Son Peygamber neden yaklasik 1400 yil once gonderildi?

Din ve Felsefe üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Son Peygamber neden yaklasik 1400 yil once gonderildi?

Mesajgönderen Kelle » 12 Tem 2013 07:25

facebook
twitter
gplus

Arkadaslar aklimi kurcalaya soru bu. elhamdülillah muslümanim ama kendime sormadan da edemiyorum bu kadar cok peygamber gonderilmis ve yaklasik 1400 yil once son peygamber Hz. Muhammed (sav) gelmis. Sizce bu ilginc bi durum degil mi? Yani bi peygamberi gorup taniyip mucizelerini gorup inanmak daha kolay degil mi ? Sizce neden Allah peygamber gondermeye son vermis?
Şu Aklımdakini Durdur!
Kelle

Re: Son Peygamber neden yaklasik 1400 yil once gonderildi?

Mesajgönderen ceci » 12 Tem 2013 09:51

facebook
twitter
gplus

Hocam müslüman olduğunu düşünerek söylüyorum, Sen peygamber olduğuna inandığın kişinin arkadaşımı olmak isterdin yoksa kardeşimi?
İslam inancında Son peygamber ile yaratıcı nurunu tamamlamış ve kıyamete kadar peygamberlik makamını kapatmıştır. Günümüzde ve 1400 yıl öncesinde yaşayan insanların her biri, bildiği ölçüde ygs ye girecek ve hakettiği yeri kazanacaktır.
Kanımca, yaratıcı kıyametten önce en mükemmel dini sistemi yeryüzünde hakim kılacak ve oyunun son perdesi oynanacaktı.
Resim
Kullanıcı avatarı
ceci

Mesajgönderen Edward Zorton » 13 Tem 2013 15:15

facebook
twitter
gplus

Kelle yazdı: Yani bi peygamberi gorup taniyip mucizelerini gorup inanmak daha kolay degil mi ?

Tabi ki daha kolay, tam da bu yüzden, kendin söylemişsin cevabı. Ki şöyle de bi güzellik var sanırım, eskiden İslamda 10 şey aranıyorsa 9/10 yapsan dahil Cehennem riski çok yüksek idi, ancak şimdi yarı yarıya yapsak bile girme ihtimalimiz çok yüksek diye düşünüyorum, neden diye sordum kendime ve şöyle bir cevap düşündüm,

Eskiden yani Peygamberimiz zamanında insanlar bil fiil gördükleri için inanmamaları tamamiyle akıl dışı olurdu bana göre, o kadar tebliğ, mucize ve bir sürü olay ve müjde var iken, ki o zamanlar bile inanmayanlar var idi düşün onların ne kadar inatçı ve reddedici bir kişiliğe sahip olduklarını, o zamanlar da tam hükümler geldiğinde ( erkeklerin ve kadınların avret yerlerini kapatmaları, içkiye kumara getirilen yasağın gözleri önünde gelmesi gibi) onlar gözleri önünde gördükleri halde yapmadıkları için belki de 9/10 şeklinde 1 tanesini bile yapmazsa cehennem riskleri fazla idi çünkü Peygamber zamanında yaşıyorlardı, ancak şuan günümüzde Hocalara bile Yobaz gözüyle bakan kendini modern zanneden garip zihniyetin içinde bulunduğumuz bu ahir zamanda bizden bu kadar özellik aranmayabilir ki hocalarda böyle diyordu sanırım, gerçek hocalardan bahsediyorum bu arada (F.Gülen'i sevmem yanlış anlaşılmasın, Cübbeli Ahmet Hoca'ya bayılırım) 5/10 yapsan belki de cennete girebileceğiz neden mi ? Çünkü bizim başımızda bu kadar mucize gerçekleşmedi hepsine tanık olamadık, her yerde başı açık kadınlar var ve mecburen bakmak zorunda kalıyoruz, çıplak gezme raddesine gelmişken millet gözümüzü kapayıp mı gezeceğiz ? Bunun da tam bir açıklaması vardır diye tahmin ediyorum aslında videoları izleyip işin ehlinden öğrenmek gerekir cevabı biz sadece düşündüğümüzü söyleyebiliriz...

O yüzden Peygamberlik makamı kapatıldığında işte bizim için gerçek sınav başlamış oldu diye düşünüyorum... O zamanları yaşamadan iman etmek.. Ne büyük şeref olur ki şimdiki insanlar içinden eğer Cennete gidenlerden olursak.. Rabbim o kalabalıktan eylesin bizi..
"Boş bir kafa , şeytanın çalışma odasıdır."
Kullanıcı avatarı
Edward Zorton

Mesajgönderen Araf » 13 Tem 2013 17:00

facebook
twitter
gplus

Yıl 2013
ve nurlar içerisinde biri iniyor peki neden Şeytanın düzenine ortak olmuş insanlara Allah(c.c) böyle bir iyilik yapsın.

Araf 30
Allah, bir kısmına hidayet etti, bir kısmına da sapıklık lâyık oldu. Çünkü onlar Allah’ı bırakıp şeytanları dost edinmişlerdi. Kendilerinin de doğru yolda olduklarını sanıyorlardı.

Artık son perdedeyiz.

Allah(c.c) doğru yola yakın olanlar için peygamberleri sırasıyla gönderdi.Hz Muhammed(S.A.V)'in vefatından sonra inananları Halife devri ile(Hz.Ebubekir ile başlamış-II.Abdülhamit'in tahttan indirildiği dönemde bana göre son bulmuştur) bir arada tutmuştur.

Ancak I.Dünya Savaşının sonu ve II.Dünya savaşını takip eden dönemde Deccalin en büyük silahı Siyonizm artık büyük bir güç haline gelmiştir.

Bu dönem peygamber dönemi değil hadislerin işaret ettiği Deccal ve Hz.İsa'nın final sahnesini çekecekleri dönemdir.

Bu dönem hadislerle belirtilen dönemdir:
(İsa inince, Deccal’ı öldürecektir.) [Müslim, Ebu Davud]
(İsa, Deccal’ı öldürdükten sonra iki kişi arasında düşmanlık kalmaz.) [Müslim]
(Âdem aleyhisselamdan, Kıyamete kadar, Deccal’dan büyük fitne yoktur.) [Müslim]

Peki inanlar deccal-siyonist döneminde ne yapacak ?

Ey iman edenler, bir toplulukla karşı karşıya geldiğiniz zaman, dayanıklılık gösterin ve Allah'ı çokça zikredin. Ki kurtuluş (felah) bulasınız. (Enfal Suresi, 45)

Özetle ; Artık hesabın istenilip para üstü bıracağımız dönemdeyiz , bu dönemde bizi kurtaracak olan yeni bir elçi değil bize indirilen Kuran ve ibadetlerimizdir

İnsanların hesab (görme) zamanı yaklaştı. Onlar ise hâlâ gaflet içinde, yan çizip aldırmıyorlar. (ENBİYA/1)

Yaklaşan yaklaştı. (NECM/57)
ADALET VE ÖZGÜRLÜK
http://cheyyubi.blogspot.com/
Kullanıcı avatarı
Araf

Mesajgönderen ss_team » 13 Tem 2013 17:22

facebook
twitter
gplus

aynen fakat bu dünyadaki imtahan ygs ye benzemez.
yani girdin 120 aldım aha geçemedin değil.
kiminin ana baba gerkez profösördün onun geçer notu 300 dür.
fakir, durmu olmayan kitap bile zor alanın geçeri notu 100 dür.
herkez aynı imtahan edilmez yani. sorular aynı olsa bile tölerans değiştir.

Dahada açiyim.
Türkiyede müslüman olmak, Afganistan' da müslüman olmak, Filistinde müslüman olmak, Amerika' da müslüman olmak çok farlıdır.
hepsine ayrı ayrı gitsen yaşam tarzlarının alakası yoktur.

Türkiye'de iş yerin Cuma namazına izin vermiyecek,
kadınsan kapanmana zorluk çıkarak ibadetin tam rahat yapamıcaksın.
Hatta Asker isen Allah ' a Tanrı demek zorunda kalıcan ve hatta ibadet etmen yasaklanacaktır.

Afganistan'da Cuma vakti dışarlarda gezersen %70 vurulacaksın.
Sakal bırakmazsan kırbaçlanacaksın.
kadın isen kapanmazsan gene vurulcaksın.
yolda önünü kesip ettahiyat oku dendiğinde okuyamıyorsan gene vurulacaksın

Filistin'de Cuma için camiye bile gitmeye korkacaksın.
Sırf müslümansın diye öldürülüceksin.
ve hiçbir müslüman halkın devletin yardımını alamadığını görünce kahrolacak şu anki ümmete bile lanet ediceksin.

Amerika'da müslümansan terorist damgası yiceksin.
her ortamda önce dikkatleri üstüne çekeceksin.
her hangi bi davan olayın adalet sisteminin eline düştüpünde %80 haksız bulunacaksın.
eğer ucağa binmeye kalkıştısan makatına kadar arayacaklar bişee bulamayınca hiç şüphelenmemişler gibi "iyi yolculuklar" demelerine lanet ediceksin.

yani anlıyacağın Türkiyede Cumaya gitmek marifetken Afganistanda olay bile değil.
ümmete göre kavmine göre değerlendirileceğiz. gayri müslümlerin içinde inancını saklayarak yaşayan adam daha tolerans görecek.
fakat müslümanlık islam üzerine işeleyen bi yerde Cumaya gitmek seni kurtarmayabilicek.

bir hadisle bitireyim kaynağı ve tam halini hatırlamıyorum ama şöle diyordu.
Kıyamet geldiği vakit. İnsanlar yollarda çiflieşek(ilişkiye gircek vs.) onlara "bari duvarın arkasına geçin" diyenleri en namusluluları olucak.

ne demek istediğimi anladığınızı umuyorum
Kullanıcı avatarı
ss_team

Dön Din & Felsefe