Allah her şeye kadirdir.

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: Allah her şeye kadirdir.

Mesajgönderen Biskiel » 05 Ara 2015 15:36

facebook
twitter
gplus

Nasıl bu kadar eminsin? Ve bu kibrin ve asabiyetin sebebi ne? :) Bence vahim olan ne biliyor musun? Bırak kusursuz yada "belki accık sorunlu" olmayı, İslam bayağı sıkıntılı bir zihnin ürünü... Rivayetler felan ilgilendirmiyor beni, teolojik açıdan konuşuyorum, realiteyi ve din paradigmasını ele alarak konuşuyorum; Musevilikle beraber delilik, adaletsizlik ve tiranlıkta başı çeken apatik bir Tanrı figürü görüyorum, diğerleri pek o kadar olmasa da. Bu da benim fikrim. Ne dersin? Hangimiz daha "akıl dolu"? :lol: Gel konuşalım öğret bana kusursuz olan İslam'ı.
Kullanıcı avatarı
Biskiel

Mesajgönderen Lawliet » 11 Ara 2015 17:39

facebook
twitter
gplus

...
En son Lawliet tarafından 06 Nis 2016 16:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Lawliet

Mesajgönderen Biskiel » 11 Ara 2015 19:27

facebook
twitter
gplus

Muhammed ile ilgili mucizeleri sıralamanın mantığı ne? Tarihteki tek mucizevi ve başarılı figür Muhammed mi? E hadi bende Jeanne D'arc'ı ve İsa'yı örnek verip Hristiyanlık hak din diyeyim sana? :) Olayı yanlış yönden anlamışsın, benim eleştirim direk senin Tanrına. Ben yazdıklarımı zaten senin Tanrını ve kitabını doğru varsayarak başlamıştım yazmaya, buradaki mevzu "aa gerçekmiş ulan mucizeler hadi herşeyi kabul edelim, inanalım" değil. Yani VAR OLSA BİLE, dediklerim geçerli. Madem "delil" istemişsin, sana neden böyle düşündüğümü göstereyim, kitaptan bir kaç alıntı ile;

Spoiler: göster
Yarattığını eşit derecede sahiplenmeyen, farklılıklara tahammülü olmayan(faşizan) ve adalette sınıfta kalan;
Ey iman edenler! Öldürmede kısas size farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın.
Erkekler, kadın üzerine idareci ve hakimdirler ........ Fenalık ve geçimsizliklerinden korktuğunuz kadınlara gelince: Önce kendilerine öğüt verin, yataklarından ayrılın. Bunlar da fayda vermezse dövün.
Allah, rızık yönünden bir kısmınızı diğerlerinden üstün kıldı. Kendilerine bol rızık verilenler, rızıklarını ellerinin altındakilere vermiyorlar ki, onda eşit olsunlar. Durum böyle iken Allah'ın nimetini inkâr mı ediyorlar?

Bir yaratıcı olarak kendi hatalarını yarattığına yıkan, yine sınıfta kalan;
Âyetlerimizi yalanlayanlar, karanlıklar içinde kalmış sağır ve dilsizlerdir. Allah dilediği kimseyi şaşırtır, dilediği kimseyi de doğru yola koyar.
Gerçekten insan pek hırslı ve huysuz yaratılmıştır. Fenalık dokununca mızıkçı, hayr dokununca kıskançtır.
Allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen, başkasının malı olmuş bir köle ile, kendisine güzel bir rızık verilen ve o rızıkdan gizli ve açık olarak harcayan hür bir insanı misal verdi. Hiç bunlar eşit olur mu? Bütün hamd Allah'a mahsustur. Doğrusu insanların çoğu bilmezler.

Kanasusamış;
O haram aylar çıkınca artık müşrikleri nerede bulursanız öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve bütün geçit başlarını tutun! Eğer tevbe edip namaz kılar ve zekatı verirlerse, onları serbest bırakın; çünkü Allah bağışlayan ve merhamet edendir.

???Yarattığıyla laf dalaşına giren???
Çünkü o, düşündü taşındı, ölçtü biçti.
Kahrolası nasıl da ölçtü biçti!
Yine kahrolası, nasıl ölçtü biçti!

Ebû Leheb’in elleri kurusun. Zaten kurudu.

"(bu adam) allah'ın, (yaptıklarını) gördüğünü bilmez mi! / hayır, hayır! eğer vazgeçmezse, derhal onu alnından (perçeminden), yakalarız (cehenneme atarız) / o, hemen gidip meclisini (kendi taraftarlarını) çağırsın. / biz de zebanileri çağıracağız."

Çok küçük de olsa aktarabildiğim kadarıyla sıkıntılı kısmı burada işte, kullara da bulaştı günümüze kadar geldi ve hala yaşamakta; farklılıklara tahammülsüz, düşüncelere saygısız, kibrin ve yıkımın tavan yaptığı bir zihniyet; Açgözlülerin cenneti elde etmek için dünyayı cehenneme çevirmeyi münasıp gördüğü bir zihniyet. Şimdi kalkıpta ben niye böyle bir Tanrıya(gerçek olsa bile) inanıp hürmet göstereyim hocam??? Acınası( :) )Deistik düşüncenin uygunluğu burada başlıyor işte... Sıradan insanı bırak, bütün hayatını İslam'a adamış ilahiyatçılar bile artık ya dinlerinden kaçıyorlar(Yaşar Nuri), ya da Tanrılarını doğrulamak için yeni anlayışlar, "Gerçek İslamlar" üretiyorlar(Edip Yüksel, Mustafa Öztürk, Caner Taslaman, Abdülaziz Bayındır); Ama ya sorun Tanrının kendisindeyse? Bunu düşünmüyorlar, istemiyorlar, çünkü Tanrı hep haklıdır, adaletsiz olsa bile. ;) Peki bu ölümüne savunulan Tanrının(Allah) aslında gerçek Tanrı'yla alakası bile yoksa ne olacak? Bunları düşünmenizi ve konuşmak istiyordum sadece, kapışmak ya da kuru laf dalaşına girmek değil... :)
Kullanıcı avatarı
Biskiel

Mesajgönderen Lawliet » 12 Ara 2015 13:29

facebook
twitter
gplus

.
En son Lawliet tarafından 16 Kas 2021 09:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Lawliet

Mesajgönderen Biskiel » 12 Ara 2015 18:05

facebook
twitter
gplus

Kölelilk kavramına, köleciliğe yorum getirmemişsin, getiremezsin. Cariyeciliğe yorum getirmemişsin, getiremezsin. Tanrı'nın insanı yarattığı koşul eşitsizliğine, ve utanmadan bunu vurgulamasına yorum getirmemişsin, getiremezsin. Tanrı'nın tek yaratıcı olarak düşman edinip bir de onlarla kapışmasına yorum getiremezsin(Yarattığına düşman olur mu birisi?)... Çünkü kimse getiremedi bugüne kadar, getiren de lafı eveledi geveledi, Tanrı'yı tarihsel şartlara, insani koşullara mahkum etti. Ki getirsen bile o senin yorumun olur, 1400 yıl boyunca yaşanmış bir şeyi değiştirmez... Ve hala bana ayet cımbızcısı, düzgün oku felan diyorsun. Dostum ben bu kitabı baştan sona 4 kez okudum, farklı tefsir ve meallerden okudum. Ben bu kitapta insanı "hayır işleyip sorumluluk alması" dışında herhangi bir maddi, manevi, erdemsel bir şeye teşvik ettiğini görmüyorum.

Durumumuzda pek öyle olmasa da din bir ışığı gösteren parmak gibidir, parmağa odaklanırsan kaybedersin. Parmağı tutup empoze etmeye çalışırsan, ona buna laf sallarsan kaybedersin; başka parmakların gösterdiği başka ışıklarda var dünyada çünkü, bunu unutma. Sen dinini amaç edinmişsin, erdemin için araç edinip gelişeceğin yerde, hayatta başka hiç bir şeyin önemi ve kıymetı yok senin için; insanların fikirlerine "bozuk, dandik, üretilme" diyip geçiyorsun en ufak bir tereddüt bile etmeden, diğer dinlere "yalan" diyip geçiyorsun düşünmeden, davranışlarını ise zaten hiç önemsemiyorsun, acınası diyorsun hakaret ediyorsun çaktırmadan, her şeyi reddetmeye ve hor görmeye her an hazırsın. Ve bütün bunları görüp senin dinine mi inanacağım ben? Sen karşıma Allah'ı çıkar ben gene sizden olmam, sorun varolup olmaması değil çünkü, sorun kendisi. Ve sizleri bu denli duyarsız ve kör hale getirebilecek kadar sığ olması.
Kullanıcı avatarı
Biskiel

Mesajgönderen Jin » 12 Ara 2015 19:50

facebook
twitter
gplus

Lawliet yazdı:Kardeş kusura bakma da evin kapısını kapayıp gittiğinde aklın o kadının seni aldatıp aldatmayacağında kalıyorsa -son çare olarak- onu dövmeni olmazsa terk etmeni söylüyor Kur'an, ee ne var bunda? Kadın erkek eşitliği bilmem ne diye konuşan hemen her adam karısı arkasından iş çevirse onun suratına tokadı basar/basabilir burada insanlıktan vicdandan dem vurmayın, vicdan iffetsiz kadının kocası olan adama yapılır. Yaratılış olarak gerçekten erkekler kadınlara üstündür ama sadece yaratılış olarak, buna da pek bir üstünlük denemez, yaratılış ve görevlendirme diyelim,

İnsan, doğanın tamamen parçası olan bir türdür. Bir baskı veya tasarım değildir, dolayısıyla türe ait olan canlıların birbirlerinden üstünlükleri yoktur.

Üstün olma durumu, birinci maddede ikinci maddenin sahip olamadığı niteliklerin bulunmasıdır. Eğer birinci madde, herhangi bir eylemi gerçekleştirmek için mutlak şekilde ikinci maddeye ihtiyaç duyuyor ise; burada hiçbir şekilde üstünlükten söz edilemez.

Homo sapiens türüne ait olan eril ve dişil, asla artı ve eksi olarak isimlendirilemezler. Bir erkek, kadın olmadan türünü devam ettiremez. Aynı şekilde kadın da, erkeğin yardımı olmadan üreme eylemini gerçekleştiremez. Dolayısıyla bir yaratılış olduğuna inandığınız insan ve erkek, kendi başına üremesini dahi sağlayamadığı sürece asla üstün sayılamaz.

Bunların yanında, karşınızdaki kişi hangi sıfat ile yanınızda bulunuyorsa bulunsun; ona fiziksel şiddet uygulamak tüm ülkeler tarafından tanınan yasal bir suçtur. Hiçbir kimse, cinsiyetinden veya herhangi bir sebepten dolayı karşısındakine uyguladığı şiddeti meşru gösteremez.
Kullanıcı avatarı
Jin

Mesajgönderen Lawliet » 13 Ara 2015 00:39

facebook
twitter
gplus

.
En son Lawliet tarafından 16 Kas 2021 09:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Lawliet

Mesajgönderen Lawliet » 13 Ara 2015 00:47

facebook
twitter
gplus

.
En son Lawliet tarafından 16 Kas 2021 09:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Lawliet

Mesajgönderen Biskiel » 13 Ara 2015 11:07

facebook
twitter
gplus

Kardeş olay benim inancım değil, ben senden beni ikna etmeni istemiyorum mevzu şu; sen eğer başkalarının düşüncelerine acınası diye yaftalayıp birde dalga geçme cesaretini gösteriyorsan terbiye edilmeye hazır olacaksın... Sonra da yazdığım 2 paragraftan 1 cümle alır yanarsın öyle kendi kendine "bi bok bilmiyonuz siz aklınız yok" diye. Argümanlarıma karşıt argüman getirebileceksen, ettiğin lafın arkasında durabileceksen yaz bir şeyler yoksa gelip boş boş ötme burda. Neymiş ben evden çıkınca karımın ne yaptığı aklımdan çıkmazmış, öyleyse dövecekmişim onu, öyle günümüz dünyasının kuralları değil İslam kuralları bağlarmış. Nerde yaşıyon oğlum sen ne kuralı ne İslamı? Önce diğer medeniyetlere bak sonra şeriatin olduğu bok içinde yüzen yerlere bak bakayım. Azıcık gözlerinizi açıp kabuğunuzdan çıkın artık.
Kullanıcı avatarı
Biskiel

Mesajgönderen Lawliet » 13 Ara 2015 11:20

facebook
twitter
gplus

.
En son Lawliet tarafından 16 Kas 2021 09:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Lawliet

ÖncekiSonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni