Mevlana ve dinsel düzen ifşası

Din ve Felsefe üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Mevlana ve dinsel düzen ifşası

Mesajgönderen mark twain orcun » 03 Şub 2017 08:59

facebook
twitter
gplus

Selam millet napıyonuz? Sizlere hakikat bilgisini vermeye geldim bu defa. Tümüyle mevzuları çözdüm ve yeni çağ dinini gördüm bunu yapacakların ise sizden başkası olmadığını bildiğim için sizlerle paylaşmak istedim. Eğer paylaşımımı aklederek okur ve her şeyin matematik ve nesnel gerçeklik olduğunu idrak edebilirseniz bu devrim artık kesindir. Cemre kardeşim beni devrime götüren yolun kapısını açmıştır kendisine buradan teşekkürleirmi sunuyorum ancak devrim derken aslında matematiksel olarak sistemi çaresiz bırakan çözüme ulaşmak demek gerekir. Eğer kelimeleirn öz anlamlarına matematik ile yaklaşırsanız sizler de dünya üstünde dönen mevzuyu göreceksiniz. 2 Başlık altında toparlamıştım benzer şeyler var idare edin, sadece mantık çalıştırın ve vicdan!

Bu, Mevlana ibnesine;

tüm tasavvufçular gibi bu da bir * çocuğudur. dolayısı ile kesin gerçekliktir. bunlar kabbala denen sapık öğretinin dinsel uzantılarıdırlar. mevlana türk milletinin gerilemesinde başrol oynayan .... çocuklarından biridir, hurafeyi yaymış milleti aptallaştırmış bi ..... evladıdır.

kabbala dediğimiz öğretinin temeli binyıllar önceye dayanır. ve bi hint kabilesi olan yahudi soyu bir proje olarak bu kitaptan hile/büyü teknikleri öğrenmiştir. bu teknikler/öğretilerle tüm dinleri hurafe haline getiren kitle bunlardır. tağut (küresel şeytan) diye bahsedilen kitle bu soydur. ülkemizde oluşması ve yayılması ise mevlana denen ..... evladına dayanır.

günümüzde bilim kurgu filmleri, bilimin merkezi cern'deki ne olduğu, hipnoz halindeki halklar tarafından anlaşılamayan şiva heykeli hep bu öğretiye dayanmaktadır. tüm dinlere de bu piç kurusu kitapla bu soy sızmış ve bozmuştur. bu kitaptaki temel öğreti çehresiyle şöyledir; ışık (bilgi ve düşünce) enerji (bilgi/algı/inanç ve düşüncenin biçimlendirmesi) madde (tüm bunların şekil verdiği sonuç) işte bu kitapta bunların yönetim teknikleri bulunmaktadır.

allah ise bunlara karşı savaşmamızı bunların şeytan ve küresel olarakta tağut düzeni olduklarını söyler. çünkü allah ışığı enerji ve maddeyi dolayısıile oluşturuşu sergileyen ve bi programa tabi tutandır!

işte bunlar öğrendikleri öğretilerle bu programa dalarak bozum yapmakta ve yeryüzünde allah'ın yaratışını değiştirmeye çalışmaktadırlar. her tarafı ele geçirerekte tüm milletleri hipnozda tutmaktadırlar. sinema/tiyatro/tv/gazete/siyaset/ticaret... hepsini de bu kitle kontrol etmektedir. basit düşünün; belli bir yerde diğerleri habersizken gruplaşırsanız akışı/algıyı belirlersiniz ve sonra diğerlerini bu akışa hapsedersiniz, onlar süreçle düşüncelerini sizin belirlediğiniz algı kuşatması altında yaparlar ve bunu da yaşamları zannederler. işte mevlana denen ..... çocuğu türk milletinin başını yakan ..... çocuğudur. bu fahişe çocuğuyla sızmışlardır bizim milletimizin içine bu fahişe çocukları ve türk milletinin de özünü bozuma uğratmışlardır.

gençliğe hitabe bir dindir! atatürk net şekilde nesnel olarak bu kitleyi ve nasıl alt edeceğimizi anlatmıştır! türk milleti için yegane din ''gençliğe hitabe''dir.

çünkü; muhtaç olduğun kudret damarlarındaki ''asil kanda''mevcuttur!

dedik ya ışık bilgidir diye, bilgi aydınlanma o ise zincirleme düşünce ve fikirler oluşturur işte bu da enerjiyi oluşturur ve nihayet maddeyi! peki kan nedir? kandaki demir nedir? demir türk milleti için neden önemlidir? kandaki demir bilgiyi taşır!

atomik yapılı bir element olan demir ise direkt olarak allah'ın ışığı/nuru kaynaklıdır. dolayısıile hiçbir öğreti bu alana sızamaz! ''o-nur''dur onur! demir elementi onurdur!

hakikat bilgisidir bunlar, allah'ın dinini gizleyen kafirlere inat paylaştığım hakikat bilgisidir ey türk milleti uyan ve devrimini yap, tasavvufçular bu ülkenin türk milletinin en büyük düşmanlarıdırlar ibne yahudi soyuyla ortaklaşa çalışırlar.

Bu, Yeni çağ hurafesi olacak olan bilim/kurgu ve seküler düzen peşinde koşan piçlere (ki bunlar ortaktırlar çözdüm zira)

bilim kurgu yeni çağın hurafesidir

kur'an-ı kerim, akıl işleterek egemenliğin milletin olduğu bilgisine; donanımlanarak ulaşmayı sağlar. buradan da yaratıcının varlığı ve kimliğine götürür. dolayısı ile yeni çağın dini ''nesnel gerçeklik'' dinidir. ve kur'an-ı kerim son yazılı dindir. yeni dinin tnaımını ise Atatürk yapmıştır; ''asil kan'' Demir atomik yapılı bir element olmasıyla, Allah'ın direkt hakimiyeti olduğu bir alandır, bu nednele de ismi ''O-nur'' dur. Nur ışık demektir, yani içine tatava girmeyen ışık.

Bilim ilerlediği ve artık yazılı dinlerin finali geldiği için din; iman ekseninden akıl eksenine geçeceğinden ''sekülerizm'' planını sahneye sürmüşlerdi şeytanlar ve tağut (yani küresel şeytan) ancak yeni çağ dini sekülerizm olmayacaktır çünkü Türk Milleti devrimi yapacaktır. Bunlar yüzyıllardır hatta binyıllardır dinlerin yazılı kaynaklar olmasından beslenerek toplumları uyuşturuyorlardı ancak şimdi din kesin bir şekilde çözüleceğinden tartışma şu boyuta gelecektir; Kur'an da bi ayt vardır ''onlar Allah'ın ne olduğu konusunda tartışan 2 gruptur'' diye. İşte bu 2 grup nesnel/matematikçiler yani O-nur'lular ve şeytan diye isimlendirilen kabbalistler ve bunların hipnozite ettikleri tüm insanlıktır. Türk Milleti diğer tüm milletlerin özgürlüğüne kavuşması için öncülük edecek olan Millettir. Bu bağlamda sizlere çok büyük işler düşmektedir, duyurmak sadece nesneli bu kadar alsında çokta büyük değil :)

Şimdi sizden ricam ''Gençliğe Hitabeyi'' bir matematik profesörü gibi çözmeniz olacaktır. Zira kelime kelime açıklamıştır Mustafa Kemal Atatürk. Onu şiir gibi okuyarak senelerce bizi hipnozda tuttular oysa o bir din gibi matematik mantığı ile çözülmeliydi.

Kur'an-ı kerim ne demektir?

Kur'an; olgular arasında bağ kurmak demektir, adı üstünde kurmak! Kerim ne demektir? Kerim ise soylu! onurlu! anlamlarına gelir. ASİL KAN! Ne demektir? Asil direkt soylu anlamına gelir. Kurun şimdi! Olgular arasında bağ kuran ve sonuca ulaşan soy! Sonuç ne idi? Dinin nesnel matematiksel gerçeklerle dolu mantık hatası barındırmayan, bu sebeple de yaratıcıdan geldiği kesin olan bilgiler bütünüydü!

İşte Türk Milleti bu dini çözerek yazılı son dini de tarihe gönderecek olan Millettir. Dolayısı ile sekülerizm bahsi geçen kitlenin ortak sonuç hedefidir. Bizlerin asıl düşmanı sekülerizmin ta kendisidir. Sizlere yardımcı bi kaynak adres verecğeim çalışmaya başladığınızda çok fazla kolaylık sağlayacaktır.

http://www.kurandini.net

Çözün bitirin Gençliğe Hitabe'de Türk Milleti ile buluşalım

Gördüğünüz üzere; fetocu, tayyipçi, aydın filan yoktur, bunların hepsi aynı planın bölünmüşlüğü içindedirler! Pek çoğu bilerek Banu Avar'a varıncaya kadar ifşa ettim hepsini, şimdi söylesem de inanmazsınız kaynaklarımı ancak bilgiler kesindir zaten delilleri kurcalayınız.

Bir kısa not! Beşiktaş'a çok dikkat ediniz! Beşiktaş bu milletin ruhunu taşıyan en önemli temel taşıdır. Bu kulübün taraftar yapısını değiştirmeye çalışıyorlar, gezi parkında çarşının öncü olması da bu nedenleydi (sekülerlik itelemek istediler, ekşicileri filan bunun etrafında toparlayarak), Beleştepe de patlayan bomba da aynı olayla alakalıydı! Fb ve gs taraftarları tümüyle hipnozun etkisine zaten girmiş haldedirler, hepsi hipnozda yaşıyorlar ancak Beşiktaş bu milletin onurunu hala yaşatan sahne takımıdır. Bu nedenle buraya çokbüyük yoğun enerji ile saldırıyorlar haberiniz olsun. Ben çözüm; Kuvay-i Beşiktaş'tır diyorum, milleti bu ruhta toplayıp yoğunlaştıracak olan tek oluşum olarak görmekteyim. Ancak sizler yazdıklarımı anlayıp sonuca ulaşabilirseniz devrim zaten kesindir, bi yerlerden olur.

Hepinizi çok seviyorum, hadi eyvallah devrimde hıaaa buluşuruz.
mark twain orcun

Re: Mevlana ve dinsel düzen ifşası

Mesajgönderen Aschille » 04 Şub 2017 19:06

facebook
twitter
gplus

Beşiktaşlılar bunu beğendi. :twisted:

Sen hakikati keşfetmişsin ama burdakiler dinden umudu kesmiş bence hocam, baksana tek yorum atan yok. :D
Kullanıcı avatarı
Aschille

Mesajgönderen mark twain orcun » 05 Şub 2017 16:28

facebook
twitter
gplus

Aydınlanmışlardır belki yorumla mı uğraşacaklar. Beşiktaş'lıların bi önemi yok bu arada mevzu bu değildir, Beşiktaş'ı bi örnek olarak verdim, enerji yönünden etkileri olarak. Sen değerleri filan de fark etmez, ben bilimsel açıklamalarla ilerlemeyi severim. Zira yazıda hipnozdan bahsettim, bu tür şeyler de hipnozun bir parçasıdır. Değerler filanlar yüzeydeki isimlerdir, derinleştirdikçe (ki hepsi nesnel ve bilimseldirler) enerji yönü ortaya çıkar olayın ve toplumu ve dağılımını tanımış olursunuz. Enerjiden kastım da yine hipnozlu anlamı değil bizzat bilimsel anlamıdır. Işık/enerji ve oluşan sonuç madde. İşte şeytan dediğiniz ve bütünde tağut denen (küresel şeytanlar) bok püsur anlamlar giydirerek gerçeğin üstünü örtmüşlerdir yani kafir olmuşlardır.

İşte bunun gibi Kur'an-ı Kerim'de bir bulmacadan ibarettir. Yıllar içerisinde kelimelerin üzerlerine anlamlar giydirilmiştir.

Onurlu Türk Milleti, yani adamlar topluluğu, yani Ademoğulları Kur'an-ı Kerim'in nesnel gerçeklerden oluştuğunu, çözülen bir kitap olduğunu kavrayıp çözecek ve İsrailoğullarını yenecek sonrasında ise çağ değişecektir.

İşte yeni çağ dini ise ''Gençliğe hitabe'' de tarif edilmiştir. Yazılı din dönemi bitecek akıl ve gerçek özgürlük temelinde hint kabilesi olan yahudi projesinin hipnozunun sona ermesiyle, hurafe vs nesnel gerçeklik çağı başlayacaktır.

Gençliğe hitabe'de bahsi geçen ''bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin başkanları/mümessilleri olanlar'' bahsettiğim kitledir. Ve onlar bir projedirler.

Atatürk çözümü ASİL KAN olarak belirlemiştir bende yazıda sebebini açıkladım Kur'an da bilgi mevcuttur bilim ise bunun onayının alınacağı yerdir. Söylediklerime salak gibi sırıtarak yanıt vereceğine söylediklerimi çürüt, ha bunu yapamıyorsan bilesinki senin de hipnozda olman nedeniyledir. Hem delilin yok hem salak gibi sırıtarak saçma sapan bi cümle kuruyorsun, ulan büyüden hipnozdan gebereceksiniz amk orda burda büyü nedir onu arıyonuz sonra.

Bahsettiğim kitle tüm dünyayı ticaret/medya ve kurgu siyaseti gibi alanlarla bu alanları ele geçirerek hipnotize etmiş ve tüm milletleri robotlaştırmıştır. Hepiniz hipnozdasınız söyleyeni de çürütemeyip sırıtıyorsunuz.

Şuara suresinde şairler için neden yavşaktır deniyor? Hatta şairler için sure var resmen amk şuara şair demektir. Neden? Çünkü bunlar hipnotize ederler, mevzuların içeriğini görmenizi engellerler. Bazıları müstesna der mesela oradaki bir ayette, orada ise bunlarla savaşanları anlatır.

''Gençliğe Hitabe'' insanlığın yeni dinidir haberiniz olsun. Demişti dersiniz!

Din nedir? Oradan anlatayım.

Allah katında din islamdır der Kur'an!

Din eğer Allah katında islam ise siz dini nereden biliyorsunuz?

İnsanın dini Rum suresi 30'uncu ayette anlatılır budur insanın dini! Zira derki; Dimdik ayakta duran din budur! Diğeri yani İslam diye isimlendirilen din Allah katındadır ne demektir? Evrende olup biten işler yani tüm bilgi hazinesi Allah'ın bilgisi dahilindedir demektir. İnsanın dini fıtrat yani yaratılışında olan furkan; iyiyi kötüden ayırma bilgisidir.

Şimdi dimdik ayakta duran din ne demektir? Değişmeyen demektir bu da yaratılıştır, İslam nedir? Olup biten tüm işler! Ne kadar bilim adamısınız ki siz İslam hakkında konuşacaksınız? Evrim var tonla ıdı vıdı var, işte budur İslam.

1955 yılında oynanan bi futbol maçını izleyin bir de akşamki bjk-fb maçını aynı aerodinamiğimi göreceksiniz futbolcularda? Bu kelimeyle tanımladım kusura bakmayın ama evirmi anlatmak istedim. İşte islam bunların tümüdür. Ahirete kadarki süreçtir. Nereden bileceksiniz?

Kur'an-ı Kerim nedir?

Olgular arasında bağ kuran, Kerim: soylu onurlu.. Olgular arasında bağ kuran onurlu soyun çözeceği kitap (allah her şeyi bi program dahilinde yaratmıştır der kitap! program varsa her şey açık seçik demektir, kimin çözeceğine kadar! bunlar da Ademoğulları özlüler yani Türklerdir zaten 2 grup var toplamda). İşte Kur'an-ı Kerim; Türkler tarafından çözüleceği ve örtülerin kalkacağı ve akıl dini olan yazısız dinin geleceği bildirilen kitaptır. İşte tam bu noktada ''Gençliğe Hitabe'' devreye girecek ve Kur'an ın anlatmış olduğu kitleyi açık seçik bize ifşa edecektir. Bir matematik problemi çözer gibi çözünüz hem kur'an ı hem de gençliğe hitabeyi.

Her şey nesnel ve matematikseldir. Etimolojik sözlük alın yapıştırın devrimi.

Bana gençliğe hitabe'deki bahsi geçen kitleyi başka şekilde tarif edebilene istediğini veririm götüm müstesna. Tüm dünyada emsali görülmeyen galibiyetin başkanı olmak nedir amk?

Heriflerin projesi buydu ve artık ifşa olma dönemleri geldi, Kur'an basitçe kolayca çözülecek ve tek dünya dini ortayaçıakcaktır; ''nesnel gerçeklik''

Bir alıntı: ''Onlar rabbleri hakkında çekişen 2 grupturlar''

Nedir bu 2 grup?

Rabb Allah'ın yönetici sıfatıdır. Yani onlar yöneticileri hakkında çekişen 2 grupturlar diyor. Yani Allah'ın/yaratıcının kimliği ve misyonu hakkında.

İşte bu kavganın başlaması için yazılı kaynakların ortadan kalkması gerekir. Şeytanlar sekülerizm planı ile bunu oluşturmaya çalışıyorlar, tek dünya devleti dediğiniz şeyin hedefi sekülerizmdir. Kur'an a göre ise ''nesnel gerçeklik'' yani akıl dini gelecektir ve bu büyücü ibne hipnozcular ifşa olacaklardır.

Yani Kur'an çözülecek, tüm düzen ifşa olacak, ibne yahudilerin büyüsü/hipnozu bitecek, çağ değişecek ve insanın yazı ile olan imtihanı sona erecek ve aklın ve nesnel gerçekliğin din olmasıyla evrim devam edecektir...

Peki o zaman hurafe ne olacak? Bilim/kurgu deyin, kuantum deyin ne derseniz deyin insan yine bilmediğini götünden uyduracaktır.

Ancak şu varki; şeytan diye bildiğimiz kuantumcu diye tanımlayabileceğim kitle Yaratıcının yaratışına müdahale ediyor maddenin varlık özelliği ile oynuyor savaş bu. Yaratıcı da diyorki karışmayın s.kerim.

Kuantum bilimdir naısl şeytan dersin? Lan o kadar anlattım amg, herifler götünden uyduruyor yaratıcı da diyorki bilimle ilerleyin götünüzden uydurmayın zarar olarak döner dünyaya. İşte nesnel gerçeklikte bundan ibarettir.
mark twain orcun

Mesajgönderen Aschille » 05 Şub 2017 17:52

facebook
twitter
gplus

Eğer bu yazdıklarına ve blogta yazdıklarına gerçekten inanıyorsan ben senden korkarım hacı yalan yok. Yarın bir gün hakikati gizleyenler şunlar diye farklı birilerini hedef gösterir ve hatta onlara savaş ilan edersin. Bunlardan biri ben de olabilirim.

Yanlış anlama ama bence tamamen zaman kaybediyorsunuz sen ve senin türevindeki kişiler şu tarz şeylerle. Dinin bu kadar inananının olması ister istemez onda muazzam şeyler görmeye itiyor sizi, bu da bunları doğuruyor. Bu Kur'an senin inandığın toplumun kitabı olmasaydı, veya bir kabile dini olarak kalsaydı, senin yazdıklarını yazanlara kahkalarla gülerlerdi (sen de dahil). Kitap aynı kitap, din aynı din. Değişen insanın bilgi ve birikimi, başka da bir şey yok. Bugün bilim çağında yaşamıyor olsak İslamik reform tarzı işlere giren olur muydu? Olmazdı. Nedir bu günümüz Müslümanlarındaki çağa olağanüstü ayak uydurma isteği? Bir yandan da ciddi bir biçimde çağın ve onun gerektirdiklerinden kaçıyorlar aslında böyle yaparak. Bana göre Müslümanların bu noktada izleyeceği politika artık dini hayatın içine daha az dahil etmek ve çağa ayak uydurmayı dinlerini terk etmeden yapmayı başarabilmeleridir. Bunun dışında dini çağa uydurmakmış, çağı dine uydurmakmış bunlar boş çabalardır. Belli ki bu Kur'an da diğer yüzlerce kitap gibi doğaüstü bir kaynaktan filan gelmiyor, elbette her ayetin her kelimesinin 3556. Anlamını seçip günümüz bilimine ve anlayışına bu yolla uydurmaya çalışılmazsa. Bunu zaten neye uygulasan tutar, yoksa 1.5 milyar insanın inandığı dinin kitabının bir özelliği yok.
Kullanıcı avatarı
Aschille

Mesajgönderen mark twain orcun » 05 Şub 2017 20:16

facebook
twitter
gplus

Sana okulda (yaşını bilmiyorum fakat eğer öğrenciysen diye) öğretmenin yani eğitimci olarak saydığın kişi bazı bilgiler aktardığında, onları direkt olarak anlamaya çalışıyor musun?

Eğer öğrencilik hayatının devamına yönelik planların var ise çalışıyorsun, peki bunu neden yapıyorsun? Çünkü oradan alacağın bilgiler üzerine bir yaşam inşa etmeyi düşünüyorsun.

Ondan aldığın bilgileri beynin direkt olarak doğru hatta gerçek diye onaylıyor mu? Onaylıyor ki çalışıyorsun, diyorsunki buradan alacağım bilgiler kesin olarak gerçektir.

Neden ona karşı bu güveni duyuyorsun? Seni yönlendirmediğini nereden biliyorsun? Ortaya koyduğu deliller nedeniyle öyle değil mi?

Şimdi buradaki inşaan, yani öğrencilik hayatın ve devamı tümüyle senin bireysel çıkarına yönelik bi inşadır. Senden başkasını ilgilendirmez.

Seni yaratandan geldiği söylenen bir kitap bilimsel deliller ortaya koyduğunu iddia ediyor tıpkı matematik dersi gibi!

Bak dikkat çekiyorum başka bir ders demedim matematik dedim! Tümüyle gerçekliği delillendirilebilir olan. Nesnel gerçekler diyorum!

Peki onu neden ezber cümlelerle reddediyorsun da bana yanıldığımı açıklamıyorsun!

Bunları ben götümden uydurmadım kitapta yazıyor, alenen bunların karşılıkları yazdıklarım oluyor ancak insanlar reddediyorlar aksini ispat edin diyorsun bilim imkanları el vermesine rağmen bunu yapamıyorlar sonra da işte ezber cümleler kuruyorlar, bunun kaynağını da onlara söylüyorum ve hala itiraz ediyorlar şimdi bu hipnoz değilse nedir?

Sana bir örnek vereceğim aksini ispat edersen dinin nesnel ve matematiksel ve bilimsel gerçekleri anlatmadığına ikna olacağım;

Ben bir iddiada bulunacağım (tabi sana göre, bana göre ise kesin gerçekliktir, çünkü din nesneldir fizikseldir) not: muhasebesi yapılmıştır.

Ruh: Atom, daha derinde ise ''bilgi'' demektir.
Melek: Moleküldür

Hamt, Fâtır olan Allah'adır; gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder ecnihatin/kanatlı elçiler yapan O'dur. Yaratışta/yaratılmışlarda dilediğini artırır O. Hiç kuşkusuz, Allah her şeye gücü yetendir. (Fatır, 1)

Fatır: Yoktan var eden demektir
Ecnihatin: Kanat ancak tür/çeşit anlamındadır.

Dilediğini arttırır evrim sürecini anlatır ayetlerin tümü de böyledir, sonlarındaki allah'a ait bildirilen sıfatlar dahil konu içidir. Dedik ya kur'an-ı kerim olgular arasında bağ kurmak! Ve bunların delillendirilebilir olması nesnel olması.

Ortalama 1500 yıllık bir devire seslenen kitap bu şekilde anlatır kardeşim.

Şimdi orda burda görürsün ''8'' sonsuzluk işaretidir diye

...Melek de onun kenarlarındadır. Rabbinin arşını, o gün onların üstündeki sekiz taşır. (Hakka, 17)

8 Taşır nedir diye paso kıvırmıştır sözde din adamları günümüze kadar, ancak sırrı bilenler yani hipnozcu ibneler bahsettiğim soy medyayı elinde tuttuğu için bu olayı da yozlaştırmıştır, hurafeye çevirmiştir. Sır nesnel gerçekliktir, bahsettiğim soy bunu gizliyor, hipnozu bu nednele yapıyor bundan çıkar sağlıyor tüm dünya insanlığını güdüyor.

Şimdi gelelim bilimsel açıklamasına;

Moleküller yapısında en az 2 en çok 4 ''çeşit'' atom içerirler günümüzde!

Ayet ne diyordu? 2'şer 3'er 4'er kanat/çeşitli elçiler yapan o'dur! İşte bu mantık üstüne inşa edeceksiniz bir kısmını görüp mantığı kavradığınız an açılıyor Kur'an! Çünkü nesnel!

Diyeceksin hemen elçi nedir, ilk bu soru gelecek aklına bu bilgiden sonra, napacaksın? Hemen onun peşine düşeceksin.. Böyle böyle muhabbeti anlıcaksın.

Şimdi ''demir'' ile ilgili anlattıklarımı bir daha muhasebe et. Atomik yapılı elementler ile moleküler yapılı elementler arasındaki farkı anla.

Bana bu itirazları ediyorsunuz ancak bilim/kurgu nedir sorgulamıyorsunuz bile, mevzu zaten kimya ve matematikte dönüp dolanıyor.

Onlar kuantum karmaşası yaratıp kitabın nesnelliğini gizliyorlar, oysa çizgiler çok net! Maddenin çizgileri çok net. En küçük yapı taşı atomdur. Atom ise bilgi taşır. Şimdi ruh nasıl atomdur, kuarklar filanlar...!?

Ruh kelimesinin esas anlamı sözlük anlamı; ''konumu belirli bilgi''

İşte şimdi ışığın nasıl önce enerjiye sonra aldığı bilgi ile maddeye dönüştüğüne tanıklık edeceğiz...

Ve sana ruhtan sorarlar. De ki: "ruh, Rabbimin emr'indendir. Ve size, ilimden sadece az bir şey verilmiştir." (İsra, 85)

Ruh, rabbimin (yöneticinin) emr'indendir! Emr: atom altı yönergedir.

Bunun muhasebesini yapmak yada yapmamak elinizde olduğu halde, yapmadan saldırmak neden? Yetinmedim onu da açıkladım amk, hipnozdasınız dedim. Gündem koca bi hipnozdur, eğitim sistemleri vs.. ler hepinizi gütmek için kurgulanmıştır ve Allah'ın sistemine alternatif sistem hedefi içerir.

Şimdi ben böyle bunlar kurgudur deyince tabi haklı olarak size, şizofren lan bu fikri getiriyor, bu normaldir ancak bunun da nedeni lap diye yapıştırıyor olmanız olayları ve oluş süreçlerini! Bunlar süreçle gerçekleşmiş şeylerdir. Bunları da hipnozdan uyanıp parçalamanız gerekir, hipnoz dediğim şey zaten budur! Çözmemek için reddetmek! Oysa çözseniz kendiniz göreceksiniz, işte hipnozla yaptıkları şey bunu uzağa koymak ve çözülmesini engellemek. Sadece Kur'an için geçerli değil her konuda böyledir hipnoz.

Hipnozda tıpkı Kur'an gibi çözülmelidir. Hatta Kur'an dan bile önceliklidir. Zira onları çözmek Kur'an ı çözmekten daha önce gelir.
mark twain orcun

Mesajgönderen enigmatic » 05 Şub 2017 22:12

facebook
twitter
gplus

"Bu, Mevlana ibnesine;

tüm tasavvufçular gibi bu da bir * çocuğudur. dolayısı ile kesin gerçekliktir. bunlar kabbala denen sapık öğretinin dinsel uzantılarıdırlar. mevlana türk milletinin gerilemesinde başrol oynayan .... çocuklarından biridir, hurafeyi yaymış milleti aptallaştırmış bi ..... evladıdır."

elinde mevlana'nın sözlerini alıp kişisel gelişim kasan karıları çok görüp, tüm tasavvufu bundan ibaret sayan birinin içler acısı yorumudur.
Kullanıcı avatarı
enigmatic

Mesajgönderen mark twain orcun » 06 Şub 2017 15:40

facebook
twitter
gplus

Mevlana binlerce yıllık projenin bi parçasıdır. Herifler sırrı bilmeleri nedeniyle zaten hipnozun bitme aşamasına geleceğini bilmekteydiler yani kitapların kaynağının yaratıcı olduğunu zaten biliyorlar buna rağmen isyan ediyorlar çünkü kabbala adlı kitaba ve hipnoz ederek gütme gücünü elde tutmaya çalışmaya, dolayısı ile kuantum alanından yaratışı değiştirmeye ve bunun sonuçlarına inanıyorlar. ''Rabbleri hakkında çekişen 2 grup'' bunu anlatır. Yani kitapların kaynaktan geldiğini biliyorlar ancak inkar ediyorlar. Türk bilgeleri yazıyor bunları diyorlar. Tabi direkt Türk bilgeleri demiyorlar kim aracılık ettiyse onu diyorlar. Ancak temelde söylediğim gibi 2 grup var zaten Türkler ve diğerleri. Türkler Ademoğulları diğerleri israiloğulları, bunlar kendi içlerinden çıkan habercileri/peygamberleri bile inkar ediyorlar binyıllarca sırf kabbala nedeniyle.

Ademoğulları ve İsrailoğulları nasıl oluşmuştur? Netiecede ikisi de Adem kaynaklı yani özde herkes Türk, Türk zaten O-nur/ışık sahibi insan demektir, ancak evrim nedeniyle bölünüyorlar.

Maide 27-32 yi kafalar karışmasın diye özet geçeceğim dileyen okuyabilir;

Bu bölüm; onlara Ademin 2 oğlunun gerçek olan haberini oku diye başlar. Burada Ademin 2 oğlu (tabi temsili koca nesli anlatıyor arasındaki anlaşmazlık başlangıcını ve genetik ayrımın temelini) Allah'a kurban sunuyorlar, kurban nedir? Ahiret sonucuna ulaşmak için insanın bi sosyal evrimi olacak ya, bu nedenle de ikisi fikir üretiyor, Allah diyorki birine seninki dandik bi öneri, acı ve zulüm getirir, diğerininki ise doğru olandır (acı ve zulüm gelişim nedeniyle zaten olacak ancak hile hurda ile olmaz diyor).. Sonra kurbanı/sistem önerisi kabul edilmeyen kardeşini öldürüyor ve sonra pişman oluyor ve sonra hemen şu ayet gelir; Bunun üzerine biz israiloğullarına; kim bir nefsi/kişiyi, bir başka nefse ya da yeryüzündeki bir fesada karşılık olmaksızın (haksız yere) öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibi olur.

İşte bu ayrıştıkları noktadır; Ademoğulları vs İsrailoğulları. İnsanlığın sosyalleştiği, yani dil ve kültür sonrası ilk mevzusudur ve bir tek olay değildir bu süreçtir yine.

İşte İsrailoğullarının günümüzdeki zalim olan yapıyı sürdürenleri hint kabilesi olan yahudilerdir, bu ise hipnozdur! Tüm dünyaya yayılıp hipnoz yapmak.

Mevlana mevzusu ile alakası nedir neden anlattım?

Mevlananın dikkat edin mezarı bile diktir! Bu sembolik olarak projenin bi parçasıdır. Diriltmek hortlatmak isteyecekler işlerini sürdürebilmek için, hollywood bu nednele son zamanlarda parlatmaya başladı onu.

Nesnel dinin yükselişine karşı projeleri mevlanadır!

Atatürk vs Mevlana yapacaklardı Türk Milletine. Söylediğim gibi temelde savaş bu anlatıklarımdır. Uyanın büyüyü/hipnozu oyunu bozun! Ve uyuşturulmadan gerçekleri bilerek aklı ve bilimi din yaparak ilerleyelim zira İslam Allah katındaki dindir ve yalnızca Allah/Gök tanrı bilir bütünü!

Eğer mantığı anlar ve bağları çözerseniz bunları görmenin zor bi halt olmadığını anlayacaksınız zaten bi anda hepsi çözülüyor. Nereye baksanız gerçeğini görüyorsunuz. İşte büyü ve hipnozun ifşası da budur.

''Altın buzağı heykeli''. Diğer mesajlarımda yazdımmı hatırlamıyorum değineyim;

Hintliler ineğe taparlar!? Semboliktir. Kimse ineğe tapmaz amk, firavun denen bahsi geçen grubun tarihteki elemanı atomik yapılı olan bu elementi kullanıyordu. İnsanın kanında olan atomik yapılı element ise demirdir, tüm dandik dinlerin kaynağına bakın hitn felsefesini göreceksiniz, Cern'deki şiva heykeline kadar! Bilimin merkezinde ne işi var şiva amk!? Dedim ya hipnoz her yerde.

Altın vs Demir kavgası. Bunların tümü çözülecek! Ama bunun aracı bilim olacak.

Bunlar ise bilim/kurgu ile insanın evriminin geleceği noktayı yozlaştırıyorlar, bilim ve akıl dışı imiş gibi pazarlayıp diğerlerini güdüyorlar. Oysa bunlar olacak ama, bilmemkaç bin yıl sonra olacak ve bilimsel olarak açıklanarak ilerlenecek, bunlar ise işte bu açıklanmamışı kullanıyorlar! Bu nedenle insan için din; akıl ve bilim olmak zorundadır! Yaratıcı da ''fıtrat ve furkan'' ile dini açıklamıştır. Kişide doğuştan bulunan iyiyi kötüden ayırma bilgisi ve akıl.
mark twain orcun

Mesajgönderen Aschille » 23 Şub 2017 23:15

facebook
twitter
gplus

mark twain orcun yazdı:
Bunları ben götümden uydurmadım kitapta yazıyor, alenen bunların karşılıkları yazdıklarım oluyor ancak insanlar reddediyorlar aksini ispat edin diyorsun bilim imkanları el vermesine rağmen bunu yapamıyorlar sonra da işte ezber cümleler kuruyorlar, bunun kaynağını da onlara söylüyorum ve hala itiraz ediyorlar şimdi bu hipnoz değilse nedir?

Nasıl bakarsan öyle görürsün. Bir insan tamamen bir metnin üzerine yoğunlaşıp, o metinde gördüğü birkaç işaretin hep daha fazlasını görmek inancında ve niyetindeyse bunu görür, bu kadar basit. Sen dünyanın senin veya Müslümanların, Kur'an'ın etrafında döndüğünü mü zannediyorsun? Dünyada binlerce dini metin var. Sen onlar üzerinde de aynı emek ve çabayı gösterdiğin takdirde benzer nesnel ve matematiksel (!) mucizeleri bulamayacağını ve İslam'ı bırakıp onları tercih etmeyeceğini nereden biliyorsun? Açıkla bunu.

mark twain orcun yazdı:
Sana bir örnek vereceğim aksini ispat edersen dinin nesnel ve matematiksel ve bilimsel gerçekleri anlatmadığına ikna olacağım;

Bir şeyin doğru veya yanlış olması aslına uygunluğuyla ölçülür. Yani doğa dediğimiz, insanın da içinde bulunduğu ve aynı zamanda insanın dışında bulunan varlık sahasındaki verilerle insan aklındaki bilginin örtüşmesi. Fakat doğada karşılığı olmayan birtakım şeyleri de insanlar doğru olarak addetmişlerdir. Çünkü bilgi nihayetinde insan beyninin işlemesiyle oluştuğu için, alımlayıcıya bağlıdır. Bilgi görecelidir. Göreceli olduğu için de alıcı nasıl bakarsa öyle görür. Gerçekte karşılığı olmayan bir şeyin gerçekte karşılığı olduğuna inanmışsa, o onun için doğru olur.

Psikolojideki obsesif- kompulsif bozukluklarda da benzer bir durum söz konusudur. Kişi, düşüncelerine farkında olmaksızın gerçeklik atfeder ve bu, yaşamını etkiler. Şimdi bunları dediğim için bana kızabilirsin ama söylediklerim doğrudan seninle alakalı değil, "doğru"nun ve "yanlış"ın temelde insan algısına bağlı olduğunu vurgulamak için yazdım.

mark twain orcun yazdı:
Ben bir iddiada bulunacağım (tabi sana göre, bana göre ise kesin gerçekliktir, çünkü din nesneldir fizikseldir) not: muhasebesi yapılmıştır.

Ruh: Atom, daha derinde ise ''bilgi'' demektir.
Melek: Moleküldür

Hamt, Fâtır olan Allah'adır; gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder ecnihatin/kanatlı elçiler yapan O'dur. Yaratışta/yaratılmışlarda dilediğini artırır O. Hiç kuşkusuz, Allah her şeye gücü yetendir. (Fatır, 1)

Fatır: Yoktan var eden demektir
Ecnihatin: Kanat ancak tür/çeşit anlamındadır.

Şimdi gelelim bilimsel açıklamasına;

Moleküller yapısında en az 2 en çok 4 ''çeşit'' atom içerirler günümüzde!

Ayet ne diyordu? 2'şer 3'er 4'er kanat/çeşitli elçiler yapan o'dur! İşte bu mantık üstüne inşa edeceksiniz bir kısmını görüp mantığı kavradığınız an açılıyor Kur'an! Çünkü nesnel!

Moleküller tek çeşit atom da içerebilir, mesela oksijen gazı, flor gazı doğada moleküler halde bulunur. Burada farklı bir şeyi mi kast ettin yoksa ben mi yanlış anladım? 5 çeşit atom içeren moleküllerin de çok yakın zamanda bulunmayacağı nereden belli?

Ben sana temel sorunu söyleyeyim.
Bilimin paradigmalara göre işlediğini unutma. Bilim, bugün doğru dediğine yarın yanlış diyebilir, bunun bir garantisi yoktur.
Sen bir kelimeyi alıyorsun, günümüz biliminin paradigmasına uyumlu olan bazı terimlere bu kelimenin karşılığı olarak bakıyorsun. Ayrıca birçok anlamı olan bir kelimenin, sırf senin yorum anlayışına uyacak diye en derin anlamını alıyorsun ve bunuda kitabın uzun bir zaman süreci için gönderilmiş olmasına yoruyorsun. Bunun hiçbir mantıklı dayanağı yok. Sen çok uzun zamandır meseleye sadece bu açıdan yaklaştığın için bu sana çok mantıklı geliyor, isterse senin verdiğin anlamı tüm ayetler karşılasın (ki öyle bir durum yok) gene de bu kitabın nesnel-matematiksel olduğunu ispatlamaz. İstersen bir örnek vereyim:

"Ahmet, arkadaşının yüksek sesli uyarısını duyunca yerinden zıpladı."

Bu cümleden ne anlıyorsun? Hiçbir şey ifade etmiyor şu an değil mi? Ama bak;

"Ahmet= elektron

Atom yörüngesindeki elektronlara enerji verilirse uyarılırlar ve bir üst enerji seviyesine geçerler adeta zıplama hareketi yaparlar. Burada da o anlatılıyor, buradaki yüksek ses, bir tür enerji dalgasını ifade ediyor. Ses de bir enerjidir. Bu yazdıklarım gayet matematiksel ve nesnel ifadelerdir."
desem, bana ne dersin?

Bir insanın seneler önce yazdığı kitapta böyle bir ifade geçse, bunu bu şekilde yorumlamamız uygun düşer mi?

mark twain orcun yazdı:
Onlar kuantum karmaşası yaratıp kitabın nesnelliğini gizliyorlar, oysa çizgiler çok net! Maddenin çizgileri çok net. En küçük yapı taşı atomdur. Atom ise bilgi taşır. Şimdi ruh nasıl atomdur, kuarklar filanlar...!?

Ruh kelimesinin esas anlamı sözlük anlamı; ''konumu belirli bilgi''

İşte şimdi ışığın nasıl önce enerjiye sonra aldığı bilgi ile maddeye dönüştüğüne tanıklık edeceğiz...

Ve sana ruhtan sorarlar. De ki: "ruh, Rabbimin emr'indendir. Ve size, ilimden sadece az bir şey verilmiştir." (İsra, 85)

Ruh, rabbimin (yöneticinin) emr'indendir! Emr: atom altı yönergedir.

Benzer şeyleri burda da yapmışsın... Hipnoz olan kişi maalesef sensin.
Kullanıcı avatarı
Aschille

Mesajgönderen mark twain orcun » 25 Şub 2017 11:12

facebook
twitter
gplus

Kavramları kafanda yanlış oturtuyorsun ve yazdıklarımı da bu yanlış üzerine değerlendiriyorsun dolayısı ile iletişim imkansız hale geliyor.

Defalarca yazdığım için çok kısa özet geçeceğim;

Kur'an: Olgular arasında bağ kurmak

İnsanın sorumlu olduğu budur. Çünkü sadece bir tek gerçek mantık kurma sistemi vardır o da sünnetullah/doğa yasalarının temelinde olduğu sistemdir. Bu da; tabii bilimler ve sosyal bilimlerdir ve/veya bu bilimlerle incelenir.

Sosyal bilimler, tabii bilimlerden ayrık değildir. Tabii bilimlerden doğmuştur. Dolayısı ile dil de aynı şekilde. Seninle iletişimimizin imkansız olma nedeni senin; ''Kur'an'', ''Kur'an-ı Kerim'', ''Müslümanlık'' gibi kavramları alışagelmiş şekildeki bilgi ile değerlendirmen. Oysa ben temeldeki anlamlarından bahsediyorum.

Sen anlattıklarıma; ''ilahlarını korumak'' temelli bi fikir ile yaklaşıyorsun ve kişileri korumak için bilgiyi konu içinde eritmeye çalışıyorsun. Bunuyapma sebebin inancındır muhtemelen. Ancak ben diyorumki inanç diye bir şey yoktur, vardır fakat bu hatadır. Çünkü ''gerçek'' kesinlik içerir.

Sadece konuyu çarpıtmaya çalışmışsın.

5 Çeşit atom içeren moleküller zaten olması gerekenler. Ayeti tam okusaydın bunu anlayabilirdin. Tek atom çeşidinden oluşan moleküllerin işlevlerini inceleyeceksin, farklılık nerede ve neden diye soracaksın, ''Kur'an'' dediğim şey bu nedenle gereklidir zaten. Bak dikkat et Kur'an-ı Kerim demedim! Kur'an ne idi?

Sen karmaşa yaratıyorsun ve bu karmaşa üzerinden anlatmadığım şeyleri anlattığımı iddia ediyorsun, konuları birbirine karıştırıyorsun ve böylece yazının sonucu dediğimiz şeyi ele geçirmeye çabalıyorsun.

Okuyanlardan ricam şu kısma dikkat etsinler; kelimeler aynı, bunda bir sıkıntı yok ancak arkadaş sadece anlamlarını yerlerinden oynatıyor! (tipik şeytan taktiği) Böylece anlatması zaten zor olan şeyi tümden anlamamanızı sağlamaya çalışıyor. Bunu art niyetle yapıp yapmadığını elbette bilemeyiz ancak şunu söylemek istiyorumki, bu siteye bir anda gelen çok sayıda tasavvufçu tesadüf değildi arkadaşlar! Aschille takma isimli arkadaşın niyetini sorgulayacak değilim fakat bilerek ya da bilmeyerek kafirlik yapmıştır.

Ben arkadaş gibi mevzuyu uzatmayacağım malum basit severim. Doğru ve gerçek ile iligli bazı bilgiler vermiş ama, lafı fazla dolandırmış ve hatalı bir sonuca bağlamış. Şöyle anlatabiliriz; Dedik ya yasalar/sünnetullah, tabii bilimler ve sosyal bilimlerden oluşur diye ve sosyal bilimler tabii bilimlerden doğmuştur diye. Dolayısı ile özleri aynıdır. ''Doğru'' dediğimiz şey değişkendir ancak temelsiz değildir, yani arkadaşın bahsettiği gibi görecelilik filan yoktur. Yasalara bağlıdır. Dolayısı ile onaylanmış doğru gerçektir! Peki ala onayı nereden alacağız? İşte bu nedenle tabii bilimler vardır. Ve arkadaşın bilgi görecelidir demesi onun zannlar içinde yaşadığını göstermektedir bize. İnsanların nasıl addettikleri bizi ilgilendirmez, doğru onayı alınabilen ve gerçeklik kazanan muhkemleşebilen bir şeydir. Arkadaşa göre ise bazı şeylerde bu mümkün değilmiş. Bu gerçek fakat çarpıtılmış bir gerçek! Çünkü sonuna şu cümleyi eklemiş arkadaş; ''doğru ve yanlış temelde insan algısına bağlıdır''. Bu, iftiranın ta kendisidir. Bu, yaratıcının rabbliğini/yöneticiliğini yok saymaktır. Tüm yazı boyunca anlattıklarımın bir örneğidir bu arkadaş.

Şöyle örnek vereyim; çam tohumu diktik çam oldu, 500 yıl sonra yine çam tohumu diktik yine çam oldu ancak yasalarda evrim var, 500 yıl önceki çam gibi değil artık. Şimdi burada gerçek; 500 yıllık sürece hakim olmaktır, doğru ise olabildiğimiz sürece hakim olmaktır. Bi görecelik var mı sizce? Diyelimki biz 150 senesine hakim olabildik ama, diğer 350 sene için konuşuyoruz yorum yapıyoruz işte o da yanlıştır. Yine görecelilik yok.

Sosyal bilimlerde de iş böyle yürür. Muhkem ayetler ve müteşabih ayetler denen olay budur. Bunlar ayetlerin numaraları filan değildir. Yani bilmemne suresi bilmem kaçıncı ayet müteşabihtir diye bir şey yok. Aynı çam muhabbeti işte. Bu arkadaşın bizlere satmak için debelendiği ana fikri alır ve kabullenirsek, Allah'ın yöneticiliğini reddetmiş oluruz. Doğru ve yanlışın insan algısı ile bi alakası yoktur, doğru ve yanlış oldukları yerde dururlar insan ya gider yada gitmez.

''doğru ile yanlış birbirinden apaçık bir şekilde ayrılmıştır'' (bakara 256)

Sen, doğru ile yanlış insanın algısına ''BAĞLIDIR'' dersen, kesin bir gerçeklikten bahsettiğini iddia etmiş olursun ve zannına uyup, hevana isteğine arzularına göre bu kısmı döşersin ve ilahlaşırsın. Oysa apaçık bir hezeyan ve zann içindesin, zira doğru ve yanlış insanın algısına bağlı filan değildir, direkt olarak; insan, dünya ve evrenin dinamiklerine bağlıdır. Bunları da yaratıp programa uygun yöneten rabb/yönetici vardır. İnsan bunları gördüğü oranda gerçeğe tanık olur.

Kimin ne kadar hipnozda olduğunu pek yakında bileceksiniz!
mark twain orcun

Dön Din & Felsefe