Aşırı korkaklık

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Aşırı korkaklık

Mesajgönderen hardman » 10 Kas 2014 18:11

facebook
twitter
gplus

Her insanda korku vardır korkar ama bazı insanlarda aşırı derecede korkaklık vardır. Kendini savunamaz. Böyle insanlara sinir olurum. Korkak ve pasif insanlar kötü insanlara meydanı bırakıyor. Yani kötü bir insan kolaylıkla bu korkak ve pasif insanların yüzüne istediklerini yapıyorlar. Bu duruma çok sinir olurum. Kendileri korkaklıktan birşey yapmazlar boyunları bükerler ben kükrediğimde aptal mısın derler. Ben sesimi çıkarmıyım sen çıkarma adamlar utanmadan geziyor orda burda. Siz siz olun cesaretli olun. Mesela kızsanız dışarda serseri laf atarsa falan taşı kafasına indirin acımayın. Öldürsen kasti yapmıyosun öyle fazla ceza almazsın :D
Kullanıcı avatarı
hardman

Re: Aşırı korkaklık

Mesajgönderen eskimo » 10 Kas 2014 18:56

facebook
twitter
gplus

vicdansızlık yapmadan aşırıya gitmeden sorunları çözmek en hayırlısıdır. cesaret ile gözü dönmüşlüğü ayırmak lazım ;)
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen samtik » 10 Kas 2014 21:47

facebook
twitter
gplus

Yok eskimo, bu konuda haklı hardman.
Ben de aynı düşüncedeyim. Konumu ne olursa olsun, hakkettiğine gerçekten inandığımız insanlara gerekli müdahaleyi yapmalıyız.
Elbette burada "hakketmiş" olması çok önemli. Ve konu toplumsal olmalı.
AT
Kullanıcı avatarı
samtik

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 13 Kas 2014 06:35

facebook
twitter
gplus

İnsan bazen korkmalı.
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen uçk » 13 Kas 2014 15:28

facebook
twitter
gplus

Ben korkmam , ama kaçarım . 5 yaşındaki çocuk tekme atsa kaçarım . Anama , dinime , vatanıma sövseler , öldürseler birşey yapmam . Korkudan değil . Kaçabiliyorsanız kaçın . Korkmayın kaçın . İnsan kaçmaktan korkar aslında en çok.
Kullanıcı avatarı
uçk

Mesajgönderen hardman » 16 Kas 2014 00:43

facebook
twitter
gplus

uçk yazdı:Ben korkmam , ama kaçarım . 5 yaşındaki çocuk tekme atsa kaçarım . Anama , dinime , vatanıma sövseler , öldürseler birşey yapmam . Korkudan değil . Kaçabiliyorsanız kaçın . Korkmayın kaçın . İnsan kaçmaktan korkar aslında en çok.

:lol:
Kullanıcı avatarı
hardman

Mesajgönderen bothersome man » 13 Eki 2015 16:33

facebook
twitter
gplus

uçk yazdı:Ben korkmam , ama kaçarım . 5 yaşındaki çocuk tekme atsa kaçarım . Anama , dinime , vatanıma sövseler , öldürseler birşey yapmam . Korkudan değil . Kaçabiliyorsanız kaçın . Korkmayın kaçın . İnsan kaçmaktan korkar aslında en çok.

Hababam Sınıfı'nda, veli toplantısında söz alıp "ben döverim. ama severim de" diye konuşan baba geldi gözümün önüne :D
bothersome man

Mesajgönderen Lawliet » 13 Ara 2015 11:04

facebook
twitter
gplus

Camdan yapılma değilsiniz bir şey olmaz karartın gözünüzü. Şu hayatta kavganın da zevkini çıkarmak lazım :)
En son Lawliet tarafından 09 Haz 2016 00:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Lawliet

Dön Serbest Kürsü