...

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: michael sikkofielde açık mektup

Mesajgönderen Doctor » 07 Eki 2014 02:58

facebook
twitter
gplus

Bu dünyada bal tutan parmağını yalar.Para da çoğu insanı satın alabiliyor maalesef.İnsanın bankalara hiç bir zaman borcunun bitmediği de aşikar.Şu an İlluminati ve düzen bir biri ile çelişmiyor.Haklısın insanların gaza gelince yaptığı tek şey sübliminal,sembol aramak.Araba da doğal olarak ilerlemiyor.Sikko takipçisi adamsın,gel biraz daha düşünelim,tartışalım bu olayı :D Konuyu dağıtmak istemiyorsan bir ara özelden de konuşalım bu konuyu.
Kullanıcı avatarı
Doctor

Mesajgönderen kurtlarladans » 07 Eki 2014 03:11

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 22 Eki 2014 13:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen Had » 07 Eki 2014 03:28

facebook
twitter
gplus

Arkadaş bir kere senin dediklerin tartışma konusu. Böyle bir örgütün korku saldığı tam bir tartışma konusu ve bence tamamen yanlış bir tespit.

Öncelikle Illumnatinin varlığından bahsedecek olursak: Bugün video klipler dahil birçok yerde tek göz sembolü ve bunun propagandasını yapan insanları görüyoruz. Bu korkutma amaçlı yapılıyor diyebilirsin sonuçta medya ve eğlence sektöründe yapılabiliyorsa bunu tetikleyen ve parasal olarak destek olan birileri var demektir. Bunun gibi akılla görülebilecek birçok kanıt var İlluminati veya adı her ne ise o örgüte dair.

Ancak böyle bir örgütün veya onun olduğunu düşündürenlerin korku salması konusu amaç bakımından bence önce tartışılması gereken bir konudur -ki Sikko veya onun gibi bir başkası da olsa bunu tartışacaktır. Bir kere böyle bir örgütün olduğunu söyleyenler ki ne amaç güdüyorlar da bunu söylüyorlar korkudan çıkarları ne bunu iyi düşünürsek yine ortaya Illumınatı gibi bir örgütün olabilme zorunluluğu çıkacaktır. Yani Sikkonun amacı korku dolu bir toplum oluşturmak(ki çok mantıksız) etrafına toplmak ise bundan çıkarı yine toplumu kontrol etmesi ve yönlendirmesi olur ki o zaman Sikko da bir örgüte hizmet ediyor olur. Buradan da sonuç olarak İlluminati veya adı herneyse bir örgüt olduğuna hepimiz inanırız. Şimdi İlluminati'nin amacı korku salıp birilerini olduğu yerde eli kolu bağlı tutmak değildir. Benim Illuminati'den insanlar üzerinde oluşturduğu etkiden gördüğüm kadarıyla insanların çoğunluğu böyle bir örgütle taşak geçiyor ve varlığına inanmıyor. İnansa bile bunun bir sempatik bir akım olduğunu düşünüp t shirtlerinde bu üçgenleri ve gözleri taşıyan bir genç kesim de var. Bunlar korktukları için mi üzerinde taşıyorlar hayır. Benim gözlemlerime dayalı tespitime göre Illuminati'nin insanlar üzerinde aynı anda yaratmak istediği iki etki var. Birincisi bir akım yaratmak ve kendini sevdirmek. İkincisi ise kendisi ile dalga geçtirmek ve olmadığını düşündürmek. Bunları yer yer sikko da açıklamıştır zaten. Şimdi böyle amaçlar güden bir örgüt korkutma amacını kime karşı kullanabilir? Geriye kim kaldı? Illumınatı'nın varlığına inananlar. Peki dünyanın çoğunlğuna bakarsak bu örgüte karşı duyulan tepki yukarda saydığım iki etkiden oluşuyor. Korkuyu da biz inananlar mı duyacağız? Kaldı ki toplumsal çoğunluğu kendisine ya sempati duyuyor veya varlığı ile taşak geçiyor. Ee korku duyulsa bile Illuminati bundan ne kazanacak? Ya da şöyle sorayım? Böyle bir örgütün hangisi daha lehine olur? Korku duyulması mı yoksa kendisinin dalga konusu olduğunu düşündürmek mi? Bunu çok iyi analiz etmek lazım. Bence burada yanılıyorsun.

Kaldı ki böyle bir oluşumun var olduğunu görebilmek için önce en yukardaki insanlardan bakmamak gerekiyor. En aşağıdaki insanlardan ve içinde yaşadığımız hayata, ekonomiye, savaşlara, Ortadoğu sorununa bakmak gerekiyor. Bunun bir avuç insan tarafından yapıldığına dair sırf ekonomik (örn: para basma konusu) gibi mevzulardan çok somut kanıtları görmek gerekiyor. Sikko gibi bir vatandaşın korku salması ile inanılacak bir örgüt olsaydı benim içimde kişisel olarak her sabah uyandığımda haberleri açtığımda bu dünya için birşeyler yapma arzusu olmaması gerekirdi. Ya da bu bir avuç kötü insana karşı her türlü eylemi yapmak, acaba bu insanları öldürmenin mi evlerini köşklerini bombalamanın mı çözüm olduğuyla alakalı düşünceler aklıma gelmez ve bu konuyu bu kadar irdelemezdim onların istediği gibi yaşamak zor değil. Kaldı ki korku onların istediği gibi yaşamamızı da gerektirir. Ben ise arkadaş kaybetmek uğruna bile onların himayesine girmemeye, onların sahibi olduğunu düşündüğüm hiçbir malzemeye zorunlu kalmadıkça yanaşmamaya kararlıyım ve inandığımdan beri böyle yaşıyorum. Şimdi bu korku mu yoksa tepki mi? Örgüt veya bunu yayan Sikko gibi kötü olduğuna inandığın birisi durduk yere anlamsız bir korku mu salmayı amaçlıyor yoksa böyle bir örgüt kendisi ile dalga geçtirerek asıl amacını gizleyip kendi şeytani dinine nefisler yoluyla insanları tabi edinmeyi mi amaçlıyor? Bunu iyi görmek lazım.

Çözüm yok otur oturduğun yerde demiyor kimse. Çözüm var o da şu ki: Esas mesele düşünmenin etkisini çözmek. Bugün bir çözüm bulamamamızın sebebi toplumsal bilinçsizlik. Bunun da sebebi yeteri kadar düşünmemek ve düşünmeyi bir farklılık olduğunu görmemek, önemsememek. Bugün benim gibi çevremde 10 insan daha düşünse herşey biraz daha farklı olur. Ama dikkat et ki sen de Illuminati'nin var olmadığını düşündürdüğü kişiler sınıfına giriyorsun çünkü bizim gözlemlerimize göre bu örgüt en büyük gücü bu kesimden alıyor. Kendisi para babası diye güçlü değil insanlar bu örgüte inanmayarak o örgütü güçlendiriyorlar. Çünkü toplumun uyuşması ve farknda olmaması onların en büyük güç kaynağı zaten. Ama bu konuda umudum yok mu var. Birgün herkes görecek bu örgütü. Çünkü bir yerde hata yapacaklar.
En son Had tarafından 07 Eki 2014 03:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılınız sakın ayrılığa düşmeyiniz."
Al-i İmran 103
Had

Mesajgönderen kurtlarladans » 07 Eki 2014 03:45

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 22 Eki 2014 13:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen Had » 07 Eki 2014 03:55

facebook
twitter
gplus

Ama bak bizim düşüncemize göre senin ona hayali demen onu güçlendiriyor bu yüzden sen ne kadar hayali dersen biz inananlar bir kez daha Illumınati hedefini gerçekleştiriyor diye düşünüyoruz.

Bunlara hayali örgüt diyebilmen için ortaya heşeyin serbest olduğunu gösteren ve kontrol altında olmadığnıı gösteren birkaç kanıt koyman gerekir ancak sen sadece yok diyorsun bu da bir kanıt olmuyor.

Diğer konuya gelecek olursak bir devrim örgütü gibi silahlanmak ve onlara karşı saldırmak yapılacak birşey değil. Sadece bir ara hayali olarak yılan başları olarak düşündüğüm kişileri bir anda yok etsek acaba nasıl olur demiştim ancak bu fantastik ve gerçekliğe değecek bir şey değil.

Ancak onları yıkacak ve güçlerini azaltacak olan asıl şeyler bunlar olduğunu ben düşünmüyorum. Onları asıl hüsrana düşüren hususa biz zaten şu anda sahibiz: Farkındalık ve düşünmek! Ancak toplum olamadığımız için ve medya onların tamamen elinde olduğu için dünyada çaresizlik havası var ve insanların çoğu onların varlığına demin dediğim gibi inanmadığı veya sempati duyduğu için onlar kendilerini güçlü görüyorlar. Ama ben şuna inanıyorum ki: içten içe bizim gibi bir azınlığın onların farkında olmamıza içerliyor ve hüsrana düşüyorlar. Çünkü zamanı gelince tıpkı Kurtuluş mücadelsindeki gibi boyunun ölçüsünü alacaklar. Şimdi sorarım sana korksaydım böyle mi düşünürdüm? Hiçbir şekilde canımı bile vermem onlardan sinmem anlamına gelmyirosa benim Milli Mücadeledeki dedelerden farkım kalmaz çünkü onlar bu psikoloji ile savaştılar. Ha sinersem o zaman konuşuruz ama bir insanın korku ve sinme duygularını taşıması için hayata bağlı olması gerekir. Hayata bağlı olması için menfaatleri olması gerekir. Menfaatleri varsa zaten Illuminatiye hizmet eder ve ona ya inanmaz ya da sempati duyar. Çünkü Illumınatiye hizmet eden herkes bu iki kesimden oluşur. Biz bu örgüte böyle inandık zaten ve şu an bu topic bile bir kez daha inanmamı sağlıyor. :)
Al-i İmran 103
Had

Mesajgönderen kurtlarladans » 07 Eki 2014 04:13

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 22 Eki 2014 13:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen Had » 07 Eki 2014 13:40

facebook
twitter
gplus

Illumınatı gizli bir örgüt idi biz keşfettik diye bir söylemim yok. Ama bu anlattığın kaynaklar olsun Illumınatı'yı tanıtan medya vs. sonucunda ne oldu peki? Herkes böyle bir örgütün varlığına inanıyor mu? Çoğunluk dalga geçiyor ve inanmıyor e adamlar demekki yöntemi biliyorlar ki kendini afişe etmenin onlar için bir son olması değil aksine örgütü ayağa düşürerek dikkatlerden kaçırmak olması aşikar değil midir?

Ben ne yapabilirimin cevabını somut olarak verdim ama illa şiddet dozunda birşeyler yaparsam somut oluyor bazı insanlara göre oysa bu yanlış. Onların malzemelerinden uzak durmak bir başarıdır. Bunun farkına varmak ve umut etmek lazım. Zira benim inandığım Kur'anda umutsuzların kafirler güruhu olduğu söylenir. Bu örgütün de amacı kendini gizlemek değil, kendini taşak konusu yapmak ve paranoya olduğunu düşündürerek aynı zzamanda insanları umutsuzluğa sürüklemek. Evet asıl Illumınatiye inanmayanlar korkuya kapılmış ve senin dediğin sinme özelliğne sahip olur. Çünkü bu örgütü ciddiye alan bir insan ne yapılması gerektiğini hayatının her günü düşünür ve düşünen insanı hiçbir kötülük kolay kolay ele geçiremez. Fiziksel olarak ele geçirse bile herşey fiziksel sonuçlarla olmaz bunu demek istiyorum. Kaldı ki ben fiziksel olarak bile bizi ele geçiremeyeceğini düşünüyorum. Illumınatiye inanıyorum ama onun çok güçlü ve alelade bir topluluk olduğunu düşünmüyorum. Çünkü güçlerini nereden aldıklarını biliyorum. İnsanların uyuşmalarından alıyorlar. Bu çok açık ve net. Bu tezime antitez oluşturabilmen için Illumınati = Uyuşturucu üzerinden bana yanıt vermen lazım. Keza sen bu konuda onlara inanmayın diyerek onlara hizmet etmiş oluyorsun. Eğer Illumınatinin olmadığnı söylemen gerekiyorsa dünyanın daha özgür bir yer olduğunu hatta daha iyi bir yer olduğunu somut olarak kanıtlaman gerekir. Çünkü kötülük unsurunun bu kadar yayılmasına sebep olan da Illumınatidir. Elbette kötülük hep var ama dozunun bu kadar yüksek olması (tüm insanlığın uyuşturulmaya çalışılması en büyük kötülük bana göre) bu örgütün eseridir. Çünkü bütün dünya onlar olmasaydı bu kadar kötü olmazdı. Tarihe baktığın zaman savaşlar var vs. ama savaş olmadığı zamanlar dünyanın birçok yerinde insanlar birbirine bu kadar duyarsız ve ahlaksız değillerdi.
Al-i İmran 103
Had

Mesajgönderen hardman01 » 07 Eki 2014 14:28

facebook
twitter
gplus

Kurtlarladans ile çoğu yerde aynı fikirdeyim. Kurtlarladans ayrıca sanırım hümanist birisin. Hümanist gibi geldin bana yazdıklarından, görüşlerinden falan. Ayrıca bu illuminatiyi ilk ortaya atan kim acaba çok merak ediyorum onu. Bilen varsa ismini ve videosu falan varsa yada blogu atarsa sevinirim.
hardman01

Mesajgönderen kurtlarladans » 07 Eki 2014 15:03

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 22 Eki 2014 13:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen Doctor » 07 Eki 2014 15:12

facebook
twitter
gplus

kurtlarladans yazdı:komik bi durum

Komik,haklısın.Zaten bu insanlar ne işe yararlar ki?Varsa yoksa ye,iç,***.Komik ama gerçek.Buna komik diyerek işi bitiremezsin ama.Dünya berbat bir yer olmasa kesinlikle sana hak verirdim.
Kullanıcı avatarı
Doctor

ÖncekiSonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni