Komünizm

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: Komünizm

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 09 Ağu 2014 01:51

facebook
twitter
gplus

Bu kızın neden mesajları hep 11'de lan.Ne zaman baksam değişmiyor mesaj sayısı. :| Bunun peşini bırakmam :twisted:
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen wawe » 10 Ağu 2014 18:17

facebook
twitter
gplus

Bu mesajımı Leonardo'ya armağan ediyorum; aslında 12 buçuk falanım ben Leo :')
wawe

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 10 Ağu 2014 19:14

facebook
twitter
gplus

wawe yazdı:Bu mesajımı Leonardo'ya armağan ediyorum; aslında 12 buçuk falanım ben Leo :')

:D Ehehe teşekürler :lol: Cemre'nin güzel başlığının içine etmeden hızlı adımlarla uzaklaşıyorum buradan ;)
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen Had » 11 Ağu 2014 04:00

facebook
twitter
gplus

Sikko düşüncelere tercüman olmuş. İnsanlar şekil, suret, kalıpları esas alarak birşeylere adeta tapma aşamasına kadar gitmeye meyilli bir sistemdedirler. Bu eski çağlardaki putlardan beri böyledir. Komunizm de bir şekildir. Altı yeteri kadar çizilmemiş, üstüne düşünülmemiş daha doğrusu düşünceyi kilitleyen bir ideolojidir. Bu tür tez-antitez-sentez ler düşünceleri kilitlemeye, zihinleri kontrol altına almaya yöneliktir. Çünkü ahlak yapısı, duygusallık ve iyi-kötü kavramının insan uydurması bir yalan halinde git gide yutturulması ortaya -İzm ağırlıklı (hatta en komik olanı Hümanizm) görüşleri çıkarmıştır. Oysa bir devletin en doğru bir şekilde varolmasının kaynağı olan ahlak yapısı için sıradışı bir görüş, bir Marx veya bir Lenin'in bir teorisi yeterli değildir. Çünkü ahlak her insanda mevcuttur ancak insanlar bunu dış etkenler, menfaatlar, hevesler doğrultusunda kullanamazlar. Ama ahlak tek başına da yeterli değildir. Ahlak insanın içinde bir yoldur ve bu yolun haritası da bana göre Kur'andır. Başkasına göre Atatürk'ün ilkeleridir. Ama en önemlisi ne olursa olsun ister Kur'an olsun ister Atatürkün ilkeleri veya Marx'ın düşünceleri olsun: insanın bu teorileri kendi ahlak yapısıyla karşı karşıya getirmesi ve düşünmesi gerekir. Bilinçleri kilitemek tarihde ne ile başlamıştır bilmiyorum ama bence Komunizm-Sosyalizm-Kapitalizm ile bayağı yol almıştır. Oysa Kur'anda geçen zekat sistemi bugün ilk bakışta Komunizm'e benziyor gibi dursa da, Kur'anda aslında muazzam bir adalet sistemi vardır. İnsanlığın kendi hakkının peşinden koşması şartı da aynı kitapta geçerken buna göre kendi kazancının belli bir oranı kadar zekat vermesi gerektiği de geçmektedir. Çünkü eğer zekatın yarısını başkasına her durumda kim olursa olsun ver deseydi o zaman Komunizm gibi bir manzara çıkacak ve diğer kendi adaletini korumasıyla ve Allah tarafından bir kısmının fakir bir kısmının zengin yaratılması ile ilgili ayetlere dolayısıyla imtihana ters düşecekti. Bunun bir dengesi vardır. Komunizm ise çalışanı da çalışmayanı da bir görür. Sikkonun dediği gibi insan değil toplum önemlidir. Oysa Kur'an da insanın ahlak yapısı esas koşulur ve hak eden çalışan birisi diğerinden fazla da kazanabilir ama aynı zamanda ihtiyacı olan aciz üstün olandan ihtiyacı kadar olan hakkını da hiçbirşey yapamıyorsa da alır.
"Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılınız sakın ayrılığa düşmeyiniz."
Al-i İmran 103
Had

Mesajgönderen yazyagmuru » 13 Ağu 2014 10:19

facebook
twitter
gplus

Lenin’in Yahudi kökenleri kanıtlandı
Lenin'in kökenin Yahudi olduğuna yönelik dedikodular Moskova müzesinin bu konudaki belgeleri açığa çıkarmasıyla sona erdi. Müze Bolşevik liderler hakkında pek çok belgeyi günışığına çıkardı.

AA
Güncelleme: 16:25 TSİ 24 Mayıs. 2011 Salı
MOSKOVA - Moskova'daki Devlet Tarih Müzesi'nde sergiye çıkarılan belgeler arasında Sovyetler Birliği'nin kurucusu ve Bolşevik Devrimi'nin lideri Vladimir Ilyiç Lenin'in ablası Anna Ulyanova tarafından 1932 yılında i Josef Stalin'e yazılan bir mektup, Lenin’in Yahudi kökeni ile ilgili tartışmalara son noktayı koyuyor. Mektupta, büyük babalarının (annelerinin babası) 18. ve 19. yüzyıl Rusyası'ndaki Yahudi karşıtı ‘Yerleşim Sınırlandırması’ politikasından kurtulmak ve daha yüksek eğitim hakkını elde edebilmek için Hıristiyanlığa geçen Ukraynalı bir Yahudi olduğunu belirtiliyor.

Mektupta, "Yoksul bir Yahudi ailesinden gelen büyük babamızın vaftiz sertifikasına göre babası (Ukrayna'nın batısındaki bir kent olan) Jitomir'de yaşayan Moses Blank adında biri. Vladimir Ilyiç Yahudiler hakkında her zaman iyi düşündü. Benim daha önce de kuşkulandığım kökenimizi, o (Lenin) sağken bilemememizden dolayı son derece üzgünüm" ifadelerine yer verildi.
110524%20lenin_widec.jpg
110524%20lenin_widec.jpg (15.14 KiB) 4869 kere görüntülendi

Stalin'den, Lenin döneminde başlatılan Yahudi düşmanı akımlarla mücadele etme çalışmalarını sürdürmesini isteyen Ulyanova, "Son yıllarda Yahudi karşıtlığının komünistler arasında bile yeniden güçlenerek arttığını duyuyorum. Bu gerçeği kitlelerden saklamak yanlış olur" ifadelerini kullanıyor.
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen tornacı veysel » 13 Ağu 2014 14:43

facebook
twitter
gplus

Super Mario da Yahudi'ydi zannedersem, link şu an aklımda değil ama bulduğumda atıcam.
tornacı veysel

Mesajgönderen Had » 13 Ağu 2014 23:46

facebook
twitter
gplus

Mesele Yahudi olması değil ki güzel kardeşlerim...

Yahudi'nin kökü nedir? İshak'ın oğlu Yakup'un diğer adı İsrail ve İsrailoğullarının atası da akup. Peki Yakup'un dedesi yani İshak'ın babası kim?

İbrahim :) Bu durumda diğer oğlu İsmail'de Muhammed'in atası oluyorsa demekki hepimizin atası İbrahim oluyor ve Yahudi de aynı soydan çıkıyor. Burada mesele yoldan çıkmış insan olmak. Muhammed'in soyundan gelenlerin bazıları söz de müslüman da ne oluyor görüyoruz ne fitneeciler var tarihde.

Not ben de müslümanım.
"Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılınız sakın ayrılığa düşmeyiniz."
Al-i İmran 103
Had

Mesajgönderen bir adem » 14 Ağu 2014 00:39

facebook
twitter
gplus

Had yazdı:Mesele Yahudi olması değil ki güzel kardeşlerim...

Yahudi'nin kökü nedir? İshak'ın oğlu Yakup'un diğer adı İsrail ve İsrailoğullarının atası da akup. Peki Yakup'un dedesi yani İshak'ın babası kim?

İbrahim :) Bu durumda diğer oğlu İsmail'de Muhammed'in atası oluyorsa demekki hepimizin atası İbrahim oluyor ve Yahudi de aynı soydan çıkıyor. Burada mesele yoldan çıkmış insan olmak. Muhammed'in soyundan gelenlerin bazıları söz de müslüman da ne oluyor görüyoruz ne fitneeciler var tarihde.

Not ben de müslümanım.

+1
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen yazyagmuru » 14 Ağu 2014 11:13

facebook
twitter
gplus

Had yazdı:Mesele Yahudi olması değil ki güzel kardeşlerim...

Not ben de müslümanım.

+2
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen YaşarUsta » 14 Ağu 2014 15:39

facebook
twitter
gplus

cowboyfromhell yazdı:Sikko hacı sonunda bitirdim yazıyıda benim kafama takılan sorular var.

1)Diğer yazılarından birinde Hitler'i ve aslında kime hizmet ettiğini falan anlatmıştın.E şimdi bu iki yazıya bakarsak SSCB de Hitler de aynı kişilere hizmet ediyor.O zaman bu adamlar neden birbiriyle savaştılar ? İsraille Amerikanın kapışması gibi bir olay değil mi bu ?

2)SSCB nin yaptığı yavşaklık sonucu bütün sosyalistleri yavşak ilan etmek ne kadar doğru ? Misal Kübada olan sosyalist devrimde mi Amerikanın oyunu ?

Michael Sikkofield yazdı:1917'deki Bolşeviklerle ilgili söylediğim kısımda haklısın. Fakat günümüzde komünistlerin birçoğu, hem de büyük çoğunluğu Kızıl Devrim'le gurur duyar. Bu durumda o gurur duydukları Kızıl Devrim eğer böyle bir proje ise, neden onlara da söylemeyeyim ki 1917'deki Bolşeviklere söylediğimi? Işid'in yaptıklarını tüm müslümanlara mal edemeyiz elbette, fakat Işid'i destekleyen veya ona sempati duyan insana edebilirsin. O hesap.

2. sorunun cevabı.
En son YaşarUsta tarafından 14 Ağu 2014 15:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Bilimin ayrı, felsefenin ayrı, dinin ayrı hakikatleri olamaz; fakat yanlış bilim, yanlış felsefe ve yanlış din anlayışları olabilir.

Dünyaya en önemli borçlarımızdan birisi, İslam ile müslümanların farkını anlatmaktır.

Caner Taslaman
Kullanıcı avatarı
YaşarUsta

ÖncekiSonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni