Avrupaya Giden Suriyeliler

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Avrupaya Giden Suriyeliler

Mesajgönderen Semavi_2 » 08 Eyl 2015 19:47

facebook
twitter
gplus

.
En son Semavi_2 tarafından 13 Kas 2019 17:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Ey gönül huzuruna ermiş ruh! Sen Rabbinden razı, O senden razı olarak dön Rabbine! Sen de katıl has kullarımın içine, gir cennetime!
Kullanıcı avatarı
Semavi_2
 
Mesajlar: 103
Kayıt: 04 Mar 2015 17:51

Re: Avrupaya Giden Suriyeliler

Mesajgönderen Think Tank » 09 Eyl 2015 20:03

facebook
twitter
gplus

Bu Ortadoğuluların çoğunda ne gurur var ne de utanma duygusu. Normalde insan olan istenmediği yerde durmaz değil mi? Ama bunlar öyle mi? Adamlar siz gelmeyin diye teller çekiyorlar barikatlar kuruyorlar ama hala da onların ülkesine gidip çocuk doğurup sırtlarından geçinmeye, onların ülkesini mahvetmeye gidiyorsunuz. Bütün bu pişkinliklerinize rağmen hala da Avrupa'yı suçluyorsunuz. Birçok Avrupa ülkesi hiçbir mecburiyeti olmadığı halde binlercenizi kendi vatandaşına verdiği vergilerle besledi üstelik hiçbir katma-değer üretemeyeceğinizi bildikleri halde.

Birincisi şunu kafana sokacaksın Ortadoğulu! Senin çocuğun var diye veya savaştan kaçtın diye kimse sana 1 kuruş vermekle bile yükümlü değil. Avrupa'yı eleştirmek de senin haddin değil. Ne zaman medeniyette Avrupa'yı geçersin ancak o zaman eleştirebilirsin.

Ben Avrupa'nın yerinde olsam tek bir Ortadoğu kökenliyi bile kıtaya sokmam, girmeye çalışana da ateş açılması emrini veririm. Nasıl insanlar istemediklerini evlerine almakta yükümlü değilse aynısı Avrupa için de geçerli.
Think Tank
 
Mesajlar: 59
Kayıt: 29 Ağu 2015 22:52

Re: Avrupaya Giden Suriyeliler

Mesajgönderen Think Tank » 10 Eyl 2015 18:26

facebook
twitter
gplus

Burada yanlış olan nedir? Nasıl ki bir insan kendi evine istediğini alıp istemediğini almamakta özgürse aynısı ülke bazında da geçerli. Ama bu insanlar bunu anlamıyorlar. Savaştan kaçtılar diye Avrupalıların kendilerini sürekli beslemek ve kaprislerini çekmek zorunda olduklarını felan sanıyorlar. Savaştan kaçıp bir şekilde Macaristan'a gelmişler ama bununla da yetinmeyip bir de Almanya'ya gitmek istiyorlar. Bir adamın yolda bir kese altın bulup da "neden iki kese değil?" diye sormaya benziyor bu durum.

Bunlar devlet yardımlarına güvendikçe çocuk yapmaya ve sayılarını arttırmaya devam edecekler. Sayıları arttıkça da Avrupalı çalışan insanın sırtına iyice vergi yükü binecek. Birçoğu hastalık taşıyıcısı bunların muayenesine de bir ton kaynak gidecek. Asayişi de bozacaklar ayriyetten.

Evet, Ortadoğuluların Avrupa'yı eleştirmesi de çok acınası komik bir durum. Avrupa'nın nesini eleştiriyorsun diye sorarlar adama bilimini mi, sanatını mı,özgürlüklerini mi,refah hayatlarını mı?Yeni yetme popçuların Tarkan'a laf atması veya bir 3. lig santrforunun Ronaldo'yu eleştirmesi gibi bişey bu.
Think Tank
 
Mesajlar: 59
Kayıt: 29 Ağu 2015 22:52

Re: Avrupaya Giden Suriyeliler

Mesajgönderen Think Tank » 10 Eyl 2015 21:03

facebook
twitter
gplus

"Siz bizi geçmişte sömürdünüz biz de intikamımızı alacağız" ?! Bu mudur yani? Türkler olarak zamanında Çin ile savaştık hadi Çin'e gidip mahvedelim o zaman orayı hiçbir ticari ve diplomatik ilişkiye girmeyelim veya İngilizler Çanakkale'ye saldırdı diye İngiltereyi'de mahvedelim nasıl mantık ama?

O mantıkla bakarsak Avrupa da Ortadoğu'yu sömürmekte haklı (ki yok böyle bişey). Çünkü zamanında Müslümanlar da İspanya'ya, Fransa'ya Viyana'ya seferler düzenledi değil mi? O zaman onlar da Ortadoğu'yu sömürmekte mi haklı oluyor?

Kaldı ki Ortadoğu zaten yüzyıllardır Müslümanların elindeydi. 1918 de ellerinden çıkıyor ancak ahı gitmiş vahı kalmış İngiltere ve Fransa hiçbiey yapamıyor bile kendi sorunlarıyla ilgilenmekten.

Suriye'nin de Irak'ın da 2. Dünya savaşında kendilerine karşı savaşmaları da bunun en büyük kanıtıdır.
Think Tank
 
Mesajlar: 59
Kayıt: 29 Ağu 2015 22:52

Re: Avrupaya Giden Suriyeliler

Mesajgönderen Nate RIVER » 11 Eyl 2015 01:19

facebook
twitter
gplus

-Skywalker- yazdı:Avrupalılar o bilime, sanayiye Ortadoğu'yu ve Afrika'yı sömürerek ulaştılar belki bilirsin.


Avrupa ''hükümetleri'' yaptı onları, ırkçılığa kaymayalım lütfen. Ayrıca Avrupa değil, onların çoğunu Amerika yapıyor diye biliyorum ben.

-Skywalker- yazdı:Avrupalılar Ortadoğu'yu sömürmeye, yok etmeye, birbirine katmaya, Ortadoğu üzerinden çıkar sağlamaya devam ettikçe Ortadoğulular'ın da Avrupa'nın içine sıçması en büyük haklarıdır.


Zamanında da aynı şeyi Osmanlı dünyaya yapmıştı. O zaman bizim hiç konuşmaya hakkımız yok. Avrupa hükümetlerinin yaptığı yanlışları bütün Avrupa coğrafyasına mal etmek pek sağlıklı değil, daha çok Hitlerimsi.

Think'e zaten komple katılmıyorum ne desem boş olacak, o ırkçılığın dibine vurdu. O yüzden Sky'ı çevirmeye çalışayım ben.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER
 
Mesajlar: 3631
Kayıt: 18 Tem 2013 20:26

Re: Avrupaya Giden Suriyeliler

Mesajgönderen Nate RIVER » 11 Eyl 2015 14:18

facebook
twitter
gplus

-Skywalker- yazdı:Osmanlıların genişlemelerini ve yayılmalarını bütüncül ele alırsak sömürme amacı olmadığını görürüz. Meşru müdafaa var.


Ben hiç bir tarihi kaynakta ''meşru müdafaa'' diye bir şey görmedim açıkçası. Osmanlı direk gidip sebepsizce millete saldırmış, bir de bize tarih anlatırken hep Osmanlı'yı savunarak taraflı tarih anlattılar, ona rağmen çok bariz bir şekilde suçlu tarafın Osmanlı olduğu belli. Kitaplarda direk şu yazar ''Osmanlı şunlara şunlara sefer düzenledi'' amaç ne peki? Amaç yok. Tabi ondan sonra saldırıya uğrayan ülke Osmanlı'ya karşılık verince (haklı olarak) o zaman işte Osmanlı ''bize saldırıyorlar bakın biz bir şey yapmadık'' moduna girmiştir. Benim ders kitaplarında felan gördüğüm buydu. Ama ben tarih ile ilgili pek araştırma yapmadım, şu ana kadar okullarda felan öğrendiğim bilgiler ile konuşuyorum, aksini ispatlayacak olan varsa dinlerim.

-Skywalker- yazdı:En basitinden Osmanlı Devleti'nin Bulgar Krallığı'na ya da Sırp Krallığı'na sefer düzenlemesinin altında şehzadelerin kışkırtılması, Papa ve Haçlılar'ın kışkırtılması, sınır ihlallerinin yapılması, sürekli tehditler savurulması, Osmanlı içinde dış kaynaklı fitneler çıkarılması gibisinden sebepler var.


Bak sen de yazmışsın, ilk önce ''Osmanlı'' gidip Bulgarlara ve Sırplara saldırmış. Sen adamlara saldırırsan onlar da içten dıştan sana yürür, gayet haklılar bu konuda.

-Skywalker- yazdı:Yani "şuranın yer altı zengin, burada bu kaynaklar var, buranın geliri iyi" tarzında gidip de fethetme olayı yok. Amaç kendini savunmak ve karşı tarafın direncini kırmak.


Osmanlı'nın maddi amaçları yoktu biliyorum ama manevi amaçları vardı. Osmanlı devleti bütün dünyaya hakim olmak istiyordu, bütün bu okullarda öğretilen ''Osmanlı tarihi'' tatavası bir avuç padişahın kibri yüzünden ortaya çıkmıştır. Bugünki illuminati'nin ortaçağ versiyonu. Onlar da dünyayı ele geçirmek için insan katletti, illuminati de aynı şeyi yapıyor, aradaki 7 farkı bulunuz.

-Skywalker- yazdı:Osmanlı'nın fethettiği ve daha sonra geri çekildiği yerlerdeki insanlar ne kültüründen, ne zenginliğinden, ne dilinden, ne de dininden hiçbir şey kaybetmedi.


Osmanlı fethettiği yerlerden geri çekilmemiştir hiç bir zaman, adı üstünde ''fethetmek'' diyoruz. Saldırdığı ülkeleri direk kendi topraklarına katmıştır. Ayrıca Osmanlı fethettiği (aslında katliam yaptığı) ülkelerdeki insanların kültürüne veya diline felan dokunmamış olabilir ama oralarda yaşayan insanları anadoluya getirerek müslüman yapmaya çalışmışlardır ve anadoludaki müslümanları da yeni fethedilen topraklara göç ettirerek yeni topraklara kendi kültürlerini empoze etmeye çalışmışlardır. Yani görünüşte insanların inançlarına ve geleneklerine somut olarak dokunmamış olabilirler ama alttan alttan gayet de başka ırkların kültürlerine tecavüz etmeye çalışmışlar. Lisede gördüm ben bu anlattıklarımı, açın ders kitaplarından bakın, hatta buna ''İskan politikası'' mı ne diyorlar.

-Skywalker- yazdı:Ama en basitinden ABD'de yaşayan öyle gruplar var ki, kendi dillerini dahi hatırlamıyorlar. Ayrıca Avrupa'nın sömürü düzeni hala devam ediyor, bugün Afrika'daki petroller, tarım alanları ve bazı özel alanlar halen İngiltere, Fransa gibi devletlerin denetimi altında.


-Skywalker- yazdı:Avrupa devletlerinin (ya da dediğin gibi hükümetlerinin) Afrika'yı sömürgeleştirmesinin altında onları tehdit eden 1 tane bile neden yok. Tamamen sanayilerindeki ham madde ihtiyacı ve pazarlarını geliştirmek için yaptılar bunu.


Buralara katılıyorum, hatta onların asıl amacı hammadde felan da değil, o görünüşteki bahane.

-Skywalker- yazdı:Osmanlı sömürgecidir diyen adam tarihi büyük ihtimal İhsan Eliaçık'tan öğreniyordur. Tıpkı bazı şakirtlerin tarihi "Atatürk ibnedir" diyen Kadir Mısıroğlu'ndan öğrenmeleri gibi. Osmanlı hakkında bilgi edinirken İlber Ortaylı, Murat Bardakçı, Halil İnalcık, Ekrem Buğra Ekinci, Talha Uğurlel, Erhan Afyoncu ve Ahmet Şimşirgil gibi kişilerden öğrenmemiz daha iyi olacaktır.


Dediğim gibi ben daha çok okullarda ve ders kitaplarında öğrendiğim bilgilerle cevap yazıyorum, belki de Osmanlı tarihi farklıdır veya bize yanlış anlatmışlardır, tarihle ilgilenen arkadaşlar varsa düzeltsin beni. Ama okullarda bunlar anlatılırken bile Osmanlı yanlısı kitaplardan anlatılıyordu, ona rağmen öğretmenlerin anlattığı bilgilerin apaçık yalan olduğu belli oluyordu. Bence bize Osmanlı tarihini yanlış aktarmak isteseler o zaman neden Osmanlı'yı iyi göstermeye çalışsınlar, mantıklı değil. Madem Osmanlı bu anlattıklarımı yapmadı, o zaman direk doğruları gösterirlerdi.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER
 
Mesajlar: 3631
Kayıt: 18 Tem 2013 20:26

Re: Avrupaya Giden Suriyeliler

Mesajgönderen Think Tank » 11 Eyl 2015 18:06

facebook
twitter
gplus

Osmanlı'nin Britanya İmparatorluğu gibi olamamasının sebebi Mutlak monarşiye sahip olması ve sanaiisinin olmayışıdır. Osmanlı'da bir padişah pekala ortada hiçbir mantıklı sebep yokken bile bir askeri harekat düzenleyebilecekken sanaii devrimi sonrası İngiltere'de krallar/hükümetler böyle bir şey yapamıyordu. Müdahaleleri de hammadde ve kolonizasyon gibi gayet rayonel sebeplere dayanıyordu.

Ben şahsen bu tarz ileri medeniyetlerin kolonizasyonlarını destekliyorum. Bugün Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Singapur gibi dünyanın en gelişmiş ulusları bu kolonizasyonun sonucudur. Şahsen Avustralya gibi dev bir kıtanın yalnızca yazısı bile olmayan, kırk küsür yıl yaşayan, yarı-çıplak, yabani, en basit hastalığa bile çare bulamayan ilkel Aborjinlere kalmasını istemezdim doğrusu. Zaten bunların çoğu çiçek hastalığından öldü aynı şekilde K.Amerika yerlileri de. Bu kolonilere gidenler de İngiltere'nin el alt tabakasını oluşturuyordu ve bunlar bugün Avustralyayı oluşturdu. Düşünün artık nasıl ileri bir medeniyet.

Yani Osmanlı'nın durumu Britanya gibi olsaydı şahsen desteklerdim ama öyle değil.
Think Tank
 
Mesajlar: 59
Kayıt: 29 Ağu 2015 22:52

Re: Avrupaya Giden Suriyeliler

Mesajgönderen Semavi_2 » 12 Eyl 2015 11:12

facebook
twitter
gplus

.
En son Semavi_2 tarafından 13 Kas 2019 17:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Ey gönül huzuruna ermiş ruh! Sen Rabbinden razı, O senden razı olarak dön Rabbine! Sen de katıl has kullarımın içine, gir cennetime!
Kullanıcı avatarı
Semavi_2
 
Mesajlar: 103
Kayıt: 04 Mar 2015 17:51

Re: Avrupaya Giden Suriyeliler

Mesajgönderen Adm » 12 Eyl 2015 13:26

facebook
twitter
gplus

Avrupalıların senin deyiminle pis olmasının nedeni yoğun tarım üretiminin getirdiği sık nüfustur. Buna hayvancılıkla gelen türler arası buluşabilen hastalıklar eklenince bu insanlar ağır salgınlar yaşamışlardır. Bir aborjinde dışkısını dışarı atıyordu , bir britanyalıda aradaki fark birinin yüksek nüfus ve yetersiz altyapı yüzünden bundan olumsuz etkilenmesidir. Bunun sonucu olararak bu adamlar kanalizasyon şebekelerini sistemli hale getirmişlerdir. Coğrafi bir sorunu bir topluma sanki bir ayıpmış gibi mal etmek yanlıştır. Hemde çözümlenmiş olmasına rağmen.
Îşin ilginç yanı çok büyük nüfus kayıplarına sebep olan salgınlar. Avrupalılar üzerinde güçlü bir seçilim oluşturmuştur. Hayatta kalanlar bağışıklı ve çoğunlukla hastalık taşıyıcı özellik gösteren insanların ataları rolünü üstlenmiş. Bu da onlara kolonizasyon sırasında avantaj sağlamıştır
Kullanıcı avatarı
Adm
 
Mesajlar: 471
Kayıt: 25 Ara 2013 23:38

Re: Avrupaya Giden Suriyeliler

Mesajgönderen Think Tank » 12 Eyl 2015 21:16

facebook
twitter
gplus

Avrupalılar bu kıtalara yerleşmeye başlamasalar bile eninde sonunda bu uygarlıklar (lafın gelişi) yok olacaktı. Yapılması gereken yüzlerce değer üretecek yapı varken adamlar hiçbir değer üretemeyecek boyuna tapınaklar, mabedler, her bir tanrı için anıtlar, sütunlar dikmiş. Kendi insanlarını bile Tanrı istiyor diye kurban ediyorlardı. Bazıları Tanrısal güce ulaşacakları düşüncesiyle kendi derilerine dokuma yapıyordu. Zaten tüm bu saçmalıklara isyan edenler de oldu. Ve bunların çoğu da Avrupalıların yanında kendi ülkelerine karşı savaştı.
Think Tank
 
Mesajlar: 59
Kayıt: 29 Ağu 2015 22:52

Sonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni
cron