Artırılmış Gerçeklik

Bilim ve teknoloji ile ilgili konuları bu forumda paylaşabiliriz

Re: Ynt: Artırılmış Gerçeklik

Mesajgönderen Aschille » 07 Şub 2014 11:31

facebook
twitter
gplus

Nate RIVER yazdı:Abi mesela şu anda sen bilgisayarın ekranına bakıyorsun, bu senin gözlerine zararlı. Ama senden başka bir insana da veya doğaya zarar vermiyor (burası yanlışsa düzeltin çünkü radyasyon yayıyor galiba). Ya işte sırf kendine zararlı olan bir teknolojik alet düşün (onu düşünme :D ). İşte bu tarz şeyler serbest olabilir ama mesela dediğim gibi arabalardan çıkan duman... bu çevreye zararlı. Ya bunu kaldırın ya da zararsız olacak şekilde üretmeye çalışın. Mesela su ile çalışan araba yapın... benzin sektörü de batarsa batsın lan ben napıyım doğadan değerli mi. :D 10 tane çocuk yapmayın siz de nüfus azalsın. :D

Mesela klavye örneği verdin, klavyeye dokunmanın çevreye zararlı olduğunu düşünelim bir an... işte biz ilk önce bunu kaldırmak yerine zararsız hale getirmeye çalışalım, eğer olmuyorsa ve çevreye çok zararı varsa (mesela hava kirliliği gibi) mecburen kaldırılması gerekir diye düşünüyorum.

O zaman radyasyon yayıyor diye bütün bilgisayar teknolojilerini sevdir etmemiz lazım.
Su ile çalışan araba yapın demişsin, ciddi misin la? :D Söyleseydin bana gidip bi koşu yapar gelirdim hemen. Icatlar hep belli bir sırayla gider. Benzinli araba bulunmasaydı şimdi su ile çalışan araba projeleri yapılmayacaktı.
Bilgisayar Teknolojilerinin hepsi radyasyon yayıyor diye bütün bilgisayar teknolojilerini kaldırmamız lazım o zaman. Mesela evinde bilgisayar vs. bulundurmayan biri de radyasyona maruz kalıyor, bu adamın suçu ne?
Genel olarak haklısın ama biraz uçuk düşüncelerin var. Çevreye zararsız teknolojilerin üretilebilmesi için bi süre zararlıların geliştirilip, kullanılması lazım. Ayrıca insanlarda bilinç yok, en önemlisi de bu aslında.
Kullanıcı avatarı
Aschille

Re: Artırılmış Gerçeklik

Mesajgönderen Nate RIVER » 07 Şub 2014 11:33

facebook
twitter
gplus

Nate RIVER yazdı:işte biz ilk önce bunu kaldırmak yerine zararsız hale getirmeye çalışalım

Zararlı bir aleti ''hemen kaldıralım'' demedim zaten. :geek:
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Önceki

Dön Bilim ve Teknoloji