İslamda Eşcinsellik

Din ve Felsefe üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Re: İslamda Eşcinsellik

Mesajgönderen musterihadam » 13 Tem 2013 00:17

facebook
twitter
gplus

Öncelikle şunu sormak isterim; hayatınızda bugüne kadar kaç tane eşcinselle konuştunuz, kaçıyla sohbet edip derdini dinlediniz, kaçının neden eşcinsel olduğu hakkında bir fikriniz var? Çevrenizden, ailenizden veya arkadaşlarınızdan gelen bir bilgi aktarımı olarak eşcinsellik çok ayıptır, günahtır, suçtur; onları ayıplamak, yerin dibine sokmak, toplum içinde yaşamamasını sağlamak, bir anlamda egale etmek, diskalifiye etmek gerekir. Onlar sapıklıktan eşcinsel olmuşlardır, sapkınlardır, tek dertleri sevişmektir, bu dünyanın utanç kaynağıdır...

Belki birkaçı ile aynı ortamda bulunmuş olsaydınız, onları dinleseydiniz, onlara saygı duyarak, aşağılamadan ve önyargısızca yaklaşabilseydiniz gerçek dertlerinin erkek erkeğe ya da kadın kadına sevişmek olmadığını anlayabilirdiniz. Şimdi çok derine inip biyolojiden girip hormonlardan çıkarak anlatmak istemiyorum fakat şunu biliniz ki o insanların çoğu kendi elinde olmadan, kendi isteği olmadan, doğduğu haliyle, içinden gelen güdülerle, genleriyle, hormonsal bozukluklarıyla eşcinselliğe teşvik olmak zorunda bırakılmıştır. Kendinizi düşünün, eşcinsellere ne kadar öfkeyle yaklaşıyorsunuz belki, allahın sapığı diye bakıyorsunuz olaya, ama kendinizi düşünün, ya siz de böyle bir hormonsal bozuklukla, bir eksiklikle ya da bir fazlalıkla doğsaydınız? Doğabilirdiniz, çok mümkün bir olaydı fakat size denk gelmedi, siz de standart bir birey olarak karşı cinsinizi cinsel hedef olarak belirlediniz kendinize. Ama onlar için olay bu şekilde ilerlemedi. Bu eksiklik ya da fazlalık onları esir aldı, kuşattı ve onlar da buna dayanamayarak bedenini özgürlüğe kavuşturmak adına eşcinselliğe yönelmek zorunda kaldı. Elbette vardır ciddi anlamda sapıklık derecesinde olup da eşcinsel olan, yada erkek kadın farketmeksizin herkesle ilişkiye giren ama onlar bu genelin dışında kalan öğelerden birkaçı.

Şimdi soruyorum, Allah, Tanrı, yaradansa, var edense, kendi kurduğu bir düzeneğin sonucunda tekrarı ve devamı insana bırakılan bir üreme sistemi varolmuşsa, ve bu sistemdeki bazı insancıl aksaklıklar(çevresel faktörler sonucu genlerdeki değişimler vs) ya da direk olarak yaratıcı tarafından gönderilen bu cinsel eksiklik, olabilmesi çok muhtemel olan bir hormonal bozukluksa; bunu, kendi yarattığı insana karşı, kendi verdiği kusuru yok sayarak "hayır böyle olma" diye belirteceği bir ayet yollayacak ve bunu insanlara yasaklayacaksa, insanın yasaklanan domuzdan ne farkı kalır?

Not= Eşcinsel değilim
Tanrısızlık tanrıya mahsus
Kullanıcı avatarı
musterihadam

Mesajgönderen teslim » 13 Tem 2013 00:23

facebook
twitter
gplus

musterihadam yazdı:
Şimdi soruyorum, Allah, Tanrı, yaradansa, var edense, kendi kurduğu bir düzeneğin sonucunda tekrarı ve devamı insana bırakılan bir üreme sistemi varolmuşsa, ve bu sistemdeki bazı insancıl aksaklıklar(çevresel faktörler sonucu genlerdeki değişimler vs) ya da direk olarak yaratıcı tarafından gönderilen bu cinsel eksiklik, olabilmesi çok muhtemel olan bir hormonal bozukluksa; bunu, kendi yarattığı insana karşı, kendi verdiği kusuru yok sayarak "hayır böyle olma" diye belirteceği bir ayet yollayacak ve bunu insanlara yasaklayacaksa, insanın yasaklanan domuzdan ne farkı kalır?

Not= Eşcinsel değilim

Yukarıda eşcinsellikle ilgili görüşlerimi belirttim. Bunun duygu bazında hissedilmesinin normal yani günah olmadığını fakat eyleme dökme sırasında günah olacağını söyledim. Çünkü yaratılışa,toplumsal düzene aykırı bir durum bu. Sizin sorunuza ise şöyle cevap verebilirim,

Allah insana irade veriyor.Yani kötülük yapma hakkı da veriyor demek bu ama kötülük yapılmasını yasaklıyor. Sizin akıl yürütmenize göre insana irade de verilmemeliydi. ''Yani hem kötülük yapma hakkı veriyorsun hem de yapma diyorsun olacak şey mi bu '' gibi bir şey çıkar söylediğinizden.
İstek ve arzularını kendisine ilah edineni görmedin mi? (Furkan/43)

Amaç, düşünmek/sorgulamak değil hakikate/gerçeğe ulaşmaktır. Sorgulamak/düşünmek bu yolda gerekli bir araçtır.
teslim

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 13 Tem 2013 00:27

facebook
twitter
gplus

Hastalık diye meşrulaştıranlar yok mu. gereksiz insanlarsınız.
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen can » 13 Tem 2013 00:29

facebook
twitter
gplus

musterihadam yazdı:Öncelikle şunu sormak isterim; hayatınızda bugüne kadar kaç tane eşcinselle konuştunuz, kaçıyla sohbet edip derdini dinlediniz, kaçının neden eşcinsel olduğu hakkında bir fikriniz var? Çevrenizden, ailenizden veya arkadaşlarınızdan gelen bir bilgi aktarımı olarak eşcinsellik çok ayıptır, günahtır, suçtur; onları ayıplamak, yerin dibine sokmak, toplum içinde yaşamamasını sağlamak, bir anlamda egale etmek, diskalifiye etmek gerekir. Onlar sapıklıktan eşcinsel olmuşlardır, sapkınlardır, tek dertleri sevişmektir, bu dünyanın utanç kaynağıdır...

Belki birkaçı ile aynı ortamda bulunmuş olsaydınız, onları dinleseydiniz, onlara saygı duyarak, aşağılamadan ve önyargısızca yaklaşabilseydiniz gerçek dertlerinin erkek erkeğe ya da kadın kadına sevişmek olmadığını anlayabilirdiniz. Şimdi çok derine inip biyolojiden girip hormonlardan çıkarak anlatmak istemiyorum fakat şunu biliniz ki o insanların çoğu kendi elinde olmadan, kendi isteği olmadan, doğduğu haliyle, içinden gelen güdülerle, genleriyle, hormonsal bozukluklarıyla eşcinselliğe teşvik olmak zorunda bırakılmıştır. Kendinizi düşünün, eşcinsellere ne kadar öfkeyle yaklaşıyorsunuz belki, allahın sapığı diye bakıyorsunuz olaya, ama kendinizi düşünün, ya siz de böyle bir hormonsal bozuklukla, bir eksiklikle ya da bir fazlalıkla doğsaydınız? Doğabilirdiniz, çok mümkün bir olaydı fakat size denk gelmedi, siz de standart bir birey olarak karşı cinsinizi cinsel hedef olarak belirlediniz kendinize. Ama onlar için olay bu şekilde ilerlemedi. Bu eksiklik ya da fazlalık onları esir aldı, kuşattı ve onlar da buna dayanamayarak bedenini özgürlüğe kavuşturmak adına eşcinselliğe yönelmek zorunda kaldı. Elbette vardır ciddi anlamda sapıklık derecesinde olup da eşcinsel olan, yada erkek kadın farketmeksizin herkesle ilişkiye giren ama onlar bu genelin dışında kalan öğelerden birkaçı.

Not= Eşcinsel değilim

Soru 1 : Öncelikle şunu sormak isterim; hayatınızda bugüne kadar kaç tane eşcinselle konuştunuz, kaçıyla sohbet edip derdini dinlediniz, kaçının neden eşcinsel olduğu hakkında bir fikriniz var?

Cevap : kız arkadaşım bi sexüeldi ( özenti çaktırma ) böyle hissediyormuş bunun hastalık olmadığını bu yüzden tedavi edilecek bir durumun olmadığını söyledi... isteyerek olmuyormuşlar

Bilgi Aktarımın 1 : Çevrenizden, ailenizden veya arkadaşlarınızdan gelen bir bilgi aktarımı olarak eşcinsellik çok ayıptır, günahtır, suçtur; onları ayıplamak, yerin dibine sokmak, toplum içinde yaşamamasını sağlamak, bir anlamda egale etmek, diskalifiye etmek gerekir. Onlar sapıklıktan eşcinsel olmuşlardır, sapkınlardır, tek dertleri sevişmektir, bu dünyanın utanç kaynağıdır...

Cevap : kişisel olarak eş cinsellik ayıptır demedim asla nefsimize hakim olmalıyız dedim... bu her tercihten insana söylenmiş şeydir. günahtır neden günahtır zaten söyledik bizler eşimizle geldik fazlasını aramak sapkınlıktır kusura bakma bu böyle... kimse tercihlerinden dolayı yerin dibine sokulmayı hak etmez bu kültürel zayıflıktan gelen bir sorundur herkes yapmıyor zaten...

Bilgi Aktarımın 2 : Belki birkaçı ile aynı ortamda bulunmuş olsaydınız, onları dinleseydiniz, onlara saygı duyarak, aşağılamadan ve önyargısızca yaklaşabilseydiniz gerçek dertlerinin erkek erkeğe ya da kadın kadına sevişmek olmadığını anlayabilirdiniz.

Cevap : Sevgilimden dolayı çok işittim bunu ben onlara saygı duyuyorum saygı duymamak aşşağılamak zaten doğru değildir. ve eş cinsel olmanın cinsel tercih olduğu gerçektir burda biraz mağdur edebiyatı yapıyorsun.
Geçmiyor sıcak yaz günleri, Çok özledim YEŞİL-KIRMIZI tribünleri !
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen Ghost » 13 Tem 2013 00:30

facebook
twitter
gplus

Yowzah Anakata yazdı:Hastalık diye meşrulaştıranlar yok mu. gereksiz insanlarsınız.

Bir insan durduk yere neden s*çtığı yeri başka insanlarla paylaşır de bakalım gerekli insan....
Ghost

Mesajgönderen musterihadam » 13 Tem 2013 00:53

facebook
twitter
gplus

teslim yazdı:
Yukarıda eşcinsellikle ilgili görüşlerimi belirttim. Bunun duygu bazında hissedilmesinin normal yani günah olmadığını fakat eyleme dökme sırasında günah olacağını söyledim. Çünkü yaratılışa,toplumsal düzene aykırı bir durum bu. Sizin sorunuza ise şöyle cevap verebilirim,

Allah insana irade veriyor.Yani kötülük yapma hakkı da veriyor demek bu ama kötülük yapılmasını yasaklıyor. Sizin akıl yürütmenize göre insana irade de verilmemeliydi. ''Yani hem kötülük yapma hakkı veriyorsun hem de yapma diyorsun olacak şey mi bu '' gibi bir şey çıkar söylediğinizden.

Duygusal olarak hissedilmesi elbette günah olmaz fakat böyle doğan ve bu duyguları hisseden bir şahıs ne kadar isterse istesin, ne kadar iradesini kontrol ederse etsin, onun psikolojik olarak düşeceği durum ve düşünceleri onu hiçbir zaman normal bir birey yapamayacak. Her zaman eşcinselliğe ilgi duyacak. Böyle birisinin karşı cinsiyle birliktelik yaşamasının ne kadar olumlu sonucu olabilir? Yani o insan asla mutlu olamaz, eşini de mutlu edemez, çünkü duyguları, istekleri başkadır, ne kadar düzeltmeye çalışırsa çalışsın.
O zaman eşcinselliğe ilgi duyan insanların asla evlenmemesi, ilişkiye girmemesi, tabiri caizse bilgisayar oyunlarında "bug" olan şeyler gibi sisteme ters etki etmek yerine karışmadan dünyayı terketmesi mi gerekiyor? Çünkü önündeki iki seçenek de olumsuz. O kişinin gireceği bunalım ve dahası da cabası. Sonucu intihar bile olabilecek bir şey, sizce bize verilen fakirlik-zenginlik ve benzeri sorumluluklardan çok daha acımasız değil mi? Sonuçta intihar da günah, ilişkiye girmesi de günah, eşini mutsuz edememesi de günah, her şekilde günah. Ben böyle düşünüyorum, sizin ve diğer arkadaşların düşüncelerinizi de anlıyorum fakat düşünce süzgecimde adalet kavramından geçiremiyorum bu konuyu bir türlü.
Kullanıcı avatarı
musterihadam

Mesajgönderen Maykıl » 13 Tem 2013 00:58

facebook
twitter
gplus

musterihadam yazdı:
teslim yazdı:

Duygusal olarak hissedilmesi elbette günah olmaz fakat böyle doğan ve bu duyguları hisseden bir şahıs ne kadar isterse istesin, ne kadar iradesini kontrol ederse etsin, onun psikolojik olarak düşeceği durum ve düşünceleri onu hiçbir zaman normal bir birey yapamayacak. Her zaman eşcinselliğe ilgi duyacak. Böyle birisinin karşı cinsiyle birliktelik yaşamasının ne kadar olumlu sonucu olabilir? Yani o insan asla mutlu olamaz, eşini de mutlu edemez, çünkü duyguları, istekleri başkadır, ne kadar düzeltmeye çalışırsa çalışsın.
O zaman eşcinselliğe ilgi duyan insanların asla evlenmemesi, ilişkiye girmemesi, tabiri caizse bilgisayar oyunlarında "bug" olan şeyler gibi sisteme ters etki etmek yerine karışmadan dünyayı terketmesi mi gerekiyor? Çünkü önündeki iki seçenek de olumsuz. O kişinin gireceği bunalım ve dahası da cabası. Sonucu intihar bile olabilecek bir şey, sizce bize verilen fakirlik-zenginlik ve benzeri sorumluluklardan çok daha acımasız değil mi? Sonuçta intihar da günah, ilişkiye girmesi de günah, eşini mutsuz edememesi de günah, her şekilde günah. Ben böyle düşünüyorum, sizin ve diğer arkadaşların düşüncelerinizi de anlıyorum fakat düşünce süzgecimde adalet kavramından geçiremiyorum bu konuyu bir türlü.

Bu söylediğin biraz da psikolojik rahatsızlıklar gibi. Psikolojik bir hastalığı olan bir insan ne kadar hayata bağlanmaya, normal olmaya çalışsa da çıkamaz o dünyadan. En kötüsü tedavisi yoktur bu meretlerin, ilaçlar bile bir yere kadar. Çevrelerindeki insanlar tıpkı eşcinsellere yapıldığı gibi "büyütüyosun yea doğuştan olamaz vazgeç bundan vsvs" derler. Ulan sanki adam vazgeçebilse vazgeçmeyecek! Yani mazoşistler dışında kimse kendine bile isteye işkence çektirmez reyizler. Bu meretler dışarıdan basit ve aşılabilir görülebilir ama sadece dışarıdan. Yaşamayan bilmez diyorum ve susuyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Maykıl

Mesajgönderen teslim » 13 Tem 2013 01:02

facebook
twitter
gplus

musterihadam yazdı:
teslim yazdı:

Dostum senin durduğun yeri ve düşündüklerini anladığımı söyleyebilirim. En azından anlayabildiğimi düşünüyorum. Fakat olay bakış açısında, durduğun yerde. Eğer Allahın bak dediği yerden bakarsak bence bu tarz karamsar sonuçlara gitmeyiz. Allah aşkına dünyayı görmüyor muyuz? Belki derdim eşcinsellik olsaydı diyen milyar tane insan vardır. Ancak buna rağmen çabalayan,mutlu olabilen ve dünyanın hayatında sadece zerre kadar bir yer işgal ettiğini bilen insanlar yok mu? Var elbette. Eğer vahiyle inşa olursak bence bu dertler bizi dediğiniz kadar karamsar noktalara çekmez. Hatta bunları düzeltebiliriz. Bu insanların bukötü sonuçlara gitmesinin en büyük sebeplerinden biri bana göre hayattan dışlanmaları.Toplumun dışlaması yani. Öncelikle devletin bu konuda eğitim vermesi lazım insanlara. Şükür ki Kuran bize bu eğitimi veriyor. Üstünlükü cinsiyet,ırk,soy,para,iktidara değil de 'takva' gibi bir temele bağlayarak bu eğitimi alıyoruz Kurandan. Yukarıda demiştim, biz varları sayalım yoka sıra gelmez. Allahı kaybetmedik ya, gerisi nedir yani? 70 yıllık bir geçicilik değil mi hepsi? Bilmem ne kadar ifade edebildim düşündüklerimi. İyi akşamlar
İstek ve arzularını kendisine ilah edineni görmedin mi? (Furkan/43)

Amaç, düşünmek/sorgulamak değil hakikate/gerçeğe ulaşmaktır. Sorgulamak/düşünmek bu yolda gerekli bir araçtır.
teslim

Mesajgönderen musterihadam » 13 Tem 2013 01:12

facebook
twitter
gplus

teslim yazdı:Bu insanların bukötü sonuçlara gitmesinin en büyük sebeplerinden biri bana göre hayattan dışlanmaları.Toplumun dışlaması yani.

İşte benim aradığım cümle de buydu. Eğer ki bu durumun çözümü varsa bana göre tek çözüm toplumun onları dışlamak yerine sahiplenmeye çalışması, ve doğru yola şiddet, baskı, dışlama, ayıplama ile değil de sevgi ile korkutmadan getirmeye çalışmasıdır. Her yıl yüzlerce eşcinsel, trans, gay vb. insan cinayete kurban gidiyor, bana kalırsa böyle bir ülkede bu sorun bu şekilde çözülmez. Hele çoğu eşcinselin kalbi, müslümanım diye geçinirken kalbi taşlanmış olan bazı kişilerden katbekat daha fazla iyilik sahibiyken. Sorularıma yanıt aradığınız ve verdiğiniz için teşekkür ederim iyi akşamlar
Kullanıcı avatarı
musterihadam

Mesajgönderen SiDRe » 13 Tem 2013 01:31

facebook
twitter
gplus

Hud Suresi 77 Elçilerimiz Lût'a geldiğinde onlar için kaygılanmış, göğsü daralmış da şöyle demişti: "Bu, zorlu bir gün!"
78 Lût'un kavmi koşarak onun yanına geldi. Bunlar daha önce de kötülükler yapmışlardı. Lût dedi ki: "Ey toplumum! İşte şunlar kızlarım. Onlar sizin için daha temiz. Allah'tan korkun da misafirlerim önünde beni rezil etmeyin. İçinizde olgun bir adam yok mu?"
79 Dediler ki: "Senin kızlarında hakkımız olmadığını çok iyi biliyorsun. Ne istediğimizi de çok iyi biliyorsun."

--------------------------------------------------------------------------------

Burada "sen ne istediğimiz çok iyi biliyorsun" denilerek kast edilen sizce nedir?!?
Hayatta insanın varoluş sebebini sorgulamasından ve bulmaya çalışmasından daha önemli ne olabilir?
Kullanıcı avatarı
SiDRe

ÖncekiSonraki

Dön Din & Felsefe