Ulus Baker

Bilim ve teknoloji ile ilgili konuları bu forumda paylaşabiliriz

Ulus Baker

Mesajgönderen Peruklu Sfenks » 02 Nis 2014 02:29

facebook
twitter
gplus

Kendisine her zaman hayran kalınıp gıpta edilecek, mamafih hiçbir zaman da kendisi gibi yaşanılmak istenmeyecek olan, gündelik yaşamı ve bu yaşamın getirdiği anlık ihtiyaçları, arzuları bertaraf etmekte muvaffak olan, malumat uğruna bir gözünden feragat edebilme cesaretini kendinde gösteren-bulan Odin kadar bilge olan, ezcümle çoğu insanın hayran olabileceği; fakat kimsenin kendisi gibi olamayacağı, daha doğrusu olabilme cesaretini gösteremeyeceği bir insan, hoca.

Yaptığı konuşmalar, düşüncelerini yansıtmak maksadıyle sarfettiği cümleler ve bizim gibi toy talebelere vakti zamanında vermiş olduğu dersler, bahusus visual thinking hususundaki düşünceleri benim nezdimde ve nazarımda müstesnadır.
Resim

Resim

"Dünyaları yok edecek ölüm oldum ben." - J. R. Oppenheimer, Mahabharata; Bhagavad Ghita oluntusu:
Kullanıcı avatarı
Peruklu Sfenks

Re: Ulus Baker

Mesajgönderen ceci » 02 Nis 2014 02:56

facebook
twitter
gplus

kendisini spinoza arastirmalari sirasinda körotonomedyada tanidim. cok ilginc ve farkli bir sahsiyet. dunya capinda spinoza konusunda en yetkin kisilerden biridir. odtunun medari iftihari, genc yasta gocup giden cok ozel bir insan..
Resim
Kullanıcı avatarı
ceci

Re: Ulus Baker

Mesajgönderen Scriabin » 05 Nis 2014 00:25

facebook
twitter
gplus

Beni bu adamla tanıştırdığınız için size ne kadar teşekkür etsem az sevgili @peruklu sfenks ve sevgili @ceci. :) Gerçekten çok ama çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Scriabin

Dön Bilim ve Teknoloji