Rambo 4

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Rambo 4

Mesajgönderen Semavi » 15 Kas 2014 11:14

facebook
twitter
gplus

Dün akşam bir tv de Rambo 4 filmi vardı. Hep aklımda olan birşey yine depreşti.
Seyretmeyenler için özetliyeyim:
Kahraman Rambo Asyada bir ülkede tek başına kayıkçı olarak takılmaktadır.
Bulunduğu bölgede zalim birinin emrindeki askerler masum halkı eğlence amaçlı katletmektedir.
Bu zavallı halka ihtiyaç duydukları ilaç ve dua kitaplarını ulaştırmak isteyen fedakar ve sevgi kelebeği hıristiyan misyonerler Rambodan yardım ister
ve olaylar gelişir...
Her izlediğimde dikkatimi çeken bir detay var. Filmin zalim komutanının omuzundaki rütbe bizim Tuğgeneral rütbesinin hemen hemen aynısı. Ay yıldızlı bir rütbe
Film boyunca da bu ay-yıldızlı rütbesini göstere göstere masum vatandaşlarını ve sevgi kelebeği misyonerleri öldürmektedir.
Ama zalimin zulmü çok sürmez. Kahraman Rambo ona hak ettiği cezayı verir.
İnsanların bilinç altına zalimlik=ay-yıldız gibi bir fikir mi zerketmek istemektedirler diye düşündürmektedir.

Zalim hakkını bulurken...
Resim

Tuğ General Rütbesi
Resim

Aklıma gelmişken eklemek istediğim başka bir detay daha var.
Bir zamanlar vurmalı öldürmeli oyunlar çöl ortamlarında geçerdi. Ve takip eden yıllarda Afganistan ve Irak işgal edildi
Resim

Artık bu tür oyunlar daha yeşil iklimli bölgelerde geçiyor. Hani bilmesen dersin Anadoluyu modellemişler.
Çölde adam öldürerek oyun oynayan bir nesil yetiştirip orta doğuya asker olarak gönderdiler.
Şimdi de aynı beyinleri daha ılıman iklimlerde savaşmaya mı programlıyorlar diye düşündürmektedir...
Resim
"Fakat, O Allah benim Rabbimdir ve ben Rabbime hiç kimseyi ortak koşmam." Kehf/38
Kullanıcı avatarı
Semavi

Re: Rambo 4

Mesajgönderen marvin » 22 Kas 2014 20:06

facebook
twitter
gplus

delta force'u da eklemek gerek oyunlara.
"Herkes benim düşünceme katılırsa yanılmış olmaktan korkarım."

- Oscar Wilde-
Kullanıcı avatarı
marvin

Mesajgönderen Mecruh » 10 Ara 2014 00:31

facebook
twitter
gplus

Algı yönetimi böyle başlıyor işte, çok önemli bir konu bu.
حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ

Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.
Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen cancan » 10 Ara 2014 17:29

facebook
twitter
gplus

Oyunlar tam bir zihin kontrol aparatı.Oyunda sen savaşcı birine dönüşüyorsun adeta 2.3. alt kimlikler inşa ediliyor.çocuğun elinden minecraftı nasıl alırım onu dusunuyorum.çocuk hırcınlaştı.
cancan

Mesajgönderen strider » 11 Ara 2014 12:49

facebook
twitter
gplus

cancan yazdı:Oyunlar tam bir zihin kontrol aparatı.Oyunda sen savaşcı birine dönüşüyorsun adeta 2.3. alt kimlikler inşa ediliyor.çocuğun elinden minecraftı nasıl alırım onu dusunuyorum.çocuk hırcınlaştı.

Mine craft çok tehlikeli cidden...
Kullanıcı avatarı
strider

Mesajgönderen Doctor » 11 Ara 2014 12:59

facebook
twitter
gplus

Minecraft'a baktım.Zararsız bir oyun gibi gözüküyor.Zararsız derken çocukların bilgisayarda saatlerini geçirmesi ve bağımlılık yapması tabii ki zararlı ama oyunun mantığında bir problem yok gibi.Sizce Minecraft'ın zararlı olması nedendir?
Kullanıcı avatarı
Doctor

Mesajgönderen cancan » 12 Ara 2014 02:13

facebook
twitter
gplus

Bende çocuk eğlensin diyordum hatta kitap bile aldım istedi diye.Belgesel seyrederken yanıma geldi, bu ne ,bu ne ,çocuk işte; ziggurat,piramit vs işte şeytana tapanlar bu yapıları yaparlar bahsediyordum baba minecrafta ziggurat var dedi.7 yaşında çocuk.Harbiden varmış.
Son günlerde öldürürüm seni ,canını alırım vs diyordu nedenini anladım.ipad işyerinde artık.
cancan

Dön Yeni Dünya Düzeni