ılımlı islam politikası rand raporu

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: ılımlı modernist müslümanlar ve michael abiniz bi baksın

Mesajgönderen Had » 11 Kas 2014 17:32

facebook
twitter
gplus

kurtlarladans yazdı:had kardeş tamam bak şimdi seni çok güzel anladım tamam heppimiz müslümanız bu tarz nitelemeler sizi rahatsız ettiyse kullanmıycam sen ve senin gibi düşünenler kimler mesela bazı müslümanlar bize sade ve sadece kuran yeter diyor hadisi sünneti mezhebi tasavvufu akideyi fıkhı hepsini reddediyor sen daha önceki muhabbetlerde hadislerin bir kısmını kabul ettiğini söyledin bazı ulemanın görüşlerinede katılıyorsun ama tasavvufa ve mezheplere karşısın doğrumu anlamışım he bak böyleyse tartışacak birşey yok ama köklü bir reformdan bahsediyorsan sana bunun doğuracağı sonuçları açıklayayım

Hurafeden oluşmuş olan birşeyleri yıkmak reform değildir. Buna reform denmez. Buna dinini temizlemek denilebilir. Ama zaten dinin aslı temiz. O asıl olan dini başkalarına tebliğ etmeye temizlik diyeceksek olabilir. Ben Kur'ana uygun olan her görüşü değerlendirir hatta ilgi bile duyarım. Hepimiz Allah'ın kuluyuz ve içimizden çıkan nameler, edalar, sözler,şiirler hep Allah'dan geldiğine inanırım. O yüzden mutasavvıf bile Kur'anın tek ayetine bile karşı birşey demezse takip ederim. Ama Kur'an'ın yerine koyup hepsine Kur'andan fazla ilgi ayırmak bizim zikrimizi eksik tutar. Şimdi anlıyor musun neden her kitabı okumadığımı.
"Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılınız sakın ayrılığa düşmeyiniz."
Al-i İmran 103
Had

Mesajgönderen meLee » 11 Kas 2014 17:32

facebook
twitter
gplus

Tamam birleşelim ama nasıl? Tüm Şiiler Sünni mi olacak? Yoksa herkes cemaatçi mi olcak? Ya da herkes hadisleri cihadı reddedip ılımlı modernist müslüman mı olacak ? Belki de herkes bi tarikat Şeyhinin eteğine yapışsa galaksiler arası barışı sağlayıp islamı evrene hakim konuma getirecek? :roll:
"... Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.
Kullanıcı avatarı
meLee

Mesajgönderen Had » 11 Kas 2014 17:34

facebook
twitter
gplus

Önce tüm ayrışmaların yalan olduğu Al-i İmran suresine göre kabul edilecek sonra Kur'an baz alınarak inanılacak. Kur'an'ın yetmediği yerde ona uygun olan hadisler ve görüş kabul edilebilir ama ben Kur'an'da herşeyin cevabını alıyorum zaten. Abdest alma bile var. Düşünsenize ya Allah yazmış onu ne kadar güzel birşey Allah bizimle konuşuyor biz yerine başka kitaplar koyuyoruz. Allah bu yüzden "ben onları unutacağım onların beni unuttuğu gibi" diyor. Unutmak insan kelimesinin kökeninde var. Allah'ın bu yüzden ilk emri bile "oku"
Al-i İmran 103
Had

Mesajgönderen kurtlarladans » 11 Kas 2014 17:46

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 01 Ara 2014 21:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen Had » 11 Kas 2014 17:53

facebook
twitter
gplus

kurtlarladans yazdı:had önceki mesajımı gördünmü belki görmemişsindir bak beni yanlış anladın ben teknolojiye bilime karşı duralım demiyorum konuyla hiç ilgisi yok reformdan kasıt kuran dışında islamda ne varsa reddedelim diyenler yoksa son mesajındakilere bi lafım yok uygulanabilir şeyler sen benim karşı çıktığım kesimi anladın mı

Kur'an dışında İslamda ne varsa reddedelim diyen insanı da Kur'anın hakem olacağı bir anlayışa davet etmek gerekir. Çünkü müslümanlık için zaten hepsinden önce ahlaki değerler gerekir. Nasıl ahlaki değerlere sahip olursan Kur'anı da zahiren öyle anlarsın. O yüzden önce niyet sonra Kur'an sonra furkana ters olmayan görüşler.
Al-i İmran 103
Had

Mesajgönderen kurtlarladans » 11 Kas 2014 17:59

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 01 Ara 2014 21:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen Had » 11 Kas 2014 18:06

facebook
twitter
gplus

kurtlarladans yazdı:had kardeş bak hurafeler diyerek çok genel konuşuyorsun hurafe olan hadisleri görüşleri islama giren batıl inançları mı kastediyorsun yoksa tüm hadisi sünnetimi bak sonra yanlış anlaşılıyosun genel ifadeler kullanmak doğru değil bir yandan hadisi sünnetide kabul ediyorsun

son msjına cevap veriyorum tamam bilader güzel bi ölçü koydun ki geçende bir yerde ayet verip sünnete riayet etmek gerek dedin e madem öyle sünneti reddedenlere neden bunu anlatmıyorsun hakem kuran olsun elbette bak bu minvalde gidersek bi orta yol bulabiliriz

melee kardeş işte bizde tam onu konuşuyoruz birlik olmak için napalım :)

Ya çok açık söylüyorum: Kur'an'a karşı olan herşey reddedilmeli. Herşey. Yapılan davranış, edinilen görüşün karşı argümanı Kur'ânda yoksa akla mantığa uyuyorsa uygulanabilir. Bu kadar açık ve net Kur'an'ın tamamını okumuş biri olarak söylüyorum. Kalıpsal bakma olaya. Heryerde yalan bilgi var anla bunu artık. Hadislerde de sallamalar var.
Mesela bir örnek

Recm ayetini Hz. Aişenin yatağının altından keçi almış yemiş de o yüzden Recm ayeti yokmuş.

Oysa Kur'an Allah'ın himayesinde koruma altında olduğunu söylüyor. Külliyen yalan bir hadis.
Al-i İmran 103
Had

Mesajgönderen kurtlarladans » 11 Kas 2014 18:19

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 01 Ara 2014 21:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen kurtlarladans » 11 Kas 2014 18:21

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 01 Ara 2014 21:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

ılımlı islam politikası rand raporu

Mesajgönderen lavves » 11 Kas 2014 18:22

facebook
twitter
gplus

-
En son lavves tarafından 01 Ara 2014 19:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
lavves

ÖncekiSonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni