Peygamberler hep neden kral, imparator vs...

Din ve Felsefe üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Peygamberler hep neden kral, imparator vs...

Mesajgönderen mark twain » 19 Ağu 2013 21:10

facebook
twitter
gplus

günümüzle kıyaslıyorum biraz saçma geliyor bana bu konu. paso israiloğullarından geliyorlar ve bakıyosun hep kral, imparator. hz muhammed'de peygamberlik gelince önce yakın çevresine ziyafet vererek yemekte bildirmiş buda garip değilmi. birde düşünüyorum güney amerikası osu busu var peygamber soyu diye bişey varsa ki varmış nasıl oluyor abi bu iş her ümmete peygamber gönderip nasıl peygamber soyundan bahsedilir mantık hatası yokmu. hadi bunuda geçtik bu güney amerikada şurda burda peygamber kalıntısı niye yok bir tek isim bile niye yok aga. noldu bu adamlar hafızalarınımı kaybettiler ne yaptılar da bir tek güney amerikalı, jose de calderon ronaldo diye bi peygamber görmüyoz bilmiyoz hiç. yada yeni zelandalı bi peygamber kalıntısı falan niye yok.

hal böyle olunca insan dine günün yasaları gibi bakınca neden suçlu ilan ediliyor. sanki öyle bir düzenek kurulmuşki bin tane tatavayla millet kafasını yorsun işin içinden çıkamasın bizde gerçeği bilenler olarak işimize bakalım diyen bir kitle var gibi tepede görüntü öyle değilmi.

yani aslında illuminati şunu yapıyor masonlar bunu yapıyor siyonizm şöyle derken sanki biz birşeyleri gözden kaçırıyoruz. tarih boyunca vay amk duğum masonları, ibne siyonistler diyenler hep bunu diyebilmiş, ya da onun savunanları bunu savunabilmiş yanisi koskoca bir kurgu oluşmasına müsade edilmiş sanki bundan beslenilmiş. ama her kim bunlar kurgu deyip şüpheci bir yaklaşıma girdiyse dinleri sorguladıysa adam uçurulmuş arkadaş.
Mark der ki; İnsanları kandırmak, kandırılmış olduklarına ikna etmekten daha kolaydır
Kullanıcı avatarı
mark twain

Re: Peygamberler hep neden kral, imparator vs...

Mesajgönderen Tyrael » 19 Ağu 2013 21:26

facebook
twitter
gplus

Ya nolacağdı ya? Sen mi ben mi olacaktık anasını satıyım.
http://kucukcatlaklar.tumblr.com/ http://www.youtube.com/watch?v=orivEatc2fw
Beni ak yüzle diriltirsin a Tanrım, bilirim;
Defterim dolsa da suçlarla, siyahtan korkmam.
Kullanıcı avatarı
Tyrael

Mesajgönderen Maykıl » 19 Ağu 2013 22:47

facebook
twitter
gplus

Qnq şimdi şöyle bi durum var. Bir kere bütün peygamberler kral mral değildi. Kuran'ı incelersen öyle olmadığını görürsün. He, yeni zelandalı peygamber yok mudur? Dominiklisi bile vardır bence. Ama şöyle bir durum var ki, bu peygamberlerin isimlerinin günümüze ulaşması çok ütopik bir ihtimal. Çünkü günümüze isimleri ulaşsaydı onlara inananlar olurdu, ki Allah yeni dinleri zaten eski dinlere inananlar kalmayıp din bozulunca gönderiyor.
He, Musa'nın İsa'nın getirdiği inanç da yok edildi, öyleyse onlar neden günümüzde hala anılıyorlar?
Basit.
Çünkü isimleri günümüzde geçerli olan dinin kitabında yer alıyor. İslam kıyamete kadar geçerli kalacağı için bu kitabının bozulmayacağı anlamına gelir. Kitabı bozulmadığı sürece de İsa, Musa gibi popili peygamberler insanlar tarafından bilinecektir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Maykıl

Mesajgönderen Maykıl » 19 Ağu 2013 22:49

facebook
twitter
gplus

Peygamber soyu meselesine gelince...
Peygamber soyundan gelmek ululuk simgesi olarak kabul ediliyor ha?
Ebu Leheb (Cehil) Peygamberin bizzat amcası, 2. dereceden akrabasıydı. Hatırlatırım.
Resim
Kullanıcı avatarı
Maykıl

Mesajgönderen mark twain » 20 Ağu 2013 00:23

facebook
twitter
gplus

Maykıl yazdı:Peygamber soyu meselesine gelince...
Peygamber soyundan gelmek ululuk simgesi olarak kabul ediliyor ha?
Ebu Leheb (Cehil) Peygamberin bizzat amcası, 2. dereceden akrabasıydı. Hatırlatırım.

iyide yeni zelandalı peygamber nasıl o sülaleden gelecek o sülaleden gelse yeni zelandalı değil yahudi olurdu ne bileyim arap olurdu. yine diyorum güney amerikada şurda burda da bi ton insanlar yaşıyordu bi peygamber gelmiş olsaydı öyle böyle ya çizimi ya ismi ya hikayeleri mutlaka devrolurdu olmaması mantıksız diyorum.
Mark der ki; İnsanları kandırmak, kandırılmış olduklarına ikna etmekten daha kolaydır
Kullanıcı avatarı
mark twain

Mesajgönderen mark twain » 20 Ağu 2013 00:24

facebook
twitter
gplus

Tyrael yazdı:Ya nolacağdı ya? Sen mi ben mi olacaktık anasını satıyım.

niye olmayalım amk beşer değilmiyiz :D
Kullanıcı avatarı
mark twain

Mesajgönderen SiDRe » 20 Ağu 2013 01:37

facebook
twitter
gplus

Maykil gayet guzel cevaplamis zaten de ben de konuya katkisi olmasi acisindan biraz genel yazayim.

Her topluma elçi gönderilmistir.
Nebi:kitap verilen peygamber; resul: elçi -Türkçeye yanliş girmiş, Kurana göre böyle.

Tüm elçiler ayni şeyi tebliğ etmiş lakin insanlarca bu dinler tahrif edilmiş; şirk bataklari haline getirilmiştir. Bkz: günümüz.

Ayrica Tevrat'i Musaya verdik gibi bi ifade yoktur Kuranda. Bu bağlamdaTevratin Israilogullarina gönderilen tüm peygamberlere verilen vahyin/ yasanin genel adi olmasi muhtemeldir.

Bir de bahsedilen peygamberlerin MÖ 2000 gibi yazinin vs pek yaygin olmadigi donemlerde geldigini de unutmamak lazim.

Orijinal haliyle Sokrat da peygamber olabilir Buda da... ki Sokratin icinde yasadigi toplumun panteizm inanci ve ahlaki yozluklariyla savastigi ve ahiretten soz ettigi dusunulurse gayet olasidir. Budizm ise sonradan carpitilsa da aslinda Hinduizme tepki olarak dogdugu söylenen dindir.

Selam
Hayatta insanın varoluş sebebini sorgulamasından ve bulmaya çalışmasından daha önemli ne olabilir?
Kullanıcı avatarı
SiDRe

Mesajgönderen mark twain » 20 Ağu 2013 01:52

facebook
twitter
gplus

SiDRe yazdı:Maykil gayet guzel cevaplamis zaten de ben de konuya katkisi olmasi acisindan biraz genel yazayim.

Her topluma elçi gönderilmistir.
Nebi:kitap verilen peygamber; resul: elçi -Türkçeye yanliş girmiş, Kurana göre böyle.

Tüm elçiler ayni şeyi tebliğ etmiş lakin insanlarca bu dinler tahrif edilmiş; şirk bataklari haline getirilmiştir. Bkz: günümüz.

Ayrica Tevrat'i Musaya verdik gibi bi ifade yoktur Kuranda. Bu bağlamdaTevratin Israilogullarina gönderilen tüm peygamberlere verilen vahyin/ yasanin genel adi olmasi muhtemeldir.

Bir de bahsedilen peygamberlerin MÖ 2000 gibi yazinin vs pek yaygin olmadigi donemlerde geldigini de unutmamak lazim.

Orijinal haliyle Sokrat da peygamber olabilir Buda da... ki Sokratin icinde yasadigi toplumun panteizm inanci ve ahlaki yozluklariyla savastigi ve ahiretten soz ettigi dusunulurse gayet olasidir. Budizm ise sonradan carpitilsa da aslinda Hinduizme tepki olarak dogdugu söylenen dindir.

Selam

benim anlayamadığım konuda o ya zaten. nasıl oluyorda dinlere ait çizim bulunamıyor. sidre şöyle düşün güney amerikaya günün birinde bir peygamber geldi. bak o andan itibaren oradaki millet komple ölüp bitmeden onun öğretisi çarpıtılsada, bozulsada bir şekilde günümüze ulaşır. mağarada çizimleri olur ben diyorumki dünyanın birçok yerinde peygamberlikten iz yok. oradaki insanlara peygamber gelmiş olsa izi olması gerekir neden yok. bugüne bak koskoca bir dünyanın atıyorum; yüzde 30'u putlarla mücadelede veya vs dinlerle uğraşta, yüzde 30'u ateist yüzde 20'si hristiyanlık diye paganist bir dine mensup geriye bir tek müslümanlar kalıyor onlarında yüzde 80'i batak dinin içinde ee bu koskoca tek tanrı öğretisi kala kala birkaç kişiyemi ders alma vesilesi olarak kaldı.
Kullanıcı avatarı
mark twain

Mesajgönderen Kynetsu » 20 Ağu 2013 03:02

facebook
twitter
gplus

Kullanıcı avatarı
Kynetsu

Mesajgönderen mark twain » 20 Ağu 2013 03:06

facebook
twitter
gplus

Kynetsu yazdı:http://www.diniyazilar.com/2013/07/kur%E2%80%99an-semavi-kitaplar-ve-%E2%80%9Ceskilerin-masallari%E2%80%9D-3/
http://www.mucizeler.com/2011/03/dogrus ... anlisligi/
http://blog.milliyet.com.tr/mayalar-ve- ... gNo=250250

Mesela mayaların inanç sistemindeki benzerlikleri görebilirsin.

hah hoş geldin emre 2 :lol: aga ben ayar oluyom bu link meselesine okumaktan psikopat oldum nolur özet geçin bana be. şu forummda vesveselerimi bi emre yemiyordu bide sen çıktın şimdi. onada ne zaman soru sorsam boru gibi 5 sayfa yazıyı döşüyor oku bul diyor :D
Kullanıcı avatarı
mark twain

Sonraki

Dön Din & Felsefe