''Dünya nüfusunun azaltılması''

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: ''Dünya nüfusunun azaltılması''

Mesajgönderen Lawliet » 02 Kas 2015 11:38

facebook
twitter
gplus

Nate RIVER yazdı:
Lawliet yazdı:Ben çözüm egitim ve bilinçte diyorum


Doğru söylüyorsun ama öğrenmek istemeyen insana istediğin kadar eğitim ver yine ogrenmez, zaten ben de "aptal insan" diyerek bunları kastediyorum. Doğaya zarar veren de bu tipler yine.

Senin dediğin gibi herkes bilinçli olsa da bir noktadan sonra dünya gezegeni taşıma kapasitesinin üzerine çıkacak ve doğal kaynaklar tukenmeye başlayacak. Buradaki asıl onu bilinç ve eğitim değil yani, doğa.


Eğitim çocukluktan başlamalı hacı,son 20 yılın nesli çok acı olaylara maruz kaldılar aslında ve çok büyük birçoğu bunun farkında bile değil.Bu zamanda doğmaktan mutlu olan bir çocuk bence olmamalı.Şahsi kanaatim bu ve aslında en doğrusunun da bu olduğunu düşünüyorum.Yine de halimize şükür :) Biz bilinçlenelim,bilinçli evlatlar yetiştiririz inşallah.Dünyanın bilgili ve iyi niyetli insanlara ihtiyacı var di mi ama?
Bir iş ve oluştan boşalır boşalmaz yeni bir işe koyulup yorul. Ve yalnız rabbine yönelip doğrul. (İnşirah, 7-8)
Kullanıcı avatarı
Lawliet
 
Mesajlar: 90
Kayıt: 13 Eyl 2015 23:42

Re: ''Dünya nüfusunun azaltılması''

Mesajgönderen Jin » 12 Ara 2015 16:11

facebook
twitter
gplus

Dünya üzerinde yıl itibariyle yaklaşık yedi milyar insan bulunmakta. Bu sayının 2050 sonrasında on beş milyara kadar ulaşabileceği öngörülüyor. Peki bu nüfus nerede, ne oranda ve ne yapmakta?

Resim


Dünya üzerindeki yaşayan insan nüfusunu oluşturan en büyük payda; Hindistan, Bangladeş, Pakistan, Nijerya, Filipinler ve Etiyopya gibi üçüncü dünya ülkelerine ait.

Dünyanın yaşayan insan nüfusu bakımından en kalabalık altı ülkesinden biri olan Pakistan'da, 2011-2015 arasını kapsayan araştırmaların gösterdiği kadarıyla halkın sadece yüzde elli yedilik bir oranı okur-yazarlık statüsüne sahip.

Aynı şekilde Pakistan'a benzer bir nüfus oranına sahip olan Afrika ülkesi Nijerya'da, okur-yazarlık oranı yüzde altmış beş ve kadınların sadece yüzde ellilik bir oranı okumayı ve yazmayı biliyor. Yani erkekler ve kadınların aldığı eğitim arasında yüzde yirmi oranına kadar ulaşabilen bir fark var.

Sağlıksız yaşam koşullarının ölümlerin büyük bir oranının sebebi olduğu Bangladeş ise yaklaşık yüz elli milyon insan ile dünya nüfusunun yüzde ikisini içinde barındırıyor. Buna rağmen Bangladeş'de halkın okur-yazarlık oranı sadece yüzde altmış.

Yani, dünyada bulunan yaşayan insan sayısının birçoğu temel ihtiyaçlarını karşılamakta dahi zorlanıyor; karşılama imkanına ulaşabilse dahi, dünyanın kalan kısmıyla etkileşim kurabilecek bireysel donanıma sahip değil. Bu da, söz konusu nüfusun dünya üzerindeki kaynakların dağılımı bakımından fazlalık yaratabileceği görüşünü ortaya çıkarıyor. Dolayısıyla dünya nüfusunun azaltılması fikri korkulacak bir kıyamet senaryosu değil.
Kullanıcı avatarı
Jin
 
Mesajlar: 295
Kayıt: 12 Tem 2013 00:04

Önceki

Dön Yeni Dünya Düzeni
cron