Sigara & Saygı

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Sigara & Saygı

Mesajgönderen D'Jango » 22 Ara 2014 23:34

facebook
twitter
gplus

Çok kısa.
Büyüklerin yanında sigara içmek neden saygısızlık olarak görülüyor sizce? Örneğin, uzaktan veya yakından bir akrabanız sigara içtiğinizi biliyor ama ayıp olmasın diye yanında içmiyorsunuz. Hadi babayı anlarım da, bu yaşça büyük tanıdıklar ?
Siyah saç ak defterle geldin
Ak saç siyah defterle gidiyorsun
Kullanıcı avatarı
D'Jango

Re: Sigara & Saygı

Mesajgönderen Bran » 22 Ara 2014 23:42

facebook
twitter
gplus

Sigara içmediğim için öyle bir sorunumda yok ama bilmiyorum bence saçma :)
Kullanıcı avatarı
Bran

Mesajgönderen D'Jango » 22 Ara 2014 23:51

facebook
twitter
gplus

Bi kaç kez oldu böyle. Ulan adam karşımda gözümün içine bakıyo ben de şartlanmışım heralde sigaradan dolayı pis pis bakıyo diye, rahatsız oldum tabi. Sonra aydınlandım bir anda ve o soru: '' Allah'ın bildiğini insanlardan niye saklamaya çalışıyoz lan.'' diye :D Merak ettim insanların bu konuda ne düşündüğünü gerçekten. Yanımdaki arkadaşa sordum durduk yere. Ne biliyim kültürden heralde dei
Siyah saç ak defterle geldin
Ak saç siyah defterle gidiyorsun
Kullanıcı avatarı
D'Jango

Mesajgönderen uçk » 23 Ara 2014 03:33

facebook
twitter
gplus

ilk defa duyuyorum , gerçi pek büyüğüm küçüğüm de yok ondan görmemiş olabilirim fakat türk insanı kendi hatalarından cok baskalarınınkini görür , onlara yogunlasır , aynaya pek bakmaz , cogu insan sigarayı hata olarak gordugu icin , buyuklerinede birsey diyemiyecegi icin kucuklerine kızarlar , bir nevi kendilerini tatmin ederler diye dusunuyorum
Kullanıcı avatarı
uçk

Mesajgönderen Mecruh » 23 Ara 2014 13:20

facebook
twitter
gplus

Hayadan ötürü.
حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ

Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.
Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen Sahra » 23 Ara 2014 13:43

facebook
twitter
gplus

Bence sigara içmek toptan saygısızlık :twisted: Dün arabayla metroya bırakacaktım arkadaşları. Bi tanesi arabaya binene kadar içti içti, arabaya bindi, leş gibi kokuyordu. Allah bilir son nefesini arabanın içine bırakmıştır. Çekmek zorunda mıyım lan? Arabaya sinecek bi de koku :evil: Bi şey desem ne değerli araban var diyecekler. Değerli tabii lan, varımı yoğumu koydum ona ben :twisted: Senin leş kokun sinsin diye mi aldım

Geçen de üst geçitteyim. Adamın teki önümde yürüyor, içtiği sigaranın yarısını ben çekiyorum içime.

Bok için :evil: :evil: :evil: :evil:
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Bran » 23 Ara 2014 16:01

facebook
twitter
gplus

Sahra ya katılıyorum kokusu sinince fena oluyor. Bende evde perdelere filan sinince çıldırıyorum, migenimde var kokulara karşı çok hassasım :cry: yanımda biri içince de saçlarıma siniyor eve gelince hemen yıkıyorum olmuyo yani giysiler filan komple sigara kokuyor :mrblue: icmesekte biz kokuyoruz çok garip hatta ben hemen öksürüyorum :cry:
Kullanıcı avatarı
Bran

Mesajgönderen Doctor » 23 Ara 2014 21:55

facebook
twitter
gplus

Bran yazdı:Sahra ya katılıyorum kokusu sinince fena oluyor. Bende evde perdelere filan sinince çıldırıyorum, migrenimde var kokulara karşı çok hassasım :cry: yanımda biri içince de saçlarıma siniyor eve gelince hemen yıkıyorum olmuyo yani giysiler filan komple sigara kokuyor :mrblue: icmesekte biz kokuyoruz çok garip hatta ben hemen öksürüyorum :cry:

Benim gibi temiz biri yok yanında evde sigara kokusundan duramıyorsun.Şaka bir yana içim burkuldu.Umarım böyle durumlarda kalmazsın bir daha.
Kullanıcı avatarı
Doctor

Mesajgönderen Bran » 23 Ara 2014 22:07

facebook
twitter
gplus

Doctor yazdı:
Bran yazdı:Sahra ya katılıyorum kokusu sinince fena oluyor. Bende evde perdelere filan sinince çıldırıyorum, migrenimde var kokulara karşı çok hassasım :cry: yanımda biri içince de saçlarıma siniyor eve gelince hemen yıkıyorum olmuyo yani giysiler filan komple sigara kokuyor :mrblue: icmesekte biz kokuyoruz çok garip hatta ben hemen öksürüyorum :cry:

Benim gibi temiz biri yok yanında evde sigara kokusundan duramıyorsun.Şaka bir yana içim burkuldu.Umarım böyle durumlarda kalmazsın bir daha.

Yok artık utanmıyorum çok sevdiğim arkadaşımda olsa söylüyorum 1 evimde içmek yok. 2 yanımda da az için :)
Kullanıcı avatarı
Bran

Dön Serbest Kürsü