ılımlı islam politikası rand raporu

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

ılımlı islam politikası rand raporu

Mesajgönderen kurtlarladans » 08 Kas 2014 20:04

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 01 Ara 2014 21:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Re: ılımlı modernist müslümanlar ve michael abiniz bi baksın

Mesajgönderen Gordon Freeman » 08 Kas 2014 20:34

facebook
twitter
gplus

Michael Sikkofield de gerek twitter hesabından gerek blog yazılarından ılımlı İslam diye bir şey olmadığını söylüyor. Neye karşı böyle bir tavır gerçekleştirdiniz?
Kullanıcı avatarı
Gordon Freeman

Mesajgönderen kurtlarladans » 08 Kas 2014 20:44

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 01 Ara 2014 21:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Re: Think Thank

Mesajgönderen Gordon Freeman » 08 Kas 2014 21:32

facebook
twitter
gplus

Sonuçta ismi İlluminati olsun, Think Thank olsun dünyayı yönetip sömüren ideoloji aynı değil mi? Michael yanlış mı anlatıyor?
Kullanıcı avatarı
Gordon Freeman

Mesajgönderen kurtlarladans » 08 Kas 2014 21:42

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 01 Ara 2014 21:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen bloom1 » 08 Kas 2014 22:29

facebook
twitter
gplus

Bizim istediğimiz İslam, Ilımlı İslam değil Öz İslam'dır. Öz İslam batılı ABD düşünce kuruluşlarında da geliştirilmedi, başka bir yerde de. Kuran'da ki İslam'dan bahsediyoruz.

Ayrıca ne Michael'ı ne de başka birini takip ediyoruz. Bizim yaptığımız şey Kuran'dan yola çıkarak bizi uyaranların ya da uyarmaya çalışanların uyarılarını dikkate almak.
bloom1

Mesajgönderen kurtlarladans » 08 Kas 2014 22:38

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 01 Ara 2014 21:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen Had » 10 Kas 2014 13:31

facebook
twitter
gplus

bloom1 yazdı:Bizim istediğimiz İslam, Ilımlı İslam değil Öz İslam'dır. Öz İslam batılı ABD düşünce kuruluşlarında da geliştirilmedi, başka bir yerde de. Kuran'da ki İslam'dan bahsediyoruz.

Ayrıca ne Michael'ı ne de başka birini takip ediyoruz. Bizim yaptığımız şey Kuran'dan yola çıkarak bizi uyaranların ya da uyarmaya çalışanların uyarılarını dikkate almak.

Bu kadar basit.
Amerika yani Illuminati her zaman Tez-Antitez= Sentez formülüyle hareket eder. Ayrıştırma yapar ve ortaya fırka fırka görüş çıkar. illuminati bunu ilk kez islam adına yapmıyor her zaman yapıyor. (Bknz Solcu-Sağcı, komunizm-kapitalizm vs.) Önemli olan bu Rand Corp gibi Think Tanklerin söylediklerini bir tez olarak görmemek. Onların iddialarını ele aldığında yanlışlar içinde doğru bulmaya çalışıyorsun. İşte bunlar gücünü bu yönde kullanıyor. Yanlış görüşleri ortaya atıp insanları yönlendirecek güçleri var.
"Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılınız sakın ayrılığa düşmeyiniz."
Al-i İmran 103
Had

Mesajgönderen kurtlarladans » 11 Kas 2014 01:51

facebook
twitter
gplus

...
En son kurtlarladans tarafından 01 Ara 2014 21:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kurtlarladans

Mesajgönderen Had » 11 Kas 2014 03:36

facebook
twitter
gplus

kurtlarladans yazdı:yukarda yazılanlar bir tez değil bir rapor ve buna bağlı olarak ılımlı islam politikasını uygulamak için tavsiye edilen bir uygulama planı var misal planda belirtildiği gibi farklı görüşteki müslümanların farklı fikirlerine medyada yer verin deniyor bak habertürke bir yandan defaatle cüppeli ahmet hocayı konuk ediyor bir yandan başka fikirleri olan caner taslaman vs gibi onlarca farklı görüşteki insanlara medyada yer veriyor bu medyadaki tezahürüne açık bir örnek hem bu politika yıllardır uygulanıyor bir çok islam ülkesi tarafından ılımlı islam politikası birilerinin ortaya attığı bir iddia değil uygulanmakta olan bir politika

Yok be kardeşim ne raporu dayanağı ne. Neye göre rapor? Bende taksimin yüzde 70'i gay diyeyim şimdi al sana rapor. Bunların yaptığı magazincilik. İçerisinde de bulunanlar zaten CIA'de de görev yapmış Morton Abramowitz, Fuller, Wolfowitz gibi Tayyip'i tayyip yapan Fethullah'ı köşklerde yaşatan isimler. Magazinciliği bu adamlardan iyi başaran yoktur. CIA'den farklı birşeymiş gibi anılması bile algı dağıtma operasyonu. Biraz aklını kullan ya. Biri düşünüyor öbürü eyleme geçiyor.

Rand düşünüyor
CIA eyleme geçiyor
Sorosda muhasebeci para işlerini yönetiyor yavşak :)

Türkiyede olsa tek şirkete yaptırırlar bir adam çok iş hesabı. :)

Şaka bir yana bunların ki Abartma sanatı yani. Ama abartmanın altındaki yol algısal bir saldırı hedefine çıkıyor. İster strateji de ister düşünce kuruluşu de. İster amerikanın gizli örgütü de. Nah gizli örgütü derim bende sana. Bunu çok iyi düşün anlarsın. Medya ürünü derken bunu kastediyordum işte, bunun gibi şirketler bizim gibi araştırmacı adamların önüne konulan medya. Ama ben yemiyorum işte. Bir de gizliymiş, gizliyse işi ne burada? Senin 51. bölgedeki teknolojik gelişmelerden haberin var mı mesela? 51. bölgeyi duymasan bile gerçekten teknolojinin hala oyunlardaki silahları yapamadığını mı düşünüyoruz? Peki neden teknolojiyi böylesine hassas engelliyorlar? Altında bir sebep var ama konu başka.

Think tank da olsa benzeri de olsa ya da bunlar ortada gözükmese de sinema,medya vs. yoluyla bir algı operasyonu var ve bu algı sürekli bir akımı bizlere enjekte ederek Hakikatın peşine düşmüş insanlarda bile -Illuminati mi eskidi artık o akım ya- mantığıyla onun yalan olabileceğini aşılıyor. Oysa bu kötü insanlar yıllardır aynı planlar üzerinden gitmekteler. Kadercilik oynamaktalar, şeytana tapmaktalar ve biz altındaki şirketlerin ne yaptığını tartışıyoruz hala. Zaten think tank olmasa da Ahmet mehmetten oluşan başka bi kuruluşun bu anlattıklarını yaptığına inanmamak için salak olmak lazım.

Ey müslüman kardeşim bunların kendini asıl gizlemesi bilakis ortaya dökmelerinde deşifre etmelerinde. Bak çok iyi düşün bunu. Senin yanlış düşünmeni veya düşünmeni istemiyor bu şeytanın dölleri. Ben senden düşünmeni istiyorum kardeşim. Düşün! Çok okuma dediğim de o. 2 oku 10 düşün sonra yine okursun. Önce düşün. Bunlar deşifre olarak gizleniyorlar çok mantıksız gibi dimi oysa çok mantıklı :) Akım halinde ortaya çıkıp kendiyle dalga geçtirmek bunların kendini gizleme başarısıdır.

Komplo peşine düşenlerin kafalarını karıştırma amaçlı bir algı kuruluşu işte bunu medya da yaptığına göre bu kuruluşun sırf senin anlattıklarından yola çıkarsam yeni bir fonksiyonu yok demekki sen ben gibi adamlara yem olarak ortaya çıkmış bir medya ürünü gibi görüyorum ben. :) Senin gibi kardeşlerimiz maalesef Illuminatiye yani gerçek satanizme inanmasın algı dağılsın görevini de bunlar başarıyor. :) (Dikkat et o ilk Sikkoyu suçlayan iddiana hala inanmıyorum ve kanıtların bana yeterli gelmiyor hatta ben sana bilmediğin bir sürü kanıt sundum) bana göre ilginç bir kuruluş deil. Zaten psikolojik danışmanlar Hollywood da bile var. kurtlarladans aslında sen çok güzel bir gözlem ürünüsün ama neyse cok anlatmim dayanağın olmadığı halde karşı çıkma uzmanısın :) Tek dayanağın oku araştır. Google çıksa karşına yaranamaz sana.

Ama ben sana bir kitap önereyim. CIA ya da RAND Corp'un aslını, Ilımlı İslam meselesini, Siyasal İslam ve Türkiye'nin yakın tarihini şöyle bir gerçek anlamda taşlar yerine oturarak öğrenmek istiyorsan Emin Değer'in Oltadaki Balık Türkiye kitabını bul. Heryede bulunmuyor internetten söyle oku öyle konuşalım.
"Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılınız sakın ayrılığa düşmeyiniz."
Al-i İmran 103
Had

Sonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni