insan neden uyuşturucu kullanır?

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: insan neden uyuşturucu kullanır?

Mesajgönderen Adm » 15 Eki 2014 11:21

facebook
twitter
gplus

möö... yazdı:
Adm yazdı:Bu konuda da önemli olan niyet :mrblue: .
Huxley'in Algı kapılarını okuduğumdan beri meskalin, lsd tarzı bir halüsinatif kullanıp. O zihinsel hali deneyimlemek istiyorum. :twisted:

böyle bir deneyimi yaşamak isteyip istemediğine emin olmalısın. gerçek anlamda araştırma yapmalısın, sana gerçekten bir fayda sağlayıp sağlamayacağı hakkında iyice düşmelisin yani bu eyleminden doğacak sorunları ön görmelisin. yaş mevzusu da önemli bir konu insan bazı yaşlarda çok meraklı oluyor onun için dikkat etmelisin.

Benimki özentilik :mrblue: + Merak
Kullanıcı avatarı
Adm

Mesajgönderen muhibbi » 15 Eki 2014 11:25

facebook
twitter
gplus

Adm yazdı:Benimki özentilik :mrblue:

neyine özeniyor san onu gerçek anlamda araştır, belki özenilecek bir yanı yoktur. zaten araştırırsan konu hakkında bilinçli karar verirsen geriye dönük pişmanlık da yaşamazsın ergin bireyin eylemlerine zaten karışmak gibi bir niyetimiz yok yalnız ben 20 yaşındayım artık reşitim bana kimse karışamaz deyip özgürlüğünü uyuşturucu kullanarak kanıtlamaya çalışan gerilere de acırım suçlu olarak yine ergin birey olan aileyi görürüm
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen Adm » 15 Eki 2014 11:31

facebook
twitter
gplus

möö... yazdı:
Adm yazdı:Benimki özentilik :mrblue:

neyine özeniyor san onu gerçek anlamda araştır, belki özenilecek bir yanı yoktur. zaten araştırırsan konu hakkında bilinçli karar verirsen geriye dönük pişmanlık da yaşamazsın ergin bireyin eylemlerine zaten karışmak gibi bir niyetimiz yok yalnız ben 20 yaşındayım artık reşitim bana kimse karışamaz deyip özgürlüğünü uyuşturucu kullanarak kanıtlamaya çalışan gerilere de acırım suçlu olarak yine ergin birey olan aileyi görürüm

Olayın şu halüsinasyon kısmı ilginç. Huxley'in bahsettiğim kitabında meskalin alan birinin deneyimleri anlatılıyor. Çevre algısını değişiyor falan.
Kullanıcı avatarı
Adm

Mesajgönderen muhibbi » 15 Eki 2014 11:36

facebook
twitter
gplus

Adm yazdı:Olayın şu halüsinasyon kısmı ilginç. Huxley'in bahsettiğim kitabında meskalin alan birinin deneyimleri anlatılıyor. Çevre algısını değişiyor falan.

çevreye algın değişse bile kısa bir süre sonra yine eski algılayış ile yaşamak zorunda olacaksın bu deneyim sende travmatik bir etki bırakabilir. mesela gece karanlığı insanda farklı bir algı yaratır, gece karanlığında uzun süre kalmak zorunda olduğun da her şeyi farklı algılarsın
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen Had » 15 Eki 2014 11:38

facebook
twitter
gplus

Bu sorunun cevabı klasik. İnsan mutlu olmak üzere yaratılmıştır. Olamadığı zaman acısını uyuşturucu ile bastırır. Günümüz dünyası bizim elimizden neredeyse nefes alma hakkımıza bile ambargo uygulayacak halde ücretlidir. Parasal ve ekonomik rahatsızlık insanların geçimine, dolayısı ile günlük dünyevi de olsa ihtiyacı olan mutluluğa git gide daha da engel olmaktadır. Arkadaşlıkların güvensizliği ve insanların hayattan beklentilerinin karşılığında aldıkları da etkilidir. Günümüzde uyuşturucu olarak maalesef kullanılan maddelerden daha tehlikeli olanları vardır ve işin ilginç yanı bunlar herkese ulaşacak derecede legaldir. Neyden bahsettiğim çok açık sanırım. Uyuşturucu bugün müziklerde ve filmlerde de çeşitli yollar ile telkin edilmekte ve insanlığın çoğuna uygulanmaktadır. Trance müzik tam bir uyuşturucudur. İçinde telkinler de olduğu bilimsel anlamda kanıtlandığı için belki madde olan uyuşturucudan daha tehlikelidir. Çünkü sürekli rockn roll dinleyen iki kişinin kendini apartmandan aşağı attığı, silahla kendini vurduğu vakaları da olmuştur. Bunlar gerçektir. Hollywood bir uyuşturucudur. Hayatımızda sürekli beklenti yaratan, kafamızda rüya bir hayat kurmamızı sağlayan Hollywood'dur. Zaten Hollywood kelimesi bile eski büyücülükde sihir değneği gibi bir anlama geliyormuş. O yuüzden dine de uyuşturucu diyeceğiniz bir argüman çıkabilir ancak uyuşturucu olduğunu düşünmek de dine göre bir sınavdır. :) Çünkü uyuşturucu olduğuna dair kanıt yoktur. Aslında aksine din insanların aklını açar daha önce görmediği, önemsemediği gerçekleri görmesini sağlar o yüzden kimisi namaza uyuşturucu etkisi dese de dini gerçek anlamış birisi iman etsin-etmesin bunun olmadığını bilir.
En son Had tarafından 15 Eki 2014 11:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılınız sakın ayrılığa düşmeyiniz."
Al-i İmran 103
Had

LSD

Mesajgönderen Gordon Freeman » 15 Eki 2014 11:39

facebook
twitter
gplus

LSD bağımlı yapmasada çok güçlüdür. Uzun süreli etkisi 5-10 yıl sonra bile çıkabilir. Ben etkilerini ve yaşattığı kafayı öğrendikten sonra denemek istemiştim.
En son Gordon Freeman tarafından 15 Eki 2014 11:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Gordon Freeman

Mesajgönderen uçk » 15 Eki 2014 11:41

facebook
twitter
gplus

Had orucun faydaları kısmına geçiş yapacak gibi hissediyorum =D
Kullanıcı avatarı
uçk

Mesajgönderen muhibbi » 15 Eki 2014 11:43

facebook
twitter
gplus

madde olan uyuşturucudan bahsediyorum, müzik konusunda haklısın. çok tehlikeli, müzik zararsız gibi duran fakat madde bağımlılığının alt yapısını hazırlayan etkenlerden bir tanesi
En son muhibbi tarafından 15 Eki 2014 11:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
muhibbi

Mesajgönderen muhibbi » 15 Eki 2014 11:43

facebook
twitter
gplus

uçk yazdı:Had orucun faydaları kısmına geçiş yapacak gibi hissediyorum =D

:lol: :lol:
muhibbi

Mesajgönderen Had » 15 Eki 2014 11:46

facebook
twitter
gplus

Sebebe telkin meselesinden gelmek gerekiyor işte. :) Telkin bugünkü içki,sigara ve uyuşturucuyu açıklamaya yeter bence.
"Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılınız sakın ayrılığa düşmeyiniz."
Al-i İmran 103
Had

ÖncekiSonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni