Kur'an Müslümanlığının Temelinin Olmaması

Din ve Felsefe üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Re: Kur'an Müslümanlığının Temelinin Olmaması

Mesajgönderen bir adem » 12 Oca 2015 02:44

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Öyle görenler de var, görmeyenler de bildiğim kadarıyla. Zaten bana kalırsa kitabı olmayan inanışın kuralları olmaz.

Bana kalırsa hayata müdahale ediyor muhtemelen.

ne biçim deistsin sen anlamadım ki :D
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen Sahra » 12 Oca 2015 02:46

facebook
twitter
gplus

Ya bi isim koymam gerekirse Deist gibin, puşt gibin bi şeyim. Koymam gerekmezse de böyle bir şeyim işte :lol:

8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Sahra » 24 Ağu 2016 23:32

facebook
twitter
gplus

SiDRe yazdı:Selam

Şura 10 Herhangi bir şeyde ihtilafa düştüğünüzde onun hükmü Allah'a bırakılır. İşte budur Rabbim olan Allah! Yalnız O'na güvenip dayandım; yalnız O'na yönelirim ben.

İhtilafa düşünce hükmü Allah'a bırakmanın, ihtilafa düşülünce mezhebe, fırkaya bölünmekten daha doğru olduğu yukarıdaki ayet gereğince net olduğuna göre, her halikarda bahsi geçen insanlar, mezhep savunurlarından daha doğru olanı yapmaktadırlar.

Tamam da abla burada Allah'ın gönderdiği hüküm üzerinde ihtilafa düşmekten bahsetmiş arkadaş :mrblue: Ayette ise herhangi bir konuda ihtilafa düştüğünüzde Kur'an'a başvurun demek istiyor. Kur'an'daki hükümde söylenmek istenen şey üzerinde ihtilafa düşüldüğünde ne olacak?
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen enigmatic » 27 Ağu 2016 19:15

facebook
twitter
gplus

tornacı veysel yazdı:
bir adem yazdı: kuranın tek başına anlaşılamayacak bir metin olmasındaki en önemli gözüken sebep yazılı bir kitap olarak hazırlanmışlığından çok(ilahi/beşeri bir şey anlamayın bu kelimeden) peyder pey olaylar, yaşanılanlar üzerine inmesi ve yaşandığı yer içerisinde/bağlamında mesajları olmasından ötürü bir kitabın şerhini yaparcasına tefsir anlayışları fayda vermeyecektir.

+1

böyle bir yorum ilk defa gördüm burada, +1 diyerek katıldığımı belirtiyorum şiddetle.
Kullanıcı avatarı
enigmatic

Mesajgönderen bir adem » 28 Ağu 2016 01:17

facebook
twitter
gplus

s.a brainfucker iz back
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Önceki

Dön Din & Felsefe