i tanımadan 10 yıl evvel, II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanya’sını ayakta alkışlıyordu…

Cumhuriyet gazetesi sahibi Yunus Nadi’den sonra Alman yanlısı ikinci Alman yanlısı gazeteydi Akşam… Öyle ki, Alman Büyükelçiliği, Necmeddin Sadak’ın kumar borçlarını bile ödemişti…

Sadak I.Dünya Savaşı sırasında da ABD Mandasını savunmuştu. Wilson Prensipleri Cemiyeti üyesiydi.

Necmeddin Sadak, DP Tekirdağ Milletvekili Şevket Mocan ile bacanaktı. Şevket Mocan’ın ikinci eşi İlhan Hanım, Sadak’ın baldızıydı.

Şevket Mocan’ın ilk eşi kimdi?

Nazım Hikmet Ran’ın teyzesi Sara Hanım…

Geçelim…

Bayındırlık Bakanı Şevket Adalan’ın kayınvalidesi Kübra Erdinç’in kardeşi Melek Sevinç, Hürriyet Gazetesi kurucusu Sedat Simavi’nin eşiydi.

Hürriyet Gazetesi, İsrael’in kuruluşundan 15 gün sonra yayın hayatına başlamıştı… Bugün Doğan Medya’nın Kaptan köşküdür, hatırlatıyorum…

Geçelim…

Günaltay Hükümetinin Çalışma Bakanı Reşat Şemsettin Sirer, Kazım Özalp’in damadıydı.

31 Mart Olayını bastırmak için Selanik’ten İstanbul’a yürüyen Hareket Ordusunda bulunan Kazım Özalp, 1920-1954 yılları arasında 34 yıl CHP Karesi, Balıkesir, Van milletvekiliydi. 1924-1935 yılları arasında TBMM Başkanıydı.

Günaltay Kabinesinin Devlet Bakanı Nurullah Esad Sümer, Günaltay Hükümetinin İşletmeler Bakanı Mustafa Münir Birsel’in halası Saniye Birsel’in oğluydu.

Mustafa Münir Birsel’in eşi Fazilet Vergin de Türkiye’nin ilk Vatikan Büyükelçisi Nurettin Vergin’in kız kardeşiydi.

2009 yılından beri Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi olan Kenan Gürsoy, Kenan Rıfa'inin torunudur... Cemalnur Sargut'un kulakları çınlasın...

Gazeteci Murat Birsel’in de aynı aileye mensup olduğunu hatırlatıyorum… “Yalan Dünya”nın yalan senaristi Gülse Birsel, Murat Birsel’in eşidir…

Geçelim…

Günaltay Hükümetinin İşletmeler Bakanı Mustafa Münir Birsel’in kardeşi Nakiye Birsel’in gelini Nakime Kavalalı idi. Nakime Kavalalı’nın kardeşi Bedaat Kavalalı da, Günaltay Kabinesinin Milli Eğitim Bakanı Hasan Tahsin Banguoğlu’nun kardeşi Emin Banguoğlu ile evliydi.

Milli Eğitim Bakanı Hasan Tahsin Banguoğlu’nun eşi Perizat Şahingiray’ın kardeşi Tarık Şahingiray ise DP döneminin ilk Genelkurmay Başkanı Orgeneral Nuri Yamut’un damadıydı.

Geçelim…

Perizat Şahingiray’ın babası yani Milli Eğitim Bakanı Hasan Tahsin Banguoğlu’nun kayınpederi Cemal Şahingiray ise Günaltay Kabinesinin Ekonomi ve Ticaret Bakanı Cemil Sait Barlas’ın eşi Emine Şahingiray’ın baba bir ana ayrı üvey kardeşiydi.

Şemseddin Günaltay Kabinesinin Ticaret Bakanı Cemil Sait Barlas, gazeteci Mehmet Barlas’ın babasıydı.

Mehmet Barlas’ın eşi Mecbure Canan Barlas, Akil Adamlar Doğu Anadolu Bölgesi Başkanı Nafiz Can Paker’in kız kardeşidir.

Selam ve Dua ile…
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 23 Tem 2014 06:44

facebook
twitter
gplus

yazyagmuru yazdı:her boku satanizme bağlamıyorum, dikkatinizi çekmek istiyorum. .

İbrahim bey sözümün size olmadığını belirtmek isterim.Yanlış anlaşılmaya mahal vermesin ne olur ne olmaz.
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

ÖncekiSonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni