Aşık olduğum kız nişanlanmış

Siyaset, Din ve Felsefe dışında kalan ciddi konularda makaleler, blog yazıları, videolar vb. materyaller paylaşarak fikir alışverişi yapıyoruz

Re: Aşık olduğum kız nişanlanmış

Mesajgönderen muhibbi » 04 Nis 2015 14:48

facebook
twitter
gplus

Madem bu kadar seviyordun kızı, kız nisanlaninca mı aklın başına geldi?
Hiç olayı intihara getirme, çok fazla büyütme. Aranızdaki ilişki zaten bitmiş ve sen hala intihar etmekten bahsediyorsun. Bence sen gurur yapıyor kızın nisanlanmasini hazmedemiyorsun. ona olan askindan ziyade çevrenin baskisindan kaynaklanıyor böyle hissetmen. ustelik cevredeki insanlarin ilişkinizi bilmesinden dolayi sana aciyan gözlerle bakmasını hazmedemiyorsun. Ama bu davranışın seni iyiye degil kötüye götürür.
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen hardman » 04 Nis 2015 14:55

facebook
twitter
gplus

möö... yazdı:Madem bu kadar seviyordun kızı, kız nisanlaninca mı aklın başına geldi?
Hiç olayı intihara getirme, çok fazla büyütme. Aranızdaki ilişki zaten bitmiş ve sen hala intihar etmekten bahsediyorsun. Bence sen gurur yapıyor kızın nisanlanmasini ona olan askindan ziyade çevrenin baskisindan kaynaklanıyor. ustelik cevredeki insanlarin ilişkinizi bilmesinden dolayi sana aciyan gözlerle bakmasını hazmedemiyorsun. Ama bu davranışın seni iyiye degil kötüye götürür.

Sana birşey diyeyim mi önceleri yani aramızın çok iyi olduğu bir arkadaş sonradan benimle iletişimini kesti. Normalde yol üzerinde saatlerce muhabbet etmişliğimiz vardır. Şimdi onun bu halini görünce acaba neden dedim. Daha kızın nişanlandığını bilmiyordum o zaman. Oda kızı tanır çevresini tanır. Bu arkadaşla dertleşirken falan tabi biliyor edayı sevdiğimi beni bir kızla tanıştırmak istedi. Yani tanışın çıkın vs. diye. Bu arkadaş bana edayı unuttumak istedi. Çünkü en başından beri biliyordu kızın sevgilisi olduğunu ama bana birşey demediler. Hep ümit ettim. Baştan bu kadar ciddi birşey olacağını bilsem kızı zaten unuturdum ben. Arkadaş kanka dediğimiz insanın yaptığına bak sen. O bile açık açık konuşmuyor bazı şeyleri bildiği halde.
Kullanıcı avatarı
hardman

Mesajgönderen muhibbi » 04 Nis 2015 15:04

facebook
twitter
gplus

Yine söylüyorum hardman sen gurur yapıyorsun. Olan olmuş, seninde o çok guvendigini soyledigin arkadasininda yapacağı bir şey yoktu bu durumda. acı büyüdükçe bilinç kaybedilir sen bu acıyı bilincini kaybetmek için degil bilincini kazanmak için kullan derim. Hayatta hersey insanin istedigi gibi gelismiyor ki bu bir yönden iyi bir şey. bilinsizce aldigimiz yaşadığımız anlar cektigimiz acı/mutluluk sayesinde anlam ifade eder. Ki birdahaki sefe aynı olay karsisinda bilinsizce karar alma yerine cektigimiz acılar sayesinde bilinçli kararlar alıriz.Işimizi hiçbir zaman şansa birakmayiz.
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen muhibbi » 04 Nis 2015 15:25

facebook
twitter
gplus

Kadın/Erkek iki tarafta şu mantığı artık bırakmalı. Seviyorsa beni olduğum gibi kabul etmeli.
yok arkadaşım böyle bir mantık yok. Aslında kişi sevdigi için çaba sarf etmeli, varsa kötü huy ve alışkanlıklarını bırakmalı. Aralarindaki sevgiyi olumsuzlestirmek için emek harcamali. Beni böyle kabul edecek.! Nedir yani? İnsan sevmediği insana böyle davranirki benden biksin pesimi bıraksın.... Karşı cinse senin şu huyunu sevmiyorum dendiğinde soyleyen kişinin haklılık payı varmı yokmu diye kendimize bakıp kendimizi guncellemeliyiz. Ki sevdigimiz insanla uzun yıllar birlikte olabilelim. Sevgi/aaşk emek ister...
muhibbi

Mesajgönderen hardman » 04 Nis 2015 16:02

facebook
twitter
gplus

möö... yazdı:Kadın/Erkek iki tarafta şu mantığı artık bırakmalı. Seviyorsa beni olduğum gibi kabul etmeli.
yok arkadaşım böyle bir mantık yok. Aslında kişi sevdigi için çaba sarf etmeli, varsa kötü huy ve alışkanlıklarını bırakmalı. Aralarindaki sevgiyi olumsuzlestirmek için emek harcamali. Beni böyle kabul edecek.! Nedir yani? İnsan sevmediği insana böyle davranirki benden biksin pesimi bıraksın.... Karşı cinse senin şu huyunu sevmiyorum dendiğinde soyleyen kişinin haklılık payı varmı yokmu diye kendimize bakıp kendimizi guncellemeliyiz. Ki sevdigimiz insanla uzun yıllar birlikte olabilelim. Sevgi/aaşk emek ister...

Kendimi çok değiştirdim ben kötü huylarımı bıraktım. Ama kendisine doğru düzgün açılamadım. Hep başka konular açıldı. Birgün anlatacaktım herşeyi ya kısaca çok mantıksızlıklar yaptım. Bu aşkı yaşayanda benim katilide benim kısaca. Herşey bende bitiyordu. Şimdi mal mal izleyecem herşeyi...
Kullanıcı avatarı
hardman

Mesajgönderen muhibbi » 04 Nis 2015 16:17

facebook
twitter
gplus

Bende tam böyle olduğunu düşünmüştüm. Hayat yine senin hayatın eger hatalardan ders cikarirsan önünde daha güzel günler olacaktır. Hatalardan ders çıkarmaz yine aynı hataları yaparsan hiç bir şey değişmez. Hep mutsuz olursun. Deriz ki şu şu olaylarda benim başıma geliyor. Hep terkediliyorum. Iliskilerim iyi başlıyor ama bir yerden sonra ne oluyor anlamiyorum ama terkedeliyorum der ama şunu demez. Hersey benim elimde iyi ve kötü başıma ne grlirse buna sebep benimdir demez.
değişim olduysa sende buna vesile olan eski kız arkadasinsa ona minnet duymalisin ama onu geri istememelisin. Eger o seni terk etmeseydi sen asla kötü huy ve aliskanliklarindan vaz gecmeyecektin. Onunla birlikte olamazsın hardman artık aranizda olan bağ kopmuş. Sen bu aşktan der çıkarıp onu her zaman iyi bir şekilde hatirlamalisin. Ki kendinde olan hata ve kusurları ona yikmayasin. Bir kadın eger seviyorsa kolay kolay terk etmez eger terk ediyorsa bu aşk bitmiştir geri dönüşü olmaz olsa bile acidigi icindir ki bunu ististemeyiz.degil mi?
muhibbi

Mesajgönderen hardman » 04 Nis 2015 22:17

facebook
twitter
gplus

Kızlardan soğudum lan
Kullanıcı avatarı
hardman

Mesajgönderen muhibbi » 04 Nis 2015 23:08

facebook
twitter
gplus

hardman yazdı:Kızlardan soğudum lan

Niye ki? :mrblue: :roll:
muhibbi

Mesajgönderen hardman » 05 Nis 2015 00:56

facebook
twitter
gplus

möö... yazdı:

Arkamdan o kadar iş çevrilince. Her kız öyle değildir ama genelleme yapıyorum ister istemez şu andaki psikolojimden dolayı... Midem bulanıyor kızlardan. Ne bilim. cinsel falan hiç bir istek uyandırmıyor. Yani çok güzel seksi diye içimden geçirmiyorum o kadar internette modellere falan rastlıyorum. Ben bu kıza aşık olduktan sonra inanın ne +18 içerik izledim ne böyle modelere baktım ne dışarda başka bir kızda gözüm oldu. Şimdi böyle bir olay yaşayıncada soğudum. Neyse fazla uzattım.
Kullanıcı avatarı
hardman

Mesajgönderen Sahra » 05 Nis 2015 01:55

facebook
twitter
gplus

hardman yazdı:
möö... yazdı:

Arkamdan o kadar iş çevrilince. Her kız öyle değildir ama genelleme yapıyorum ister istemez şu andaki psikolojimden dolayı... Midem bulanıyor kızlardan. Ne bilim. cinsel falan hiç bir istek uyandırmıyor. Yani çok güzel seksi diye içimden geçirmiyorum o kadar internette modellere falan rastlıyorum. Ben bu kıza aşık olduktan sonra inanın ne +18 içerik izledim ne böyle modelere baktım ne dışarda başka bir kızda gözüm oldu. Şimdi böyle bir olay yaşayıncada soğudum. Neyse fazla uzattım.

Ne arkandan iş çevirmesi yav? Kıza açılmamışsın bile. Kızın hiçbir suçu yok. Saçma buldum, kusura bakma.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

ÖncekiSonraki

Dön Serbest Kürsü