Namaz nasıl kılınmalıdır?

Din ve Felsefe üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Re: Namaz nasıl kılınmalıdır?

Mesajgönderen muhibbi » 23 Haz 2021 10:54

facebook
twitter
gplus

namaz;hesap kitap yapan fiziki akli rabbinin huzuruna götürüp sen yaratilmis olansin rabbinin sozlerini tekrarla yaratildigin ani hatirla bilmedini bu bilinmezlikten oturu korktuğunu ruhun olumsuz oldugunu ancak aklin bu dunyaya ait oldugunu bu dünyadaki kaosa ruhun degil aklin sebep oldugunu aklin ise ölümlü oldugunu ölümsüz olmak icin her yola basvurdugunu rabbine onun peygamberlerine itaat etmedigini ben bilirim dedigini bu yuzden ikiligin meydana geldigini birligi saglamak icin namaz sart. namaz yarabbi ben hesap yaptim kitap yaptim herseyi yapmama ragmen bi turlu olumsuzlugu bu dunyadan cikis yolunu bulamadim pes ettim ben yaratilmis olanim sende yaratansin deyip aklin kulagindan tutup minimum gunde 5 defa rabbinin huzuruna goturmek
cunku insana rabbi yardim etmezse akil evrensel edep ve ahlaki ogrenemez bi konuya kavrama mutlaka fanatiklesir rabbi ona evrenin bi parcasi oldugunu evren fizikse insanin onun ruhu oldugunu ruh ile aklin uyum icinde olamamasindan dolayi insanin aklini evrimlestirmesi sart ruh ile uyumlu bi akil, akil ruh ve evrenin uyumundan ancak kemal seviyesine ulasilabilir (galiba...) :mrblue:
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Önceki

Dön Din & Felsefe