Namaz nasıl kılınmalıdır?

Din ve Felsefe üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Re: Namaz nasıl kılınmalıdır?

Mesajgönderen Nate RIVER » 19 Şub 2014 06:45

facebook
twitter
gplus

Aschille yazdı:Böyle dedin de cemaatin yurdunda kaldığım sıralarda hocanın " Büyük alimlerin görüşlerine göre namazda 2 gram sıçmak caizdir. " dediği aklıma geldi.

Yok artık.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen sonkiucdort » 19 Şub 2014 09:34

facebook
twitter
gplus

hohaha:D
Kullanıcı avatarı
sonkiucdort

Mesajgönderen r.eren16 » 19 Şub 2014 11:27

facebook
twitter
gplus

İnek moku dolu bir ahırda ayaklarını sağlama almak koşulu ile namaz kılabilirsin.İsterse kafan moka girebilir.

Böyle bir fetva bile verilmiş zamanında. 8-)
Kullanıcı avatarı
r.eren16

Mesajgönderen vekilsizmeclisolmaz » 01 Mar 2014 05:19

facebook
twitter
gplus

husu icinde kilinmali.arapcasini okudugumuz dualarin turkcelerini bilmeli icimizden onuda soyleneliyiz.gozlerimizi kessnlikle oynatmamaliyiz.yavas yavas kilmaliyiz.tadini almamiz lazim.
Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim îman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma, nasıl böyle bir îmânı boğar,
“Medeniyyet!” dediğin tek dişi kalmış canavar?
vekilsizmeclisolmaz

Mesajgönderen r.eren16 » 01 Mar 2014 16:30

facebook
twitter
gplus

vekilsizmeclisolmaz yazdı:husu icinde kilinmali.arapcasini okudugumuz dualarin turkcelerini bilmeli icimizden onuda soyleneliyiz.gozlerimizi kessnlikle oynatmamaliyiz.yavas yavas kilmaliyiz.tadini almamiz lazim.

Niye arapça?
Kullanıcı avatarı
r.eren16

Mesajgönderen muhibbi » 01 Mar 2014 17:27

facebook
twitter
gplus

Namaz vicdanın sesini dinleyerek kılınmalı. (bana göre ) Allah'ın, tapınacak insanlara ihtiyacı yok! İnsan bulunduğu yerin, dinin, makamın gereğini yerine getirerek namaz kılmalı, Allah, bir ömür tekrarlayacağımız, ana yasa niteliğindeki ayetleri okumamızı istiyor.
insan, çalmış, çırpmış, zina işlemiş, yalan söylemiş sonrada abdest almış namaza durmuş ne okuyacak kurandan bir ayet peki ayet ne diyor. senin bu yaptıklarına kimse şahit olmamış olabilir, insanları kandırmış , göz boyamış olabilirsin. Beni yaratıcını nasıl kandıracaksın? Ve kendini diyerek ona insana, geçmişte aynı hataları yapmış aynı yanılgı içine düşmüş insanlardan olaylardan örnek veriyor. yaptıklarından utanmayacak mı namaz kılan bu insan
yada utanmamak için azami dikkat etmeyecek mi? suçluluk duygusu yüzünden kıldığı namazın boşa gideceğini bilmiyor mu biliyor ama işine gelmiyor
ne de olsa Allah belirli güne kadar onun kıldığı namaza karışmayacak o da o güne kadar elde ettiğini kar sayacak.
Kendine hakim olacaksın kardeşim başka yolu yok! Allah hataları yani kendine yapılan hataları isterse affedebilir ama ben bana yapılan hataları affetmeyeceğim dini bana karşı, beni kandırmak için kullananlardan hesap günü gelince Allah'tan hesap sormasını isteyeceğim, bu günden dava açıyorum.
yada kıldığın namazı kimseye göstermeden kılacaksın ki hesabı sorulmasın senden.
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen vekilsizmeclisolmaz » 02 Mar 2014 10:45

facebook
twitter
gplus

r.eren16 yazdı:
vekilsizmeclisolmaz yazdı:husu icinde kilinmali.arapcasini okudugumuz dualarin turkcelerini bilmeli icimizden onuda soyleneliyiz.gozlerimizi kessnlikle oynatmamaliyiz.yavas yavas kilmaliyiz.tadini almamiz lazim.

raconu oyleymis.mollalar ve din.adamlri oyle diyo.belki daha samimi.manasini bildikten sonra bncede daha mantikli.
Niye arapça?
Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim îman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma, nasıl böyle bir îmânı boğar,
“Medeniyyet!” dediğin tek dişi kalmış canavar?
vekilsizmeclisolmaz

Mesajgönderen montevo » 02 Mar 2014 23:45

facebook
twitter
gplus

ben öyle "dindar " değilim.hz muhammed dendiğinde oturup ağlamam yada allah dendiğinde.o türden değilim diyleim.ancak bi kere namazı türkçe kılıym deidm.ancak ezberlemek zor.bende anlamlarını okudum.kaba taslak manalarını çıakrdım.ruku ve secdede allahın 99 isminden hatırladıklarımı söyledim.böyle bi ağlama geldi bana namaz sırasında.beni koruyan kollayan bana akıul veren çok güçlü bişeyin,bişeyi dedim yanlış anlaşılmasın, varlığını hissettim.ondan beri insanlara türkçe namaza kılın diyorum ama dinleyen nerde.

birde başparmak illaki yere değecekmiş.öyle bi farzdan daha üsütn bişey var.arkadaş benim belim sakat.öyle yapmaya çaışınca komple sırt kitleniyo.hiçbir farzda yok ,32-54,ee nerden geldi bu?bide onaylıyo millet hani diyorum nerde yazıyo,cevap yok.
montevo

Mesajgönderen Sahra » 03 Mar 2014 12:28

facebook
twitter
gplus

Ettehiyatü duası okunmamalı

La bu forum beni Edip takipçisi yaptı :twisted: Çok doğru tespitleri var ama.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen yazyagmuru » 03 Mar 2014 13:11

facebook
twitter
gplus

maalesef bu konuda ben de kendisine katılıyorum.namazda tayiyyat okumam ben de.
ancak bunun için edip yüksel'ci olmaya gerek yok,az biraz akıl yürüten bunu okumaz.oturuşta (secdelerden sonra) Allah'ın güzel isimlerle zikredilmesi Kur'an ayeti ile sabit bir hükümdür.
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

ÖncekiSonraki

Dön Din & Felsefe