ve madde yok edildi

Bilim ve teknoloji ile ilgili konuları bu forumda paylaşabiliriz

ve madde yok edildi

Mesajgönderen Wilhelm Fliess » 16 Ağu 2014 13:48

facebook
twitter
gplus

Antimadde . Simdi ne olacak ? Evren zamana bagli olarak genisliyor . Fakat bir noktadan sonra durup daralacak. Peki zaman geri mi akacak ?? Bizi neler bekliyor
''HEAR ME ROAR''
Kullanıcı avatarı
Wilhelm Fliess

Re: ve madde yok edildi

Mesajgönderen Sahra » 16 Ağu 2014 13:49

facebook
twitter
gplus

Biraz anlatır mısın, nedir bu anti madde
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Wilhelm Fliess » 16 Ağu 2014 13:52

facebook
twitter
gplus

Su an uzerinde deneyler yapiyorum hala . :))) saka bi yana eve gidene kadar siz dusuncelerinizi yazarsiniz diye yoldayken actim konuyu . Aksama tartisiriz umarim
''HEAR ME ROAR''
Kullanıcı avatarı
Wilhelm Fliess

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 16 Ağu 2014 14:01

facebook
twitter
gplus

Zaman kavramı değişecektir.Geçmişe gitme gibi olay gerçekleşmeyecektir.Böyle ütopik olayları dile getiren kişiler var.Ben zannetmiyorum.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen bir adem » 16 Ağu 2014 14:05

facebook
twitter
gplus

şu antimaddeyi fizik hocam biraz anlatmıştı da o zaman lys yetişecek diye çok dikkat vermemiştim, cahile anlatır gibi anlatacak var mı?
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen Adm » 16 Ağu 2014 17:43

facebook
twitter
gplus

Evren çökmeye başladığında zamanın ters yönde akması olayını nerden çıkarsın usta orayı açarmısın :mrblue: . Birde madde yok edildi derken ?
Kullanıcı avatarı
Adm

Mesajgönderen Sahra » 16 Ağu 2014 18:28

facebook
twitter
gplus

Wilhelm Fliess yazdı:Su an uzerinde deneyler yapiyorum hala . :))) saka bi yana eve gidene kadar siz dusuncelerinizi yazarsiniz diye yoldayken actim konuyu . Aksama tartisiriz umarim

Resim
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Tmaca » 16 Ağu 2014 22:07

facebook
twitter
gplus

Yokluk var mı yok edebilmek gibi bir imkan veriyor mu evren onu tartışmak lazım bence
Kullanıcı avatarı
Tmaca

Mesajgönderen Wilhelm Fliess » 17 Ağu 2014 00:13

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:
Wilhelm Fliess yazdı:Su an uzerinde deneyler yapiyorum hala . :))) saka bi yana eve gidene kadar siz dusuncelerinizi yazarsiniz diye yoldayken actim konuyu . Aksama tartisiriz umarim

Resim

Butun gun guldum hala guluyorum :))) cok yorgunun yaticagim bilgisi olan varsa paylassin
''HEAR ME ROAR''
Kullanıcı avatarı
Wilhelm Fliess

Mesajgönderen Adm » 17 Ağu 2014 00:27

facebook
twitter
gplus

Bu konuyla ilgili genel geçer bir bilgim var onu sizlerle paylaşayım yoksa bilim bölümü bitkisel hayata geri dönecek :mrblue:

Şimdi öncelikle madde antimadde ilişkisini anlatmak için şöyle bir örneğimiz var;
Şimdi tamamen düz bir kum havuzu düşünelim kumun yüzeyini 0 noktası kabul ediyoruz. Sonra alıyoruz elimize küreği başlıyoruz kovamız şeklinde bir çukur açmaya dolduruyoruz kovamızı ve kumdan bir kale yapıyoruz. Şimdi açtığımız çukur kovamızın tam simetriği oldu. Her kürekle kum alışımızda pozitif bölgeye doğru bir oluşum gerçekleştirdik bunun bedeli olarak negatif bölgede de negatif bir yansıma oluşturduk. Madde antimaddenin ilişkisi bildiğim kadarıyla bu şekilde aynı zamanda. Sadece maddenin var olduğu bir evren simülasyonu oluşturduğumuzda bu evrenin yok olduğu gözlemlenmişti sanırım. Onu dengede tutan bir kuvvet olmalı buda antimadde olarak tanımlanıyor. (Yazdıklarımın doğruluğu kesin değildir :twisted: )
Kullanıcı avatarı
Adm

Sonraki

Dön Bilim ve Teknoloji