Yeni Dünya Düzeni - Makro Toplum Daveti

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Yeni Dünya Düzeni - Makro Toplum Daveti

Mesajgönderen kullanıcı adı » 09 Eyl 2014 18:59

facebook
twitter
gplus

Çetin Bal diye bir adam var. Web sitesinde kendisini "din, ırk ve dil farklarının ötesinde tüm insanlık aleminin birliğini ve beraberliğini arzulayan hümanistik (insancıl) bir düşünce dünyasına sahiptir. Salt ve saf ruhsal değerlere inanan ''evrensel bir kişiliğe'' ulaşabilmiş bir dünya insanıdır" şeklinde tanıtıyor.
Maraş doğumlu. Ailenin en büyük çocuğu. Şuan 40 yaşında. Denizli'de büyümüş. Denizli'de deniz bile yoktur bu arada. Denizli'de bir tekstil firmasında (galiba zaman içerisinde yükselerek) çeşitli ünvanlarda çalışmış. Endüstri meslek okumuş, elektronik. Ve evli değil sanırım. Hem evli hem spiritualist zor tabi, adam haklı.
Tipi de bu: Resim
Şimdi buraya kadar her şey normal. Bu yıl kırkına giren bu abimiz, maraşta köyde doğdum, Denizli'de denizsiz şehirde büyüdüm, endüstri meslek okudum, hayat şartlarımız kötüydü demeyip kendisini gerçekten geliştirmiş. Araştırmaya meraklı renkli bir adam. Adam iş hayatının içerisinde ingilizce öğrenmiş. Gitmiş 5 yıl boyunca Pamukkale Üniversitesi'nde dışarıdan kuantum fiziği dersleri almış. Sen-ben nasıl daha çok para kazanırız, nasıl iş hayatında yükselirizin hesabını yaparken bu adam "hobilerim" diye tabir ettiği " zamanda yolculuk, yıldızlara yolculuk, tasavvuf felsefesi, kuantum fiziği, spiritüel ve okült bilimler, parapsikoloji, astronomi ve uzay bilimleri gibi konular üzerine araştırmalar yapmış.
Bilimsel konuları doyurucu bir içeriğe sahip. Yani zamanda yolculuk gibi bir konudan bilimsel olarak bahsedecek ve bir makale yazacaksan, bunun altını doldurmak kolay iş değildir. Bu adam yapabilmiş bunu. Bu yüzden rahatlıkla "adam bu konulara çok ilgili, çok fazla araştırma yapmış" diyebilirim. Bu bilimsel yazıları genel görelilik kuramı tadında olsa da, elbette adam Einstein gibi kendi deney ve gözlemleriyle yazmamış. İngilizce pek çok kaynaktan yararlanarak bunları çevirmiş ve derlemeler yapmış. Bunu anlamak da kolay zaten. Çünkü salt bilimsel konularda değil de bilim ve new age fikirlerini, ruhçuluğu, ufoları vs harmanladığı yazılarda, aralardaki bağlantıyı iyi kuramadığı ve anlamsız geçişler yaptığı yerler oluyor. Ayrıca bilimsel yazılarındaki o adanmışlığı, o inanılmaz araştırma hırsını az önce övmüş olsam da, abimiz yer yer konunun bütününü ele almak yerine cımbızlama yapmış. Artık bilmediğinden-araştırıyor olmasından mıdır yoksa varmak istediği sonuca ulaşmak için midir bilmiyorum. Ama yaptığı korkunç terminolojik hatalar, özellikle fizikçi olmayan ya da konudaki teknik terimlere uzak insanları kandırmak için çok doğru yerlerde yapılmış. Buna da iyi niyetle bakamadım. Yine de biz bu abi için "ilgi duyduğu konularda fikirlerini, düşüncelerini geliştirien, geliştirmeye çalışan, kendi halinde ve meşrebince düşüncelerini, hobi yazılarını, etraftan topladıklarını sergilemek üzere site kurmuş birisidir" deyip hüsnü zanda bulunmayalım şimdilik.
Site bu: http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal/
Önceden sadece zamandayolculuk.com'du ama abimizin hayali "zaman yolculuğuna dair bilimsel ve teknik boyuttaki araştırmalarını ''Zaman Yolculuğunu Araştırma ve Uygulama Merkezi'' adı altında kurumsallaştırarak bu araştırmalarının ölümünden sonrada devam ettirilmesini arzu etmek" olunca, bu konuda araştırma yapan başka insanlar da gelsin, hepimiz burada toplanalım diye böyle bir sisteme geçtiler. Blog açar gibi her yazarın kendi bölümü oluyor. Kendisinden başka yazar var mı, kafa dengi biri bulmuş mu bilmiyorum.

Ben adamın yazdığı paralel evren, zamanda yolculuk, deneyler, ufolar, tesla, warpdire fiziği, yıldız geçitleri, evrenin sırları, dördüncü boyut, roketler, karadelikler ve daha türlü türlü pek çok konu içerisinde birisine dikkat çekmek istiyorum.
İşte bu konu:
http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal ... lsefex.htm

Hemen yukarıdaki kırmızı yere bakın, heh işte orada adam orada dökmüş içini: Tüm dünya spiritüalistlerini Makro Felsefenin Makro Toplum ideali altında buluşmaya davet ediyorum.

O yazıyı okuyun ve özellikle sonunda verdiği 4 linki okuyun. Asıl olay onlarda.
Bunları yani:
Resim

Mesela bu yazılardan ikincisinde yani makro toplum ve makro felsefeyi anlattığı konudaki ilk paragraftan bir kaç cümleye bakalım:
"Spiritüel bir yaşam biçimine ve yönetim biçimine sahip yeni bir Makro Toplum modeli kurmak için tüm dünya spiritüalistlerini Makro Toplumun bayrağı altında toplanmaya davet ediyorum. Tüm dünyanın spiritüel - metafizik ve mistik kültürü içerisinde elde edilen bilgiyi Makro Felsefe adı altında bir bilgi felsefesi olarak özetleyip artık bir din anlayışından çok yeni bir bilgi felsefesi Makro Toplumca kabül görmelidir.Makro Toplum üstün ırk idolojisine dayalı sosyalist ve kominal bir rejim biçimine sahip devlet olmalıdır.Makro Toplum gen mühendisliğinin çalışmaları sonucunda elde edilecek bir üstün insan modelini esas almalıdır. Yeni insan modeli atletik yapılı, sarışın, beyaz tenli, düz saçlı yaklaşık 1, 85 yada 1.75 boyunda mavi gözlü yüksek zekaya sahip olan, fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak gelişmiş bir yaşam biçimini esas almalıdır.

Bayrak altına toplamaktan, devlet olmaktan bahsediyor. Din anlayışından çok daha yeni bir bilgi felsefesi toplumca kabul görülmelidir diyor. Sosyalist ve kominal bir rejime sahip olmalıdır diyor. Üstün ırk insan modeli diyor. Ne olduğunu anladın mı? Sırf bu paragraftan pek çok şey çıkar. Sikko New Age destekçilerini, bunların arasındaki ünlüleri vs epey konu edindi. Türkiye de bile var. Ünlüler (mesela Gülben Ergen) istanbul gibi şehirlerin ortasında beyin yıkayan dernekler (mesela Bilyay). Hepsi spiritualizmi sevimli gösteriyor ve destekçi topluyor. Bu düşüncenin ne kadar sakat yerlere gittiğini çok daha iyi anlamak için o dört yazıyı da kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.

Çetin Bal ile sohbet etmek, soru sormak isteyen veya "Zaman Yolculuğunu Araştırma Merkezi" için yardımcı olmak isteyen varsa -ki bu konuda yardım istiyor açık açık- bu numaradan ulaşabilirmişsiniz: 05366063183
Numarasını sitesinin her yerine koyması beni hafiften kıllandırmadı değil. Lan yoksa bu da uzay, zamanda yolculuk, bilim, kuantum, evren, ışık, sevgi gibi laflarla etkilemeye çalışıp kız düşürme peşinde olmasın? Hadi mail adresini yazarsın da cep numarası yazmak nedir?
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Re: Yeni Dünya Düzeni - Makro Toplum Daveti

Mesajgönderen Skywalker » 09 Eyl 2014 19:18

facebook
twitter
gplus

Kel ve spiritualist olması kıl olmama yetiyor zaten. Böyle adamlardan uzak durmaya çalışıyorum olabildiğince. Okuyun ama dahil olmayın rica ediyorum. Güzel bir konu olmuş teşekkürler.

40 sayısında da bir gariplik var. Bir adamın hayatındaki en önemli dönüm noktası niyeyse 40-41 yaşlarında oluyor. Tarihi şahsiyetlerin %80'i de böyle. Adam ne yaşamaya başladıysa 40 yaşında yaşamaya başlamış. İyi-kötü farketmiyor, bir karakterin dönüm noktası 40 yaşında başlıyor garip bir şekilde.
Skywalker

Mesajgönderen Lesdike » 09 Eyl 2014 19:30

facebook
twitter
gplus

Birkaç sene önce internetten bulmuştum bu adamı. Yaşlı bir adam vardı belki hocasıdır bilmiyorum. O adama 'üstat' diye hitap ediyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.
http://www.kasklikamikazepilotu.blogspot.com

bu kargalar kimin, kimin hesabını döksem, döksem yüzüne ?
Kullanıcı avatarı
Lesdike

Mesajgönderen Doctor » 10 Eyl 2014 00:44

facebook
twitter
gplus

Dostum bu makro toplum yaratmak dediği şey kesinlikle araştırmayan,tek tip,sorgulamayan,kulaktan dolma bilgilerle inançlarını belirleyen topluluktur.Makro toplum denen lanet şey budur.Bu iğrenç şeylere birde böyle "havalı" isimler takıyor bunlar.Ben söyleyeyim bu herif Mason,Yahudi falandır.

Resim
Kullanıcı avatarı
Doctor

Mesajgönderen kurtlarladans » 10 Eyl 2014 02:13

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 20 Eyl 2014 18:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen kullanıcı adı » 16 Eyl 2014 22:16

facebook
twitter
gplus

40 yaş olgunluk yaşıymış. Zihnin en olgun dönemi. Onunla alakalı olabilir

Lesdike yazdı:Birkaç sene önce internetten bulmuştum bu adamı. Yaşlı bir adam vardı belki hocasıdır bilmiyorum. O adama 'üstat' diye hitap ediyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.

Ben de göreli birkaç sene olmuştu da bu yazıyı gördükten sonra ne olduğunu anlayabildim. Çok az bir kısma bakmıştım ve uzay araştırmalarını seven, ufolara meraklı bi fizikçi sanıyordum :D Hatta sorsan yaşı 25-26 derdim :D 40 çıktı adam.

Doctor yazdı:Dostum bu makro toplum yaratmak dediği şey kesinlikle araştırmayan,tek tip,sorgulamayan,kulaktan dolma bilgilerle inançlarını belirleyen topluluktur.Makro toplum denen lanet şey budur.Bu iğrenç şeylere birde böyle "havalı" isimler takıyor bunlar.Ben söyleyeyim bu herif Mason,Yahudi falandır.

Yok mason ya da yahudi değildir bence :D En fazla kıbrıstaki abinin ekiptendir. Aslında adamın çok önemi yok. Sonuçta bu fikirler, bu yazı adamdan çıkmadı. Adam kaynaklardan çeviri yapmış. Ben fazla adama girmişim gereksiz yere. Asıl önemli olan süsleyip püsleyerek gösterdikleri, tüm spiritualistleri birleştirmeye çağırdıkları, ileride budistlerin ve hinduların da katılacağından korktuğum (buna epey ihtimal veriyorum) devlet fikri. Hani bildiği devlet kuralım özerklik istiyoruz diyen kürtler gibi, adamlar devlet istemiş :D Tehlike burda başlıyor.

kurtlarladans yazdı:daha geçenlerde iç dünya teorisini araştırırken denk gelmiştim bu siteye nazilerin antartikadaki çalışmalarından uçan daire diye bilinen vril adlı uzay aracından bahsediyordu baya uzun bir yazıydı bu konuyla çok ilgili verdiğin fotoğrafta masasında da bu uçan daireler var uslubu ile ilgili aynı senin gibi bir düşündüm şöyle bi siteye bakayım dedim ne var ne yok venüs projesini görünce aha zeitgeist furyasından dedim başkada okumadım bide galaktik konfedarasyon koşulsuz sevgi gibi bazı siteler daha var bunlarda uzaylı propagandası yapıyorlar bana çok komik geliyor bunlar değilde çok daha ilginç bir site var yaklaşansaat diye bende bu siteyle ilgili bir yazı yazmak istiyorum

Aynen naziler de değil sadece, ufolara bağladığı yer çok :D Ne oldu site yazın? Bir ara yazdın ama başına bir iş geldi heralde? :D
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen kurtlarladans » 16 Eyl 2014 23:05

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 20 Eyl 2014 18:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen kullanıcı adı » 16 Eyl 2014 23:43

facebook
twitter
gplus

kurtlarladans yazdı:evet ya yazdım din ve felsefe bölümünde duruyo sonra konuyla ilgisiz muhabbetler döndü başlık kilitlendi ama yazı duruyor siteyede göz atmanı tavsiye ederim

Senin konuyla ilgisiz muhabbetlerle ilgili şikayetlerin var zaten :D
Bak burada her şeye gelip ilk andan modlar müdahale etse, asıl sıkıntı o zaman olur. Din, felsefe siyaset ve o kafadan konuların konuşulduğu bir yer burası. Yani buraya gelen adam yaşı 17 de olsa düşünen sorgulayan adamdır. Oyun oynamak yerine 1 saatini bile olsa burada harcıyordur. Zaten yaşla alakası yok bu işin. Buradaki takılan kişilerde sabit olduğu için, bir otokontrol olsun, herşeye müdahale edilmesin, sürekli her şeyde uyarılmasın isteniyor. Elbette arada trollük yapan çıkar ama kurallar genel kitleye göre belirlenir, 2-3 trole göre değil. Zaten artık bağışıklık olmuş herkeste trol ya barınamıyor ya da burada kendine bir yer buluyor zararsız zararsız takılıyor :D Bunlar iyi şeyler. Trol banlamak kolay iş, ama onu ehlileştirmek paha biçilemez :D Ha gereken banlanıyor zaten, onlar ayrı. O yüzden yönetimin esnekliğini olumsuz değerlendirme. Alakasız mesajları da "yönetirsen" sorun yaşamazsın. Tek amacı muhabbet olan, ciddi iki şey konuşmak isteyenlerin de hevesini baltalayanlar vardır elbet ama onları görmezden gel. Biri şaka mı yaptı, gül abi :D Adama cevap ver, makaranı yap ama bir taraftan konuyla ilgili cevabını da ver, sorunu sor tartışmayı devam ettir. Yani hem muhabbet şakalar, hem atışmalar hem de tartışma gayet güzel devam edebilir. Sadece konuyu konuşacak çok az adam bulursun zaten. Geyik dönmesi senin lehine. Konularında dönen muhabbetleri şahsına-konuna saygısızlık olarak algılama yani. İşin tuzu biberi onlar :D

Neyse ne diyoduk, ( :D :D )makro felsefesi ile tüm spiritualistleri birleşmeye çağıran bu adamların hiçte uzaktan göründükleri gibi zararsız olmadıkları bariz ortada. Linkteki o başlıkları okuyan zaten her paragrafta ayrı bir dönen dolap olduğunu anlayacaktır.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Dön Yeni Dünya Düzeni