Komünizm

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: Komünizm

Mesajgönderen Skywalker » 04 Ağu 2014 01:44

facebook
twitter
gplus

Emeğine sağlık. Şu an tatildeyim, yazının yarısındayken internet paketim bitti, gece uyuyamadım. Neyse ki bi internet kafe buldum.
Skywalker

Mesajgönderen yazyagmuru » 04 Ağu 2014 16:57

facebook
twitter
gplus

eline sağlık, dikkatle okunması gereken bir yazı.
yalnız hacı, güç peşinde koşan küresel elitistleri deşifre ederken, bu güç odaklarının ve ideologlarının özellikle yahudilerden oluştuğu gerçeğine neden ısrarla değinmedin?
ayrıca yazının antitez kısmını yetersiz bulduğumu itiraf etmeliyim. yeni soru elimizdeki "bilgi"yi nasıl kullanacağımız!!

yine de itiraf etmeliyim ki bu yazıyı 25 sene önce okumayı dilerdim. :cry:

bir tespit de benden.çok sık duyduğunuz dünyada büyük bir kıyım yaşanacağı, mehdinin/mesih'in ineceği vs. haberlere iltifat edilmemeli. bu tür korkuları sürekli taze tutuyorlar, kanmamalıyız.
En son yazyagmuru tarafından 04 Ağu 2014 22:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen Skywalker » 04 Ağu 2014 18:37

facebook
twitter
gplus

Kendi Mehdimiz olmalı. Mehdiden kastım bir insan falan değil, mücadele ruhu. Yani adı Mehdi olmayacak elbette. İdhem yaparız biz de.

Bknz: Benim Mehdim senin Mehdini döver.
Skywalker

Mesajgönderen Skywalker » 05 Ağu 2014 18:45

facebook
twitter
gplus

Maykılcığım şurada da senin hakkında doğru/yanlış uzunca bir sohbet dönmüş. Forumda üyeliğim olduğundan farkettim, üyeliğin varsa istersen sen de bir cevap ver.

Bir arkadaş senin yeni yazının linkini atmış, ondan sonra konuşmalar başlıyor. Senin hakkındaki tartışmalar şu mesajdan sonra başlıyor, okuyup cevap vermeni öneririm. Yanlış tanıtmasınlar, bu forumda adının yazıldığını ilk kez görüyorum.

http://forums.taleworlds.com/index.php/ ... msg7352901
Skywalker

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 05 Ağu 2014 20:39

facebook
twitter
gplus

Şöyle platformaları görünce vekilsizmeclise daha da bir ısınıyorum anasını satıyım.Bu nasıl bir tartışmadır , iletişim eksikliğidir.72 sayfalık yazıdan iki kelime cımbızlayıp onun üzerinden yürümek çok acizce bir durum.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen Michael Sikkofield » 05 Ağu 2014 23:49

facebook
twitter
gplus

@saricizmelimehmetaga

ABD çok nadir çıkan bazı anlaşmazlıklar dışında her zaman İsrail'in yanında olmuştur ve bunu da bağıra bağıra söylemiştir zaten, bunu örnek olarak verdiysen de yanlış örnek olmuş hacı. Esasen konu ABD değil, adına Illuminati dediğimiz bankerler. Bu farkı nedense anlatamıyorum pek insanlara, daha doğrusu insanların beyninde ABD şudur: Obama-Bush-CIA-FBI vs. İnsanarın zihnindeki bu imajı yıkmak çok zor. Esasen bizim yazılarda bahsettiğimiz ABD bu değil, ABD'ye yerleşip oranın altını oyan bankerler.

Ben Lenin'in insanlık namına yaptığı o iyi şeyleri bir türlü göremiyorum. İlla zorlayacaksak Hitler'in, Fethullah Gülen'in, Apo'nun ve hatta Firavun'un bile iyi işlerini bulabiliriz. Açıkçası bu gibi insanlar için o kadar iyimser olamayacağım, hele hele bu iyilikleri hep lafta kalmışsa.

1917'deki Bolşeviklerle ilgili söylediğim kısımda haklısın. Fakat günümüzde komünistlerin birçoğu, hem de büyük çoğunluğu Kızıl Devrim'le gurur duyar. Bu durumda o gurur duydukları Kızıl Devrim eğer böyle bir proje ise, neden onlara da söylemeyeyim ki 1917'deki Bolşeviklere söylediğimi? Işid'in yaptıklarını tüm müslümanlara mal edemeyiz elbette, fakat Işid'i destekleyen veya ona sempati duyan insana edebilirsin. O hesap.

Marx'la ilgili soruna geleceksek, o konuda bir delilim yok. Ne söylesem sadece zanna uymak olur. Fakat Marx'ın teorisi, yani komün hayatta yaşamak için insanların sosyalist devlette bastırılmasını öngören bu saçma ve insanlık dışı teorisi ne olursa olsun kötüdür. İster kendi başına dava edinip yazmış olsun, ister plan dahilinde olsun. Ben sonuca bakarım, sonuç vahşet ve rezalet.

@ayzek

Sutton'ın National Suicide kitabında yanlış hatırlamıyorsam 11. bölümde Sovyetler'in uzay programının nasıl geliştirildiği de anlatılıyor. Yine belgeleriyle tabi. Konuyu şöyle özetleyeyim sana, uzay yarışının olduğu dönemde ABD'deki insanların yarısının evinde telefon var, Sovyetler'de ise nüfusun sadece %3 buçuğu telefona sahip. Otomobil falan gibi diğer teknolojik aletlerle ilgili bir kıyas yaptığında da aynı şeyleri görüyorsun. Sovyetlerin ayranı çok içmeye tahteravanla çıkıyorlar uzaya amına koyim. Sovyetler'in insanlara güçlü gösterilmesi için verdiler uzay teknolojisini onlara.

@diğerleri

Hacı söylediğiniz foruma biraz bakıp çıktım. Siktir edin çok takılmayın, bazı insanları uyarsanız da uyarmasanız da aynı. Benim bu yazıyı yazmamdaki en büyük motivasyon kaynağım bazı sosyalistlerin "hadi ya" diyebilecek olmasıydı, yani sosyalistlerin arasındaki sözü dinleyip de güzeline uyan o birkaç insana ulaşmaktı amacım. Gerçekten böyle insanlar çok fazla değiller, hatta çok azlar, o sebeple onlara ulaşmak lazım. Bu forumdaki insanlar da bana çok umut veriyor. Her ne kadar buraya girmiyor olsam da sizin gibi insanların ulaşılabilir ve yakınlarda olduğunu görmek beni rahatlatıyor. Valla bak.

Onun dışında puta tapanlarla laf yarışına girecek mecalim yok. Zamanında çok yapıp bir faydasını göremediğin için diyorum, siz de yapmayın bunu, vaktinize ve sinirlerinize yazık. Uyarın, delilinizi gösterin ve eğer konuşulabilecek bir insan değilse karşınızdaki uğraşmayın, selam deyin geçin. Birkaç ay sonra inşallah tasavvufla ilgili bir yazı yazıcam, o zaman da tasavvufçu, gelenekçi tayfa tarafından bir araba boş laf yiyeceğim, yine aynı şey olacak yani. İnsanlar kendilerini yalnız ve güçsüz hissetmemek için putlara tapıyorlar, "ataya saygı istiyoruuuaaam" diye bağıran kemalist teyze Konya'da doğsa muhtemelen gelenekçi bir sünni olacaktı ve bu sefer de başka putlara tapıp onları savunacaktı. Bu abiler de öyleler, kendilerine bir dava bulmuşlar onunla oyalanıyorlar işte, siktir edin. 50-60 sene yaşayacaz alt tarafı, yapabileceğimiz kadar iyi işler yapmamız lazım, vaktinizi kalbi mühürlü tiplerle harcamayın. O değil de amma konuşasım varmış lan ehehe.
"Zorluğun yanında bir kolaylık muhakkak vardır" - İnşirah 6
Kullanıcı avatarı
Michael Sikkofield

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 06 Ağu 2014 00:44

facebook
twitter
gplus

Kafada biraz muhakeme edip tekrar gelicem buralara moruk.Yeşil ordu konusuna değinmişsin yazında kayınbiraderini yerim senin.Yeşil ordu hakkında bir tane yazı bile bulamazsın internette.Çok derin araştırmalar yapıp ancak üç beş tane taşaklı tarihçilerin kitaplarında yer verilmiştir bu abilere.Onlarda kütüphanenin köşesinde toz tutmuştur zaten.Senin , bizim gibi psikopatlar öğrenicekte millete aktarıcak bu abileri.Google da yeşil ordu yazdığın zaman Yeşil ordu cemiyeti çıkar ki rusya da ki yeşil ordu çerkez ethem'in yeşil ordusundan çok daha ses getirmesi gereken bir oluşumdur.Yüzeysel tarihe güvenimi kaybettirmemi sağlayan konulardan bir tanesidir bu mevzu.Genelde kırmızı ve beyaz ordu üzerinden tahlil eder tarihçiler , araştırmacılar.Kızıl orduya bolşevik ordusu , Beyaz ordu'nun ideolojisinin olmadığını çok uluslu birleşik rusya yanlısı olduğunu belirtir ve olaylar bu iki başlıktan şekillenir.Anasını satıyım yüzlerce katledilenler tavuk sanki.

https://www.59saniye.com/rus-kizil-ordu-korosundan-get-lucky-cover/
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen Tmaca » 06 Ağu 2014 10:16

facebook
twitter
gplus

Yazıda eleştirilen 'KOMUNIZM' değil , 'RUSYA'DA KURULAN KOMUNIST DÜZEN' anladığım kadarıyla tüm okuyucular ve forum olarak bunun farkında olalım yoksa komünizmi savunan vatandaşlar bize şunları söyler:

' Siz değil miydiniz ey müslümanlar arap ülkelerini baz alarak İslam'ı eleştiremezsin çünkü İslam Kuran'dır. Kuran'ı tartışalım.. diyen ? '

Aynı şekilde Rusya'dan yola çıkarak komünizmi eleştiremeyiz onun için komünizmin genel ilkelerini falan tartışmak lazım heralde.

Eline sağlık Cemre çok derin yazı. Hiçbir şey havada kalmamış taşlar yerine oturuyor herşey belgeli. Kolaya kaçmamışsın. Benim okuduklarım içerisinden senin en istekli araştırdığın konu gibi geldi. Sadece uzunluğu değil yazının , herşeyi neden ve sonuçlarının belli olması. Sağlam bir bina gibi temelden deniz kumsuz dikmişin yazıyı :mrblue:
Kullanıcı avatarı
Tmaca

Mesajgönderen ayzek » 06 Ağu 2014 20:16

facebook
twitter
gplus

Tahtırevanı yok demek hem doğru hem yanlış. Toplum olarak öyle ama devlet olarak sanayileşmesi falan var. Sutton abartmış, keki de kabartmış.
Kullanıcı avatarı
ayzek

Mesajgönderen wawe » 09 Ağu 2014 01:29

facebook
twitter
gplus

bu aralar ''neye saldırsak, ne hakkında ahkâm kessek?'' diye gezen genç dimağlarımızın favori konularından biri üzerine bir yazı olmuş, bekliyorduk la zaten, ara ara geçiyordu lafı. harika bir konu, psikopatça bir araştırma, saygı duyulacak bir emek. Simon Shack reyizden sonra Sutton reyizle de tanışık olduk sikko sağolsun. komünizme ''hepimiz mutlu ve özgür olacağız hem de para kazanırken'' görüntüsünden ötürü ılımlı bakan genç dimağlar için çok yararlı olmuş. en azından ''lan?'' dedirtecek cinsten olduğunu düşünüyorum. sorgulatan insan değerlidir.

ne yalan söyleyeyim benim beynim beyazı anlamlandırmak için siyaha ihtiyaç duyuyor, yazıya yapılan eleştirilere göz atıyorum, cidden elle tutulur bir şey göremiyorum. sabit bir konu üzerinde bile durulmuyor ki, adamın önceki yazılarına bok atarak konumuz olan yazının işe yaramaz - yanlış - gereksiz olduğunu öne sürüyor millet. gönül istiyor ki biri çıksa da ''bahsettiğiniz bankerlerin aslında iyi niyetli insanlar olduğunu ve Allah rızası için bağış ve yardımda bulunduklarını size ispatlıyorum, bunu yaparken elimdeki delilleri dildo olarak kullanacağım (Rockefeller'ın yerde bacaklarını açarak hasta numarası yapan homlıs görünümlü gence yardım videosu için tık)'' tadında bir eleştiri yazsa. bok atarak prim yapacağına inanmak nedir olm?

şu ranga guru hikayesi düşüyor sürekli aklıma hani anafikri yapıcı eleştiride bulunmanın eğitim gerektirdiği olan ressamlı hikaye.

neyse, burada engin bilgilerimle karşıt bir görüş bildirmek ve tartışma ortamı yaratmak isterdim ama üzgünüm beyler adam boş yer bırakmadan zikmiş. elimden gelen tek şey onaylamak, aynenlemek. mastürbasyona devam. darbeye alkış.

selamlar
En son wawe tarafından 10 Ağu 2014 18:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
wawe

ÖncekiSonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni