insan neden uyuşturucu kullanır?

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Mesajgönderen muhibbi » 15 Eki 2014 10:09

facebook
twitter
gplus

uyuşturucu kullanan insanla kullanmayan insan arasında ne fark vardır?
uyuşturucu sorunları çözer mi?
uyuşturucu kullanan insanları uyuşturucu kullanmaya umursamaz insanlar mı sevk ediyor?
dünyadan habersiz bir şekilde büyüyen yani bedeni gelişen fakat beyni gelişmeyen insan yavruları sorunlarla karşılaşınca sorunlar karşısında ne yapacağını bilemediği için mi uyuşturucu kullanmaya başlıyor?
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Re: Uyuşturucu

Mesajgönderen Gordon Freeman » 15 Eki 2014 10:12

facebook
twitter
gplus

möö... yazdı:dünyadan habersiz bir şekilde büyüyen yani bedeni gelişen fakat beyni gelişmeyen insan yavruları sorunlarla karşılaşınca sorunlar karşısında ne yapacağını bilemediği için mi başlanıyor uyuşturucuya?

Evet kısmen öyle. Sanatçılar bile kullanıyor. Biraz da toplumun ve ailenin umursamasına bağlı.
Kullanıcı avatarı
Gordon Freeman

Re: insan neden uyuşturucu kullanır?

Mesajgönderen bir adem » 15 Eki 2014 10:16

facebook
twitter
gplus

derin şekilde dünyadan, dertlerinden vs uzaklaşma isteği ve bunu bir madde olmadan başaramayanların varacağı yer oluyor uyuşturucu
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Re: Uyuşturucu

Mesajgönderen muhibbi » 15 Eki 2014 10:18

facebook
twitter
gplus

Gordon Freeman yazdı:
möö... yazdı:dünyadan habersiz bir şekilde büyüyen yani bedeni gelişen fakat beyni gelişmeyen insan yavruları sorunlarla karşılaşınca sorunlar karşısında ne yapacağını bilemediği için mi başlanıyor uyuşturucuya?

Evet kısmen öyle. Sanatçılar bile kullanıyor. Biraz da toplumun ve ailenin umursamasına bağlı.

Halbuki ilgi ve alaka olsa bu insanların sorunlarına bu insanlar uyuşturucu kullanmayacaklar, uyuşturucuda teselli bulmayacaklar
çok üzücü bir durum. eğer bilinçli insanlar üzerilerine düşen sorumluluğu yerine getirse kimse bu lanet uyuşturucuya başvurmaz sorunlarını unutmak için
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen uçk » 15 Eki 2014 10:34

facebook
twitter
gplus

Tek başına kullanmaya cesaret edemez , ilk seferinde yanında mutlaka birisi olur , arkadaş çevresi yüzünden kullanır . Çoğu gençte özentilik olarak başlar , belirttiğin yaş aralığında yani . Böyle şeyleri özenilmesi tabii ailenin suçu olabilir . Yük çok ağır geldi o yüzden kullanıyorum saçmalığı ise zaten kullanmaya başlamış bağımlı olmuş insanların favori bahanelerindendir .
Kullanıcı avatarı
uçk

Mesajgönderen muhibbi » 15 Eki 2014 10:39

facebook
twitter
gplus

uçk yazdı: Yük çok ağır geldi o yüzden kullanıyorum saçmalığı ise zaten kullanmaya başlamış bağımlı olmuş insanların favori bahanelerindendir .

bahane olsa kullanmazdı sanırım, ağır gelen bir yük var ama bu ağır yükü yanlış algılamış olabilir bu algı yanılgısı ise ailenin suçu diye düşünüyorum.
muhibbi

Mesajgönderen uçk » 15 Eki 2014 10:54

facebook
twitter
gplus

Sarıgölde büyüdüm ben . Tezgahların arasında top koştururuduk . Tezgah uyuşturucuların satıldığı yerlere deniyor . Aileye o kadar suç atma bence , zira çoğu çocukluk arkadaşım artık yanımda yok bazıları dünyada bile değil . Ailelerinide tanırdım tek çocukları olup üzerine titreyen aileler . Fakat büyüdüğü çevrede aile herşeye engel olamıyor , birgün merak ediyor çocuk tezgahtakileri , arkadaşıda zaten kullanıyor , başlıyor o da kullanmaya . Sonra dünyanın yükü , sorunlar diye dem vurmaya başlıyor . Benim büyüdüğüm çevre böyleydi , ondan o yazıyı yazdım .
Kullanıcı avatarı
uçk

Mesajgönderen muhibbi » 15 Eki 2014 11:04

facebook
twitter
gplus

uçk yazdı:Sarıgölde büyüdüm ben . Tezgahların arasında top koştururuduk . Tezgah uyuşturucuların satıldığı yerlere deniyor . Aileye o kadar suç atma bence , zira çoğu çocukluk arkadaşım artık yanımda yok bazıları dünyada bile değil . Ailelerinide tanırdım tek çocukları olup üzerine titreyen aileler . Fakat büyüdüğü çevrede aile herşeye engel olamıyor , birgün merak ediyor çocuk tezgahtakileri , arkadaşıda zaten kullanıyor , başlıyor o da kullanmaya . Sonra dünyanın yükü , sorunlar diye dem vurmaya başlıyor . Benim büyüdüğüm çevre böyleydi , ondan o yazıyı yazdım .

aile çocuğu böyle bir ortamlardan uzaklaştırabilir,bu ortamlardan ailecek uzaklaşılabilir, ben ailesini sorumlu tutarım 20 yaş altı uyuşturucuya başlayan çocukların ailesi suçlu, 20 yaş üstü için iseyine aile çünkü sorun ve arkadaş istekleri ile baş etmeyi öğrenmiş olması gerekir, aile bu eğitimi çocuğa vermesi gerekir, veremiyorsa, kendini geliştiremiyor, eğitemiyorsa çocuk eğitimi konusunda yeterli olamıyorsa çocuk yapmayacak bir insanı, bu çocuğu lanet pisliğin içine atmayacak. uçk sende karaldan çok kralcı olma sen kimin tarafındasın onu netleştir. eğer suçlanması gereken birileri varsa korkmadan suçla bu kişiler ailen dahi olsa ki geri zekalı diğer ailelerde örnek alsın ve ilgilebilecek kadar çocuk yapsınlar bazı insanlar vardır ki onların asla çocuk yapmalarına izin verilmemesi gerekiyor.
En son muhibbi tarafından 15 Eki 2014 11:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
muhibbi

Mesajgönderen Adm » 15 Eki 2014 11:07

facebook
twitter
gplus

Bu konuda da önemli olan niyet :mrblue: .
Huxley'in Algı kapılarını okuduğumdan beri meskalin, lsd tarzı bir halüsinatif kullanıp. O zihinsel hali deneyimlemek istiyorum. :twisted:
Kullanıcı avatarı
Adm

Mesajgönderen muhibbi » 15 Eki 2014 11:19

facebook
twitter
gplus

Adm yazdı:Bu konuda da önemli olan niyet :mrblue: .
Huxley'in Algı kapılarını okuduğumdan beri meskalin, lsd tarzı bir halüsinatif kullanıp. O zihinsel hali deneyimlemek istiyorum. :twisted:

böyle bir deneyimi yaşamak isteyip istemediğine emin olmalısın. gerçek anlamda araştırma yapmalısın, sana gerçekten bir fayda sağlayıp sağlamayacağı hakkında iyice düşmelisin yani bu eyleminden doğacak sorunları ön görmelisin. yaş mevzusu da önemli bir konu insan bazı yaşlarda çok meraklı oluyor onun için dikkat etmelisin.
muhibbi

Sonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni