Nedir bu Masonluk? Cevaplıyorum...

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Nedir bu Masonluk? Cevaplıyorum...

Mesajgönderen Broker » 29 Tem 2017 23:29

facebook
twitter
gplus

Arkadaşlar bu benim ilk mesajım ve başlığım. Öncelikle hepinize merhaba :) Bu başlıkta Masonlukla ilgili sorularınızı cevaplamak, sizi çok sıkmayacak şekilde kısa ve öz bilgiler vermek amacım. Ben bir hariciyim yani Mason değilim ama çevremde çok Mason var ve hedefim bizzat onlardan aldığım bilgileri sizlere olduğu gibi aktarmak :)

Masonlar, Orta Çağ Avrupa'sında Papa tarafından görevlendirilmiş, Avrupa ülkelerinde görkemli katedrallerin yapımında çalışan ve kendine has mesleki sırları olan bir duvar ustası grubu olarak ortaya çıkmıştır. Kendilerine has meslek sırları olduğundan ve dışarıdan gelen ustalara güvenmediklerinden, kapalı bir grup olarak kalmışlardır o yıllarda. Zamanla bu adamları keşfeden soylular, görkemli binalar yaptırmak için Masonlara işler teklif etmişler ve zamanla Papa ile arası açılan Masonlar artık soylularla çalışmaya başlamıştır. Zengin kesimin desteğini alan Masonlar yıllar geçtikçe aralarına zeki ve soylu insanları aralarına kabul etmiş ve bozulmaya uğramışlardır. Duvar ustası olmayan, farklı değerlere, inançlara ve mesleklere sahip olan Masonlara "Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar" denmiştir ve zamanla günümüze dek gelmişlerdir.

Şimdi bu kadarlık tarihçe yeter konuyu çok fazla kavramlara ve olaylara boğmak istemiyorum :)

Masonluk çoğu kişi ve kesim tarafından siyonizm ile Illuminati adlı örgüt ile bağdaştırılır. Sebebi bilinmeyenden korkmaktır aslında, ön yargıdır. Bu doğal çünkü bizlerin Mason olma veya Mason bir tanıdığa sahip olma ihtimali zayıftır. Ayrıca Masonluğun birkaç yüzyıldır dünyada etkili bir konumda olması, fakat içeriğinin hariciler yani bizler tarafından bilinmemesi bir çok komplo teorisi üretilmesine zemin hazırlamıştır.

Bana "laga lugayı bırak, söyle bu Masonlar iyi mi kötü mü? Illuminati ile mi çalışıyorlar, siyonsitler mi? buna cevap ver" diyorsunuz büyük ihtimalle :twisted:

O halde cevaplayayım:

Illuminati ve siyonizm Masonluktan daha sonra ortaya çıkmıştır, Mason Locaları içerisinde din, siyaset konuşulmaz. Masonluk kısaca Illuminati vb. tarikatlarla ilişkili değildir, Masonluk esaslarına aykırıdır bu durum. Fakat bireysel olarak Masonlar Müslüman olamaz, Hristiyan olamaz, Satanist olamaz diye bir kural yoktur. Illuminati'yi destekleyen bir Mason bulabilmek mümkündür, İslamı destekleyeni bulmakta mümkündür. O kişinin kendi görüşüdür. Kişi kardeşlerine (diğer Masonlara) saygılıysa, kendi kişisel siyasi ve dini görüşleriyle durmadan Locayı rahatsız ve meşgul etmiyorsa sorun yoktur. İstediğini düşünme, destekleme hakkı vardır fakat kişisel görüşleri Masonluğa mal edilemez.

Uzun lafın kısası Mason birey istediğini tercih eder fakat Masonluğa mal edilmesi saçma olur. Çok güzel şeyler yapmış ve çok kötü şeyler yapmış Masonlarda vardır. Hepsi insan sonuçta, fakat Masonluğa, Locasına veya kardeşlerine karşı bir hata veya suç işlediyse, locadan atılır :)
"Çatışma ne kadar büyük olursa, zafer de bir o kadar büyük olur."

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı
Broker

Re: Nedir bu Masonluk? Cevaplıyorum...

Mesajgönderen Broker » 29 Tem 2017 23:41

facebook
twitter
gplus

Ayrıca eklemek isterim Mason olabilmek için bir dini inancınızın olması gerekir. Evrenin bilinçli bir veya birden fazla yaratıcısı olduğuna inanmanız gerek. İnançsızlar locaya alınmaz.

Fakat dogmalara karşıdır Masonluk, hacıya hocaya karşıdır, batıl inançlara karşıdır. Zaten genellikle bu yüzden halk tarafından sevilmez Masonluk. Milletin ağaca, türbeye çapıt bağladığı, hacamat yaptırdığı batıl inancın had safhada olduğu bir köyün sakinlerine "bunlar saçma" demek gibidir Masonluk doğu ülkelerinde. Bunu açıklamak zordur. Arkandan laf yapılmaması mümkün değildir :)

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı
Broker

Mesajgönderen Sahra » 01 Ağu 2017 13:07

facebook
twitter
gplus

Hoşgeldin.

Masonlar niye var? Asıl amaçları/hedefleri ne? Neden gizli kalıyorlar?
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Broker » 03 Ağu 2017 13:44

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Hoşgeldin.

Masonlar niye var? Asıl amaçları/hedefleri ne? Neden gizli kalıyorlar?

Hoşbuldum :)

Masonların bugünlerde varoluş nedeni dünyanın bugünlerdeki sistemini korumak, geliştirmek, yanlışlara müdahale etmek ve doğayı korumaktır, insanlığı geliştirmektir ve bunu ne pahasına olursa olsun yaparlar. Ayrıca yobazlığı ve gericiliği kabul etmezler, mücadele ederler. Bilime, bilim adamlarına, gazetecilere büyük yardımlar yaparlar. Amaçları ve varoluş nedenleri bunlardır.

Gizli kalmalarının en temel sebebi yozlaşmamaktır. Dışarıdan çok kişi gelmesini engellemektir. Fakat artık Batı Ülkelerinde kendilerini pek gizlemezler. Çokta gizemli insanlar değiller Batı'da.

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı
Broker

Mesajgönderen Sahra » 03 Ağu 2017 15:52

facebook
twitter
gplus

Peki inançsızlar bu amaca hizmet edemez mi? Neden inançsızlar alınmasın ki? Alınacak kişiler illa inançlı olmalıdır ilkesi gösteriş için, din düşmanı olarak görülmemek için konmuş bir ilke gibi geliyor bana :D -
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Broker » 04 Ağu 2017 18:21

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Peki inançsızlar bu amaca hizmet edemez mi? Neden inançsızlar alınmasın ki? Alınacak kişiler illa inançlı olmalıdır ilkesi gösteriş için, din düşmanı olarak görülmemek için konmuş bir ilke gibi geliyor bana :D -

Masonlar bazen localarında ritüeller yapar ve bu ritüeller vicdan, ruh, tanrı ve insan konularına değinir. Bir çeşit tiyatrodur aslında ritüeller. İnançsız biri için bir anlam ifade etmeyecektir. Verilen mesajı locadaki herkes almayınca o ortam bir süre sonra bozulacak, dolayısıyla Masonluğu yeniden yapılandırmak gerekecektir. Yeniden yapılandırılabilir mi? Evet. Fakat şu an din dünya için önemli bir müessese, öyle ki orucunu locada açan Masonlar bile var, dolayısıyla Masonluğu şimdiden sil baştan yazıp karıştırmanın pek bir manası yok. O yüzden gelenekler ve temel kurallar hala kendini koruyor.

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı
Broker

Mesajgönderen Sahra » 04 Ağu 2017 18:50

facebook
twitter
gplus

Mason olmak isteyen biri ne yapmalı (niyeti bozdum :P ) ?
Masonluğa girmek var, çıkmak yok gibi bir durum var mı?
İnsan bunların böbrekçi olmadığından nasıl emin olabilir ki? :twisted:
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Broker » 04 Ağu 2017 19:42

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Mason olmak isteyen biri ne yapmalı (niyeti bozdum :P ) ?
Masonluğa girmek var, çıkmak yok gibi bir durum var mı?
İnsan bunların böbrekçi olmadığından nasıl emin olabilir ki? :twisted:

Mason olmak kolay değildir. :) Mason olmak için alanınızda, mesleğinizde başarılı, disiplinli biri olmalı, belirli bir maddi seviyeniz olmalı. Masonların burs ve yardımlaşma etkinliklerinde hatırı sayılır bir bağış yapabilecek, bir kaç öğrenciye burs sağlayabilecek gücünüz olmalı. Ayrıca yanılmıyorsam en az iki Mason size kefil olmalı. Bununla beraber tabii belirli bir kültürel birikim sahibi biri olmanız gerek.

Üzücüdür ki Hür ve Kabul Edilmiş Mason Locası kadınların üye olmasına izin vermiyor. Dünyada Muntazam Masonlukta kadınlar yer almıyor fakat Türkiye'de ve birçok ülkede kadın Mason Locaları var. Muntazam olmadıktan sonra Masonluğunuz tanınmıyor ama. Pekte bir önemi kalmıyor öyle olunca tabii.

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı
Broker

Mesajgönderen Broker » 04 Ağu 2017 19:46

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı: İnsan bunların böbrekçi olmadığından nasıl emin olabilir ki? :twisted:

Ciddiyetimi koruyamadım ilahi Sahra Hanım :lol: :lol:

Şöyle ki işim gereği bir çok Mason tanıdım ve Masonların çoğu zengin iş adamlarından ve bir kısmı da bilim insanlarından oluşuyor. Yani bizlerin böbreğine veya başka bir şeye ihtiyaçları olduğu söylenemez :lol:

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı
Broker

Mesajgönderen Sahra » 04 Ağu 2017 22:36

facebook
twitter
gplus

Bugüne kadar neye yaramış masonlar? Mason olmadan yapsınlar yardımlarını falan. Güvenmiyorum, güvenmicem. Kesin alt seviyedeki iyi niyetli masonları kullanıp pis pis işler yapıyordur üst seviyedekiler :twisted:
Kullanıcı avatarı
Sahra

Sonraki

Dön Yeni Dünya Düzeni