Müslüman Olmayanlara

Din ve Felsefe üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Re: Müslüman Olmayanlara

Mesajgönderen samtik » 27 Ağu 2013 22:55

facebook
twitter
gplus

mark twain yazdı:en komik teoris şeytanın onları reenkarnasyon ile kandırması. ulan diyelimki öyle, iyide bilader varsayalım deden öldü, hemen doğup büyüyünce sizi bulması gerekmiyomu amk :D ha eğer doğunca tekrar o oluşumun içine girmeyecekse belki afrikada açlıkan ölen biri olarak doğacaksa ne bok yemeye şeytana destek versin bu adamlar enayimi lan. eğer reenkarnasyona inansalardı hazır hayattayken tüm dünya'yı cennete çevirirlerdi zira bida nerde doğacakları belli değil amk :lol:

Sahranın deist olduğunu biliyoruz ama sen nesin hacı :D
İzninle ona göre soru soracağım bu yazdığının üstüne ;)
AT
Kullanıcı avatarı
samtik

Mesajgönderen mark twain » 27 Ağu 2013 23:11

facebook
twitter
gplus

samtik yazdı:
mark twain yazdı:en komik teoris şeytanın onları reenkarnasyon ile kandırması. ulan diyelimki öyle, iyide bilader varsayalım deden öldü, hemen doğup büyüyünce sizi bulması gerekmiyomu amk :D ha eğer doğunca tekrar o oluşumun içine girmeyecekse belki afrikada açlıkan ölen biri olarak doğacaksa ne bok yemeye şeytana destek versin bu adamlar enayimi lan. eğer reenkarnasyona inansalardı hazır hayattayken tüm dünya'yı cennete çevirirlerdi zira bida nerde doğacakları belli değil amk :lol:

kanka benim ne olduğumu bende bilmiyorum. islam ilgimi çekmiyo desem yalan söylemiş olucam ama tatmin olmadım bir sürü ihtimal var kafamda hala allah'ın göndermiş olması dışında insan ürünü olabileceğine dair.

ama şunu söyleyeyim reenkarnasyon konusu gerçekten bana saçma geliyor. şu açıdan belki bizim gibi sıradan insanlar bunlarla kandırılabilir ama dünya'yı yöneten gücün bu türden birşeye inanmış olması imkansız çünkü yaptıklarıyla çelişiyor.
Mark der ki; İnsanları kandırmak, kandırılmış olduklarına ikna etmekten daha kolaydır
Kullanıcı avatarı
mark twain

Mesajgönderen Sahra » 27 Ağu 2013 23:14

facebook
twitter
gplus

samtik yazdı:
Sahra yazdı:
samtik yazdı:
Anlaşamıyoruz Sahracık :D
Gurbette yorgun mu düştün, ne yaptın :mrblue:

O zaman bu durumda da diğer soru geliyor; neden bunu yapıyor bu adamlar sence?

Dünyaya egemen olmak isteyen ruh hastaları oldukları için herhalde, ne bileyim :D Şeytanla anlaştıklarını mı düşünüyorsun? İyi de dünyadan dinleri silmek için şeytanla anlaşan biri, karşılığında şeytandan ne bekleyebilir ki? Zaten dünyaya egemen olcak işte :D Ben anlam veremiyorum, zaten o yüzden açıkla diyorum ya.

Müslüman birine rahatlıkla açıklarım ama sen müslüman değilsin. Soru ve sorun burada zaten.
Başlığın amacı da bu. Müslüman olmayanların bu konuda öne sürdüğü nedenler benim merak ettiğim.
Bu oluşuma ikimizde karşıyız.
Benim kuranı ve islami değerleri baz alarak bir sürü gerekçem var karşı olmak için.
Ama müslüman olmayan birinin gerekçesi ne olabilir ki?
Kaldı ki benim kitabımda bunlara karşı gelmenin yolları bile var.
Peki sen, mark yada başka müslüman olmayan birinin gerekçesi ne?
Kötü adamlar, ruh hastaları gibi tabirler seni de tatmin etmemiştir eminim :D

Konuya hakim olsam belki tatmin edici bi cevap vercem de :D Ama şeytanla anlaşma konusu da tatmin etmiyor beni. Yine de olmaz öyle şey diyemem.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen samtik » 27 Ağu 2013 23:16

facebook
twitter
gplus

mark twain yazdı:
samtik yazdı:

kanka benim ne olduğumu bende bilmiyorum. islam ilgimi çekmiyo desem yalan söylemiş olucam ama tatmin olmadım bir sürü ihtimal var kafamda hala allah'ın göndermiş olması dışında insan ürünü olabileceğine dair.

ama şunu söyleyeyim reenkarnasyon konusu gerçekten bana saçma geliyor. şu açıdan belki bizim gibi sıradan insanlar bunlarla kandırılabilir ama dünya'yı yöneten gücün bu türden birşeye inanmış olması imkansız çünkü yaptıklarıyla çelişiyor.

O zaman aynı soruyu sana da yöneltebilirim.
Dayanağın ne hacı?
Benimki dinim ve kitabım. Seninki ne?

Aklında soru işareti olması ve tatmin edici cevap alamamak ne kadar kötüymüş ya.
Seni çok iyi anlıyorum son birkaç saattir mark :D
AT
Kullanıcı avatarı
samtik

Mesajgönderen mark twain » 27 Ağu 2013 23:27

facebook
twitter
gplus

O zaman aynı soruyu sana da yöneltebilirim.
Dayanağın ne hacı?
Benimki dinim ve kitabım. Seninki ne?

Aklında soru işareti olması ve tatmin edici cevap alamamak ne kadar kötüymüş ya.
Seni çok iyi anlıyorum son birkaç saattir mark :D[/quote]

ya işte benim ömrüm böyle böyle çürümeye başladı hiçbirşeyden doğru dürüst zevk almıyorum çok berbat. salakken çok mutluydum.
Mark der ki; İnsanları kandırmak, kandırılmış olduklarına ikna etmekten daha kolaydır
Kullanıcı avatarı
mark twain

Önceki

Dön Din & Felsefe