Türkiyedeki (Bilyay) Ruhçuların Kutsal Kitabı

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: Ruhçuların Kutsal Kitabı

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 12 Eyl 2014 20:39

facebook
twitter
gplus

@Kullanıcı adı:Başlıklarında konun amacından sapmasını engellemeni takdir ediyorum.

Bu ve bu tür spiritualist kitapların ben ticari amaçlı olduğunu düşünüyorum tamamen.Belli bir algı oluşturuluyor onun üzerinden prim yaparak bu işi ticarete döküyorlar.Ancak bu tür kitaplara saplanmış ve bir müslümanın kurana bağlandığı gibi bağlanan spiritualistcilere şahit olduğumda bu düşüncemi değiştirmişti belli bir dönem , dünyadaki gösteri peygamberlerine , sahte mesihlere göz atınca tekrardan ticari olduğuna kanaat getirdim.Chuck palahniuk'in de bu konu hakkında bir kitabı vardı hatta.Bu kitaba tabi olanların psikolojisini ve bakış açısını cidden merak ediyorum.Bir kaç kişiden "bu his tarif edilemez" gibi yorumlar alınca çok şaşırtmıştı beni.Astral seyahete merak salmış çoğu kişide aynı yorumu yapar.Spiritualist kitaplar bu insanlara neler katıyorda acaba bu kadar bağlanıyorlar merak ediyorum.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen batman12 » 12 Eyl 2014 23:10

facebook
twitter
gplus

Ben ruhani uyanis dedikleri çakma şeyi yaşadım..seytan musallat olunca beyninde yaşatıyor belli seylero nasıl yapıyorlar bilmiyorum kuranda cinler bina ustası ve dalgıç diye geçiyor demekki belli uzmanlıklari var. belki ruya larla ilgilidir Dalgıçlık

.astral seyehat bildiğin vivid ruya kontrol edip istediğini yaptığın rüya. cinler beynin o ruya ile ilgili noktasını çalıştırıyor olabilirler ..
En son batman12 tarafından 12 Eyl 2014 23:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
batman12

Mesajgönderen ninja » 12 Eyl 2014 23:10

facebook
twitter
gplus

Leonardo da vinci yazdı:@Kullanıcı adı:Başlıklarında konun amacından sapmasını engellemeni takdir ediyorum

Ben hiçbir konuyu amacından saptırmadım. Cemaat yazılı metin olmadan tapmanın hatta hayatın bir anlamı olmadığını düşünüyor. Bu konu da yine aynı motivasyonla açılmış bir başlık. Sanki bütün Türk spiritüalistlere tek tek soruldu ve hepsi de bu kitabın vazgeçilmez olduğunu düşündü.
Kullanıcı avatarı
ninja

Mesajgönderen kullanıcı adı » 12 Eyl 2014 23:56

facebook
twitter
gplus

strider yazdı:@ kullanıcıadı
Aklıma gelen örnekler:
- Karanlık maddenin çok güzel açıklanmış olması
- Maddenin oluşumunun detaylıca açıklanmış olması
Belki başka örnekler de olabilir ama aklıma gelenler bunlar, kıyametle de ilgili enteresan yorumları vardı yanlış hatırlamıyorsam.
Bu kitabın olaylara getirdiği bakış açısını değerlendirmekte, göz ardı etmemekte fayda olabilir.
Ama bunların hepsi varsayımdan öteye gidemez tabi ki, çünkü yaratıcı kelamı değil.
Aynı şekilde medyumlar aracılığı ile yazılmış olmasına ben de takıldım.
Bu tarz başka kitaplar da okumuştum vakti zamanında, Kyron v.s.
ceci' nin de uyarıları olmuştu bana kitabı okumadan evvel dikkat etmem konusunda, ama okuduktan sonra inancımı değiştirmedi açıkçası.

Bu şekilde değil de bizzat kitabın içerisinde geçtiği gibi istemiştim ama sorun değil. Ben zaten bazı kısımları bu şekilde konu konu yazmayı düşünüyorum. Bu dediklerini de aklıma not ettim. Kitapta tartışılacak noktalar var gerçekten.
Ben de kitabın inancı değiştireceğini düşünmüyorum. Okunmasında bir sakınca yok.

batman12 yazdı:Ben ruhani uyanis dedikleri çakma şeyi yaşadım..seytan musallat olunca beyninde yaşatıyor belli seylero nasıl yapıyorlar bilmiyorum kuranda cinler bina ustası ve dalgıç diye geçiyor demekki belli uzmanlıklari var. belki ruya larla ilgilidir Dalgıçlık

.astral seyehat bildiğin vivid ruya kontrol edip istediğini yaptığın rüya. cinler beynin o ruya ile ilgili noktasını çalıştırıyor olabilirler ..

Şimdi cin olayına burada girersek çıkamayız. Yalnız tasavvufçular da spiritualistler de senin "ruhani uyanış" dediğin olayı yaşadıklarını iddia ediyorlar. Bu iki farklı grubun, ortak bir paydası olabilir bu konuda.

ninja yazdı:Ben hiçbir konuyu amacından saptırmadım. Cemaat yazılı metin olmadan tapmanın hatta hayatın bir anlamı olmadığını düşünüyor. Bu konu da yine aynı motivasyonla açılmış bir başlık. Sanki bütün Türk spiritüalistlere tek tek soruldu ve hepsi de bu kitabın vazgeçilmez olduğunu düşündü.

Evet bence de saptırmadın da, forumdaki bir kesimin fikirlerini herkese yamamak, seni sadece boş konuşan birisi yapar. Bunu, yaptığının farkına var diye diyorum.

Konu içerisinde kişisel düşüncelerim hemen hemen hiç yok. İstersen şu kafayı taktığın cemaati bırak da "benim" yazdıklarımı oku. Kitap hakkında wikide yazanları söyleyip linki vermişim. Hatta okuyun, inceleyin demişim. Kitabın kutsal olması noktasında benim bir iddiam yok. Bu iddiayı Bilyay yapıyor. Zaten bunu söyledim. İddiaların hiçbiri bana ait değil, onlara ait dedim. Hatta Bilyay'a isteyenle gideriz dedim. Ama sen benim söylediklerime değil kafandaki genel algıya ve cemaate taktığın için ve bu kesimin fikirlerini herkese (şuan bana) yamadığın için bunların farkında bile değilsin.
Türk spiritualistlere tek tek sorulması, senin tabirinle "çocukça" bir fikir. Bilyay nasıl bir kuruluştur?
Şuradan Türkiye Spiritualizm tarihini bir oku: http://www.felsefe.net/felsefe-makalele ... alizm.html
Türkiye'nin en büyük, en çok spiritualist tarafından kaynak edinilen, uzun yıllardır faaliyet gösteren, en başından beri kurdukları vakıf, dernek vb kuruluşlarla Türkiye'de spiritualizm felsefesini yayan insanların devam ettirdiği bir kurumdur Bilyay. Bilyay'dan daha büyük, daha köklü bir spiritualist oluşum yoktur Türkiye'de. Farklı dernekler varsa da Bilyay ortak kaynak alınıyor yıllardır. O yüzden böyle bir kurumun "kutsal kitap" demiş olması, benim için yeterlidir. Bilyay'ı kaynak edinmeyen, doğru bulmayan bir tane spiritualist bile tanımadım Türkiye' de. Senin için yeterli değilse tek tek spiritualistlere sorabilirsin.

Bu arada senin kafan hep başka yerde, cemaatte genel algı inancında, orda burda, o yüzden tekrar hatırlatayım "benim" yazdığımı:
kullanıcı adı yazdı:Spiritualistler (en azından benim tanıdıklarım, Türk spiritualistler) kutsal kitap olarak kabul ederler.

Ben senin inandığın (!) gibi, o motivasyonda açmadım konuyu.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen ninja » 13 Eyl 2014 00:00

facebook
twitter
gplus

Eleştirilerinde haklısın da hanginizin cemaatten olup olmadığını nasıl bileyim? Burada yekpare bir kitle var, deisti bile gelip tarantula savunuyor.
Kullanıcı avatarı
ninja

Mesajgönderen kullanıcı adı » 13 Eyl 2014 00:08

facebook
twitter
gplus

ninja yazdı:Eleştirilerinde haklısın da hanginizin cemaatten olup olmadığını nasıl bileyim? Burada yekpare bir kitle var, deisti bile gelip tarantula savunuyor.

Orası senin sorunun. Ama madem tavsiye istedin: Oku.
Eleştiri dediğin açıklamada, yeni-değişik bir şey söylemedim farkındaysan. İlk mesajımda yazdıklarımı söyledim. Wiki dedim, Bilyay dedim, onların iddiası dedim, cümlemin aynısını alıntıladım. Yeni-değişik hiçbir şey yok. Sadece yazdıklarımı okusaymışın bu sonuca kendin varabilirmişsin demek ki. hemen yama yapacağına, önce oku. Yazılanlara eleştiri yapacaksan yap.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen ninja » 13 Eyl 2014 00:12

facebook
twitter
gplus

Başlık biraz genelleyici, cemaatin bakışı da ortada. Sen de biraz anla.
Kullanıcı avatarı
ninja

Mesajgönderen kullanıcı adı » 13 Eyl 2014 00:16

facebook
twitter
gplus

ninja yazdı:Başlık biraz genelleyici, cemaatin bakışı da ortada. Sen de biraz anla.

Başlığın içine yazdıklarım senin anlaman için fazla fazla yeterliydi. Neyse tamam. Başlığı değiştirdim. Böyle daha iyi olmuştur umarım.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Re: Türkiyedeki (Bilyay) Ruhçuların Kutsal Kitabı

Mesajgönderen marvin » 13 Eyl 2014 15:32

facebook
twitter
gplus

kabbala gibi bir şey mi la bu?
"Herkes benim düşünceme katılırsa yanılmış olmaktan korkarım."

- Oscar Wilde-
Kullanıcı avatarı
marvin

Re: Türkiyedeki (Bilyay) Ruhçuların Kutsal Kitabı

Mesajgönderen kullanıcı adı » 21 Eyl 2014 22:30

facebook
twitter
gplus

marvin yazdı:kabbala gibi bir şey mi la bu?

Yok o ayarda değil. İkisi de evrenin sırlarını açıklıyor kendilerine soracak olursan ama kıyas yapılacak öğretiler değiller.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Önceki

Dön Yeni Dünya Düzeni