Komünizm

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Komünizm

Mesajgönderen Michael Sikkofield » 01 Ağu 2014 21:26

facebook
twitter
gplus

Naber la kaynatasızlar. Yazı bitti, burada ayrı bir tartışmasını döndürelim. Gelcem buraya söz valla ehehe. http://michaelsikkofield.blogspot.com.t ... rligi.html
"Zorluğun yanında bir kolaylık muhakkak vardır" - İnşirah 6
Kullanıcı avatarı
Michael Sikkofield

Re: Komünizm

Mesajgönderen Yoksul Şövalye » 01 Ağu 2014 21:58

facebook
twitter
gplus

ccc çarlık rusyası ccc :D

neyse, yazının ilk bölümünü okudum, kızılhaç olayı ilginçmiş sikko. okudukça editlerim.

edit: olm konu ciddi ama gülmeden okuyamıyom la, bu olaylardan çok güzel mizahi hikayeler yazılabilir. keşke moliere, gogol fln görseydi şu günleri... hele o vapurda seyahat eden tuhaf 3'lü, vatansever memurların durumu ve dumuru, askerlerin çabaları vs vs bir vodvilin konusu bile olabilir.

yazıya gelirsek, daha önceden blogunda komunizmin bir antitez olduğunu, yeni dünya düzeninin ise sentez olduğunu belirtmiştin. şimdi de 2 kere 2 4 eder kesinliğiyle bunu nasıl yaptıklarını gösteriyorsun.. das kapital'i finanse edenlerin masonlar olduğunu yazmıştın. gerçi bu yazında marx'in düşüncelerine pek girmemişsin, belki de ''ehihe bak la marx da yahudiymiş ehihe'' diye sırıtmasınlar diyedir. ama ben yine de marx'ın şeytana olan hayranlığından bahsetmeni isterdim. (Marks'ın gençlik yıllarında yazdığı bazı şiirlerinde ''şeytana övgüler'' yazdığı bilinmektedir. isteyen ulaşabilir netten bunlara.) Ama genel olarak pek masonluğa, şeytana, satanizme, nwo ya basmamışsın, belki de özel olarak ''wall street bankerleri'' demişsin. haa güzel mi, iyi mi olmuş? tabii iyi, gittikçe daha çok gelişiyor ve serpiliyorsun cnm hem seviliyosun kiiee,,

neyse gördüğün gibi yazın sayesinde üst ve alt loplarım savaş halinde şu an. o yüzden başta yaptığım imza-mesajla bu editi bitireyim:

Dostoyevski'nin 130 yıllık Yahudi kehaneti
Spoiler: göster
Ortodoks Yahudilikten Hıristiyanlığa dönen Rahip Nathanel Kapner, ünlü Rus yazarın yaklaşık 1,5 yüzyıl önce Yahudilerle ilgili Rusya ve Ruslara yaptığı uyarıları derledi.

Dostoyevski’nin 1877’deki “Bir Yazarın Günlüğü” adlı kitabında “Yahudi Sorunu” adlı bir bölüm vardır. Endişe verici ve ürkütücü bir öngörüyle (günümüz olaylarına da ışık tutacak şekilde), Dostoyevski Yahudilerin yeni kazandıkları haklarıyla sosyal ve politik hakimiyetini önceden haber vermiştir:

“Yahudiler dünya hakimiyetine can atarlar. Bu nedenle bütünleşmiş varlıklarını korumak durumundadırlar. Eğer Yahudilere Ruslarla aynı yasal haklar verilip ve kendi “Devlet içinde Devletlerini” korumalarına izin verilerse, Ruslardan çok daha fazla imtiyazlı hale geleceklerdir. Bu durumun sonuçları Avrupa’da şimdiden çok açıktır”.

Yahudilerin dünya hakimiyeti ajandasıyla ilgili endişelerini ifade ederken Dostoyevski, Yahudi bankerlerin 1800’lerin ortalarında Avrupa’yı nasıl ele geçirdiklerini şöyle anlatır:

“Avrupa’nın her yerinde Yahudilerin borsalardaki egemenlikleri, sermayeyi kontrol etmeleri, kredin efendileri olmaları boşuna değildir. Tekrar ediyorum onlar uluslararası politikanın efendileridir

Yaklaşan, Yahudi ideallerin kesin zaferidir. Ondan önce insani hassasiyetlerin, hakikate susamışlığın, Hıristiyan duyguların ve Avrupa’nın ulusal ve toplumsal onurunun diz çöktürülmesidir.

Gelecekte olacaklardan Yahudilerin kendileri de haberdardır: Hakimiyetleri yaklaşmaktadır, kesin egemenlikleri”

Yahudilerin Avrupa’nın sosyal ve finansal kontrolü ışığında, Dostoyevski Rusya ile ilgili endişelerini şöyle dile getirmiştir:

“Eğer sadece 3 milyon Rus ve 80 milyon Yahudi olsaydı ne olurdu? Ruslara nasıl davranır ve efendilik ederlerdi? Yahudiler Ruslara hangi hakları verirlerdi?

Onları köleleştirmezler miydi? Daha da kötüsü hepsinin birden derilerini yüzmezler miydi? Son kişiye kadar hepsini kesmezler miydi, tamamen köklerini kazımazlar mıydı?”

Dostoyevski , “Yahudi ve bankası” ile birlikte Yahudici dini diktelerinin nasıl Gayri-Yahudileri nasıl boyunduruk altına alacaklarını tam kesinlikle önceden tahmin eder:

“Bir Yahudi’yi dininden ayrı tasavvur etmek imkansızdır. Hepsi Mesihlerini beklemektedir, en düşük Yahudi’den en yüksek ve aydın filozofu ile Kabalist Haham’ına kadar hepsi. Hepsi Mesihlerinin onları Kudüs’te birleştireceklerini ve kılıçla tüm ulusları diz çökerteceğine inanırlar.

Yahudi ve bankası şu an her şeyi kontrol etmektedir: Avrupa’yı, eğitimi, medeniyeti, sosyalizmi, özellikle sosyalizmi kullanarak Hıristiyanlığı sökmek ve medeniyetini yok etmek istemektedir. Geriye anarşi kaldığında Yahudi her şeyin komuta edecektir.

Yahudiler sosyalizmi vazederken, o kendi türüne yapışacaktır ve Avrupa’nın tüm zenginliği harcandığından Yahudi’nin bankası hala orada olacaktır”.

Ürkütücü ve ne kadar şimdiyi anlatıyor, öyle değil mi?

http://www.timeturk.com/tr/2009/02/28/d ... aneti.html
En son Yoksul Şövalye tarafından 02 Ağu 2014 19:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Yoksul Şövalye

Mesajgönderen arnoldburadanegezer » 01 Ağu 2014 22:41

facebook
twitter
gplus

yazıyı yeni bitirdim epey uzun olmuş,ulan bu abd-rusya/sscb ilişkisi nasıl bir ilişkidir ya ondan al ona ver onu öldür o güçlensin bu nasıl iş. bu yeşil ordu da değişik ya 700.000 adamsın nasıl tarıhte yer etmiyorsun amk hiç mi kayda değer bir suikasti,girişimleri yok kızıl ordudan ayrılınca pat hemen ölmüşler mi bu herifler?
arnoldburadanegezer

Mesajgönderen Devrez » 02 Ağu 2014 00:45

facebook
twitter
gplus

"bi yazar. teorisyen falan denmiş ama yok boolum, bildiğimiz şeyler işte. zaten ikibinondört yılında herkesi aydınlığa kavuşturacağı söylenen ve üstünde tartışılan o koca yazının özeti yine "hepsi amerika'nın oyunu"na bağlanabiliyorsa, yemişim öyle komplo teorisini.

komüminizmi de amerika, savaşları da amerika, açlığı da amerika, her şeyi amerika. bu şeye benziyor biraz. insan anatomisinin mucizleri üzerine tartışırken birinin çıkıp, "allah'ın hikmeti işte, napcan? yaratmış mübarek" demek gibi bir şey.

amerika her sorunun cevabı değil. yeter milleti salak yerine koyduğunuz."

"gezi direnişine de dış mihrak diyen, sosyalizm gibi insanlık onurunun ayakta kalmış son kalesine bok atmasıyla şaşırtmayan sikko tip." ( :mrblue: )

"bugünkü yazısıyla beraber yobaz erbakancı tiplemesini tam olarak gerçekleştirmiş, hayırlı olsun.

yaa bak tüm sovyetler birliğini ameriga kurmuş aslında yeaa ahahah."

Ekşide adının başlığına böyle şeyler yazılmış. Yazını da okudum ama yorum yapmadan önce kaynakları incelemek istiyorum.

Yorum yapmak istediğim kısma geleyim. Şimdi şu yukarıda alıntıladığım entry gibi daha birsürü var başlık altında. Okuyorum ve diyorum ki gerizekalı heralde yada moron falan özel engelliler için yardımcı uygulamalarla falan giriyor internete. Sonra bakıyorum diğer entrylerine normal bir herif sadece fazla kasıntı. İçime şüphe doğuyor ardından acaba dışarıdan ben de böyle mi görünüyorum diye. Eğer öyle görünüyorsam ben de annemden görücü usulüyle beni evlendirmesini istiycem sonra sikortalı bir işte çalışmaya başlayıp çoluk çocuk falan yapcam hayattaki en büyük beyin uğraşım da emekliliğime kaç sene kaldığını hesaplamak olacak. Daha fazla yormaya gerek yok çünkü.

Kaynakları inceledikten sonra editleyecem yazımı. Uzun sürebilir biraz adamın bir senesini almış :D
Eline sağlık.

arnoldburadanegezer yazdı: bu yeşil ordu da değişik ya 700.000 adamsın nasıl tarıhte yer etmiyorsun amk hiç mi kayda değer bir suikasti,girişimleri yok kızıl ordudan ayrılınca pat hemen ölmüşler mi bu herifler?

Muhtemelen dağıtılmış, beyin takımı yokedilmiş ve güçleri elinden alınmıştır.
Kullanıcı avatarı
Devrez

Mesajgönderen bir adem » 02 Ağu 2014 00:55

facebook
twitter
gplus

vakit olunca okuyup ustune dusunecem insallah.
not:gomanise firsat verme ya rab
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen Yoksul Şövalye » 02 Ağu 2014 00:59

facebook
twitter
gplus

Devrez yazdı:"gezi direnişine de dış mihrak diyen, sosyalizm gibi insanlık onurunun ayakta kalmış son kalesine bok atmasıyla şaşırtmayan sikko tip." ( :mrblue:

bunu yazan adam diğer entrysinde araplara ateş püskürüyor, türklüğü savunuyor. ''ee hacı hani nerde senin halkların kardeşliği, eşitliğin ha?'' demezler mi adama?
böyleleri kafalarındaki düşüncelerinden sıyılamazlar, az biraz serbest fikirli olsalar, tarafsız gözle değerlendirseler... ya da öyle olsa bile yapamaz la bunlar amk siktir et.
Kullanıcı avatarı
Yoksul Şövalye

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 02 Ağu 2014 01:17

facebook
twitter
gplus

Yazıyı sakin kafayla bitiriyim gelicem buralara.Şuan çayır çimen ama değerlenecek toprağım buralar.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen sarıcizmelimehmetaga » 02 Ağu 2014 19:10

facebook
twitter
gplus

Baya araştırma gerektiren ve emek harcanan bir yazı olmuş. Beğenerek uzun uzadıya okudum. Ancak kafama takılan birkaç yerden bahsetmek istiyorum. Belki de her zaman eleştirilen klasik bir ekşici gibi davranmış sayılacağım. Neyse başlıyorum.

Hepimize kitaplarda anlatılan tarihe göre; cengaver komünist Kızıl Ordu, Amerika tarafından desteklenen Beyaz Orduya karşı savaşmıştı. Oysa burada Kızıl Ordunun da gayet Amerika tarafından yardım sözü aldığını görüyoruz

Amerikanın günümüzde bile izlediği politika budur zaten. Filistin’in yanında gibi görünüp , İsrail’e gerekli yardımı her daim yapmıştır. Bence burada Lenin’in kullanıldığı mı yoksa çok zeki davranıp gerekli yardımı alarak yollarına devam mı ettikleri tartışılmalıdır. (Lenin’i Troçki ve Stalin’den ayrı tutuyorum. Ve yollarından kasıt rus halkının inandığı savaşına)

Elbette Thompson'ın amacı Rusya'ya yardım veya barış değildir, kendisi bir bolşevik falan da değildir. Amacı öncelikle Rus pazarını ele geçirmektir. Bu sebeple komünizmi İngiltere'de olduğu gibi ABD'de de pazarlama çabalarına girer.

Her zaman savaştan, hastalıklardan ve ölümden kazananlardan bahsediyoruz. Olaya sadece sosyalizm üzerinden bakmamak gerekir. İstediğiniz kadar iyi bir sistem getirin. Değişen hiç bir şey olmayacaktır. Bütün sistemler birilerinin çıkarına kullanılacaktır. Doğruları veya yanlışları ile Lenin bana göre iyi ( zeki) bir devlet adamıydı. Halkının iyiliği için mücadele eden bir kısmı da vardı. Fakat hep en kötü kısımlarıyla anlatılmış yazıda.

Makinalar, ayakkabılar, milyon dolarlık anlaşmalar havada uçuşuyor. Hey maşallah, yürüyün devrimci Bolşevik kardeşlerim.

Bu biraz Işıd’ın yaptıklarını tüm müslümanlara yaymak gibi geliyor bana. Dünya gündeminde Işıd ve askerleri de müslüman gözüküyor. Ve ileri ki tarih kitaplarında Müslümanlar şöyle yaptı diye bahsedildiğinde aynı şeyi yaşayacağızdır. Yani sadede gelecek olursam kişilerin belli çıkarları dahilinde yaptıkları anlaşmaları bütün bir orduya yaymaya karşıyım. Orada gerçekten daha iyi bir yaşam için savaşan bolşevikler varken bütün Bolşevikleri kötülemek acımasız geliyor bana. (Ki yazının sonlarına doğru Michael’da gerçekten bu uğurda ölen insanlardan bahsediyor.)

Albay House bu satırları 1912'de yazmıştır.
Rusya'daki Kızıl Devrim 1917'de yapılmış, SSCB resmen 1922'de kurulmuştur.

Anlayamadığım olay ise şu. Yani Marx da bu planların bir parçasımıydı. Yani herşeyi sosyalizmi pazarlamak, daha iyi dünya adı altında sunmak için mi yaptı? Her şeyi en başından biliyor muydu?

Edit: Bunlar sadece kafama takılan kısımlarıdır.
sarıcizmelimehmetaga

Mesajgönderen sonkiucdort » 02 Ağu 2014 20:08

facebook
twitter
gplus

şu an devam ediyorum da Albay Houseun yazdığı kitap ve ardından yaşanan süreç oldukça sarsıcı
Kullanıcı avatarı
sonkiucdort

Mesajgönderen ayzek » 03 Ağu 2014 19:54

facebook
twitter
gplus

Benim kafama takılanlar

a)Mevzu anlattığın gibiyse neden Amerikalılar ibreti alem için o adamları linç etmemiş?

b)Hepsi Amerikalılar sayesindeyse uzaya ilk aracı ve ilk astronotu nasıl göndermişler?

c)Bir avuç para babası dünyayı oyun tahtası gibi yönlendiriyorsa bunca çaba niye?
Kullanıcı avatarı
ayzek

Sonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni