occupy nedir?

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

occupy nedir?

Mesajgönderen newage » 13 Tem 2013 00:39

facebook
twitter
gplus

Forumda neden bu konuyla ilgili bir baslik yok sasirdim dogrusu, hala bu adamlarin saf temiZ oldugunu dusunenlerimiz varmidir? Yoksa ben mi bu adamlarin yeni dunya duzeni icin cirpinan sermayenin masasi oldugunu dusunmekte hata icerisindeyim, o kadar eylemler gosteriler yapildi veya yaptik keske bir gunde bu olusuma karsi bi direnis gosterilseydi, en azindan aleyhinde bir pankart gorebilseydik cok organize bu adamlar orasi kesin.
newage

Re: occupy nedir?

Mesajgönderen parafmax » 13 Tem 2013 00:53

facebook
twitter
gplus

Bu occupy hareketini araştırırken şansa george soros u keşfettim. O gördüğümüz meşur pramidin tepesinde 3 kişi vardı derlerdi biri rotcihldler diğeri rockefeller lar derken üçüncü kim diye merak ederdim tahminime göre üçüncü güç george soros. Bu adamın görevi tam anlamıyla kaostan doğan düzen. Araştırdığınızda para oyunları borsa altın döviz maniplasyonları örgütçülük v.s hep böyle şeylerden güç bulmuş
Kullanıcı avatarı
parafmax

Mesajgönderen Jin » 13 Tem 2013 00:54

facebook
twitter
gplus

Kutuplaştırma ve iktidarsızlaştırma emirleriyle hareket eden taşeron örgütlerin mottosu.
Kullanıcı avatarı
Jin

Mesajgönderen olivoturco » 13 Tem 2013 09:22

facebook
twitter
gplus

Adamlar kısaca şunu diyor.Biz ne zaman istersek oradayız biz neyi istersek siz onu yaşarsınız.Dünyayı kontrol altına almışlar bu saatten sonra sür eşeğini ...
bir şeyler yapıla bilir mi elbete yapılır.Bize yol gösterici büyük bir önder geldi.Mustafa Kemal Atatürk ü iyi anlamalıyız onu iyi analiz edersek bir çözüm bulabiliriz.
olivoturco

Mesajgönderen can » 13 Tem 2013 12:03

facebook
twitter
gplus

rockonur yazdı:İlk başta ''Otpor-canvas organizasyonlu washington destekli, ortadoğu ülkelerinde kullanılan kadife devrimin Türkiye uyarlaması'' dedim. Evet bu gerçektende ama eklemeler var. Bu sadece bizim ülkedemi böyle girift bir hal aldı bilmiyorum ama bizim ülke için konuşursak olay çorba oldu.
Normal halk tarafından ayaklanma başaltılıp araya pkk'nın şehir yapılanmaları ve sivil toplum örgütleri girince halk da teröristlerle aynı kefede dillendirilince, ve akhalk la toplanmalar yapılınca bir iki gün içinde müthiş bir kutuplaşma seyrettik.

Ve bunun bu kadar kolay yapılması şok etkisi meydana getirdi. Ne kadar kolaymış halkı bölmek dedirten bir olayla karşı karşıya kaldık. Polisin ne olduğu belliydi ama o da pratikte tarafını bellirledi. Ve bu ülkede Normal Sıradan Vatandaş artık en büyük zanlı. Ne kadar kolay yapılıyor bazı şeyler...

Occupy işgal demektir. İlk bakışta ''seni yönetemeyenleri, yönetim mekanizmasını işgal et'' sloganı sanılır. Ancak hedeflenen ülkeyi otpor ajanlarıyla ve varsa etnik çatışmayla ve en çok da ''kafaları'' işgal et demektir. Aklımızı işgal ettiler. Caddeleri işgal edenlerin önemi yok. Etrafta gezen yapancı gazetecilerle (!) turistlere (!) bakmak lazım.

occupy değilde senin söylediklerine bir iki lafım var aslında, ya şimdi benim anlamadığım orta doğu projesi denen herkesin kulak aşinası olduğu bir durum var ve bunların hepsi siyasi pis oyunlar olduğu belli. Ünversite gençliği olsun onların aileleri olsun artık göremiyormu bütün sağcı yada solcu görüşlerin aynı merkezden yönetildiğini ? Hayır abi bence bütün siyasi parti yada dernekler aynı merkezden yönetiliyor.... Bu yüzden bence artık insanların kararını vermesi gerek, belkide tayyip bize kötü gelsede kalkan olan adam ? Saddam örneği gibi.... Diktatör kötüüü pisss ğğğhaaak puuu dedik meğer ırak o adam sayesinde ayakta duruyomuş... Belkide Tayyip bizim için bir kalkan ama biz görmek istemiyoruz.

Diğer konuya gelirsek sivil halk kaosa sürüklenmeyecekti polisin yada başkalarının tahriklerine kapılmayacaktı ağaçlar kesilmesin eyleminden bu kadar kaos çıkıyorsa bu işin içinde bir bit yeniği vardır... Pkk denen oluşum kargaşadan yararlanır e zaten solcularında sağolsun iki eliyle bir şeyi doğrultamayan ama ancak alttan pkk ile destekli olup terör yaratan oluşumluları mevcut... Yani bu gezi parkı eylemi pisti kirliydi bu. Bölünme adına verilen ilk sınavdı büyük bir gazla bu ülke ya cidden temizlenir yada cidden bölünür... Ama ben umutsuz olan taraftayım
Geçmiyor sıcak yaz günleri, Çok özledim YEŞİL-KIRMIZI tribünleri !
Kullanıcı avatarı
can

Dön Serbest Kürsü