"yeni dünya düzeni"

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: "yeni dünya düzeni"

Mesajgönderen yarfo » 12 Eki 2014 21:42

facebook
twitter
gplus

forumda şu ana kadar gördüğüm en değerli başlıklardan biri. ilk kez sıkılmadan başlığın altında kim ne yazmış zevkle okudum. hea ömrüm uzamadı tabi ama keyifli vakit geçirdim.
Resim
Kullanıcı avatarı
yarfo

Mesajgönderen Had » 12 Eki 2014 23:08

facebook
twitter
gplus

Milli mücadele kısmı dışında anlattıkların üç aşağı beş yukarı dediklerim ile ölçüşüyor ancak Milli Mücadele konusuna katılmıyorum.

Arabistanlı Lawrence'in arapları osmanlıya karşı kışkırtması süreciyle başlayan Sevr Anlaşması ile doruklara çıkan tıpkı günümüz gibi bir parçalanma bir ayrışma vardı ve daha kötüsü Osmanlı bitik, Osmanlı'nın başındakiler bitmiş durumdaydı. Bu tarihi bir yalan değil, Vahdettin İngilizlere sığınmaya çalışıyordu.

Eğer senin dediğin gibi bir durum olsaydı Osmanlı'nın başındakiler, padişah, sadrazam vs. bu oyunu çözmez miydi? İmparatorluğa sahip çıkmaları gerekmez miydi? Bunu mantık olarak düşün. Atatürk gibi bir adam yerine ülkeyi bölen bir güç (Örn: Sevr'ın mimarları) hakimiyet kursaydı emperyalizm daha fazla güç kazanmaz mıydı? Yani ülkenin parçalanmasını bugün bile istemelerinden hatta bugüne kadar PKK yoluyla 80'lerden beri bunu denemeleri ayrıştırmalar vs. Türkiye üzerindeki planlarının gerilediğini açık gösteriyor. 100 senelik planlarını etkileyen durumlar gayet hasıl olabilir. Hala iddia ediyorum ki 100 sene planlarının tıkır tıkır işlemesi bu örgütü Allah denginde olmasını gerektirirdi.. (Tövbe Haşa) Ancak herşeyi sadece Allah'ın bildiğini, Allah'ın tuzak kuranların en hayırlısı olduğunu, kafirlerin tuzaklarını boşa çıkardığını Kur'an'dan okurken böyle birşeyin olması imkansız. Kaldı ki inandıkları tanrının insanlardan bir kısmını seçkin kılıp öbürlerini onlara köle olarak yarattığını düşünen bir topluluktan kafayı yemiş güruhdan bahsediyoruz. Atatürk'e casus veya Hitler gibi kandırılmış, milli mücadeleye de kurmaca demek biraz fazla iddialı ve fantastik bir düşünce.Bunun için mantık ile bakmak lazım.
"Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılınız sakın ayrılığa düşmeyiniz."
Al-i İmran 103
Had

Mesajgönderen kurtlarladans » 13 Eki 2014 02:26

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 22 Eki 2014 13:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen kurtlarladans » 23 Eki 2014 06:09

facebook
twitter
gplus

@had

şu bahsettiğin enerji mevzusunu biraz daha araştırdım ley hatları üzerine kurulan yapılardan bahsediliyor konu daha çok menyetik kuşaklarla ilgili bir çerçeveye oturtuluyor ama yinede mantığını kavrayamadım eğer eski zamanlarda inşa edilen bazı tapınakların manyetik enerji alanları üzerine kurulduğunu kabul edersek bunu bir yerlere oturtmak mümkün ama iyi yada kötü enerji yaydıkları tartışmalı neye göre iyi neye göre kötü enerji manyetik alanın dengesi öyle kolay kolay bozulacak bişi değil biraz araştır istersen eğer günümüzdeki yapılardan bahsedeceksek gökdelenler başlı başına kötülük merkezleri faizcilik rant politika ekonomi herşey dönüyor zaten cazibe merkezleri ve kapital sistemin kaleleri kötü enerji yaysın diye spesifik bir yere yapılmaları çokta birşey değiştirmiyor gobi çölünün ortasında manyetik kuşakların birleştiği bir merkez var diye kimse oraya gökdelen yapmıyor yerleşim varsa jeopolitik önem varsa her yere gökdelen çakarlar bence içinde siyonizm illuminati kötülük vs geçiyor diye her anlatılan teoriyide peşinen kabul etmemek gerek abarttıkça abartıyorsunuz tesladan girip haarptan çıkmak fantastik tamamda mantığını kavrayamadığımız her şeyide kabul edeceksek 5 10 yıla illuminati bu korku teorileriyle dünyayı ele geçirir zaten düşmanın eline koz vermektir bu balon gibi şişirmenin manası yok bu örgütün yapabileceklerinin bir sınırı yoksa hiç konuşmayalım gerek yok zaten durup durup illuminati şöyle güçlü böyle güçlü demek onların ekmeğine yağ sürmektir
kurtlarladans

Önceki

Dön Yeni Dünya Düzeni