...

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: michael sikkofielde açık mektup

Mesajgönderen SiDRe » 11 Eki 2014 21:29

facebook
twitter
gplus

kurtlarladans yazdı:anladım kim söylemiş ne mantıkla söylemiş bilmiyorum belki ayrı bir başlıkta tasavvufla ilgili bir konu açılıp tartışılabilir

Tasavvuf hakkındaki düşüncelerim:
http://www.youtube.com/watch?v=CgaphLgwtMo

Bu arada ilk kırmızıya boyadığın yeri yine eksik okuduğundan yanlış anlamış olmalısın, yaptığın hata tarzı kalıplaşmış, biraz dikkatli ol lütfen:

Kuran'a inanmamızın tek sebebi bu şeytani oluşumun varlığını gözlemlememiz, Kitabın bu konudaki tespitlerinin doğruluğunu idrak etmiş olmamız olmasa bile, ....

Selam
Hayatta insanın varoluş sebebini sorgulamasından ve bulmaya çalışmasından daha önemli ne olabilir?
Kullanıcı avatarı
SiDRe

Mesajgönderen kurtlarladans » 11 Eki 2014 23:08

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 22 Eki 2014 13:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen Had » 12 Eki 2014 03:05

facebook
twitter
gplus

Aslında bana göre olay çok basit: Kur'an'a uymayan hangi görüş ve düşünce varsa ben onu din adına hiçbir şekilde kabul etmem. Kur'an'ın ayetlerini ben genelde anahtarlara benzetirim. Bir kapıyı açar ve düşünce odasına girersiniz. Düşünmeye başlarsınız yani. Böyledir. Her aradığım sorunun da cevabını bulmuşumdur. Akıl ve mantık da cabasıdır. Bu yüzden tasavvuf hakkında bir görüş ve düşünce zaten Kur'an'a karşı ise asla kabul edilemez.
"Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılınız sakın ayrılığa düşmeyiniz."
Al-i İmran 103
Had

Mesajgönderen kurtlarladans » 12 Eki 2014 03:28

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 22 Eki 2014 13:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen SiDRe » 12 Eki 2014 17:35

facebook
twitter
gplus

kurtlarladans yazdı:@sidre

aleyküm selam

üzgünüm gönderdiğin videoyu izleyemedim mobilden yazıyorum ayrı bir başlık açıp orda tartışsak daha iyi olur tasavvufun ne olduğunu kavrayamıyor olmanız normal zira birileri önünüze ne sunsa kabul ediyorsunuz düşünme muhakeme etme deneyimleme empati analiz hiçbir şey yok

kırmızı ile işaretlediğim yerlerle ilgili yorum yapabileceğimi ama yapmamayı tercih ettiğimi söyledim kalıplaşmış hata tarzı nedir anlamadım michaelle ilgili yazdıklarının hiç birini michaelin savunması olarak kabul etmiyorum bu konuda da seninle tartışmayı düşünmüyorum ama tasavvuf ile ilgili forumda bir çok yorumunu gördüm hep kızdım sana bu konuda tartışmak isterim ayrı bir başlıkta eğer senin içinde uygunsa düşüncelerini yazılı olarak ayrı bir başlıkta belirtirsen sevinirim orda uzun uzun tartışabiliriz

Yok ben tasavvufu senden daha iyi kavradığım ve zamanında ilgilenip, ne halt olduğunu anladığım için söylüyorum bunları zaten arkadaşım.
Çok boş vaktim yok. Blogumdan ve sana linkini attığım videodan fikirlerime ulaşabilirsin.
http://antispiritualist.blogspot.com.tr/

Selamlar
Hayatta insanın varoluş sebebini sorgulamasından ve bulmaya çalışmasından daha önemli ne olabilir?
Kullanıcı avatarı
SiDRe

Mesajgönderen kurtlarladans » 12 Eki 2014 18:48

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 22 Eki 2014 13:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen Doctor » 12 Eki 2014 18:53

facebook
twitter
gplus

Dostum sen oku ne yazdığını da kişiliği boş ver.Ön yargılı olsa ne olur,olmasa ne olur?Biz birbirimizin ne düşündüğüne bakalım.Kişiliği,özelliği,artısı,eksisi fark etmez.
Kullanıcı avatarı
Doctor

Mesajgönderen kurtlarladans » 12 Eki 2014 19:47

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 22 Eki 2014 13:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen yucelozgul » 13 Eki 2014 12:02

facebook
twitter
gplus

Maşallah ağzı olan konuşmuş. Bir süredir giremiyorum foruma bu konuda tam forumdan uzak kalmamla alakalı olmuş. Sikko kardeş her kimse yazılarının tamamına yakınını okudum ve gördüğüm kadarıyla delilsiz iddia da bulunmamış. mesela aydın doğan hakkında da yazıları olmuş ve yine vehbi koç ile ilgilide yazmıştır. Ancak bu ikisinin baba oğul olduğu iddiasını bazı gazeteciler gibi çığırmamıştır. Çünkü adli tıp raprou gerek değil mi?

şimdi sikkonun yapmaya çalıştığını anladığım kadarıyla ifade etmeye çalışacağım. Yaşadığım bir örnekten :

Sikko nun yabancı kaynaklardan nasıl beslendiğini ve araştırma tekniklerini gördükçe hayran oldum. Bir süredir (6 aydır) üzerinde çalıştığım bir araştırmayı toparladım ve kitaplaştırdım. 233 syf bir kitap çıktı ortaya. sonra baktım bunu yayınlarsam beni asarlar bende bunu 44 syf lık biyografiye dönüştürdüm ve aralara da kinayeli yorumlar atarak insanları araştırmaya yönlendirmeye çalıştım. bu kitapçığı e-kitap olarak google playda yayınladım fiyat olarak ta 3 tl yazdım. baktım kimse bakmıyor bile. dedim ki mail adresini yollayana pdf formatında kitabı yollarım , mail adresleri yağmaya başladı. her gelen adrese gönderdim kitapçığı ve millet okudukça dönüş yapıp "abi burda hiçbir şeyi açıklamamışsın ki bize araştıralım diye hedef göstermisşin sadece" dediler..

düşündüm de bize hazır sunulsa herşey insanlar ne isteyecek ? elbette delil. sikko hazır sundu, araştırın bile demedi, biz ne yapıyoruz? illimunati yok , millete korku sarma.... yahu adam daha ne yapsın.

hayatta tesadüf diye birşey yok , sikkonun hedefindeki ingiliz ve yahudi babaları bir inceleyin derim. "adam haklı beyler" diyeceksiniz emin olun.

bilmem anlatabildim mi?
yozgul
yucelozgul

Mesajgönderen kurtlarladans » 13 Eki 2014 17:00

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 22 Eki 2014 13:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

ÖncekiSonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni